Protext ČTKV Praze se otevřela nejmodernější oční klinika v Česku. Nabízí pět operačních...

V Praze se otevřela nejmodernější oční klinika v Česku. Nabízí pět operačních sálů, počítá se i s dětskou ortoptikou

Praha 14. října 2024 (PROTEXT) – Na pomezí pražských Jinonic a Stodůlek proběhlo 7. října slavnostní otevření nejmodernější oční kliniky v Česku. Ta disponuje pěti operačními sály vybavenými nejmodernějšími lasery, 19 vyšetřovnami a oční optikou. V plánu je i ortoptická ambulance a cvičebna pro dětské pacienty.

Nová klinika sídlí v budově Technoparku, která byla zakoupena za účelem zřídit zde moderní kliniku už v roce 2021. Do té doby sloužila budova výlučně jako administrativní. Moderní pětipatrová budova o rozloze takřka devět tisíc metrů čtverečních se pod taktovkou světově uznávaného očního chirurga Pavla Stodůlky začala měnit v nejmodernější oční kliniku Česka na jaře loňského roku. „Prostory kliniky se rozprostírají ve dvou nejvyšších patrech na rozloze 2652 metrů čtverečních. Její součástí je aktuálně pět zákrokových sálů, specializovaná vyšetřovna, 19 ambulancí, šest místností pro přístrojová měření a čtyři pacientské zóny, které pojmou až 360 lidí. Přímo v budově je pro pacienty k dispozici 162 parkovacích míst, z toho je 13 určeno pro elektromobily,“ popsal Jiří Mikšík, vedoucí stavebního úseku.

Strategická poloha budovy byla jedním z hlavních důvodů, proč si ji Pavel Stodůlka vybral pro otevření své další kliniky. „Dobrá dopravní dostupnost našich klinik, jak autem, tak městskou hromadnou dopravou, je pro nás zásadní. Moderní budova Technoparku navíc nabízela ideální podmínky pro vybudování nejmodernějšího oftalmologického pracoviště v České republice. V čele nově vybudované kliniky stojí docentka Drahomíra Baráková, která patří k nejvíce respektovaným a nejzkušenějším očním chirurgům v Česku. Jako primářka posledních 10 let rozvíjela a vedla oční kliniku Gemini v pražské Krči,“ řekl Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Krčská klinika se do Technoparku přestěhovala už během léta. „Budova v Krči, kde se klinika do letošního léta nacházela, již prostorově nevyhovovala vysokému zájmu pacientů. Nezbytné rozšíření ambulantního i operačního traktu si vyžádalo přesun do nových prostor. Oproti původnímu pracovišti v Krči máme k dispozici celkem pět operačních sálů kompletně vybavených novými přístroji špičkové kvality. Počet vyšetřoven se zdvojnásobil. Díky výborné organizaci a maximálnímu pracovnímu nasazení všech zaměstnanců se podařilo přestěhovat celou kliniku během velmi krátké doby, řádově několika málo dnů, a to bez přerušení provozu. V souvislosti s přestěhováním kliniky do nových prostor jsme již v předstihu plánovali personální obsazení a pracovní tým jsme rozšířili o nové kolegyně a kolegy. V současné době na naší klinice působí 23 lékařů a lékařek. Tým erudovaných očních chirurgů se věnuje operativě šedého zákalu, laserovým zákrokům, operacím sítnice, plastickým operacím a estetickým korektivním zákrokům,“ řekla Drahomíra Baráková, primářka pražské oční kliniky Gemini.

Vedle operací šedého zákalu nebo laserových operací odstraňujících dioptrie klinika nabízí řadu estetických zákroků, dětskou ortoptickou ambulanci a cvičebnu nebo oční optiku. „Na klinice pracují odborníci vyškolení v estetické a korektivní dermatologii. Kromě plastické operace očních víček nabízíme i další omlazující zákroky. Jedná se například o aplikaci biodermálních nití, aplikaci botulotoxinu, šetrné odstranění pigmentových skvrn, vrásek, jizev a další. V budově kliniky je rovněž otevřena oční optika, která bude nabízet široký výběr dámských, pánských i dětských brýlí. Na základě profesionálního měření zraku zde klientovi vyhotoví brýle přímo na míru. Součástí nabízených služeb bude i poradenství v oblasti kontaktních čoček. V rámci rozšíření poskytované péče bude na nově otevřené klinice v brzké době zřízena dětská ortoptická ambulance a cvičebna. Naši specialisté se zde budou věnovat dětem s poruchou zrakových funkcí, jako je například šilhání, tupozrakost nebo dvojité vidění,“ vyjmenovala Drahomíra Baráková.

SOUKROMÁ OČNÍ KLINIKA GEMINI

Soukromá oční klinika Gemini rozvíjí dlouholetou tradici zlínské oční chirurgie. První klinika byla otevřena ve Zlíně v roce 2003 a v současnosti provozuje klinika v České republice deset pracovišť: ve Zlíně, v Průhonicích u Prahy, Praze-Jinonicích, Českých Budějovicích, Ostravě, Vyškově, Brně, Novém Jičíně a Liberci. Jako jediná česká oční klinika otevřela pracoviště také ve Vídni. Vedle operací zbavujících pacienty potřeby nosit brýle a operací šedého zákalu se na klinikách provádějí i estetické zákroky, jako například plastika horních a dolních víček. V čele týmu operatérů stojí světově uznávaný oční chirurg prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR.

www.gemini.cz

 

Zdroj: pearmedia.cz

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Po povodních v Nepálu se pohřešují už tři tisícovky lidí. 17 tisíc dětí potřebuje pomoc, hlásí UNICEF

Počet lidí pohřešovaných po ničivých povodních a sesuvech v Nepálu a sousední Číně vzrostl téměř na 3 000. Záchranáři zatím nalezli a vyprostili 633 těl. Pátrání po dalších přeživších v oblastech, které před několika dny zasáhl mohutný příval vody, ledu a trosek, pokračuje.

Při nočním ruském útoku v okolí ukrajinské Buči zahynulo 27 lidí

Při nočním ruském útoku na oblast kolem ukrajinského města Buča poblíž Kyjeva zahynulo nejméně 27 lidí. Dalších 42 lidí bylo zraněno. Z oblasti zasažené útokem se evakuuje více než 380 osob. Podle agentury Reuters to dnes uvedl šéf správy Kyjevské oblasti Tymur Tkačenko.

Írán se bude bránit novým americkým sankcím, uvedla vláda

Íránská vláda dnes podle agentury Tasním uvedla, že bude pevně čelit americkým sankcím a "americko-izraelskému spiknutí". Zopakovala, že diplomacie a obrana jsou pro Teherán dva neoddělitelné nástroje k ochraně národních zájmů a bezpečnosti. Vláda mimo jiné slíbila, že se zaměří na zlepšení životních podmínek Íránců. Chce omezit inflaci, vytvořit více pracovních míst, podpořit domácí výrobu a postupně snižovat závislost země na americkém dolaru.

Rostoucí teploty zesilují účinky El Niña, ukazuje nová studie

Klimatický jev El Niño, který pravidelně ovlivňuje počasí po celém světě, je podle nové studie stále intenzivnější. Vědci dospěli k závěru, že jej zesiluje globální oteplování způsobené spalováním fosilních paliv. Aktuálně se přitom v Tichém oceánu formuje mimořádně silná epizoda.

Matka obžalovaná ze smrti tří dětí čeká na verdikt poroty

Porota v Massachusetts zatím nedospěla k verdiktu v procesu s Lindsay Clancy, která čelí obžalobě v souvislosti se smrtí svých tří dětí. Klíčovou otázkou není samotný čin, ale to, zda byla v jeho okamžiku trestně odpovědná.

Plzeň otočila duel s Crvenou zvezdou a postoupila do Evropské ligy

Viktoria Plzeň předvedla mimořádný obrat a zajistila si místo v ligové fázi Evropské ligy. Proti Crvené zvezdě smazala tříbrankovou ztrátu z prvního utkání, doma zvítězila 5:1 po prodloužení a dvojzápas ovládla celkově 5:4. Rozhodující trefu zaznamenal střídající obránce Dávid Krčík.

USA chtějí odstřihnout egyptskou banku od dolarů kvůli vazbám na Írán

Spojené státy navrhly omezit přístup poboček egyptské banky Banque Misr ve Spojených arabských emirátech k americkému finančnímu systému. Washington je podezírá, že zprostředkovaly miliardové platby pro firmy napojené na íránské finanční sítě.

Trump: USA uzavřely ropnou dohodu s Venezuelou, zajistily si část jejích zásob

Spojené státy uzavřely ropnou dohodu s Venezuelou. Zajistily si tak většinovou kontrolu nad více než 65 miliardami barelů z prokázaných venezuelských zásob ropy. To odpovídá zhruba pětině celkových prokázaných ropných rezerv této latinskoamerické země. Oznámil to dnes americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social. Uvedl rovněž, že jde o největší ropnou dohodu ve světové historii. Prozatímní venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová dosažení dohody potvrdila. Dodala, že dohoda umožní výrazné zvýšení těžby ropy a přinese Venezuele rozsáhlé investice a daňové příjmy.

Zemřel ugandský král Oyo, nejmladší vládnoucí monarcha světa

Tradiční ugandský panovník Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV., který se ve světě proslavil jako nejmladší vládnoucí monarcha, zemřel ve věku 34 let. O jeho úmrtí informoval předseda vlády království Tooro v západní Ugandě.

Trump místo vojenských operací sází na sankce. Írán to podle expertů zlomit nemusí

Šest měsíců po zahájení americko-izraelských úderů proti Íránu je rychlé ukončení konfliktu v nedohlednu. Americký prezident Donald Trump omezil přímé vojenské eskalace a vsadil na sankce, blokádu a tlak na obchodní partnery Teheránu. Analytici však pochybují, že ekonomická válka Írán přiměje ke kapitulaci.

USA omezí odběr vody z vysychající řeky Colorado

Kalifornie, Nevada a Arizona budou muset v příštích dvou letech výrazně omezit odběr vody z řeky Colorado. Zásoby klíčové vodní tepny amerického západu dál klesají kvůli dlouhodobému suchu, rostoucím teplotám a nadměrné spotřebě.

Trump odmítá návrat k dohodě s Íránem. Sází na sankce a tlak na Teherán

Americký prezident Donald Trump podle zdrojů obeznámených se situací ztratil zájem obnovit červnovou prozatímní dohodu s Íránem. Washington chce místo toho dál utahovat ekonomické šrouby a přimět Teherán k ústupkům v otázce jaderného programu i znovuotevření Hormuzského průlivu.

Zemřel norský král Harald V., bylo mu 89 let

Po vleklých zdravotních problémech zemřel nejstarší evropský panovník, norský král Harald V., který byl od minulého pondělí v nemocnici v Oslu. Bylo mu 89 let. Oznámil to dnes podle agentur královský palác. Po jeho smrti se jeho syn Haakon VIII. stává novým norským králem.

Ukrajina a Rusko informují o mrtvých a raněných po nočních útocích

Noční ruské útoky zabily nejméně dva lidi v Dněpropetrovské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny, uvedl šéf oblastní správy Oleksandr Hanža. V Chersonu ruský dron zabil 61letého muže, oznámil náčelník městské správy Jaroslav Šaňko. Ve městě Sumy ruské letecké bomby zabily stejně starého muže a zranily sedm lidí, uvedl náčelník regionální správy Oleh Hryhorov. Ruský dron ve městě Zmijiv u Charkova zabil ženu a zranil její dceru a další ženu, informovala prokuratura. Ruskem dosazená správa zase hlásí čtyři zraněné po dronovém útoku na obytný dům v Sevastopolu na okupovaném Krymu.

Katastrofa v Nepálu a Číně má už 472 obětí. Hrozí další ničivá povodeň

Jezero, které se vytvořilo po středečním sesuvu části ledovce na hranici mezi Čínou a Nepálem, dnes začalo přetékat. Hrozí další povodeň, která může zasáhnout oblasti, jež už před dvěma dny poničil příval vody, varovala čínská stanice CCTV. Čínské úřady přerušily záchranné práce v postižené oblasti. Stoupající hladiny řek už potvrdily také nepálské úřady, které rovněž přerušily záchranné práce, napsala agentura Reuters.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama