Reklama

Vojenská junta obvinila premiérku Myanmaru Su Ťij z korupce

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Armáda, která provedla v únoru v Barmě (Myanmaru) puč, viní svrženou premiérku Su Ťij z korupce. Podle vládních médií může laureátka Nobelovy ceny dostat až patnáct let, informuje CNN.

Su Ťij je mimo jiné obviněna i z porušování protikoronavirových opatření při volební kampani před listopadovými volbami. V nich její strana Národní liga pro demokracii drtivě zvítězila, kdežto strany blízké armádě skončily s porážkou. Právě to bylo nejspíš hlavním důvodem únorového puče. Soud se Su Ťij by měl začít 14. června a očekává se, že bude trvat přibližně dva týdny.

V samostatném případu je pak expremiérka obviněna z vyzrazování státního tajemství, za což může dostat maximálně 14 let.

Od únorového puče už ozbrojené síly v zemi zabily víc než 850 lidí, téměř šest tisíc lidí je ve vězení. Mezi nimi jsou novináři, celebrity, aktivisté, ale i děti a obyčejní kolemjdoucí.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Alberto Sánchez Gómez
Osmadvacetiletý Španěl Alberto Sánchez Gómez byl v roce 2019 zatčen za vraždu své vlastní matky, jejíž ostatky snědl. Soud jej nyní poslal na 15 let do vězení.
Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.

1 komentář

  1. Jak je v tom nobelovka, dal bych krk za to. že ji platí CIA stejně jako arafata, havla a další pravdoláskaře… A jak to dopadá, můžeme vidět zde, kde nezůstal po řádění Chátry 77 a jejich zlodějských pohunků kámen na kameni. 😀

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama