Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Zakládající člen Slipknot Joey Jordison zemřel ve spánku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bývalý bubeník a původní člen americké heavymetalové kapely Slipknot Joey Jordison v úterý zemřel. Bylo mu 46 let. Informuje o tom BBC a další servery.

  Zprávu o úmrtí známého muzikanta zveřejnila jeho rodina. „Se zlomeným srdcem musíme oznámit, že Joey Jordison, skvělý bubeník, hudebník a umělec poklidně zemřel ve spánku. Bylo mu 46 let,“ oznámila Jordisonova rodina. „Joeyho smrt nám zanechala nepopsatelný zármutek v našich srdcích. Ti, kdo Joeyho znali, chápali jeho břitký smysl pro humor, citlivou povahu, velké srdce a lásku pro hudbu a rodinu,“ napsali jeho blízcí. „Žádáme, aby přátelé, fanoušci a média respektovala naše soukromí a klid v těchto neuvěřitelně těžkých dnech. Rodina uspořádá soukromý pohřeb a žádá média a veřejnost, aby to respektovala.“

  Rodina neuvedla, co bylo příčinou smrti, ale Jordison dlouhá léta trpěl tzv. akutní příčnou myelitidou, nervovým onemocněním, které postihuje páteř a může zanechat dlouhodobé následky na vnitřních orgánech. Právě jeho zákeřná nemoc byla důvodem, proč se s ním v roce 2013 kapela Slipknot rozloučila. Jordison už tehdy ztratil cit v obou nohách a prakticky nemohl hrát. V několika rozhovorech pak vyjádřil své roztrpčení nad tím, že jej Slipknot, kapela, kterou považoval za svou rodinu, kvůli těmto problémům vyhodili.

  Číslo jedna ve strašidelné masce

  Jordison založil kapelu Slipknot v roce 1995 společně s baskytaristou Paulem Grayem (ten zemřel v roce 2010 na předávkování drogami a léky na bolest). V devítičlenné kapele byl často označován jako „číslo jedna“, protože byl prvním zakládajícím členem. Slipknot, kteří si zakládali na vizuálně výpravných koncertech a vystupovali v hororově laděných maskách, se stali jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších metalových kapel. Po celém světě prodali miliony alb.

  Členové Slipknot si na Joeyho počest všichni začernili profilové fotografie na sociálních sítích. Mnoho slavných muzikantů vyjádřilo na internetu soustrast, včetně kapely Metallica, se kterou Jordison dokonce jednou zaskakoval za nemocného bubeníka Larse Ulricha.

  Joey Jordison platil za jednoho z nejosobitějších a nejoriginálnějších bubeníků v metalu. Vlastním jménem Nathan Jonas Jordison, se narodil v Des Moines ve státě Iowa v roce 1975 a svou první bicí soupravu dostal v osmi letech. V roce 1995 začal hrát s projektem The Pale Ones, ze kterého vznikli Slipknot. Později založil také punkovou kapelu Murderdolls, v níž hrál pro změnu na kytaru. Kromě Slipknot svého času bubnoval také například s Korn nebo s Robem Zombie.

  Po odchodu ze světoznámé kapely hrál také s projekty Scar The Martyr, Vimic a Sinsaenum se zpěvákem kultovní blackmetalové kapely Mayhem Attilou Csiharem. Ani jedné z těchto kapel se však nepodařilo prorazit.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS