menu

16.3 C
Czech
Neděle 14. července 2024

Hurikán Beryl zasáhl Texas: Přes milion lidí bez proudu

V pondělí čelil Texas silnému větru a přívalovým dešťům, které s sebou přinesl hurikán Beryl. Tropická cyklóna zamířila do vnitrozemí, přičemž si zároveň vynutila uzavření přístavů a zrušení stovek letů. Přes milion domácností a podniků navíc zůstalo bez proudu.

Ukrajinské síly mají technologické inovace, které zmírní tlak na protivzdušnou obranu

Ukrajinští operátoři dronů dosahují významných pokroků ve schopnosti ničit ruské bezpilotní letouny (UAV) v letu pomocí FPV dronů (First-Person View). Tyto technologické inovace mohou ukrajinským silám umožnit snížit tlak na jejich krátkodobé a střednědobé prostředky protivzdušné obrany, pokud budou úspěšně nasazeny v dostatečném měřítku.

Volba spotřebitelů 2024 podporuje vazby mezi výrobci a zákazníky. Vyhlašuje nejlepší novinky pro tento rok

Sledujte nás na sítích

Praha 14. června 2024 (PROTEXT) – Můžeme jako zákazníci ovlivnit výrobu velkých korporací? Nebo vyjádřit naše přání ohledně rozšíření portfolia výroby lokální firmě na druhé straně republiky? Volba spotřebitelů je právě takovým nástrojem, který propojuje výrobce a spotřebitele. Vyvrcholením tohoto snažení je pak každoroční vyhlášení výrobků, které zákazníci oceňují, které na trhu vítají, a které kupují. O účast v programu je každoročně velký zájem. Čtyřiadvacátého ročníku oblíbeného spotřebitelského programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2024 se zúčastnilo a o přízeň zákazníků bojovalo 221 produktových novinek od 168 firem, spotřebiteli vybraných vítězů bylo pak celkem 66. Výsledky letošního marketingového programu Volba spotřebitelů vyhlásila společnost ATOZ Marketing Services na slavnostním galavečeru 13. června v O2 universum v Praze. Partnerem akce byla jako již tradičně společnost NIQ. Ta shromáždila a zpracovala výsledky unikátního průzkumu. Dotazování proběhlo na reprezentativním vzorku čtyř tisíc českých respondentů.

Reklama

„Velkým tématem letošního ročníku Volby spotřebitelů 2024 je opět udržitelnost a s tím spojený zájem o zdravý životní styl. Oproti loňsku vzrostl podíl těch zákazníků, kteří berou při rozhodování v potaz lokálnost produktu a také těch, kdo na nákup nosí vlastní tašku,“ uvádí Lukáš Matějka, manažer marketingové skupiny pořádající společnosti. „Mezi trendy kategorie letošního ročníku patří například bezlepkové snacky, dekorativní kosmetika, dětská výživa, dětské nápoje, dětské pleny, koupelová a sprchová kosmetika, pamlsky pro kočky a psy, potřeby pro zvířata, pleťová kosmetika, veganské produkty, proteinové dezerty nebo zdravé snacky. Hodnocení zajímavých produktů neprobíhá však pouze v rámci hlavního průzkumu, ale celoročně, a to formou soutěží na našem Instagramu a FB, kde mají spotřebitelé možnost se s jednotlivými výrobky seznámit, pravidelně je vyhrávat, dozvědět se různé zajímavosti a tipy na novinky https://www.instagram.com/volbaspotrebitelu/ a https://www.facebook.com/Volbaspotrebitelu/,“ dodává Lukáš Matějka.

„Ocenění Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka je českými spotřebiteli vnímáno dlouhodobě velice pozitivně. Volba spotřebitelů se zařadila těsně za české a regionální označení, jako například Klasa, Česká potravina apod. Za důležité pro své rozhodování o nákupu považuje toto ocenění v současnosti 33 % oslovených respondentů. Volba spotřebitelů je tedy, dle deklarace respondentů, jedním z nejkladněji vnímaných komerčních certifikátů, které má zároveň mezi respondenty i velmi široké povědomí,“ uvádí Viktorie Škorvagová z výzkumné agentury NIQ.

Oceněnými výrobky letošní Volby spotřebitelů 2024 jsou například dušená Šunka Bečva. Její výrobce – firma Váhala a spol. pomáhá mj. obnovit marketingovým programem spojeným právě s tímto výrobkem život v řece Bečvě a jejím okolí.

V kategorii aviváže zvítězil Azurit. Jedná se o novinku na trhu s romantickými, svěžími a exotickými vůněmi. Ty dodají díky parfémovaným mikro perličkám prádlu jedinečnou, neopakovatelnou, a především dlouhotrvající vůni.

Reklama

Kategorii konzervované ovoce a zelenina opanoval výrobek Ananas kousky v ananasové šťávě značky Franz Josef Kaiser vyrobený ze speciální sladší odrůdy ananasu.

Vítězná řada Dove Advanced Care je obohacena o novou patentovanou technologií 24 h Renewing MicroMoisture rozkládající olejové kapky na miliony mikrokapek pro dlouhotrvající výživu pokožky. Sprchové gely jsou vhodné i pro citlivou pokožku.

Mezi potřebami pro zvířata zvítězila značka Vileda s Pet ručníkem z mikrovlákna vhodným pro rychlé a účinné čištění a jemné vysoušení tlapek a srsti domácích mazlíčků.

Značka Vileda zabodovala vícekrát, a to například i v kategorii sušáky. Sušák Vileda King uvedla na trh nově v designovém černém provedení.

Značka Frosch zvítězila v kategorii tablety do myčky s inovovaným výrobkem Frosch EKO tablety do myčky vše v 1 citron. Značka Frosch plně odpovídá požadavkům spotřebitelů na udržitelnost. Výrobky jsou nejenom účinné, ale nezatěžují životní prostředí svým složením, ani obaly.

Mezi toaletními papíry zvítězila značka Zewa Deluxe s OdorBlock technologií neutralizující zápach na toaletě. Technologie je nanesena na vnitřní ruličku toaletního papíru spolu s parfemací, díky tomu její účinky dlouho přetrvávají.

Albert zase představil nový koncept v kategorii hotových jídel a polotovarů s řadou Albertova tržnice Menu box s čerstvou zeleninou, kořením a trvanlivými surovinami, které umožňují snadnou přípravu jídel z celého světa, s možností vegetariánských variant.

Vítězné produkty lze poznat dle červeného loga se zvednutým palcem, kterým se chlubí nejčastěji na svých obalech. Zároveň je pro ně připravena celoroční mediální podpora. A to díky spolupráci s řadou silných mediálních partnerů, prostřednictvím kterých se informace o novinkách dostanou rovnou přímo k zákazníkům. Logo Volba spotřebitelů a jeho vítěze lze najít ve spotech v TV, Youtube a online prostředí, v tisku, rádiích, outdooru, dále v rámci instore podpory v prodejnách Tesco a Makro a samozřejmě v online prostoru hlavně na sociálních sítích.

Charitativním partnerem Volby spotřebitelů je sbírka Pomozte dětem, známá svým maskotem, žlutým Kuřetem. „Každoročně chceme s Kuřetem pomáhat většímu počtu znevýhodněných dětí v České republice, a proto hledáme nová partnerství. Připojte se ke Kuřeti, pomáhat je lehké jako pírko,“ uvádí programová manažerka Pomozte dětem Ludmila Mrazíková.

 

Odkazy:

http://volbaspotrebitelu.cz/

https://www.volbaspotrebitelov.sk/

https://atoz.cz/

https://nielseniq.com/global/en/

https://www.zboziaprodej.cz/

 

Partneři programu Volba spotřebitelů:

  • výzkumná agentura a odborný partner: NIQ
  • B2C mediální partneři:

tisk: Gurmet, vydavatelství A11: Mladý svět, Náš region

projekt: Všechno, co mám ráda

rádia: Evropa 2, Frekvence 1,Youradio Talk

internetové portály: Jen ženy,

outdoor a in-store: Inpublic Group, Store Media, City Digital Media, MojeObrazovka.cz, BigMedia, Metrozoom, Maxvision, adservis

 

Příloha č. 1: SEZNAM OCENĚNÝCH VÝROBKŮ 2024

Název kategorie Název produktu Název firmy
Alkohol ALKOHOLICKÉ KOKTEJLY LE COQ SPIRIT GOODS
Autokosmetika SHERON SADA NA ČIŠTĚNÍ KOL DF PARTNER
Aviváže AZURIT AVIVÁŽNÍ PROSTŘEDKY TOMIL
Bezlepkové snacky FREE VILLAGE SLANÉ SNACKY PERNÍK
Bonbony JOJO KAKTUSÁCI NESTLÉ ČESKO
Bujóny VITANA TEKUTÝ MASOX ORKLA FOODS ČESKO A SLOVENSKO
Cereální kaše CEREÁLNÍ KAŠE CLEVER BILLA
Čisticí prostředky ALEX NA VŠECHNY POVRCHY S ESENCIÁLNÍMI OLEJI AC MARCA CZECH REPUBLIC
Čokoládové cukrovinky BANÁNY V BÍLÉ ČOKOLÁDĚ NESTLÉ ČESKO
Dekorativní kosmetika ŘASENKA MAX FACTOR MASTERPIECE LASH WOW 2 V 1 COTY
Dětská výživa BABYDREAM OVOCNÝ PŘÍKRM BROSKEV, JABLKO, BANÁN A MALINA ROSSMANN
Dětské nápoje ROBBY BUBBLE ICE SOARE SEKT
Dětské pleny DĚTSKÉ PLENKY BELLA BABY HAPPY SOFT & DELICATE TZMO CZECH REPUBLIC
Drátěnky VILEDA POWER INOX COLORS DRÁTĚNKA FREUDENBERG HOME AND CLEANING SOLUTIONS
Elektronické cigarety VEEV ONE PHILIP MORRIS ČR
Hotová jídla, polotovary ŘADA ALBERTOVA TRŽNICE MENU BOX ALBERT ČESKÁ REPUBLIKA
Houbičky a hadříky VILEDA ACTIFIBRE SOFT MIKROHADŘÍK FREUDENBERG HOME AND CLEANING SOLUTIONS
Chlazené dezerty PRIBINÁČEK KRUPIČKA SAVENCIA FROMAGE & DAIRY CZECH REPUBLIC
Jogurty AGROLA RODINNÝ JOGURT AGRO-LA
Káva JACOBS VELVET CREMA JACOBS DOUWE EGBERTS CZ
Konzervované masné produkty K-JARMARK MASOVÉ KONZERVY VE SKLE KAUFLAND ČESKÁ REPUBLIKA
Konzervované ovoce a zelenina ANANAS KOUSKY V ANANASOVÉ ŠŤÁVĚ FRANZ JOSEF KAISER GASTON
Koupelová a sprchová kosmetika SPRCHOVÉ GELY DOVE ADVANCED CARE UNILEVER
Krmiva pro kočky GOURMET REVELATIONS NESTLÉ ČESKO
Krmiva pro psy PURINA ONE PRO SPECIFICKÉ POTŘEBY PSŮ NESTLÉ ČESKO
Kuchyňské potřeby SIGURO MLÝNEK NA PEPŘ NEBO SŮL GRAVITY ALZA.CZ
Lahůdky a delikatesy BILLA PREMIUM UZENINY A DELIKATESY BILLA
Limonády BIO OVOCNÁ LIMONÁDA MALINA A MÁTA BOHEMSCA
Minerální vody MATTONI ESENCE YUZU & OKURKA MATTONI 1873
Mopy ÚKLIDOVÝ SYSTÉM LEIFHEIT POWERCLEAN LEIFHEIT CZ
Oční péče ISANA POLŠTÁŘKY POD OČI ALOE VERA ROSSMANN
Ochucovadla MALVA HOŘČICE KAND
Ořechy a suché plody BILLA NICE BITES PREMIUM BILLA
Osvěžovače vzduchu AUTOMATICKÝ SPREJ 24/7 ACTIVE FRESH RECKITT
Ovoce a zelenina BON VIA BIO BILLA
Pamlsky pro kočky BRIT CARE CAT RAW TREATS VAFO PRAHA
Pamlsky pro psy PROPESKO MISTR MASOVÉ BURGERY PARTNER IN PET FOOD
Papírové kapesníky VELVET EXCELLENCE MORACELL
Paštiky KRAJANKA PAŠTIKY ALIMPEX FOOD
Pečivo MINITKY MINIT BOHEMIA
Pečivo sladké PLETENEC MÁSLOVÝ S MEDEM PENAM
Pivo a pivní nápoje BIRGO MATTONI 1873
Pleťová kosmetika ASTRID ROSE PREMIUM SARANTIS CZECH REPUBLIC
Pochutiny ŘECKÉ OLIVY FRANZ JOSEF KAISER GASTON
Potřeby pro zvířata VILEDA PET RUČNÍK Z MIKROVLÁKNA FREUDENBERG HOME AND CLEANING SOLUTIONS
Prací prostředky PRACÍ GEL DUEL KÁVOVINY DIVIZE DROGERIE
Proteinové dezerty ZOTT PROTEIN PUDING ZOTT
Pytle na odpad ALUFLEXY PYTLE NA ODPAD ALUFIX SLOVAKIA
Rybí produkty K-CLASSIC ŘADA UZENÝCH PLÁTKOVANÝCH RYB KAUFLAND ČESKÁ REPUBLIKA
Rýže a luštěniny MENU GOLD RÝŽE LA FOOD
Sirupy YO SIRUP BEZ CUKRU MATTONI 1873
Sušáky na prádlo VILEDA KING SUŠÁK NA PRÁDLO ČERNÝ FREUDENBERG HOME AND CLEANING SOLUTIONS
Sušenky, oplatky, tyčinky K-CLASSIC OPLATKOVÉ KORNOUTY NA ZMRZLINU KAUFLAND ČESKÁ REPUBLIKA
Sýry BILLA PREMIUM SÝRY BILLA
Tablety do myčky FROSCH EKO TABLETY DO MYČKY VŠE V 1 CITRON MELITTA ČR
Tělová kosmetika PRODUKTOVÁ ŘADA EVA NATURA TZMO CZECH REPUBLIC
Toaletní papír ZEWA DELUXE S ODORBLOCK TECHNOLOGIÍ ESSITY
Toaletní papír vlhčený VELVET VLHČENÝ TOALETNÍ PAPÍR ULTRA SENSITIVE MORACELL
Uzeniny ŠUNKA BEČVA – NEJVYŠŠÍ JAKOSTI VÁHALA A SPOL.
Veganské produkty K-TAKE IT VEGGIE INSTANTNÍ SMĚSI KAUFLAND ČESKÁ REPUBLIKA
Víno ŘADA MORAVSKÝCH VÍN SOL VINEUS BILLA
Vlasová kosmetika BALEA FIXAČNÍ TYČINKA NA VLASY DM DROGERIE MARKT
Vlhčené ubrousky pro děti GOWIPES VLHČENÉ UBROUSKY PRO DĚTI ALUFIX SLOVAKIA
WC čističe DUCK FRESH DISCS S.C.JOHNSON
Zdravé snacky OVOCNÉ SNACKY BEAR FRUIT TREASURES A BEAR FRUIT SPLITS LOTUS BAKERIES CZ
Zmrzliny NANUKY BENEŠOVSKÁ TOVÁRNA NA ZMRZLINU PINKO

 

Příloha č. 2: SEZNAM OCENĚNÝCH VÝROBKŮ V DOPROVODNÝCH SOUTĚŽÍCH

Médium Vítězný produkt Společnost
City Digital Media VELVET VLHCENÝ TOALETNÍ PAPÍR ULTRA SENSITIVE MORACELL
Čestné uznání odborné poroty SIGURO MLÝNEK NA PEPŘ NEBO SŮL GRAVITY ALZA.CZ
Evropa 2

SHERON SADA NA ČIŠTĚNÍ KOL

BANÁNY V BÍLÉ ČOKOLÁDĚ

ZOTT PROTEIN PUDING

DF PARTNER

NESTLÉ ČESKO

ZOTT

Facebook Volba spotřebitelů ZEWA DELUXE S ODORBLOCK TECHNOLOGIÍ ESSITY
Frekvence 1

KRAJANKA PAŠTIKY

AZURIT AVIVÁŽNÍ PROSTŘEDKY

PRIBINÁČEK KRUPIČKA

ALIMPEX FOOD

TOMIL

SAVENCIA FROMAGE & DAIRY CZECH REPUBLIC

Gurmet PRIBINÁČEK KRUPIČKA SAVENCIA FROMAGE & DAIRY CZECH REPUBLIC
Maxvision BANÁNY V BÍLÉ ČOKOLÁDĚ NESTLÉ ČESKO
MojeObrazovka.cz ISANA POLŠTÁŘKY POD OČI ALOE VERA ROSSMANN

 

Zdroj: Kateřina Goroškov

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.
Reklama

DOPORUČUJEME

Kyberzločinci spojují útok na jednotlivce s masovými kampaněmi

Praha 12. července 2024 (PROTEXT) - Experti společnosti Kaspersky identifikovali nový trend phishingových útoků, během kterých jsou prvky cíleného phishingu používány v hromadných kampaních....
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.

ANALÝZA: Sankce nás před válkou neochrání, NATO musí ukazovat svaly

Jelikož Evropa ekonomicky Rusko zastiňuje, reagovala na agresi vůči Ukrajině ekonomickými a obchodními sankcemi. Federace dostala tvrdou ránu, z níž se však dokázala vzpamatovat. Selhali jsme ovšem v nejzásadnější obraně proti případné eskalaci konfliktu – odstrašování. Spoléhat na ekonomickou válku bez „ukazování svalů“ nás neochrání. Obě strategie jsou důležité a Západ by se v tomto měl poučit.

Festival Pohoda přerušila bouře, která si vyžádala několik zranění a zřícení stanů

Hudební festival Pohoda v Trenčíně musel být předčasně ukončen poté, co jej v pátek večer zasáhla silná bouřka. Prudký vítr a déšť strhly několik stanů, což mělo za následek několik zranění. Na místě okamžitě zasahovali záchranáři a hasiči.

Přehled změn od července: Co všechno zdražilo a jaké nové poplatky nás čekají?

Od července 2024 vstoupily v platnost nové legislativní změny, které přinesou zvýšené náklady pro obyvatele České republiky. Tyto změny zahrnují nové poplatky za sociální služby, zvýšení sazeb za penzijní spoření, a zavedení nových poplatků za elektřinu spojených s komunitní energetikou. Zde je přehled nejdůležitějších změn, které ovlivní vaše finance.
Reklama
Reklama