ZajímavostiV ekologickém pohřebním ústavu našli policisté přes stovku rozkládajících se mrtvol

V ekologickém pohřebním ústavu našli policisté přes stovku rozkládajících se mrtvol

V coloradském pohřebním ústavu, který se specializuje na ekologické pohřby, bylo podle úředníků nalezeno více než 115 nesprávně uložených těl. Informuje o tom BBC, The Guardian a další servery.

Scéna jako z hororu se naskytla policistům, kteří přijeli do pohřebního ústavu The Return To Nature Funeral Home. Lidé upozornili úřady na odporný zápach, který se z budovy už delší dobu linul. Na policisty v ekologickém krematoriu čekalo přes stovku rozkládajících se těl.

FBI, která pomáhá s vyšetřováním, podle BBC uvedla, že „není jasné, zda byl spáchán trestný čin“ a že majitelé spolupracují. Identifikace ostatků může trvat měsíce.

Po prohledání oblasti o rozloze více než 232 metrů čtverečních na začátku tohoto týdne úřady objevily „nesprávně uložená“ těla. „Byla to děsivá scéna,“ uvedli policisté na tiskové konferenci.

Pohřební ústav Return to Nature se nachází ve městě Penrose ve státě Colorado, asi 48 km jižně od Colorado Springs. Specializuje se na pohřby, při nichž se nepoužívají žádné chemikálie včetně balzamovací tekutiny a ostatky jsou pohřbeny v biologicky rozložitelné rakvi.

Aniž bychom uváděli příliš mnoho podrobností, abychom se vyhnuli dalšímu poškozování těchto rodin, ovzduší v pohřebním ústavu, kde byla těla uložena, bylo děsivé,“ uvedl šerif okresu Fremont Allen Cooper.

Dorazí speciální tým

Guvernér státu Colorado Jared Polis vyhlásil na místní úrovni stav nouze. Díky tomu jsou vyšetřovatelům lépe dostupné státní zdroje.

Zatím není jasné, zda byla těla určena k pohřbení nebo ke kremaci. Na internetových stránkách pohřebního ústavu se však uvádí, že kremační služby přestal nabízet v červenci 2023.

Komunita vyjádřila mnoho otázek a obav. Zejména ty rodiny, které svěřily své blízké tomuto pohřebnímu ústavu,“ uvedl Allen Cooper. „Naší prioritou a naším cílem jsou právě tyto rodiny.“

Koroner okresu Fremont Randy Keller varoval, že vyšetřování bude „velmi zdlouhavý proces“. Je totiž třeba provést forenzní identifikaci, například získat otisky prstů a DNA. FBI uvedla, že z Quantica ve Virginii jsou vysláni další vyšetřovatelé, například tým pro technickou reakci na nebezpečí a tým pro odstraňování následků katastrof. Očekává se, že dorazí v nejbližších dnech.

Jedná se o týmy s výcvikem a specializovaným vybavením, které se nasazují u událostí celostátního rozsahu. Například včetně reakce na 11. září a velké letecké incidenty,“ uvedl zvláštní agent FBI Mark Michalek.

Příbuzní mohou volat

Rodiny budou informovány, jakmile bude potvrzena totožnost těl. Okres žádá rodinné příslušníky, kteří využili služeb pohřebního ústavu Return to Nature, aby jim napsali. K dispozici je také rodinné krizové centrum a telefonní linka.

Pohřební služba Return to Nature byla založena před šesti lety v Colorado Springs a podle The Guardian ji vlastní společnost Hallfordhomes LLC.

Ekologickým pohřbem se rozumí pohřbívání těl, která nebyla balzamována, na rozdíl od lidského kompostování, při němž je tělo uloženo do nádoby a přeměněno v půdu.

Doporučujeme

SpaceX po vstupu na burzu kupuje Anysphere

SpaceX oznámila akvizici společnosti Anysphere, která stojí za populárním nástrojem Cursor pro programování s pomocí umělé inteligence. Hodnota transakce dosahuje 60 miliard dolarů. Firma Elona Muska tím posiluje své ambice na trhu podnikových nástrojů s umělou inteligencí.

FBI zmařila údajný útok na UFC u Bílého domu

Americká FBI oznámila, že zmařila plánovaný útok na nedělní akci UFC v areálu Bílého domu. Turnaj se konal na jižním trávníku sídla prezidenta Donalda Trumpa jako součást oslav 250. výročí Spojených států. V souvislosti s případem skončilo ve vazbě několik podezřelých.

Nově objevená houba ničí invazní mech a dává naději britské přírodě

Vědci ve Velké Británii objevili dosud neznámou houbu, která napadá invazní mech známý jako heath-star moss. Ten se v britské krajině rychle šíří už několik desetiletí a vytlačuje původní druhy mechů. Nový objev vzbuzuje naději, že si příroda dokáže s vetřelcem poradit sama, bez nákladných zásahů člověka.

Oteplování zasahuje ty nejmenší z nás. Studie popsala jeho znepokojivý vliv na děti

Každý stupeň oteplení způsobeného lidskou činností zvyšuje riziko podvýživy u milionů dětí. Vyplývá to z nové studie, která analyzovala data z 34 afrických zemí za období 16 let. Podle výzkumníků vede zvýšení průměrné teploty o jeden stupeň Celsia k nárůstu výskytu zakrnělého růstu dětí o 3,45 procenta.

Nové kolo rozhovorů mezi USA a Íránem má začít v pátek ve Švýcarsku

Nové kolo rozhovorů mezi Spojenými státy a Íránem začne v pátek ve Švýcarsku, uvedl dnes podle agentury Reuters íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Nechal se také slyšet, že jakýkoliv izraelský útok na Libanon nebo okupace území by byly porušením dohody s USA.

SpaceX získala z primární nabídky o více než deset miliard dolarů více

Společnost SpaceX, kterou založil Elon Musk, získala z primární nabídky akcií (IPO) o více než deset miliard USD (208,2 miliardy Kč) více, než se původně předpokládalo. Celkový výnos z nabídky tak činil 85,7 miliardy USD, firma původně uváděla, že získala 75 miliard USD. Nabídka SpaceX se stala největší primární nabídkou všech dob.

Ukrajinské drony zasáhly v Moskvě rafinerii, uvedly úřady i Kyjev

Ukrajinské drony v noci na dnešek zasáhly rafinerii v Moskvě, uvedl starosta ruské metropole Sergej Sobjanin. Protivzdušná obrana podle něj zničila přibližně 60 bezpilotních prostředků směřujících na Moskvu. Zásah moskevského ropného zařízení potvrdil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ceny ropy kolísají. Čeká se na podpis mírové dohody mezi USA a Íránem

Ceny ropy v úterý brzy ráno mírně klesly po zveřejnění detailů rámcové dohody, která má být oficiálně podepsána v pátek ve Švýcarsku. Americké akciové trhy posílily.

Anya Taylor-Joy se vydá do Středozemě

Chystaný film The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum rozšiřuje obsazení o další známé jméno. Do nového příběhu ze světa Pána prstenů se přidává Anya Taylor-Joy. Herečka ztvární Seren, elfku z Lesní říše napojenou na krále Thranduila.

Do Íránu budou podle viceprezidenta Vance opět vpuštěni jaderní inspektoři

Jaderní inspektoři se budou moci vrátit do Íránu, bude to důsledek dohody mezi Teheránem a Washingtonem o ukončení války. V rozhovoru se stanicí NBC News to uvedl americký viceprezident J.D. Vance.

Agenta ICE srazil ujíždějící vůz. Padl výstřel

Agenta amerického Imigračního a celního úřadu (ICE) v pondělí v New Jersey srazilo auto při pokusu o zadržení osoby. Agent na ujíždějící vůz vystřelil. Hledanou osobu se zatím zadržet nepodařilo. ICE prosazuje imigrační politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nepokoje v několika amerických státech vyvolaly dva incidenty, při nichž zemřeli neozbrojení Američané.

Číňané méně utrácejí, maloobchodní tržby poprvé po letech spadly

Čínská ekonomika vyslala další varovný signál. Maloobchodní tržby v květnu meziročně klesly o 0,6 procenta, což je první propad od prosince 2022. Slabá spotřeba dopadla na druhou největší ekonomiku světa v době, kdy se dál prohlubuje útlum investic a sektor nemovitostí zůstává pod tlakem.

Při havárii amerického bombardéru B-52 zahynulo všech osm členů posádky

Při pondělní nehodě amerického strategického bombardéru B-52 Stratofortress na Edwardsově letecké základně v Kalifornii zahynulo všech osm členů posádky. Letadlo po pádu shořelo a po zhlédnutí záběrů havárie bylo zjištěno, že nikdo nemohl přežít, uvedl podle agentury AP plukovník James Hayes.

Zelenskyj nabídl Putinovi setkání na summitu G7. Moskva podle Kyjeva odmítla

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Rusko odmítlo možnost přímého jednání o ukončení války během summitu skupiny G7 ve Francii. Kyjev nyní zvažuje další variantu setkání ve Spojených státech za účasti amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pokud Moskva odmítne i tuto nabídku, Ukrajina chce prosazovat další tlak na Kreml.

Japonsko zvýšilo úroky na nejvyšší úroveň za 31 let

Japonská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na jedno procento. Jde o nejvyšší úroveň od roku 1995. Bank of Japan reaguje na obavy z dalšího růstu cen, který může přiživovat dražší energie a dopady války na Blízkém východě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama