menu

26.9 C
Czech
Úterý 23. července 2024

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 95 zajatcích, uvedly Moskva a Kyjev

Do Ruska se vrací 95 vojáků propuštěných z ukrajinského zajetí výměnou za stejný počet zajatých ukrajinských vojáků, oznámilo dnes podle agentur ruské ministerstvo obrany. Výměnu zajatců následně potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Známe nejnovější profil zákazníků společnosti Pepco. Z Portugalska přes Česko, Polsko až po Estonsko – vždy se jedná o vzdělané, pracující matky, pro které jsou nejdůležitější nízké ceny

Sledujte nás na sítích

Praha 28. června 2024 (PROTEXT) – Spotřebitelé provedou každý měsíc v obchodech Pepco více než 30 milionů transakcí. Kdo jsou uživatelé tohoto řetězce? Jaké jsou hlavní faktory ovlivňující nákupy? Jak často se nakupuje? Zde jsou nejnovější výsledky studie Pepco Shopper Study. Řetězec, který zahájil svou činnost v Polsku a nyní má prodejny v 18 evropských zemích, využívá Studii k tomu, aby si vytvořil profil svých zákazníků a co nejlépe reagoval na jejich potřeby.

Reklama

Mezi zákazníky společnosti Pepco v každé zemi jsou převážně ženy, které tvoří až 87 % všech zákazníků. Obvykle (68 %) se jedná také o profesně aktivní osoby s minimálně středoškolským nebo vysokoškolským vzděláním (77 %). Polovina zákazníků řetězců je ve věku od 25 do 45 let, mnozí z nich jsou rodiče, zatímco 41 % má děti do 14 let.

Podle 67 % respondentů jsou nízké ceny klíčovým faktorem, který je vede k pravidelným nákupům v Pepco v každé evropské prodejně. To však není vše – mezi další spouštěče prvního nákupu patří dobrý poměr ceny a kvality (40 %) a atraktivní nabídka, které uvedlo 30 % účastníků studie. Naprostá většina zákazníků (69 %) končí svou návštěvu nákupem, což potvrzuje, že Pepco splňuje očekávání návštěvníků a dodává produkty, které hledají. Řetězec má velkou základnu věrných zákazníků – více než polovina z nich navštěvuje jeho prodejny častěji než jednou měsíčně. Zákazníci Pepco přiznávají, že v poslední době čelí těžkému období. Až 46 % z nich se domnívá, že se jejich finanční situace za poslední rok zhoršila kvůli inflaci, o to více oceňují cenovou dostupnost nabídky Pepco.

Jedná se pouze o vybrané výsledky studie Pepco Shopper Study, kterou každoročně provádí agentura 4P Research Mix na trzích, na kterých je Pepco přítomno: od Portugalska a Španělska přes Německo, Česko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko a další země střední Evropy až po Litvu, Lotyšsko a Estonsko. Tazatelé během studie hovořili s téměř 10.000 spotřebiteli, aby byla zajištěna reprezentativnost vzorku. Na základě studie Shopper Study společnost Pepco vytváří a pravidelně analyzuje index spokojenosti zákazníků (CSI), který umožňuje hodnotit takové aspekty, jako je kvalita zákaznického servisu, vzhled prodejní plochy, výběr produktů nebo cenová úroveň. Index je stále vysoký a při poslední studii dosáhl 89 bodů.

„Analýza dat je klíčovým prvkem obchodní strategie společnosti Pepco. Pravidelně hovoříme s našimi zákazníky a navíc analyzujeme řadu faktorů, jako je ekonomická situace, spotřebitelské trendy nebo hodnota značky. Klíčová rozhodnutí o nabídce, komunikaci nebo vzhledu obchodu jako takového jsou přijímána na základě těchto analýz. Umožňuje nám to zajistit produkty a služby šité na míru potřebám našich zákazníků bez ohledu na lokalitu,“ tvrdí Agnieszka Olejniczak, marketingová ředitelka.

Reklama

Spotřebitelé v centru strategie společnosti Pepco

Informace o zákaznících, jejich potřebách a očekáváních jsou sdíleny s různými odděleními a úrovněmi společnosti Pepco – od prodeje a zákaznického servisu přes zásobování až po management. Jednou ročně je pro zaměstnance organizován vzdělávací program, který jim zábavnou formou a soutěží pomáhá získat hlavní údaje o klíčové skupině spotřebitelů. Součástí iniciativy „Poznej svého zákazníka“ jsou záběry z rozhovorů mezi obyvateli různých zemí, kteří se dělí o své připomínky ke vztahu se společností Pepco a o emoce s ním spojené.

Zaměření na spotřebitele a jejich potřeby umožňuje řetězci dynamicky růst, pravidelně přizpůsobovat nabídku a plnit regály novými výrobky. Jejich počet je mimořádně vysoký, neboť v každé prodejně je v průměru 530 kategorií, což představuje přibližně 13.000 položek. Nabídka je pravidelně osvěžována a vylepšována o více než 130 nových kolekcí každou sezónu.

Skupina Pepco

Skupina Pepco byla založena v roce 2015 a tvoří ji významné maloobchodní řetězce Pepco, Dealz a Poundland, které spolupracují s globálním dodavatelem PGS. Skupina Pepco Group má nyní více než 4900 prodejen ve 20 zemích a zaměstnává cca 47.000 osob.

Pepco

Pepco, tzv. value retailer, je nejrychleji rostoucí evropský maloobchodní řetězec nabízející oblečení pro celou rodinu a domácí potřeby za velmi atraktivní ceny. Po téměř 20 letech nepřetržitého rozvoje navštěvují nyní prodejny Pepco zákazníci, kteří uskuteční 30 milionů transakcí měsíčně. Společnost se sídlem v Poznani nyní zaměstnává více než 30.000 zaměstnanců v 18 zemích celé Evropy a má síť více než 3700 prodejen.

 

Zdroj: PEPCO

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soud v Londýně odsoudil islámského duchovního za vedení teroristické organizace

Britský radikální islámský duchovní Anjem Choudary byl v procesu u londýnského soudu shledán vinným z teroristických trestných činů. Soud došel k závěru, že Choudary řídil skupinu, která byla v Británii před více než deseti lety zakázána jako teroristická organizace, a nabádal ostatní, aby ji podporovali. Choudary vinu odmítá, píše Reuters. Výši trestu soud oznámí za týden.

Zadlužení EU roste: Nejvyšší nárůst zaznamenalo Slovensko

Evropská unie zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 zvýšení zadlužení na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP). Tento růst ukončil předchozí pokles, když v posledním čtvrtletí roku 2023 činil dluh EU 81,5 procenta HDP. Podle zprávy Eurostatu je nárůst nejvýraznější na Slovensku, nicméně i Česká republika zaznamenala další zvýšení svého státního dluhu, který dosáhl nového rekordu.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soud v Londýně odsoudil islámského duchovního za vedení teroristické organizace

Britský radikální islámský duchovní Anjem Choudary byl v procesu u londýnského soudu shledán vinným z teroristických trestných činů. Soud došel k závěru, že Choudary řídil skupinu, která byla v Británii před více než deseti lety zakázána jako teroristická organizace, a nabádal ostatní, aby ji podporovali. Choudary vinu odmítá, píše Reuters. Výši trestu soud oznámí za týden.

Zadlužení EU roste: Nejvyšší nárůst zaznamenalo Slovensko

Evropská unie zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 zvýšení zadlužení na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP). Tento růst ukončil předchozí pokles, když v posledním čtvrtletí roku 2023 činil dluh EU 81,5 procenta HDP. Podle zprávy Eurostatu je nárůst nejvýraznější na Slovensku, nicméně i Česká republika zaznamenala další zvýšení svého státního dluhu, který dosáhl nového rekordu.

Čína si chce podmanit sílu hurikánů. Obří větrné turbíny z nich mají vyrábět elektřinu

Představte si větrnou turbínu, která dokáže nejen odolat těm nejdestruktivnějším hurikánům, ale dokonce umí využít sílu těchto nepředvídatelných bouří k výrobě elektřiny. Čína vyrobila dokonce dvě takové mega-turbíny. Umístila je na masivní plovoucí betonovou platformu v přístavu města Kanton.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.
Reklama
Reklama