-2.4 C
Czech
Čtvrtek 22. ledna 2026
e-SportsUnikly záběry z nové FIFY 22. Mizí legendy, hráči dostanou mikiny i...

Unikly záběry z nové FIFY 22. Mizí legendy, hráči dostanou mikiny i mapu pohybu

Herní série FIFA s pořadovým číslem 21 sice ještě nefunguje ani jeden rok, už teď se ale začíná spekulovat o nové verzi. Ta by měla mít, stejně jako vždy, několik nových prvků. Na světě už je takzvaná beta verze, ze které teď unikly záběry na sociální sítě. A bude toho až, až.

Milovníci počítačových her o téhle pecce moc dobře vědí. Firma EA a její sportovní divize má na FIFĚ postavený celý business plán. A není divu, oblíbenou hru si každoročně kupují statisíce lidí a hraje se snad všude na světě.

Ostatně stejně jako fotbal, který hraje ve FIFĚ prim. V současné době má tenhle simulátor číslo 21 podle letošního roku, už na podzim by se ale měla na trh dostat 22ka. Ta by mohla dostat spoustu novinek, které si tady postupně zkusíme představit.

Konec legend

A to zejména dvou. Ve FIFĚ 22 už se neobjeví dvě legendy světového formátu – Wayne Rooney a Gianluigi Buffon. První z dvojice ukončil letos kariéru a v anglické Derby County už zastává „pouze“ funkci kouče.

Tvůrci FIFY mu letos udělali také speciální odchodovou kartu, která bude jeho poslední ve hře. Druhý úžasný fotbalista, který se loučí s legendární hrou, je italský gólman Buffon. Ne, že by věšel kopačky na hřebík, přestupem si ale kariéru ve FIFĚ zavařil.

Dlouholetý strážce „svatyně“ Turína se dohodl na odchodu do Parmy, kde s fotbalem před mnoha a mnoha lety začínal. Jenomže Parma bude hrát od příští sezony na Apeninském poloostrově až druhou nejvyšší soutěž, která ve hře bohužel pro „Gigiho“ není.

Mikiny při nástupu

Uniklé záběry naznačily, že by se hra mohla ještě více přiblížit k reálnému fotbalu i mikinami. Ti oblékají fotbalisté před nástupem na hrací plochu a po představení a podání rukou je zase odloží na střídačku. To by se nově mohlo objevit i ve FIFĚ.

Na fotce, která vznikla během testování beta verze, měli na sobě mikinu fotbalisté Dortmundu a Paříže a nevypadala na nich vůbec zle. Uvidíme, co na tom bude pravdy, každopádně jako nový nápad by určitě svůj cíl splnila.

„Heat“ mapa

Dalším výrazným prvkem ve FIFĚ 22 by měla být tzv. „heat“ mapa, neboli mapa pohybu hráče na hrací ploše. Z reálného fotbalu jsou na něco takového fanoušci zvyklí, tady by to ale byla novinka. I tato by ale jistě „zazvonila“.

Obměnou by mělo projít také přepínání hráčů, nový režim vyvíjení tlaku na soupeře a samozřejmě také menu, které by mělo dostat novou grafickou podobu. Uvidíme, co z toho všeho nakonec bude pravdou, FIFA 22 vyjde na konci září.

Reklama

Doporučujeme

Sesuvy půdy na Novém Zélandě zabily nejméně dva lidi, další se pohřešují

Silné deště, které v posledních dnech zasáhly Severní ostrov Nového Zélandu, způsobily rozsáhlé sesuvy půdy, při nichž zemřeli nejméně dva lidé. Několik dalších osob je pravděpodobně pohřbeno pod troskami.

Trump narazil na Nejvyšší soud. Cook z funkce zřejmě neodvolá

Americký Nejvyšší soud se zdráhá odvolat z funkce guvernérku Federálního rezervního systému (Fed) Lisu Cook, obává se totiž ztráty nezávislosti centrální banky. Kromě toho podle právníků neexistují žádné důkazy o údajném hypotečním podvodu, kterého se měla Cook dopustit.

Trump a Rutte dosáhli rámcové dohody o Grónsku

Americký prezident Donald Trump ve středu večer oznámil, že nezavede desetiprocentní cla na osm evropských zemí, které poslaly do Grónska vojáky, neboť vedl „produktivní" rozhovor s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO), jenž slíbil řešení v otázce Grónska. Dohodli se podle něj na „rámci budoucí dohody".

V Japonsku pozastavili znovuzprovoznění největší jaderné elektrárny na světě

V Japonsku po několika hodinách pozastavili restart největší jaderné elektrárny na světě. Reaktor je ale stabilní, sdělil mluvčí firmy Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO), která zařízení provozuje. Firma uvedla jaderný reaktor v elektrárně Kašiwazaki-Kariwa do provozu ve středu, a to navzdory přetrvávajícím obavám veřejnosti. Učinila tak poprvé od katastrofy v jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011, po které Japonsko jaderné reaktory načas odpojilo.

Witkoff oznámil pokrok v jednáních o ukončení rusko-ukrajinské války

Jednání o ukončení rusko-ukrajinské války dosáhla velkého pokroku, zbývá dořešit poslední otázku, řekl dnes podle agentur Reuters a AFP na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu zmocněnec amerického prezidenta Steve Witkoff. Dodal, že během dne odcestuje do Moskvy, aby ukončení konfliktu projednal s ruskými představiteli. Hlavní ukrajinský vyjednávač Rustem Umerov o něco dříve informoval o jednání s americkými zástupci v Davosu, hlavními tématy podle něj byly ekonomický rozvoj, poválečná obnova jeho země a bezpečnostní záruky.

ANALÝZA: Rusové používají zimu jako zbraň, Ukrajince ale nezlomí

Kovově šedivé nebe, prázdná okna a vyhaslé semafory se slévají do monolitické bezútěšnosti, zatímco teploty padají hluboko pod nulu. Pohled na města uprostřed zimy připomíná mrazivou dystopii. Pátý rok války a Rusové opět útočí na ukrajinskou energetickou infrastrukturu – intenzivněji než kdy předtím. Vojáci na frontě drží, tak my musíme taky, shodují se Ukrajinci. Jejich ducha se nepříteli zlomit nedaří.

Trumpova cla zastavila schvalování dohody EU s USA

Evropský parlament pozastavil práce na schvalování obchodní dohody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, kterou obě strany uzavřely loni v létě. Krok přišel po víkendové hrozbě Donalda Trumpa, že uvalí cla na evropské země, pokud nepřistoupí na americkou kontrolu nad Grónskem.

Taylor Swift byla uvedena do Síně slávy skladatelů

Taylor Swift dosáhla dalšího významného milníku své kariéry. Byla uvedena do Síně slávy skladatelů a zapsala se do historie jako nejmladší žena, které se této pocty dostalo. Ocenění potvrzuje její výjimečné postavení mezi autory písní napříč generacemi.

KOMENTÁŘ: Prodávejte Ameriku. Novému trendu na investičních trzích se v USA smějí

Kvůli další eskalaci vztahů na ose mezi USA a Evropou, kterou způsobilo především nárokování Grónska ze strany Donalda Trumpa, se na investiční trhy vrací antiamerický sentiment. Ten radí prodat vše, co je navázané na USA. Tamní ministr financí se ale těmto snahám vysmál.

Je Grónsko pro Evropu budíčkem? Ursula von der Leyen volá po nezávislosti

Nastal čas chopit se této příležitosti a vybudovat novou nezávislou Evropu. S takovými slovy vystoupila na výročním zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyen.

Tučňáci posunuli své období pro páření. Hrozí kolaps

Globální oteplování mění chování mnoha druhů živočichů i rostlin. Nová desetiletá studie vedená organizací Penguin Watch na Oxfordské univerzitě a Oxford Brookes University teď odhalila dramatické změny v chování tučňáků v Antarktidě. Zvířata posunují své období pro rozmnožování.

Trump: Sami zjistíte, jak daleko jsem schopen ohledně Grónska zajít

Americký prezident Donald Trump odpověděl na otázku novinářů v zasedací místnosti Bílého domu před odletem do švýcarského Davosu, jak daleko je ochoten v otázce Grónska zajít, se slovy: „Dozvíte se to". Znovu tak vyvolal nejistotu mezi evropskými lídry, kteří varují před vojenskými akcemi na autonomním území Dánska, člena Severoatlantické aliance (NATO).

Dáváme přednost respektu před šikanou, vzkázal Macron Trumpovi

Emmanuel Macron vystoupil v Davosu a poslal Evropě i USA jasný vzkaz. Evropa podle něj nesmí sedět se založenýma rukama, když jí někdo tlačí ke zdi. A má použít všechny nástroje, které má, aby ochránila své zájmy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama