Reklama

Zocelila ji válka, do Tokia jela jako nejmladší účastnice. 12letá Syřanka uhranula svět

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Krásný příběh napsala na olympijských hrách v Tokiu Hind Zazaová ze Sýrie. Na turnaji ve stolním tenise sice vypadla hned v úvodním kole, ale už její samotný start bylo to největší vítězství. 12letá bojovnice byla nejmladší účastnicí her a zocelila ji válka. Teď ví, co je potřeba k úspěchu.

Pokud vám jméno Hind Zazaové nic neříká, tak byste měli pozorně číst. Dost možná se totiž může stát, že tohle jednou bude ta nejlepší hráčka v historii stolního tenisu. Na olympiádu už se totiž dostala ve 12 letech, což je samo o sobě šílené.

Schválně si zkuste odpovědět na otázku, co jste dělali ve 12 letech vy sami? Určitě byla na prvním místě škola, ale také pobíhání po venku s kamarády. To Syřanka už má za sebou olympiádu, které předcházely hrůzy války.

První syrský zástupce v historii stolního tenisu na olympijských hrách vypadl už v prvním kole. Zazaová nestačila na Rakušanku Liu Jia, která v roce 2005 získala titul pro šampionku Evropy. „Byla to velká lekce. Příště budu ještě víc pracovat, abych prošla přes první, druhé i třetí kolo,“ ví Syřanka.

I tak si ale svým příběhem získala svět. Kvůli válce v Sýrii nemohla často trénovat, řešila výpadky elektřiny a dokonce nemohla na zápasy cestovat ani do zahraničí.

Bylo to náročné, prozradila

Aby ne, vždyť podobné překážky by odradily od sportování nejednoho jiného sportovce. Zazaová se ale nedala a řekla si, že si za svým snem půjde. Ať to stojí co to stojí. Teď jí vůle přinesla ovoce, v Tokiu se totiž celkem proslavila.

„Připravit se na olympiádu bylo psychicky hodně náročné, ale zvládla jsem to a myslím, že tu odolnost jsem ukázala i v zápase,“ řekla mladičká reprezentantka. A následně vyslala ostatním do světa jasnou zprávu.

„Za posledních pět let jsem nasbírala hodně různorodých zkušeností. Především kvůli válce v zemi. A také kvůli odložení olympiády a pozastavení finanční podpory na přípravu. Bylo to těžké, ale bojovala jsem. A to je můj vzkaz všem, kteří jsou v podobné situaci. Když budete tvrdě dřít bez ohledu na komplikace, tak se vám váš sen splní,“ dodala Zazaová.

Říct je 12 letech něco takového, to chce pořádnou kuráž. Syřanka sice končí hned v prvním kole, raketu ale vyhazovat ještě určitě nemusí.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Sha’Carri Richardsonová

Marihuana ve sportu? Agentura WADA zváží její vyřazení z listu zakázaných...

Sportovní svět se kvůli dopingu často otřásá v základech. Sportovci musejí odevzdávat své medaile, není jim umožněn start na mítincích a dostávají stopky. Prohřešků je až až a zakázaných látek ještě víc. Marihuana by se ale ze seznamu mohla vymanit. Komise WADA začne v roce 2022 s přezkumem.
Cristiano Ronaldo

Sídlo za 180 milionů Ronaldovi nevoní. Portugalec se i s rodinkou...

Hvězdný portugalský kanonýr se přestěhoval do Anglie teprve před pár dny. Panství, které mu Manchester pronajmul, už ale opouští. Důvod? Ten vás možná trochu překvapí. Ronaldovi vadí hluk, který v okolí domu za téměř 180 milionů korun vydávají ovce. Fotbalista kvůli nim prý nemůže pořádně spát.
Anna Serme

Čeští squashisté na turnaji u pyramid. Účast na poslední chvíli, zážitek...

Pro squashisty jde o ikonický turnaj. Skleněný kurt je postavený přímo u pyramid, v něm se prohánějí nejlepší hráči světa. Letošního ročníku Egyptian Open se poprvé účastnili dva čeští hráči – Anna Serme a Martin Švec. Oba se dostali do programu na poslední chvíli jako náhradníci. „Seděl jsem doma s připravenými taškami a čekal na email od organizátorů. Ten přišel a já jsem byl za hodinku v autobuse na letiště,“ popisoval Švec, hráč první světové stovky. „Měla jsem obrovskou radost, že jsem se tam dostala. Letenku se mi podařilo koupit v den odletu,“ doplnila Serme.
Manchester United

Další edice Ligy mistrů je tady. Jsme na ni připravení, hlásí...

Fotbaloví nadšenci z celého světa se tohoto dnes nemohli dočkat. Dnes startuje zbrusu nový ročník Ligy mistrů, tedy nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Na úvod nás čeká spoustu zajímavých zápasů, mezi kterými vyčnívá třeba souboj Barcelony a Bayernu Mnichov či bitvy šampionů z Chelsea proti Zenitu.
Donald Trump

Show po americku. Holyfield míří zpět do ringu, jeho návrat bude...

Legendární boxer Evander Holyfield se vrací do ringu a v mnoha ohledech to bude zajímavá podívaná. Bude to show jako hrom. Těžká váha čeká fanoušky v ringu, ale i za mikrofonem. Bude to nevídaná věc, která se může stát asi jenom v Americe.
Alisson Becker

Víkend v PL bez Brazilců. FIFA vyhověla požadavku, v bráně City...

Reprezentační pauza pomalu končí a jednotliví hráči se vracejí zpět do svých klubů. To však neplatí pro některé Brazilce, kteří si na svůj pobyt na hřišti ještě počkají. Nejeli na sraz, kluby je nepustily a o víkendu si nezahrají. Premier League čeká velice zvláštní ligové kolo.
Reklama
Reklama
Reklama