Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 4 října, 2022

  Věž v korunách stromů na německém ostrově Rügen

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Lesem a kolem kmene uprostřed se vine dlouhý točitý chodník. Pohled nahoru je stejně opojný jako pohled svrchu. Vyšlápněte si za výhledem do korun stromů.

  Tato rozhledna v korunách stromů, přezdívaná „Orlí hnízdo“, se nachází v centru přírodního dědictví Rügen a je to bezesporu ohromující stavba. Točitý chodník obklopený zelení se pomalu vine nahoru a kolem 30 m vysokého kmene. Je jen jedna věc, která je ještě působivější. Neuvěřitelné výhledy z vrcholu.

  Centrum přírodního dědictví Rügen (Naturerbe Zentrum Rügen) se nachází na východní straně ostrova Rügen, rozlohou největšího německého ostrova. Ano, opravdového ostrova. Ten je známý svými národními parky, bukovými lesy a křídovými útesy. Je hlavním cílem pro milovníky přírody, turisty a lidi, kteří chtějí relaxovat v přímořských letoviscích na ostrově.

  Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je spirálovitá věž v korunách stromů. Vrchol 40 metrů vysokého hnízda se tyčí nad okolními lesy do celkové výšky 85 m nad mořem. Z vrcholu dřevěné a ocelové konstrukce mají návštěvníci úžasný výhled do krajiny. Za jasného dne můžete vidět až ke kostelním věžím Stralsund na pevnině a pylonům Rujánského mostu.

  Pozorujte orly z očí do očí

  Přístup k věži je 1250 m dlouhým chodníkem v korunách stromů (Baumwipfelpfad), který se proplétá buky až k věži. Odtud návštěvníci začínají pomalu spirálovitě stoupat kolem centrálního buku, který je starý více než 70 let. Po cestě můžete vidět mnoho hmyzu, malých zvířat a ptáků, kteří žijí v tomto prostředí korun stromů. Pokud budete mít štěstí, můžete dokonce zahlédnout orla, jak hledá kořist v lese.

  Stezka korunami stromů je otevřena celoročně, pokud ji extrémní bouřky s blesky nebo kroupy nečiní příliš nebezpečnou pro návštěvníky. Orlí hnízdo můžete prozkoumat sami nebo se připojit k 1,5hodinové prohlídce s průvodcem se začátkem v 11:00, 14:00 a 16:30 hod během léta. Výstup je absolutně beze schodů, jedná se o 600 m mírně stoupajícího chodníku. Sklon není nikdy větší než 6 procent, takže je vhodný i pro vozíčkáře a kočárky.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS