14.1 C
Czech
Pátek 12. dubna 2024

Duda gratuloval Pellegrinimu, podle Orbána jde o vítězství pro zastánce míru

Maďarský premiér Viktor Orbán dnes pogratuloval slovenskému předsedovi sněmovny Peteru Pellegrinimu k vítězství v prezidentských volbách. Jde podle něj o vítězství zastánců míru v Evropě. Blahopřání vzkázal i polský prezident Andrzej Duda. Polská média nicméně píší, že Pellegriniho zvolení patrně nevěstí nic dobrého pro Ukrajinu, která se s pomocí Západu brání ruské invazi.

Ukrajina zničila 14 ze 17 ruských dronů a dvě naváděné střely

Ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila 14 ze 17 dronů, kterými Rusko zaútočilo v noci na dnešek na jih země. Ruské síly odpálily také několik střel, z nichž se Ukrajině podařilo dvě sestřelit, uvedl na telegramu velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk, kterého citovala agentura Reuters. Ukrajinské úřady hlásí dva raněné v Oděské oblasti a poškození energetiky na jihu země.

YOFC představuje špičkové inovace na veletrhu MWC 2024 v Barceloně

Sledujte nás na sítích

Barcelona (Španělsko) 1. března 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Yangtze Optical Fibre and Cable Joint Stock Limited Company (YOFC), lídr světového trhu s optickými vlákny a kabely, představila na kongresu 2024 Mobile World Congress Barcelona (MWC Barcelona) sadu pokročilých produktů a řešení. V rámci tématu „Spojení budoucnosti s vlákny“ představila společnost YOFC své pokroky v pěti klíčových oblastech: Směřování k pokročilé technologii 5G, Nový uzel zelené výpočetní techniky, Nová hodnota digitální energie, Nové zkušenosti s digitálním životem a Překlenutí digitální propasti.

Směřování k pokročilé technologii 5G

S nástupem technologie 5G se průmyslová odvětví po celém světě vydala na novou cestu digitální transformace, která odemkla řadu nových aplikací a scénářů vyžadujících rozšířené síťové funkce. Tento posun podnítil vznik konceptu 5.5G. V této souvislosti optická vlákna, která slouží jako základní kanál pro přenos informací, tvoří v éře 5.5G páteř všudypřítomného propojení. Během veletrhu společnost YOFC představila své nejnovější inovace v oblasti optických vláken:

• Vlákno FarBand® Ultra G.654.E: Známé svým mimořádně nízkým útlumem, který zvyšuje možnosti komunikace na dlouhé vzdálenosti.

Vlákno EasyBand: S minimalizovaným vnějším průměrem pro optimalizaci efektivity instalace.

• Vlákno GenBand: Všestranné řešení vyhovující široké škále síťových požadavků.

• Multimodové vlákno OM4/OM4+ necitlivé na ohyb: Poskytuje vysokou rychlost přenosu dat i v náročném prostředí.

• Speciální komunikační vlákno: Přizpůsobené pro specifické průmyslové aplikace, které zajišťují spolehlivost a výkon.

Kromě toho se společnost YOFC aktivně zapojila do výzkumu a vývoje optických vláken nové generace s cílem zajistit si vedoucí pozici na domácím i mezinárodním trhu, aby vyhověla požadavkům rozvíjející se digitální ekonomiky a vývoje umělé inteligence. Na veletrhu upoutaly pozornost mnoha odborníků z oboru optické vláknové produkty nové generace společnosti YOFC, mezi nimiž vynikají vlákna SDM (Space Division Multiplexing) a optická vlákna s dutým jádrem.

Nový uzel zelené výpočetní techniky

Na letošním veletrhu MWC byla ve středu pozornosti datová centra – důležitý motor digitálního věku, který je zodpovědný za ukládání stále se rozšiřujícího fondu informací. Společnost YOFC během akce představila svou nejnovější inovaci: ekologické řešení kabeláže pro datová centra iCONEC, které je navrženo tak, aby nejen rozšířilo šířku pásma a prostorovou efektivitu datových center, ale také výrazně prodloužilo jejich provozní životnost, snížilo emise uhlíku a zefektivnilo náklady.

Společnost YOFC dále představila ucelené řešení optických modulů pro výpočetní sítě datových center využívajících umělou inteligenci. Společnost YOFC se posunula za hranice tradiční technologie III–V a představila novou generaci optických modulů 400G/800G, které využívají křemíkovou fotonickou technologii. Tento průlom slibuje snížení spotřeby energie optických modulů přibližně o 20 %, což je předzvěstí nové kapitoly v úsilí o ekologičtější datová centra.

Nová hodnota digitální energie

Digitální inovace oživují energetický sektor a mění vše od elektrických sítí až po námořní infrastrukturu. Společnost YOFC zaujala v této revoluci ústřední postavení a představila řadu produktů a služeb, které slibují novou definici digitální energetické infrastruktury.

V oblasti elektrické energie je přenos ultravysokého napětí (UHV) celosvětově nejpokročilejší technologií přenosu energie. Společnost YOFC nabízí komplexní řadu digitálních napájecích řešení pro stejnosměrné přenosové systémy UHV, včetně vlákna G654E, kabelů ADSS (All-Dielectric Self-Supporting) a OPGW (Optical Ground Wire), vysokonapěťových nehořlavých kabelů, napájecích konektorů a jednotek optických zařízení. Kromě toho YOFC poskytuje odborné poradenské služby v oblasti výstavby ve snaze zajistit bezpečnost a spolehlivost systémů UHV.

V námořním sektoru je YOFC průkopníkem vývoje v celém hodnotovém řetězci námořního inženýrství. Její arzenál zahrnuje podmořské optické a energetické kabely i řadu souvisejících řešení a služeb EPC (inženýrské, dodavatelské a stavební služby). Tyto nabídky jsou určeny pro široké spektrum aplikací od usnadnění přenosu větrné energie na moři a obsluhy ropných plošin na moři až po zprostředkování transoceánské komunikace a vytvoření podmořských pozorovacích sítí. Strategické investice společnosti YOFC do velkých zařízení pro větrnou energii na moři podtrhují její závazek zajistit si konkurenceschopné postavení v oblasti námořního inženýrství.

Nové zkušenosti s digitálním životem

V době, kdy je bezproblémové digitální připojení nejdůležitější, společnost YOFC dosahuje pokroku při odstraňování známého problémového místa v mobilní komunikaci, tzv. poslední míle. Toto úsilí je připraveno obohatit digitální životy uživatelů nabídkou komplexních řešení plně optické konektivity.

Společnost YOFC se zaměřila na potřeby moderní železniční dopravy a vyvinula specializovaná řešení, která splňují různé frekvenční požadavky různých bezdrátových komunikačních systémů. Díky svým průkopnickým netěsným koaxiálním kabelům a příslušenství společnost zajišťuje, aby cestující na železničních nástupištích a v tunelech mohli využívat duální gigabitový internet, který je klíčovou součástí dnešního životního stylu vyžadujícího nepřetržité mobilní připojení.

V oblasti optické síťové kabeláže zkracuje řešení nové generace F.ODN společnosti YOFC pro předpřipojení dobu instalace o 80 % oproti tradičním metodám, což umožňuje zákazníkům rychle a efektivně zavádět prémiové sítě. Kromě toho si operátoři rychle oblíbili řešení neviditelných kabelových rozvodů FTTR (Fibre to The Room), které společnost YOFC zavedla, protože vidí jeho hodnotu v kombinaci snížené složitosti instalace s minimálním estetickým rušením.

Kromě toho vzbudila značný zájem prezentace špičkových aktivních optických kabelů YOFC pro inteligentní audio a video průmysl, které obsahují patentované vlákno BendRobust® odolné proti ohybu. Tyto produkty se vyznačují výjimečnou flexibilitou i vynikajícími možnostmi přenosu dat a představují významný krok vpřed ve vývoji technologií inteligentní domácnosti a multimédií.

Překlenutí digitální propasti

Od roku 2014 se společnost YOFC vydala na ambiciózní misi, jejímž cílem je přivést optické připojení do nejodlehlejších koutů planety. S výrobními závody v Indonésii, Jižní Africe, Brazílii a Polsku stojí YOFC v čele mezinárodních snah o propojení komunit, kterým se nedostává dostatečné péče – od bujných džunglí Filipín až po rozlehlé městské labyrinty Peru a Indonésie. Ať už se jedná o překonávání obrovských oceánů, zdolávání strmých hor, nebo zvládání složitých situací v městských slumech, společnost YOFC je u toho, protože věří, že každý si zaslouží spojení.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2351130/YOFC_Unveils_Cutting_edge_Innovations_at_2024_MWC_Barcelona.jpg 

KONTAKT: [email protected]

 

PROTEXT

 

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Polský parlament se hlasováním posouvá ke zrušení téměř úplného zákazu potratů

Ve snaze uvolnit jedny z nejpřísnějších zákonů o potratech v Evropě, poslanci dolní komory polského parlamentu hlasovali pro předložení návrhů zákonů, které by mohly vést ke zrušení téměř úplného zákazu potratů v zemi. Tento krok byl popsán jako zásadní první krok směrem k liberalizaci.

Belgie vyšetřuje proruskou manipulační síť, chce ovlivnit volby

Belgické úřady začaly vyšetřovat činnost proruské manipulační sítě, která se před eurovolbami údajně snaží docílit omezení podpory Ukrajiny v Evropské unii. Médiím to dnes sdělil belgický premiér Alexander De Croo, podle něhož tajné služby potvrdily existenci organizovaných skupin pracujících v ruském zájmu v Belgii a v dalších unijních zemích. Premiér Petr Fiala ČTK řekl, že k vyšetřování proruských špionážních sítí v evropských zemích přispělo nedávné odhalení v ČR a jde o výsledek mezinárodní spolupráce, kterou Češi koordinují.

Polští poslanci debatovali o návrzích na zmírnění přísných předpisů o potratech

Polští poslanci debatovali o zmírnění potratových předpisů, které patří k nejpřísnějším v Evropě. Jejich liberalizaci před loňskými volbami slibovaly strany současné proevropské vlády, jde ovšem o téma, které uvnitř kabinetu Donalda Tuska vyvolává spory. Zákonodárci podle listu Gazeta Wyborcza projednávali čtyři návrhy a hlasování o nich mají v plánu v pátek odpoledne.

Ficovi vydrží vstřícný postoj k Ukrajině, dokud se mu bude hodit

Bratislava bude mít načas zájem o dobré vztahy s Kyjevem, je ale otázkou, na jak dlouho, upozornil list Ukrajinska pravda v komentáři ke čtvrteční schůzce vlád obou zemí, vedených premiéry Robertem Ficem a Denysem Šmyhalem. Fico si momentálně vybral "mír s Ukrajinou", ale otázka zní, zda ukrajinskou kartu, tolik zabírající na slovenské voliče, vytáhne už před červnovými volbami do Evropského parlamentu, anebo si ji ponechá do příštích parlamentních voleb. Odpověď podle deníku závisí i na tom, zda se Fico bude chtít vyvarovat krize ve vztazích s Bruselem.

Rusko informovalo o sérii dronových útoků, hlášeni jsou dva zranění

Ruské regiony nacházející se v blízkosti hranice s Ukrajinou dnes podle Moskvy zasáhla série dronových útoků. V noci na dnešek protivzdušná obrana zneškodnila pět bezpilotních letounů v Rostovské a Belgorodské oblasti, další útočily na Belgorodskou oblast během dopoledne, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Zranění utrpěli dva lidé.

DOPORUČUJEME

Společnost Cognizant podpořila globální rozvoj rozmanitých komunit 70 miliony dolarů

Teaneck (New Jersey) 12. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Filantropické příspěvky v rámci iniciativy Synapse potvrzují dlouhodobý závazek společnosti připravovat kandidáty na pracovní pozice budoucnostiPřední...

VIDEOSTREAM ZDARMA: TK Sociální demokracie k volbám do EP

ČTK bude v sobotu 13. dubna 2024 v servisu PROTEXT VIDEO vysílat on-line tiskovou konferenci k zahájení kampaně Sociální demokracie pro evropské volby a...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Polský parlament se hlasováním posouvá ke zrušení téměř úplného zákazu potratů

Ve snaze uvolnit jedny z nejpřísnějších zákonů o potratech v Evropě, poslanci dolní komory polského parlamentu hlasovali pro předložení návrhů zákonů, které by mohly vést ke zrušení téměř úplného zákazu potratů v zemi. Tento krok byl popsán jako zásadní první krok směrem k liberalizaci.

Belgie vyšetřuje proruskou manipulační síť, chce ovlivnit volby

Belgické úřady začaly vyšetřovat činnost proruské manipulační sítě, která se před eurovolbami údajně snaží docílit omezení podpory Ukrajiny v Evropské unii. Médiím to dnes sdělil belgický premiér Alexander De Croo, podle něhož tajné služby potvrdily existenci organizovaných skupin pracujících v ruském zájmu v Belgii a v dalších unijních zemích. Premiér Petr Fiala ČTK řekl, že k vyšetřování proruských špionážních sítí v evropských zemích přispělo nedávné odhalení v ČR a jde o výsledek mezinárodní spolupráce, kterou Češi koordinují.

Polští poslanci debatovali o návrzích na zmírnění přísných předpisů o potratech

Polští poslanci debatovali o zmírnění potratových předpisů, které patří k nejpřísnějším v Evropě. Jejich liberalizaci před loňskými volbami slibovaly strany současné proevropské vlády, jde ovšem o téma, které uvnitř kabinetu Donalda Tuska vyvolává spory. Zákonodárci podle listu Gazeta Wyborcza projednávali čtyři návrhy a hlasování o nich mají v plánu v pátek odpoledne.

Ficovi vydrží vstřícný postoj k Ukrajině, dokud se mu bude hodit

Bratislava bude mít načas zájem o dobré vztahy s Kyjevem, je ale otázkou, na jak dlouho, upozornil list Ukrajinska pravda v komentáři ke čtvrteční schůzce vlád obou zemí, vedených premiéry Robertem Ficem a Denysem Šmyhalem. Fico si momentálně vybral "mír s Ukrajinou", ale otázka zní, zda ukrajinskou kartu, tolik zabírající na slovenské voliče, vytáhne už před červnovými volbami do Evropského parlamentu, anebo si ji ponechá do příštích parlamentních voleb. Odpověď podle deníku závisí i na tom, zda se Fico bude chtít vyvarovat krize ve vztazích s Bruselem.

Rusko informovalo o sérii dronových útoků, hlášeni jsou dva zranění

Ruské regiony nacházející se v blízkosti hranice s Ukrajinou dnes podle Moskvy zasáhla série dronových útoků. V noci na dnešek protivzdušná obrana zneškodnila pět bezpilotních letounů v Rostovské a Belgorodské oblasti, další útočily na Belgorodskou oblast během dopoledne, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Zranění utrpěli dva lidé.

Šéf OSN pro klima: Na záchranu světa máme dva roky

Výkonný tajemník OSN pro klima Simon Stiell varoval, že máme na záchranu světa před globálním oteplováním jen dva roky. Podle něj musíme urychleně snížit emise a navýšit financování škod způsobených extrémními projevy počasí a zelených projektů.

V Orenburgu rozvodněná řeka stoupá, v Kazachstánu evakuovali 100.000 lidí

V ruském městě Orenburg, obývaném více než půl milionem lidí, dnes zazněly sirény, když úřady kvůli nebezpečně stoupající řece Ural vyhlásily evakuaci, oznámil starosta města podle tiskových agentur. V sousedním Kazachstánu kvůli záplavám přesunuli do bezpečí bezmála 100.000 lidí a nyní podle médií evakuují obyvatele ohrožených částí města Petropavl s více než 200.000 obyvateli, které je centrem Severokazašské oblasti.

Obavy z íránské odvety: USA omezily pohyb svých zaměstnanců v Izraeli

Spojené státy kvůli íránské hrozbě zakázaly svým zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům pobývajícím v Izraeli soukromé cesty mimo metropolitní oblast Tel Avivu, Jeruzaléma nebo Beeršeby. Na svých stránkách to napsalo velvyslanectví USA v Jeruzalému.