Reklama
5.4 C
Czech
Pátek 20. března 2026
Protext ČTKVelkolepé lesní finále v Lednici přivítalo 2462 běžců, kteří obstáli v horkém...

Velkolepé lesní finále v Lednici přivítalo 2462 běžců, kteří obstáli v horkém počasí. Proběhlo ocenění nejlepších i žádost o ruku

Lednice 8. září 2024 (PROTEXT) – Horká zářijová sobota hostila závěrečný závod v jihomoravské Lednici, kde si členové lesní smečky střihli poslední trailové výkony sezony 2024. Všichni ze sebe vydali úplné maximum a my tímto děkujeme za energii nejen jim, ale všem fanouškům, partnerům, dobrovolníkům a organizátorům. Díky všem za fantastický rok 2024, kterým proběhlo celkem 14 322 parťáků a těšíme se až spolu odstartujeme další skvělou jízdu!

Už od rána sluníčko hlásilo pořádně letní den, ale ani horkého počasí, ani vzdálenosti se nezalekli borci startující na 45 kilometrů. Na start se postavilo 137 statečných, mezi kterými se tradičně objevil Marek Beneš, finanční ředitel partnera Generali Investments CEE, který závod odstartoval a přidal se k běžcům na trati. Tím nejrychlejším mezi muži se stal Zbyšek Lhota v čase 3:19:31 a první ženou (druhá v absolutním pořadí!) se stala Lenka Kohnová v čase 3:34:56. Smekáme!

Trasy v Lednici zdolala i lesní mláďata v rekordním počtu 479 závodníků. Věříme, že pocit z proběhnutí cílovou čárou, medaile na krku i tričko s motivem Lednice bude děti motivovat ke sportu obecně i k dalším účasti na dětských závodech Dr. Max i v další sezoně, protože za tu letošní nám mláďat běželo přes 2 600.

Neuvěřitelnou parádu předvedli na jižní Moravě účastníci charitativního PENNY běhu. 407 běžců pro dobrou věc vyběhalo pro organizaci ŽIVOT 90 celkem 176 650 Kč. To znamená, že jsme aktivní život seniorů za celou sezonu p

odpořili neuvěřitelnými 820 750 Kč! Děkujeme. Společně jsme pomáhali i pomocí aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ, kde jsme podpořili na 8 závodech 8 projektů

Celý závodní den utíkal jako běžci na trati a po poledni nám odstartovaly také nejdelší krátká trasa celého seriálu NOVA 14 km a dlouhá 22 km trasa. Na NOVA 14 km vyslala závodníky svým výstřelem Petra Paclíková, zástupkyně partnera Volvo. Stiskem spouště a přáním štěstí na 22 km zakončil lesní starty 2024 Vít Šerý, ředitel marketingu VAVRYS, kterého znáte z oblíbeného stánku značky Craft. Běžci a běžkyně na rovinatých, ale těžkých tratích bojovali o umístění v závodě, ale také v celkovém pořadí seriálu Lesů pán a Lesů paní. Své vítězství na trati na 14 kilometrů vybojovali Stanislav Zacha a Veronika Palková. Na trase 22 km doběhli pro první místo Martina Trojáková a Ondřej Jágr

Tropickému letnímu počasí navzdory šel komfort, který poskytovali v zázemí partneři seriálu, a tak se mohli běžci posilnit na snídani zdarma i obědovém bufetu v jídelním PENNY stanu, namazat opalovacím krémem s UV faktorem ve stánku Dr. Max nebo si zpříjemnit běh super funkčními kousky od značky Craft.

V pohádkové Lednici nemohla chybět ani romantika a proběhla žádost o ruku, která byla vyslyšena! Takže příští rok spolu letošní snoubenci z dlouhé trasy poběží už jako manželé. Přejeme hodně lásky a hodně běhu, jsme rádi, že Běhej lesy je místem pro taková emotivní gesta.

Na závěr dne se setmělo a ochladilo a tak mohla začít pořádná závěrečná oslava! V lednickém vinařství ANNOVINO byli oceněni všichni věrní členové lesní smečky. Na pódiu stanulo celkem 102 Osmeráků a Sedmeráků (z toho 23 dětí), kteří běželi na všech 8 zastávkách seriálu nebo si jeden z českých závodů nahradili na Behaj lesmi, Sedmeráci pak byli oceněni za 7 závodů. Lesů pány a Lesů paní oceňujeme každoročně na všech 3 typech tras – krátké, dlouhé a extra dlouhé. Vítězi seriálu se v sezoně 2024 stali: 

Krátká trasa:               Stanislav Zacha a Veronika Palková

Dlouhá trasa:              Přemysl Vida a Jana Trávníčková

Extra dlouhá trasa:     Michal Bachman a Michaela Luňáčková

 

Nesmíme zapomenout na ocenění těch nejvěrnějších z nejvěrnějších. K jubilejní 10. sezoně vznikl Srub mistrů, kde mají své místo ti, kteří mají na kontě alespoň 50 lesních startů na Běhej lesy a Behaj lesmi. Proto jsme ocenili 2 Stříbrné lišky Tomáše Dobeše a Jirku Synka, 5 Bronzových sov a 6 Dřevěných divočáků. Doufáme, že se nám to ve Srubu bude dál plnit našimi věrnými mistry. Děkujeme.

Od 1. sezony lesního běhání jsme společně se zakládajícím partnerem Lesy ČR a všemi závodníky zasadili celkem 121 869 nových stromů. Pojďme společně běhat a pomáhat dál. Termíny budou odhaleny a registrace spuštěny v průběhu podzimu, tak sleduj www.behejlesy.cz, ať ti nic neunikne! Těšíme se na celou smečku zase na jaře na startu. 

 

Zdroj: RAUL

 

Reklama

Doporučujeme

Tenerife vyhlásilo kvůli bouři Therese stav nouze

Tenerife zasáhla bouře Therese, která na Kanárské ostrovy přinesla silný vítr, vydatný déšť i sněžení ve vyšších polohách. Úřady vyhlásily stav nouze, uzavřely některé silnice a zrušily část veřejných akcí.

Zlato i stříbro dál kolísají

Ceny zlata a stříbra v pátek výrazně kolísaly a oba kovy míří k citelné týdenní ztrátě. Investoři sledují hlavně další vývoj války s Íránem, pohyb cen ropy a obavy z vyšší inflace i delšího období vyšších úrokových sazeb.

Vlna veder na západě USA by bez lidského přičinění nebyla možná

Vlna extrémních veder, která v těchto dnech zasáhla západ Spojených států, není jen dalším výkyvem počasí. Podle vědců by byla bez klimatické změny způsobené člověkem prakticky nemožná. Teploty v některých oblastech vystoupaly až o 17 stupňů Celsia nad dlouhodobý průměr a lámou rekordy napříč desítkami měst od Kalifornie po Missouri.

Po požáru v jihokorejské továrně je zraněno 55 lidí, dalších 14 je pohřešováno

Při požáru ve dvou budovách továrny na automobilové díly v jihokorejském městě Tedžon bylo dnes zraněno nejméně 55 lidí, z toho 24 vážně. Do akce bylo nasazeno přes 500 hasičů a členů záchranných složek, vozidla s vodními děly nebo hasičští roboti. Po 14 osobách se stále pátrá, napsaly tiskové agentury.

Izrael v odvetě za útoky na drúzy zaútočil na velitelské centrum na jihu Sýrie

Izraelská armáda v noci na dnešek zaútočila na velitelské centrum a sklady zbraní ve vojenských areálech na jihu Sýrie. Učinila tak v reakci na útoky na menšinu drúzů ve městě Suvajda, napsala agentura Reuters. Jde o první izraelský úder na Sýrii za současné války proti Íránu, kterou Izrael a Spojené státy zahájily 28. února, uvedla agentura AP.

Rafinerii v Kuvajtu opět zasáhly drony, íránské útoky hlásí i další země Zálivu

V kuvajtské rafinerii Míná al-Ahmadí dnes ráno znovu vypukl požár po dronových útocích. Oznámila to podle tiskových agentur státní ropná společnost KPC. Oběti hlášeny nejsou. Odvetným útokům Íránu v bezmála třítýdenní americko-izraelské válce proti islámské republice dnes ráno čelily také další arabské země Perského zálivu jako Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty či Bahrajn, napsala agentura AP.

Bitcoin překonal 71 000 dolarů, směr trhů dál určuje ropa

Bitcoin v pátek posílil a krátce překonal hranici 71 tisíc dolarů, když se kryptotrh zotavil z předchozí volatility spojené s prudkým růstem cen ropy a napětím na Blízkém východě. Aktuální vývoj přitom podtrhuje rostoucí citlivost digitálních aktiv na makroekonomické faktory, zejména energetické trhy.

Devítiletá dívka zemřela při internetové výzvě

Devítiletá JackLynn Blackwell z Texasu zemřela poté, co se podle rodičů zapojila do takzvané blackout challenge, která se šíří na sociálních sítích. Její otec a matka teď varují ostatní rodiče, že nejde o nevinnou hru, ale o rizikový trend s fatálními následky.

Japonsko by chtělo vyšší inflaci. Íránská válka mu ale nepomůže

Napětí na Blízkém východě začíná dopadat i na japonskou ekonomiku. Tamní centrální banka se ocitá v nepříjemné situaci, kdy inflace sice zůstává nad dvouprocentním cílem, ale její struktura je problematická. Nejde totiž o zdravý růst tažený domácí poptávkou a růstem mezd, nýbrž o zdražování vyvolané externími faktory, především růstem cen energií. A právě to může další kroky Bank of Japan (BoJ) výrazně zkomplikovat.

Izrael zabil mluvčího íránských gard po jeho tvrzení o pokračující výrobě střel

Mluvčí íránských revolučních gard Alí Mohammad Náíní dnes popřel čtvrteční tvrzení izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, že Írán po 20 dnech války již není schopen vyrábět balistické střely. Krátce poté byl Náíní podle gard zabit při izraelském útoku, píše agentura AFP. Izraelská armáda smrt Naíního potvrdila, uvedl server The Times of Israel. Izrael a USA zaútočily na Írán 28. února, ten odpovídá odvetnými údery.

Ruský útok poškodil v Oděské oblasti dvě civilní lodě s obilím

Noční ruský dronový útok na Oděskou oblast poškodil dvě civilní nákladní lodě s obilím, dva lidé utrpěli zranění. Na platformě Telegram to dnes uvedl ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba, podle něhož jde o lodě plavící se pod vlajkami Palau a Barbadosu. V době útoku kotvily. V přístavu jsou poškozené i administrativní budovy a sklad s obilím, doplnil šéf správy Oděské oblasti Oleh Kiper. Moskva na tyto informace nereagovala. Ukrajina i Rusko zároveň hlásí mrtvé po nepřátelských útocích.

Šéf IAEA: Íránský jaderný program přežil

Íránské jaderné kapacity byly během amerického úderu z loňského roku významně poškozeny, ale ne zničeny. Jaderný program islámské republiky to ochromilo, Teherán ale neztratil schopnost obohacovat uran. S takovými slovy vystoupil generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (IAEA) Rafael Grossi. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu hovořil o nutnosti pozemní invaze.

Papuchalky na pobřeží Atlantiku zabíjí bouře a hlad

Na pobřeží Atlantiku v západní Evropě se hromadí mrtví a umírající mořští ptáci. Nejčastěji jde o papuchalky, ale také o alkouny a tereje. Vědci mluví o takzvaném „wrecku“, tedy hromadném úhynu.

Ruské útoky si vyžádaly životy čtyř lidí, uvedly ukrajinské úřady

Rusko při dnešních útocích na ukrajinskou Sumskou oblast zabilo tři lidi, z toho dva bratry, uvedla agentura AFP s odvoláním na ukrajinské úřady. Ve městě Vilňansk ruský útok na infrastrukturu připravil o život 78letého muže, oznámil šéf Záporožské oblasti Ivan Fedorov. V noci ruské drony podle ukrajinských činitelů zasáhly obytné domy v Oděse, kde tři lidé utrpěli zranění, a ve středu večer ruský bezpilotní letoun ve Lvově zaútočil na sídlo tajné služby SBU. Ze Sevastopolu na Ruskem okupovaném Krymu je po ukrajinském dronovém útoku hlášen jeden mrtvý.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama