Více
  1.4 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Vědci už ví, jakému tvorovi patřila podivná miniaturní kostra z pouště Atacama

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Odborníci z věhlasných univerzit konečně udělali tečku za výzkumem záhadného objevu. Kostra ve velikosti dětské panenky se vymykala veškerým známým vzorcům, jako by nález ani nepocházel z této planety.

  Tato záhada dala vědcům pořádně zabrat. Na nejsušší poušti světa, Atacamě, nacházející se v Jižní Americe, byla v roce 2003 nalezena kostra podobná té lidské, ovšem nezvykle malých rozměrů, se zásadními odlišnostmi. Měřila pouhých patnáct centimetrů. Spíše než ostatky člověka tedy připomínala bytost z nějaké mimozemské civilizace.

  „Lebka velmi nezvyklého zploštělého tvaru a zcela jiný počet kostí. Například místo dvanácti žeber jich bylo pouze deset,“ popisuje dokumentární video internetové televize Inverse. Kostru našel lovec pokladů jménem Oscar Muňo v kostele vylidněného města La Noria,Kostra byla uložená v koženém pouzdře zabaleném ještě do bílé látky, převázané stuhou. Objev zmátl badatele celého světa. Trvalo skoro dvacet let, než našli odpověď na to, o jakého tvora se jedná.

  Ukázalo se, že pozůstatky jsou asi čtyřicet let staré. I po rozuzlení záhady jsou však zahaleny tajemstvím

  Experti ze Stanfordovy univerzity v San Franciscu ve spolupráci s kolegy z Kalifornské univerzity k překvapení všech nyní potvrdili, že jde opravdu o kostru člověka. Podle jejich zjištění je to dítě, které se narodilo v sedmdesátých letech mrtvé, či zemřelo těsně po porodu. Navzdory důslednému pátrání se jim však nepodařil dohledat jakýkoli záznam o tomto porodu. Přesto případ zůstává výjimečným.

  Jak uvádí TV Inverse, osm procent DNA nemá lidský původ, navíc bylo v pozůstatcích identifikováno několik mutací, které mají za následek trpasličí vzrůst. „Tento výzkum vysvětluje souvislosti, které byly dlouhou dobu veřejným a senzačním příběhem. Takto se nám podařilo vnést do této diskuse trochu lidskosti a důstojnosti vůči těmto pozůstatkům,“ promluvil profesor mikrobiologie a imunologie Garry Nolan ze Stanfordovy univerzity. „Už dlouho je známo, že kostra byla v soukromém vlastnictví ve Španělsku bez jakýchkoli podezření z trestního řízení, která souvisí se způsobem jejího získání,“ dodal.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Terika Clay

  Žena v Missouri postřelila zaměstnankyni McDonald’s kvůli vystydlým hranolkům

  Terika Clay (30) byla obviněna z trestného činu napadení prvního stupně poté, co vytáhla zbraň a vystřelila na servírku v McDonald's. Oběť vyvázla s lehkým zraněním.
  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama