Více
  17.9 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Záplavy na Madagaskaru si vyžádaly nejméně deset mrtvých

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Záplavy způsobené přívalovými dešti si v noci na dnešek v madagaskarském hlavním městě Antananarivu vyžádaly nejméně deset mrtvých. S odkazem na tamní ministerstvo vnitra o tom informovala agentura AFP.

  Záplavy podle madagaskarského úřadu pro řešení přírodních pohrom vedly k sesuvům půdy a zřícení domů. Podle odpolední zprávy madagaskarských úřadů byli dva lidé zraněni a 500 osob muselo opustit své domovy.

  Ve dvaceti obcích byla mezitím vydána výstraha před „bezprostředním nebezpečím“. Do evakuace rizikových oblastí jsou zapojeni hasiči a civilní obrana. Vláda zároveň vyhodnocuje, zda tento týden uzavřít školy.

  Meteorolog Lovandrainy Ratovoharisoa varoval, že až do čtvrtka lze očekávat vydatné srážky na severozápadním i severovýchodním pobřeží Madagaskaru a v hornatém regionu v centrální části ostrova. Na konci týdne má podle meteorologa na východní pobřeží dorazit cyklon.

  Ostrovní stát v západní části Indického oceánu u jihovýchodního pobřeží Afriky se každoročně potýká s obdobím velmi intenzivních dešťů. Země, která patří k nejchudším na světě, také pravidelně čelí cyklonům a jiným tropickým bouřím.

  Na konci ledna 2020 si silné deště na Madagaskaru vyžádaly nejméně 26 mrtvých, 15 nezvěstných a 90.000 zraněných.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS