Protext ČTKVe čtvrtek startuje Štěrkovna Open Music, kapela Nebe festivalu složila narozeninovou píseň

Ve čtvrtek startuje Štěrkovna Open Music, kapela Nebe festivalu složila narozeninovou píseň

 

Hlučín (Opavsko) 24. července 2024 (PROTEXT) – Ve čtvrtek odstartuje 20. ročník festivalu Štěrkovna Open Music. Tentokrát i s vlastní písní, kterou pro festival složila ke kulatým narozeninám kapela Nebe. Klip ke skladbě Tady na tom břehu – https://www.youtube.com/watch?v=GUvDabvnS7Y vznikl ze záběrů natočených s kapelou před několika dny i z těch, které kamery zaznamenaly na minulých ročnících. Letos na břehu Hlučínského jezera od 25. do 27. července vystoupí například Ewa Farna, Divokej Bill, Rybičky 48, Jiří Krhut, No Name, Wohnout a také Nebe. Zájemci si vstupenky mohou koupit na webu festivalu https://www.sterkovnamusic.com.

Kapela Nebe na Štěrkovně Open Music vystupovala několikrát a k festivalu má blízký vztah. A ten se právě propsal i do přístupu k narozeninové písni. „Když jsme začali přemýšlet o výročním songu, rozhodně jsme nechtěli žádnou prvoplánovou hymnu. Naopak cílem bylo něco ze zážitků kapel i fanoušků. A to přesně se podařilo,“ řekl za pořadatele David Moravec.

Oslovil zpěváka Petra Harazina, který má za sebou řadu úspěšných hitů pro další hudební kolegy. „Když mě David oslovil, abych napsal výroční píseň, byl jsem za tu možnost upřímně rád. Podobných narozeninových písní jsem v životě už napsal několik a pokaždé z toho ti dotyční měli hroznou radost,“ řekl zpěvák kapely a autor skladby Petr Harazin.

Přiznává, že po radosti, ale přišly i starosti. „Řečeno sportovní terminologií, trochu jsem přepálil začátek, napsal jsem první sloku a refrén, ale pak hrozně dlouho trvalo, než jsem ji dokončil. Celý proces trval skoro rok. Chtěl jsem do textu vtisknout náladu, kterou sám pociťuji při pomyšlení na chvíle, které jsem na festivalu osobně zažil. Aby si v ní každý našel alespoň jeden řádek. Myslím, že se to povedlo i ve videoklipu, kdy se scény z natáčení klipu u jezera prolínají se záběry fanoušků,“ uvedl.

Nebe píseň zařadí do svého sobotního koncertu. Na něj si přivede i netradičního hosta. Několik skladeb s Harazinem a jeho spoluhráči zazpívá i kuchařský mistr Přemek Forejt.

Netradičních spojení a projektů festival nabídne více. Michal Pavlíček vystoupí s orchestrem a se vzácnými hosty. Operní pěvec Adam Plachetka pak s Melody Makers a Ondřejem Havelkou uvedou skladby Osvobozeného divadla. V sobotu pak zazní unikátní spojení orchestru a setu DJ. Janáčkova filharmonie Ostrava zahraje s DJ Lowou největší hity taneční hudby.

Festival se koná za podpory Moravskoslezského kraje a města Hlučína. Generálním partnerem je společnost Tomáš STRAUB s.r.o., hlavními partnery jsou Kofola, Lenzing Biocel Paskov, NFCtron a Mastecard a Stará Celnice Hlučín.

www.sterkovnamusic.com

 

Zdroj: New Wind Production

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Maduro je v USA v cele s 18 vězni, čte bibli a učí se anglicky, řekl jeho syn

Venezuelský exprezident Nicolás Maduro, jehož začátkem ledna unesly americké jednotky a který čelí v USA obvinění z narkoterorismu, sdílí v New Yorku vězeňskou celu s 18 dalšími vězni. Pravidelně telefonuje své rodině, čte bibli a učí se anglicky, řekl jeho syn Nicolás Maduro Guerra německému týdeníku Der Spiegel. V rozhovoru, zveřejněném ve středu, také popřel, že by jeho otec jakýmkoli způsobem pomáhal k pašování kokainu do USA.

Ukrajinský protikorupční soud poslal šéfa kanceláře prezidenta Zelenského Jermaka do vazby

Ukrajinský nejvyšší protikorupční soud dnes poslal bývalého šéfa prezidentské kanceláře Andrije Jermaka do vazby a zároveň stanovil kauci na 140 milionů hřiven (66 milionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Jermak, který patřil k vlivným spojencům prezidenta Volodymyra Zelenského, čelí obviněním z praní špinavých peněz. Jermak vinu odmítá. Národní protikorupční úřad Ukrajiny (NABU) v úterý uvedl, že Zelenskyj není předmětem žádného vyšetřování.

Svět potřebuje zbraně a pacifistické Japonsko na to slyší

Světem zmítají války a roste hlad po zbraních a munici. Počítat se přitom musí s novým hráčem – dlouhodobě pacifistickým Japonskem. Země vycházejícího slunce se přizpůsobuje geopolitickému vývoji posledních let a zrušila zákaz vývozu smrtících zbraní. To představuje příležitost pro tamní zbrojaře.

Lotyšská premiérka Evika Silina rezignuje

Lotyšská středopravicová premiérka Evika Siliňová rezignuje, informovala dnes veřejnoprávní stanice LSM, podle níž to znamená pád vlády pobaltské země. Děje se tak pět měsíců před plánovanými parlamentními volbami. Agentura Reuters o den dříve napsala, že vláda ztratila parlamentní většinu, neboť jeden z koaličních partnerů, levicově orientovaná strana Progresivní, oznámila, že už nebude podporovat kabinet.

Kyjev po masivním ruském útoku dronů a střel hlásí mrtvého a 29 zraněných

Ukrajinské hlavní město Kyjev čelilo masivnímu nočnímu útoku ruských střel a dronů, který si vyžádal nejméně jednoho mrtvého a 29 zraněných. Informovali o tom dnes ráno místní představitelé, podle kterých bylo zasaženo několik budov včetně obytných domů. Ukrajinské letectvo oznámilo, že útoky cílily i na další regiony země napadené Ruskem, včetně Charkovské, Sumské, Černihivské nebo Oděské oblasti.

Velkolepé uvítání a varování. Trump jednal se Si Ťin-pchingem

Americký prezident Donald Trump se při své návštěvě Číny po letech setkal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Setkání se neslo v pozitivním duchu, zdrojem napětí však byla otázka Tchaj-wanu. Obě hlavy státu hovořily o důležitosti spolupráce, Si nicméně Trumpa varoval před vměšováním do vnitřních záležitostí Číny.

Dva roky vězení za smrt Matthewa Perryho. Odsouzen byl poradce pro drogovou závislost

Jeden z mužů zapojených do případu smrti herce Matthewa Perryho půjde na dva roky do vězení. Erik Fleming podle amerických médií pomáhal shánět ketamin, který hvězdu seriálu Přátelé zabil. Soud ho zároveň poslal na tři roky pod dohled úřadů po propuštění.

El Niño se vrací a může přinést další mimořádně horký rok

Svět se po konci La Niñy znovu přibližuje klimatickému jevu El Niño. Naznačují to rekordně teplé oceány i data z letošního března, který patřil k nejteplejším v historii měření. Klimatická centra očekávají, že se El Niño rozvine během léta a vydrží minimálně do konce roku.

Paris Jackson uspěla ve sporu se správci pozůstalosti Michaela Jacksona

Paris Jackson, dcera Michaela Jacksona, uspěla v dalším soudním sporu týkajícím se správy otcovy pozůstalosti. Soud rozhodl, že 625 tisíc dolarů vyplacených externím právním firmám se musí vrátit zpět do majetku zesnulého zpěváka.

Rostoucí ceny plynu nutí rodiny v Asii vařit na dřevě

Rostoucí ceny plynu na vaření začínají v části Asie ohrožovat zdraví lidí i snahy o čistší domácí energie. Kvůli krizi kolem Íránu se palivo pro mnoho rodin stává příliš drahé a domácnosti se vracejí k topení a vaření na dřevě.

KOMENTÁŘ: Trump letí do Číny hlavně dělat byznys. Akcionáře těchto firem to potěší

Otázky lidských práv? Válka na Ukrajině? Tchaj-wan? Ne. Americký prezident Donald Trump se při návštěvě Číny pravděpodobně vyhne většině citlivých témat. Žádná převratná politická dohoda se nečeká. Složení pasažérů Air Force One ukazuje, že půjde hlavně o byznys.

Britský premiér Starmer varuje před chaosem, pokud by byl sesazen

Britský premiér Keir Starmer, který čelí sílícímu tlaku členů vlády i poslanců své vládní Labouristické strany, dnes slíbil pokračovat s plánem reforem a varoval před chaosem, pokud by byl sesazen. Informovala o tom agentura Reuters. Starmer se dnes krátce sešel s ministrem zdravotnictví Wesem Streetingem, který je považován za možného premiérova konkurenta. Britská média včetně veřejnoprávní BBC si povšimla, že schůzka byla mimořádně krátká, trvala méně než 20 minut.

Moskva hlásí noční sestřelení 286 ukrajinských dronů, Kyjev 111 ruských strojů

Ruská protivzdušná obrana v noci zlikvidovala 286 ukrajinských dronů, oznámilo dnes na platformě Telegram ministerstvo obrany v Moskvě. Ukrajinské letectvo informovalo o zneškodnění 111 ruských bezpilotních letounů ze 139 strojů, které Rusko na Ukrajinu podle něj vyslalo v úterý večer a v noci na dnešek. Ruské regionální úřady přitom hlásí škody v podnicích v Krasnodarském kraji, Jaroslavské oblasti a v závodě na zpracování plynu v Astrachaňské oblasti.

Válka s Íránem už USA vyšla na 29 miliard dolarů

Válka s Íránem vyjde Spojené státy draho. Zatím stála USA 29 miliard dolarů (zhruba 600 miliard korun). Její konec je přitom v nedohlednu kvůli sporným otázkám ohledně íránského jaderného programu a Hormuzského průlivu. Ceny ropy tak pravděpodobně v nadcházejících týdnech setrvají nad 100 dolary za barel, predikuje Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Novým šéfem amerického imigračního úřadu ICE se stane Venturella

Novým úřadujícím ředitelem amerického Úřadu pro imigraci a cla (ICE) se stane jeho dlouholetý představitel David Venturella, který v minulosti pracoval pro soukromou vězeňskou společnost. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa to oznámila v úterý. Rozhodnutí přichází v době, kdy se ministerstvo vnitřní bezpečnosti snaží utlumit intenzivní pozornost médií vyvolanou mimo jiné protiimigračními zásahy v Minneapolisu, kde imigrační agenti v lednu zastřelili dva Američany. Píše o tom deník The New York Times (NYT).
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama