1.1 C
Czech
Úterý 23. prosince 2025
Protext ČTKVeletrh FOR GASTRO & HOTEL 2024 představí nové technologie, produkty i nové...

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL 2024 představí nové technologie, produkty i nové talenty gastro oborů

Praha 23. října 2024 (PROTEXT) – Mezinárodní veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie FOR GASTRO & HOTEL se bude na podzim konat již počtrnácté. Jeho letošní ročník však bude mimořádný, premiérově se bude konat v souběhu s nejvýznamnější událostí cukrářského odvětví PRAGUE SWEET FESTIVAL. Proběhne v PVA EXPO PRAHA ve dnech 21. až 23. listopadu. Partnerem pro energetiku PVA EXPO PRAHA je společnost PKV Build s.r.o.

Haly výstaviště PVA EXPO PRAHA se v listopadu promění v dějiště hned několika zajímavých gastronomických akcí, které potěší profesionály z odvětví HoReCa, ale také studenty gastro oborů nebo milovníky dobrého jídla, pití či sladkostí. Desítky expozic tuzemských i zahraničních značek představí nejnovější technologie, potraviny, nápoje, vybavení pro hotely, restaurace i cateringové společnosti, bistra, kavárny, cukrárny a další.

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL bude mít i soutěžního ducha, na své půdě totiž bude hostit hned několik prestižních soutěží. Jednou z nich je druhý ročník soutěže hledající perspektivní mladé talenty ENZO BENCINI BARISTA CUP 2024, kde budou soupeřit žáci ze středních hotelových škol. Pod hlavičkou SCA CZECH REPUBLIC se uskuteční mistrovství republiky minipražíren CZECH COFFEE ROASTING CHAMPIONSHIP 2024 a soutěž v kávové mixologii s alkoholem CZECH COFFEE IN GOOD SPIRITS. Pro svou školu mohou studenti vyhrát také pokladní systém společnosti Dotykačka.

Dort roku i křty

Letos opět nebude chybět carvingová soutěž CZECH CARVING CUP pro pokročilé i začínající řezbáře, kteří se mohou utkat ve čtyřech kategoriích. V rámci programu proběhne i křest nové kuchařky a nových školních učebnic a Vladimír Tůma představí učebnici stolničení.

Na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL budou k vidění technologie od společností Retigo, Unox, Jipa, Imeso spolu s ukázkami vaření a pečení známých kuchařů. Mezi novými vystavovateli je například značka Sony, jedenáct malých vinařství z Česka a Slovenska, Store Media a jejich sensory marketing nebo produkty značek Magniflex, Pfanner, LB Bohemia, Vodňanská drůbež a mnoha dalších. Bohaté vybavení do svých podniků zde naleznou i majitelé hotelů, a to v podobě značek Vector International, Ille papír hygiena a dalších.

Profesionálové budou díky souběhu s PRAGUE SWEET FESTIVALEM návštěvníkům prezentovat i nové trendy a techniky cukrářských mistrů, proběhnou speciální workshopy a ochutnávky. Přijdou známí cukráři a pekaři, zájemci se mohou těšit například na Veroniku Besky, Mirku van Gils Slavíkovou či Vojtěcha Vrtišku s jeho kolegy z poslední série Peče celá země. Nebude chybět kouzlo populárních cukráren a možnost ochutnat lahodné speciality z kuchyní desítek vystavovatelů od čokolád, přes makronky, luxusní dezerty až ke kávě. Vyhlášen bude dort roku 2024 a uskuteční se klání v pečení vánočního cukroví. Událost nabídne také možnost výhodných nákupů nejen cukrářských pomůcek a surovin.

Podrobnosti o obou akcích a plánovaných programech najdete na www.for-gastro.cz a www.praguesweetfestival.cz.

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Brit čelí obvinění, že 13 let omamoval a znásilňoval bývalou manželku

V Anglii obvinili muže, který měl podle vyšetřování roky omamovat a znásilňovat ženu, s níž byl dříve ženatý. Případ se táhne přes více než dekádu a kromě něj čelí obvinění i další muži. Žena se rozhodla vystoupit pod svým jménem.

Enrique Iglesias a Anna Kournikova přivítali na světě čtvrté dítě

Zpěvák Enrique Iglesias a bývalá tenistka Anna Kournikova mají velký důvod k oslavě. Do jejich už tak početné domácnosti přibylo čtvrté dítě, které se narodilo 17. prosince. Do světa zprávu oznámili o pár dní později.

Gretu Thunberg zadrželi na propalestinské demonstraci v Londýně

Švédská aktivistka Greta Thunberg byla zatčena během demonstrace v centru Londýna, která měla vyjádřit podporu členům skupiny Palestine Action držícím ve vězení hladovku. O události informovala protestní iniciativa Prisoners for Palestine, která akci organizovala.

Zlato je na historickém maximu, stříbro poprvé překročilo 70 dolarů

Zlato v úterý znovu posunulo historické maximum a přiblížilo se hranici 4500 dolarů za unci. Stříbro se přidalo k růstu a poprvé v historii překročilo 70 dolarů. Investoři sázejí na drahé kovy kvůli slabšímu dolaru a napjaté geopolitické situaci.

Húsíjové a jemenská vláda se dohodli na výměně 3000 válečných zajatců

Íránem podporovaní Húsíjové a mezinárodně uznávaná jemenská vláda se dnes dohodly na výměně téměř 3000 válečných zajatců. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na představitele obou stran.

Izraelský prezident Herzog navštíví Austrálii po útoku v Sydney

Izraelský prezident Jicchak Herzog dnes přijal pozvání australského premiéra Anthonyho Albanese a Sionistické australské federace (ZFA) k návštěvě této oceánské země poté, co se na pláži v Sydney odehrál smrtelný útok cílící na židovskou komunitu. Informaci zveřejnil izraelský list Haarec s odvoláním na prezidentovu kancelář, datum návštěvy zatím není známé.

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů, útočníci zasáhli jejich vozidlo. Incident se odehrál v okrese Karak v provincii Chajbar Pachtunchvá. Neznámí ozbrojenci z místa uprchli, píše agentura Reuters. Děje se tak v době, kdy násilí v pohraničním regionu sílí.

Rusko podle Kyjeva udeřilo na energetiku, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů

Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok proti ukrajinské energetické infrastruktuře, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů. Na síti Telegram to napsala ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková. Agentura Reuters uvedla, že největší škody na energetice jsou hlášeny ze západních částí Ukrajiny. Noční údery si podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který už dříve varoval před možným zesílením ruských útoků v době nadcházejících vánočních svátků, vyžádaly nejméně tři mrtvé včetně čtyřletého dítěte.

Zaměstnanec francouzského prezidentského paláce kradl nádobí. Prodával ho na Vinted

Francouzská justice se bude zabývat případem, který otřásl Elysejským palácem. Vysoce postavený zaměstnanec prezidentské rezidence čelí obvinění z krádeží cenného nádobí. Podle vyšetřovatelů měl postupně odnášet předměty patřící k národnímu dědictví a prodávat je online.

V Texasu se zřítil letoun mexického námořnictva, nejméně pět lidí zemřelo

Malé letadlo mexického námořnictva, které přepravovalo jednoročního pacienta spolu se sedmi dalšími lidmi, se v pondělí zřítilo v americkém státě Texas. Nejméně pět lidí zahynulo, informovala dnes agentura AP s odvoláním na činitele.

USA nabízejí migrantům vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země

Americká vláda nabízí migrantům bez platného povolení k pobytu vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země. Kdo se do 31. prosince přihlásí k takzvané sebevyhošťovací proceduře, obdrží kromě bezplatné letenky také prémii ve výši 3000 dolarů (62.000 korun), informovala dnes agentura DPA s odvoláním na americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Rekordní výskyt chobotnic u Británie odráží oteplování oceánu

Rekordní počty chobotnic u jihozápadního pobřeží Anglie proměnily rok 2025 v „rok chobotnice“. Nejde jen o zajímavost pro potápěče a rybáře, ale o viditelný signál, jak teplejší moře mění rovnováhu v oceánech kolem Británie.

Japonská raketa H3 selhala při snaze vypustit navigační satelit na oběžnou dráhu

Japonská vesmírná raketa H3 dnes selhala při snaze vypustit na oběžnou dráhu navigační satelit, informovaly tiskové agentury. Podle japonské státní kosmické agentury (JAXA) selhal po startu jeden z motorů. Japonsku se tak nepodařilo vyslat na orbitu šestou z plánovaných 11 družic navigačního systému Quasi-Zenith Satellite System (QZSS). Japonská vláda uvedla, že zřídí vyšetřovací komisi, která má co nejdříve zjistit, co stálo za selháním rakety.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama