-3.7 C
Czech
Středa 29. listopadu 2023

Izrael a Hamás jednají o možném prodloužení příměří až o čtyři dny, píše WSJ

Izrael a radikální palestinské hnutí Hamás vyjednávají o možném prodloužení nynějšího příměří v Pásmu Gazy o další až čtyři dny. S odkazem na zdroje blízké vyjednávání, které pomáhají zprostředkovat Egypt a Katar, o tom dnes informoval deník The Wall Street Journal (WSJ). Podle zdrojů WSJ se jedná také o propuštění starších mužů držených jako rukojmí, dosud byly propouštěny převážně ženy, děti a cizinci. Na obou stranách se však vyskytl "drobný" problém se seznamy rukojmí a vězňů, které si mají Hamás a Izrael vyměnit ještě dnes na základě nyní platné dohody o klidu zbraní, napsala agentura Reuters.

Putin na summitu G20 mluvil o nutnosti zastavit válku na Ukrajině

Ruský prezident Vladimir Putin ve svém dnešním projevu na virtuálním summitu G20 prohlásil, že je nutné hledat cesty k zastavení tragédie, jež představuje válka na Ukrajině. Vyjádřil se tak ke konfliktu, který Moskva z jeho rozhodnutí loni sama zahájila nevyprovokovanou invazí do sousední země. Šéf Kremlu rovněž tvrdil, že Rusko nikdy neodmítalo účastnit se mírových rozhovorů s Kyjevem. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nicméně v minulosti opakovaně zdůraznil, že mírové rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou jsou možné jen v případě, že Moskva z území jeho země stáhne svá vojska.

Zaměstnancům se zpět do kanceláří moc nechce. Jak je nalákat zpět a kolik to firmy může stát?

Sledujte nás na sítích

Praha 27. ledna 2022 (PROTEXT) – Hybridní model práce kombinující home office s prací v kanceláři se stal během pandemie realitou mnoha firem. Je navíc zjevné, že návrat k původnímu nastavení se konat nebude. Kromě toho se objevuje řada průzkumů, které potvrzují, že zaměstnancům se zpět do kanceláří nechce. Vyvstává tedy otázka, jak kanceláře upravit stávajícím potřebám a jak je udělat atraktivnější pro zaměstnance, kteří si na home office zvykli?

Průběh pandemie ukazuje, že koncept home office, který velká většina firem využívá, s sebou nese i stinné stránky. Z nedávného průzkumu například vyplynulo, že sdílený prostor s kolegy má nezastupitelné místo ve firemní kultuře a jeho absence má neblahý vliv na týmovou spolupráci. Jak ale zaměstnance navyklé na práci z domova do kanceláří nalákat? Tímto i dalšími úkoly spojenými s efektivním využitím kancelářských prostor se každodenně zabývá interiérové studio Hezkey.

Komfort a pracovní podmínky

„Snížit rizika vyplývající z aktuálních změn, zvýšit motivaci a výkon zaměstnanců, respektive celkově pozvednout úroveň firemní kultury, to jsou zadání, která řešíme společně s našimi klienty každý den,“ říká Pavel Mrázek, zakladatel studia Hezkey a dodává: „V současné době je až 75 % našich kancelářských zakázek zaměřeno na větší flexibilitu. Kromě přetváření pevných pracovních míst na floatingová, se zaměřujeme i na úpravu pracovních a relaxačních zón za pomoci flexibilních dělících prvků.”

Právě členění prostoru je pro zaměstnance klíčové. „Zvyšujeme atraktivnost pracovního prostředí tím, že mu dáváme řád a funkčnost pro různé činnosti. Vznikají diskrétní zóny na telefonování nebo důležitá jednání ale i zákoutí a chill-out zóny, kde se lidé mohou setkávat a pobavit se. Dbáme na to, aby se zaměstnanci při různých aktivitách nerušili. Účelu konkrétního místa odpovídají i využité materiály. Například tam, kde má být větší klid, instalujeme akustické podhledy nebo panely pohlcující hluk,“ říká Mrázek.

Cílem ale není kancelářské prostory pouze zatraktivnit: „Vytvoření příjemných podmínek pro práci má dopad nejen na větší komfort zaměstnanců, ale i na jejich efektivitu a schopnost soustředěně a kolaborativně pracovat,“ prozrazuje Mrázek.

Flexibilní kancelář = nákladová efektivnost

Flexibilita kanceláří navržených a realizovaných studiem Hezkey neznamená pouze zvýšení komfortu pro zaměstnance a zlepšení jejich pracovních podmínek. „Umíme dosáhnout navýšení pracovních kapacit až o 50 %. Daří se nám to prostřednictvím změny dispozic interiéru a například také zaváděním tzv. floatingových míst. Tato místa pak sdílí více zaměstnanců, ovšem nikoliv naráz, ale podle časového harmonogramu, který zohledňuje kombinování práce v kanceláři a home office. Výsledkem jsou vzdušné kanceláře, ve kterých boříme mýtus, že pro příjemné a efektivní pracovní prostředí je nutné, aby každý zaměstnanec měl své stálé místo a velký kancelářský stůl,“ vysvětluje metody studia Hezkey Pavel Mrázek a dodává: „Díky modernímu přístupu a zkušenostem dokážeme klientovi zvětšit potenciál pro rostoucí tým nebo naopak ušetřit prostor. Ten může v případě potřeby podnajmout, a významně tím snížit své režijní náklady.“

Služby studia Hezkey využívají i firmy, které potřebují maximálně zefektivnit využití svých kancelářských prostor i stávajícího vybavení. Týká se to například populárního online srovnávače Heureka, který vlivem stále rostoucího počtu zaměstnanců potřeboval zajistit komfortní zázemí pro 270 lidí sedících v kancelářích v Praze a Liberci. „Během posledního roku jsme v Česku přivítali 89 nových zaměstnanců a potřebovali jsme zajistit efektivnější využívání prostorů. Už před pandemií jsme home office podporovali a přesun do práce v onlinu nám nečinil žádný problém. Přesto je pro nás potkávání stále důležité a jedna z podmínek byla umožnit Heurečanům se pohodlně potkávat i osobně,“ vysvětluje Martina Chloupková, šéfka HR oddělení v celé skupině Heureka Group, a pokračuje: „Kladli jsme důraz na poměr cena a výkon a jsme rádi, že se studiu Hezkey podařilo využit jak stávající vybavení, tak navrhnout to nové, aby bylo v případě potřeby přenositelné.“

Kolik může flexibilní kancelář stát?

Zatraktivnění interiéru, jeho moderní členění na pracovní, diskrétní a relaxační zóny nebo zavedení floatingových míst. Tyto zásahy ocení především firmy, které potřebují flexibilní zázemí. Takové, jež bude možné rychle přizpůsobit aktuálním potřebám, vytíženosti firmy i velikosti jejího pracovního týmu. Kolik ale takové úpravy stojí?

Zatraktivnění interiéru, jeho moderní členění na pracovní, diskrétní a relaxační zóny nebo zavedení floatingových míst, ocení především firmy, které potřebují flexibilní zázemí. Takové, jež bude možné rychle přizpůsobit aktuálním potřebám, vytíženosti firmy i velikosti jejího pracovního týmu. Kolik ale takové úpravy stojí? „Máme zkušenosti s více než stovkou větších či menších projektů. Každý je specifický, ale přerod na flexibilní kancelář vyžaduje řádově investice 10 000 korun na metr čtvereční. Tato cena zahrnuje práci celého týmu lidí včetně architekta a projektového manažera, potřebné materiály i vybavení a veškeré přípravné i realizační práce,“ prozrazuje Pavel Mrázek.

Kontakt:

www.hezkey.cz

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Spojené expediční síly posílí vojenskou přítomnost v Baltském moři

Bezpečnost klíčové infrastruktury v Baltském moři se zhoršila, což si žádá zvýšenou vojenskou přítomnost v oblasti, usoudili členové Spojených expedičních sil. Obavy vzbudilo poškození finsko-estonského plynovodu a telekomunikačního kabelu mezi Švédskem a Estonskem v říjnu.

Zakladatel Binance Changpeng Zhao zatím nesmí opustit USA

Zakladatel společnosti Binance Changpeng "CZ" Zhao musí zůstat ve Spojených státech, alespoň prozatím. Federální soudce projednává návrh amerického ministerstva spravedlnosti, podle kterého by měl setrvat v zemi až do vynesení rozsudku na začátku příštího roku.

Proč budou výsledky amerických prezidentských voleb v roce 2024 tak klíčové pro průběh ukrajinské války?

Situace na Ukrajině zůstává významným tématem v mezinárodní politice, přičemž jedním z klíčových faktorů ovlivňujících vývoj konfliktu jsou nadcházející americké prezidentské volby. Vysoce postavený činitel americké diplomacie vyjádřil názor, že ruský prezident Vladimir Putin neuzavře mír na Ukrajině, dokud nebudou známy výsledky těchto voleb. Tato perspektiva odráží obavy z možné změny postoje Washingtonu k podpoře Kyjeva v případě návratu bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Indické záchranné týmy se dostaly k 41 dělníkům uvězněným v zříceném tunelu v Himálaji

Indické záchranné týmy se po 17 dnech úspěšně dostaly k 41 dělníkům, kteří byli uvězněni v zříceném tunelu v Himálaji. Dělníci, kteří pocházejí z nejchudších států Indie a pracují za nízkou mzdu, byli uvězněni v 4,5 kilometru dlouhém tunelu ve státě Uttarakhand od 12. listopadu, kdy došlo k jeho zřícení.

Soud rozhodl, že Slovensko diskriminovalo Romku při výuce během covidu-19

Slovensko podle zatím nepravomocného rozhodnutí soudu diskriminovalo romskou žákyni, když ji nezajistilo přístup ke vzdělání po přerušení prezenčního vyučování v době epidemie nemoci covid-19. Dívce soud přiznal odškodné 3000 eur (73.000 korun). Začátkem listopadu o tom rozhodl Okresní soud v Prešově. Vyjádření ministerstva školství ČTK zjišťuje; úřad během soudního líčení tvrzení žalobkyně o diskriminaci odmítl.

Soudní spor Meghan Markle a její nevlastní sestry Samanthy pokračuje, soud se uskuteční v listopadu 2024

Samantha Markle, nevlastní sestra Meghan Markle, pokračuje ve svém soudním sporu proti ní. Samantha, které je 59 let, tvrdí, že Meghan ji očernila, když v rozhovoru pro Oprah Winfrey prohlásila, že vyrůstala jako jedináček. Samantha se domáhá odškodnění ve výši 75 000 dolarů. Soudní přelíčení bylo naplánováno na listopad 2024 v Tampě na Floridě.

Ukrajina chystá změny v odvodu branců, aby udržela bojeschopnost

Ukrajina chystá změny v odvodu branců ve snaze udržet svou bojeschopnost. S odvoláním na ukrajinské činitele to napsal deník The Guardian, podle něhož Kyjev hodlá začít využívat komerční náborové firmy k cílenějším odvodům. Smyslem je ujistit brance o jejich nasazování do rolí, které odpovídají jejich dovednostem, a neposílat je jednoduše přímo na frontu. Ukrajina se brání ruské invazi už více než rok a devět měsíců.

DOPORUČUJEME

Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců

Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů...

Rusko se nezúčastní Expa v Ósace

Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Spojené expediční síly posílí vojenskou přítomnost v Baltském moři

Bezpečnost klíčové infrastruktury v Baltském moři se zhoršila, což si žádá zvýšenou vojenskou přítomnost v oblasti, usoudili členové Spojených expedičních sil. Obavy vzbudilo poškození finsko-estonského plynovodu a telekomunikačního kabelu mezi Švédskem a Estonskem v říjnu.

Zakladatel Binance Changpeng Zhao zatím nesmí opustit USA

Zakladatel společnosti Binance Changpeng "CZ" Zhao musí zůstat ve Spojených státech, alespoň prozatím. Federální soudce projednává návrh amerického ministerstva spravedlnosti, podle kterého by měl setrvat v zemi až do vynesení rozsudku na začátku příštího roku.

Proč budou výsledky amerických prezidentských voleb v roce 2024 tak klíčové pro průběh ukrajinské války?

Situace na Ukrajině zůstává významným tématem v mezinárodní politice, přičemž jedním z klíčových faktorů ovlivňujících vývoj konfliktu jsou nadcházející americké prezidentské volby. Vysoce postavený činitel americké diplomacie vyjádřil názor, že ruský prezident Vladimir Putin neuzavře mír na Ukrajině, dokud nebudou známy výsledky těchto voleb. Tato perspektiva odráží obavy z možné změny postoje Washingtonu k podpoře Kyjeva v případě návratu bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Indické záchranné týmy se dostaly k 41 dělníkům uvězněným v zříceném tunelu v Himálaji

Indické záchranné týmy se po 17 dnech úspěšně dostaly k 41 dělníkům, kteří byli uvězněni v zříceném tunelu v Himálaji. Dělníci, kteří pocházejí z nejchudších států Indie a pracují za nízkou mzdu, byli uvězněni v 4,5 kilometru dlouhém tunelu ve státě Uttarakhand od 12. listopadu, kdy došlo k jeho zřícení.

Soud rozhodl, že Slovensko diskriminovalo Romku při výuce během covidu-19

Slovensko podle zatím nepravomocného rozhodnutí soudu diskriminovalo romskou žákyni, když ji nezajistilo přístup ke vzdělání po přerušení prezenčního vyučování v době epidemie nemoci covid-19. Dívce soud přiznal odškodné 3000 eur (73.000 korun). Začátkem listopadu o tom rozhodl Okresní soud v Prešově. Vyjádření ministerstva školství ČTK zjišťuje; úřad během soudního líčení tvrzení žalobkyně o diskriminaci odmítl.

COP28 proběhne ve válečných kulisách pod taktovkou ropné velmoci

Přípravy klimatického summitu COP28 jsou v plném proudu. Tato událost, na níž se budou jednání točit kolem odklonu od těžby fosilních paliv, přechodu na obnovitelné zdroje a financování rozvojových států, je považována za klíčovou ve snaze udržet globální oteplování pod hranicí dvou stupňů. Aktivisté však nesouhlasí s tím, že ji má pod palcem jeden z největších producentů ropy.

Soudní spor Meghan Markle a její nevlastní sestry Samanthy pokračuje, soud se uskuteční v listopadu 2024

Samantha Markle, nevlastní sestra Meghan Markle, pokračuje ve svém soudním sporu proti ní. Samantha, které je 59 let, tvrdí, že Meghan ji očernila, když v rozhovoru pro Oprah Winfrey prohlásila, že vyrůstala jako jedináček. Samantha se domáhá odškodnění ve výši 75 000 dolarů. Soudní přelíčení bylo naplánováno na listopad 2024 v Tampě na Floridě.

Ukrajina chystá změny v odvodu branců, aby udržela bojeschopnost

Ukrajina chystá změny v odvodu branců ve snaze udržet svou bojeschopnost. S odvoláním na ukrajinské činitele to napsal deník The Guardian, podle něhož Kyjev hodlá začít využívat komerční náborové firmy k cílenějším odvodům. Smyslem je ujistit brance o jejich nasazování do rolí, které odpovídají jejich dovednostem, a neposílat je jednoduše přímo na frontu. Ukrajina se brání ruské invazi už více než rok a devět měsíců.