Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Světový šampionát ve Valorantu je tady. Síly střádá i jediný Čech, do akce jde první den

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Událost, která přepíše dějiny Valorantu. Tak se mluví o historicky prvním světovém šampionátu oblíbené střílečky, která v loňském roce spatřila světlo světa. Podnik startuje už dnes, tedy 1. prosince, a trvat bude do necelé půlky měsíce. Do akce se dostane i jediný Čech na turnaji, který hájí barvy britského Fnaticu.

  Všemožné turnaje, Challengery a Masters. Zhruba takto vypadala esportová scéna populární hry Valorant. Titul, který se ve střílečkách rve a podobá s konkurencí Counter-Striku, ale na to hlavní stále čekal. Světové mistrovství, tzv. Valorant Champions, se letos koná úplně poprvé.

  Pandemie nemoci covid-19 sice stále trýzní svět, vedení akce se ale rozhodlo i přes tohle všechno uspořádat LAN turnaj v německém hlavním městě Berlíně. V dějišti už je všech 16 týmů, které se budou v následujících necelých 14 dnech rvát o pohár, slávu, ale také prize pool 1 milionu dolarů.

  Do prestižní společnosti se dostal i jeden Čech. Bývalý hráč Avenue nebo Enterprise svádí souboje s elitními hráči z celého světa v dresu Fnaticu. Náš zástupce na prvním šampionátu? To je obrovské privilegium, kterého si Martin „Magnum“ Pěnkov obrovsky váží.

  Postup díky Gambitu

  Fnatic se dostal na Champions díky triumfu ruského Gambitu na Masters v Berlíně. Body Fnatic měl, potřeboval ale, aby Rusové vyhráli. A to se stalo. „Díky na vstupenku na Champs. Všech vám tam koupím drink,“ sliboval v září „Magnum“.

  Jestli přísahu splní, je zatím neznámé. Teď má totiž jediný Čech na turnaji jiné starosti. Jeho Fnatic se dostane do akce hned dnes večer, kdy narazí na Cloud9 Blue. Jak vypadá zbytek skupin?

  Skupina A:

  • Ascend
  • Team Envy
  • X10 CRIT
  • Keyd Stars

  Skupina B:

  • Sentinels
  • KRU Esports
  • Team Liquid
  • FURIA Esports

  Skupina C:

  • Gambit Esports
  • Team Vikings
  • Team Secret
  • Crazy Raccoon

  Skupina D:

  • Vision Strikers
  • Fnatic
  • Full Sense
  • Cloud9 Blue

  Formát vypadá zdánlivě složitě, důležité ale je, že ze čtyřčlenné skupiny postoupí do další fáze dva týmy. Fnatic se kromě zástupců z N/A utkání s Jihokorejci z Vision Strikers a thajskou organizací Full Sense. Postup by zase tak náročný být neměl.

  Kdo je favoritem? Kromě Gambitu, který má letos parádní formu, jsou největšími želízky sázkových kanceláří borci ze Sentinels, KRÜ, Team Liquid nebo Team Secret. Překvapit ale samozřejmě může úplně kdokoliv.

  Jak už bylo řečeno, Fnatic se dostane do hry už dnes ve 21 hodin proti Cloudu9 Blue.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Dota Pro Circuit se rozrůstá o nového člena

  Dota Pro Circuit se rozrůstá o nového člena. TSM pojí síly s Undying

  Dota Pro Circuit vítá nové členy. Tým Undying, který se vloni umístil v Severní Americe na stříbrné pozici, pojí síly s organizací TSM. Kombinace mládí a zkušenosti by měla přinést veliký úspěch.
  Fnatic

  Regionální VALORANT liga VRL East: Surge otevírá kvalifikace. Týmy si rozdělí téměř půl milionu korun

  Už dnes 24. ledna začínají otevřené kvalifikační turnaje do VALORANT ligy v regionu východní Evropa. Hráči z 20 zemí budou bojovat o část z finanční dotace 20 tisíc eur (tedy o téměř půl milionu korun) a šanci postoupit do nejvyššího patra soutěže VALORANT Champions Tour. V regionální lize budou soupeřit vítězové otevřených kvalifikací proti týmům, které získají přímou pozvánku.
  Stewie2k

  Stewie2k pojí síly s Evil Geniuses. Nabitá soupiska „céeskařů“ se stává ještě nabitější

  Jeden z nejúspěšnějších hráčů Counter Striku: Global Offensive posílí organizaci Evil Geniuses. Úspěšný Stewie2k, který během své kariéry zvedal nad hlavu titul na Inter Grand Slamu i majoru, je podle svých slov z kroku přímo nadšený.
  Evil Geniuses

  LCS Lock In se třese před Evil Geniuses. Neporažený gigant na startu turnaje válí

  Letošní ročník LCS Lock In v League of Legends úspěšně odstartoval a na úvod bylo k vidění mnohé. Co však diváci zatím nepoznali, je prohra výběru Evil Geniuses. Ten zůstává po jasné výhře nad Immortals neporažen a celý zbytek týmových soupisek se ho začíná bát.
  The International

  Valve ruší Major v Dotě 2. Měli jsme vás všechny lépe informovat, kají se pořadatelé

  Když se ve světě ruší kterákoliv jiná větší akce, strhávají na sebe organizátoři velkou pozornost. Ne však v případě Valve a turnaje Dota Pro Circuit Winter Tour Major 2022. Tiché oznámení následovalo už jen prohlášení o tom, že se pracuje na náhradě.
  "Reginald"

  Trable v ráji TSM. Vedení Riot Games vyšetřuje šéfa organizace kvůli šikaně a špatnému chování

  Vývojáři ze společnosti Riot Games nemají ve svém popisu práce jen tvorbu herních titulů. Spolu s organizací Team SoloMid potvrdili, že vyšetřují chování generálního ředitele a šéfa TSM Andyho „Reginalda“ Dinhy. Na pořadu dne prý mělo být slovní urážení a šikana na pracovišti.
  Reklama
  Reklama
  Reklama