Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie. Informují o tom světová média.

  Již v úterý byl Gaspard Ulliel převezen vrtulníkem do nemocnice ve francouzském městě Grenoble. Hercova rodina sdělila, že svým zraněním ale podlehl, píše The Guardian.

  Televizní stanice France Bleu uvedla dle deníku a Independent, že Ulliel se srazil s jiným lyžařem a utrpěl úraz hlavy a byl ve vážném stavu. Druhý lyžař dle stanice hospitalizován nebyl.

  Horská služba z místa uvedla, že v posledních týdnech kvůli tvrdému sněhu organizuje pět až šest záchranných akcí denně, uvádí Independent.

  Na Twitteru vzdal Ullielovi hold i francouzský premiér Jean Castex. „Ulliel vyrostl s filmem a film rostl s ním“.

  Média uvádí, že v současné době probíhá vyšetřování.

  Prestižní francouzské ocenění César, a to hned dvakrát

  Během své herecké kariéry si Ulliel zahrál i po boku Audrey Tautou, která je tváří Amélie z Montmartru. Vedle ní stanul v hlavní roli filmu Příliš dlouhé zásnuby (Un long dimanche de fiançailles), který režíroval Jean-Pierr Jeunet. Ta mu přinesla cenu César pro nejslibnějšího herce.

  Cenu César za nejlepší mužský herecký výkon posléze získal za roli ve filmu Juste la fin du monde (Je to jen konec světa) o mladém úspěšném dramatikovi.

  Zahrál si ale také například mladého Hannibala Lectera ve filmu Hannibal Rising (Hannibal – Zrození), na kterém se podílela i Česká republika. V životopisném snímku Saint Laurent si pak zahrál postavu jednoho z nejvlivnějších módních návrhářů Francouze Yves Saint-Laurenta.

  V letošním roce se herec objeví v seriálu Marvelu Moon Knight, ve kterém si zahrál po boku Ethana Hawkea.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. Film Hannibal jsem viděl a lepšího herce obsadit nemohli.Ten film je parádní.Velmi soucítím s rodinou herce, který ve filmu Hannibal předvedl super výkon.Čest jeho památce.

  Comments are closed.