Protext ČTKVíce než 100 autonomních mobilních robotů ForwardX nasazeno v první fázi supertovárny...

Více než 100 autonomních mobilních robotů ForwardX nasazeno v první fázi supertovárny automobilky Chery

Chicago 12. srpna 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Supertovárna společnosti Chery, nejmodernější světový závod na výrobu automobilů, spolupracuje se společností ForwardX Robotics, předním dodavatelem autonomních mobilních robotů (AMR), na zavedení průlomového řešení inteligentní výroby automobilů. Cílem jejich spolupráce je racionalizovat provoz, zvýšit efektivitu a posílit automatizaci v montážní části továrny.

Společnost Chery je v tomto odvětví průkopníkem a jako jedna z prvních se rozhodla použít vizuálně navigované AMR roboty pro automatizovaný pohyb materiálu v montážní hale. V rámci první fáze jejich zavádění byla více než stovka zařízení AMR integrována s logistickým softwarem (Logistics Execution Systems, LES) továrny, aby tak dokázala zajistit bezobslužný pohyb materiálu mezi různými montážními linkami.

Na dokončovací lince transportují AMR roboti Flex 300-L od společnosti ForwardX materiál z místa uskladnění na jednotlivá pracoviště operátorů. V provozech interiérové linky a dveřní linky se autonomní tahače AMR Lynx U1000 společnosti ForwadX integrují do systému SPS a přepravují materiály z oblasti naskladnění na pracovní stanice u linky. V procesu výroby podvozků recykluje supertovárna Chery staré regály a využívá autonomní vysokozdvižné vozíky ForwardX Apex 2000, čímž podporuje ekologický přístup a snižuje množství odpadu.

Od zavedení inteligentních výrobních řešení ve spolupráci se společností ForwardX Robotics se supertovárně automobilky Chery podařilo snížit logistické náklady na jedno vozidlo o působivých 10 %. Systém navíc udržuje míru přebytku zásob na lince pod 15 % a chybovost montáže pod úrovní dvou na tisíc vozidel. Díky efektivnímu řízení úrovně zásob a eliminaci chyb při montáži nový distribuční proces minimalizuje riziko přerušení provozu výrobní linky, což vede k 200% zvýšení efektivity a výraznému snížení provozních nákladů.

Využití inovativních řešení společnosti ForwardX Robotics umožnilo Chery urychlit svou transformaci v globální technologickou společnost, která zůstává věrná svému cíli vytvořit inteligentní, automatizovanou a digitalizovanou logistickou továrnu.

O společnosti ForwardX Robotics:

Společnost ForwardX Robotics je světovým lídrem v oblasti technologie autonomních mobilních robotů (AMR) s vizuálním řízením a dodavatelem komplexních inovativních řešení pro manipulaci s materiálem ve skladech a výrobních závodech. Díky svému pokročilému softwaru pro správu vozového parku a nejširšímu sortimentu autonomních mobilních robotů s vizuálním řízením pomáhá společnost ForwardX Robotics podnikům dosahovat vyšší výkonnosti a hodnoty v rámci jejich dodavatelského řetězce. Společnost ForwardX již nasadila více než 3000 robotů AMR ve více než 150 provozech na 4 kontinentech. Díky pobočkám v USA, Japonsku, Koreji a Číně a partnerským vazbám po celém světě společnost ForwardX dále expanduje a aplikuje svá osvědčená řešení na podporu pracovní síly budoucnosti.

Další informace najdete na adrese www.forwardx.com.

KONTAKT: Michael Xu, michael.xu@forwardx.com

Doporučujeme

Rusko chystá masivní údery na ukrajinskou energetiku, Kyjev útočil u Petrohradu

Ruské ozbrojené síly zahájily přípravy na masivní údery proti ukrajinským energetickým zařízením v reakci na útoky na ruskou civilní infrastrukturu a energetický sektor, uvedlo dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo obrany. Ukrajinský útok na důl v části Luhanské oblasti zabil jednoho člověka, uvedl dnes šéf správy Ruskem okupovaného ukrajinského regionu Leonid Pasečnik.

Po střelbě na hudební párty na severu Švýcarska je jeden mrtvý a pět zraněných

Po noční střelbě ve švýcarském Aarau zůstal na místě jeden mrtvý a pět zraněných, několik z nich vážně. Po pachateli nebo pachatelích útoku místní policie stále pátrá, informují tiskové agentury.

Island v referendu odmítl obnovit rozhovory o přístupu do Evropské unie

Islandští voliči v referendu odmítli obnovit jednání o vstupu do Evropské unie. Proti bylo 52,8 procenta, pro 47,2 procenta hlasujících. Podle agentur to vyplývá z konečného výsledku sčítání. Proti obnově jednání, která byla přerušena před 13 lety, tak hlasovalo přibližně o 12.000 lidí více než kolik bylo pro, uvedla agentura DPA.

Škoda Octavia slaví 30 let. Za tři dekády vzniklo téměř osm milionů vozů

Od zahájení výroby první novodobé Octavie uplynou v září tři desetiletí. Model, který pomohl proměnit Škodu Auto po vstupu do koncernu Volkswagen, se za tu dobu vyrobil v téměř 7,9 milionu kusech.

Po povodních v Nepálu se pohřešují už tři tisícovky lidí. 17 tisíc dětí potřebuje pomoc, hlásí UNICEF

Počet lidí pohřešovaných po ničivých povodních a sesuvech v Nepálu a sousední Číně vzrostl téměř na 3 000. Záchranáři zatím nalezli a vyprostili 633 těl. Pátrání po dalších přeživších v oblastech, které před několika dny zasáhl mohutný příval vody, ledu a trosek, pokračuje.

Při nočním ruském útoku v okolí ukrajinské Buči zahynulo 27 lidí

Při nočním ruském útoku na oblast kolem ukrajinského města Buča poblíž Kyjeva zahynulo nejméně 27 lidí. Dalších 42 lidí bylo zraněno. Z oblasti zasažené útokem se evakuuje více než 380 osob. Podle agentury Reuters to dnes uvedl šéf správy Kyjevské oblasti Tymur Tkačenko.

Írán se bude bránit novým americkým sankcím, uvedla vláda

Íránská vláda dnes podle agentury Tasním uvedla, že bude pevně čelit americkým sankcím a "americko-izraelskému spiknutí". Zopakovala, že diplomacie a obrana jsou pro Teherán dva neoddělitelné nástroje k ochraně národních zájmů a bezpečnosti. Vláda mimo jiné slíbila, že se zaměří na zlepšení životních podmínek Íránců. Chce omezit inflaci, vytvořit více pracovních míst, podpořit domácí výrobu a postupně snižovat závislost země na americkém dolaru.

Rostoucí teploty zesilují účinky El Niña, ukazuje nová studie

Klimatický jev El Niño, který pravidelně ovlivňuje počasí po celém světě, je podle nové studie stále intenzivnější. Vědci dospěli k závěru, že jej zesiluje globální oteplování způsobené spalováním fosilních paliv. Aktuálně se přitom v Tichém oceánu formuje mimořádně silná epizoda.

Matka obžalovaná ze smrti tří dětí čeká na verdikt poroty

Porota v Massachusetts zatím nedospěla k verdiktu v procesu s Lindsay Clancy, která čelí obžalobě v souvislosti se smrtí svých tří dětí. Klíčovou otázkou není samotný čin, ale to, zda byla v jeho okamžiku trestně odpovědná.

Plzeň otočila duel s Crvenou zvezdou a postoupila do Evropské ligy

Viktoria Plzeň předvedla mimořádný obrat a zajistila si místo v ligové fázi Evropské ligy. Proti Crvené zvezdě smazala tříbrankovou ztrátu z prvního utkání, doma zvítězila 5:1 po prodloužení a dvojzápas ovládla celkově 5:4. Rozhodující trefu zaznamenal střídající obránce Dávid Krčík.

USA chtějí odstřihnout egyptskou banku od dolarů kvůli vazbám na Írán

Spojené státy navrhly omezit přístup poboček egyptské banky Banque Misr ve Spojených arabských emirátech k americkému finančnímu systému. Washington je podezírá, že zprostředkovaly miliardové platby pro firmy napojené na íránské finanční sítě.

Trump: USA uzavřely ropnou dohodu s Venezuelou, zajistily si část jejích zásob

Spojené státy uzavřely ropnou dohodu s Venezuelou. Zajistily si tak většinovou kontrolu nad více než 65 miliardami barelů z prokázaných venezuelských zásob ropy. To odpovídá zhruba pětině celkových prokázaných ropných rezerv této latinskoamerické země. Oznámil to dnes americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social. Uvedl rovněž, že jde o největší ropnou dohodu ve světové historii. Prozatímní venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová dosažení dohody potvrdila. Dodala, že dohoda umožní výrazné zvýšení těžby ropy a přinese Venezuele rozsáhlé investice a daňové příjmy.

Zemřel ugandský král Oyo, nejmladší vládnoucí monarcha světa

Tradiční ugandský panovník Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV., který se ve světě proslavil jako nejmladší vládnoucí monarcha, zemřel ve věku 34 let. O jeho úmrtí informoval předseda vlády království Tooro v západní Ugandě.

Trump místo vojenských operací sází na sankce. Írán to podle expertů zlomit nemusí

Šest měsíců po zahájení americko-izraelských úderů proti Íránu je rychlé ukončení konfliktu v nedohlednu. Americký prezident Donald Trump omezil přímé vojenské eskalace a vsadil na sankce, blokádu a tlak na obchodní partnery Teheránu. Analytici však pochybují, že ekonomická válka Írán přiměje ke kapitulaci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama