-0.5 C
Czech
Středa 28. ledna 2026
ZajímavostiUnesl letadlo a vyhrožoval, že narazí do supermarketu. Policie byla bezmocná

Unesl letadlo a vyhrožoval, že narazí do supermarketu. Policie byla bezmocná

Letadlo ukradené údajně zaměstnancem letiště kroužilo nad městem Tupelo v americkém státě Mississippi. Únosce vyhrožoval, že narazí do budovy supermarketu Walmart. Po několika hodinách letu naštěstí v pořádku přistál. Informoval o tom Daily Star a The World News.

V sobotu 3.9. neznámý muž unesl letadlo a kroužil s ním nad Tupelem v Mississippi v USA. Vyhrožoval, že úmyslně narazí do supermarketu Walmart. Podle serverů Daily Star a The World News však letadlo nakonec bezpečně přistálo.

Mělo se jednat o letadlo Beechcraft King Air 90, menší stroj se dvěma motory, určený pro devět lidí. Policie sdělila, že byl ukraden z letiště Tupelo kolem 05:00 jedním ze zaměstnanců. Pilot údajně létal nad Tupelem několik hodin.

Policejní oddělení Tupelo (TPD) podle Daily Star potvrdilo, že prošetřuje tísňové volání přijaté v časných ranních hodinách. Kontakt se záchrannými službami měl navázat sám pilot a měl hrozit havárií.

„Dne 3.9.2022, přibližně v 05:00, bylo TPD oznámeno, že nad Tupelem létá letadlo (pravděpodobně typu King Air). Pilot navázal kontakt s E911 a vyhrožuje, že úmyslně narazí do Walmartu v ulici West Main,“ vydalo prohlášení policejní oddělení. „TPD zahájila evakuaci v obchodech Walmart West a Dodges v ulici West Main a byla zajištěna bezpečnost lidí, jak jen to bylo možné. Byla také ve spojení přímo s pilotem. TPD a všechny pohotovostní služby v naší oblasti jsou v pohotovosti,“ uvádí se ve zprávě.

„Žádáme občany, aby se této oblasti vyhýbali, dokud nebude vše vyjasněno. S leteckými vlastnostmi tohoto letadla je nebezpečná zóna mnohem větší, než jen oblast města Tupelo,“ zaznělo také v prohlášení. „Podle Daily Journal ‚zaměstnanec letiště‘ tvrdí, že letadlo nyní opustilo vzdušný prostor Tupela. To by se ale mohlo během chvilky změnit,“ citoval aktuální zprávy DailyStar.

Zřejmé pomatení únosce

Ačkoli policie mluvila přímo s únoscem, nebylo jasné, jaký je vlastně jeho cíl. PA však později oznámila, že letadlo již bezpečně přistálo. Lidé byli z události zmatení. „Probudil jsem se a zjistil, že nad sousední oblastí, kde sídlí můj otec, Tupelem, létá letadlo a hrozí, že narazí do jejich Walmartu. Už od 5:00,“ napsal kdosi na Twitteru. „Všude je policie, sanitky a hasičské vozy, všechno je mimo provoz,“ komentoval situaci další. Kdosi také sdílel obrázek zaznamenané dráhy letadla, ze které je zřejmý naprosto chaotický způsob letu.

Reklama

Doporučujeme

Švédsko terorizují mladiství kriminálníci. Vláda chce kvůli gangům snížit trestní odpovědnost na 13 let

Švédská vláda pokračuje v přípravách zákona, který by v mimořádně závažných případech snížil věk trestní odpovědnosti z dosavadních 15 na 13 let. Reaguje tím na rostoucí problém organizovaného zločinu a stále častější řádění gangů, které využívají k páchání násilných trestných činů děti.

Kate Middleton vyrazila na sever Anglie a otevřela téma duševního zdraví

Princezna z Walesu vyrazila na první samostatnou pracovní cestu tohoto roku. Zamířila do komunit, kde se propojuje péče o duševní zdraví, kreativita a sport. Návštěva ukázala, že tato témata zůstávají pevnou součástí její agendy.

Trumpův Golden Dome o rok později: Miliardy jsou připravené, klíčová rozhodnutí chybí

Rok po svém spuštění zaznamenala iniciativa amerického prezidenta Donalda Trumpa na vybudování protiraketové obrany s názvem Golden Dome jen malý viditelný posun. Projekt brzdí technické spory a obavy týkající se vesmírných prvků systému, což zdrželo uvolnění miliard dolarů a zpomalilo jeden z nejambicióznějších bezpečnostních plánů jeho administrativy.

Nedostatek vody a lesní požáry. Pohoří Himálaj vysychá

Indické úřady řeší problém. Himálaj rychle vysychá. Kromě ledu přichází také o sníh, což ohrožuje stovky milionů lidí žijících v regionu. Na vině jsou podle odborníků klimatické změny. Kromě oteplování na tom má podíl oslabující proudění vzduchu od Středozemního moře.

Slovensko podá žalobu proti zákazu dovozu ruského plynu do EU, řekl premiér Fico

Slovensko podá žalobu proti rozhodnutí členských zemí Evropské unie postupně do začátku listopadu 2027 ukončit dovoz ruského plynu. Novinářům to dnes řekl premiér Robert Fico. Bratislava svůj postup hodlá koordinovat s Maďarskem, jež ohlásilo v uvedené záležitosti stejné právní kroky.

Rutte k Evropě: Chcete se bránit bez USA? Tak to hodně štěstí

Pokud si myslíte, že se ubráníte bez Američanů, tak sněte dál. Taková slova přednesl Evropskému parlamentu v Bruselu generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) Mark Rutte. Během projevu se postavil za amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Rusko zaútočilo na infrastrukturu ve Lvovské oblasti, nikdo nebyl zraněn

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na zařízení infrastruktury ve Lvovské oblasti na západě Ukrajiny. Na síti Telegram o tom informoval šéf Lvovské oblasti Maksym Kozyckyj, který neupřesnil, o jaké zařízení se jedná. Podle prvních informací nebyl při útoku nikdo zraněn, dodal Kozyckyj s tím, že na místě zasahují všechny relevantní služby, napsala agentura Reuters.

Británie chystá zahrady na budoucí nedostatek vody

Britská Royal Horticultural Society (RHS) mění přístup k vodě. Po extrémním roce investuje hlavně do jejího zachytávání a ukládání. Organizace zároveň vyzývá miliony zahrádkářů, aby se připravili na sušší budoucnost.

Portugalská policie zabavila rekordních 9 tun kokainu z „narko-ponorky“ u Azor

Portugalská policie popisuje zásah jako největší záchyt kokainu v historii země. Úřady zastavily poloponorné plavidlo u Azor a z moře vytáhly balíky drogy v celkovém objemu zhruba devíti tun. Podle vyšetřovatelů mohl náklad vynést organizovaným skupinám stovky milionů eur.

Bovino byl odvolán z funkce velitele americké pohraniční stráže, vláda to popírá

Greg Bovino byl v pondělí odvolán z funkce velitele v terénu americké pohraniční stráže a odvelen do Kalifornie, kde by měl brzy odejít do důchodu. S odvoláním na server Atlantic, zástupce ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) a dva další zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Jde o reakci na sobotní zastřelení 37letého zdravotníka Alexe Prettiho v Minneapolisu příslušníkem federálního Úřadu pro imigraci a cla (ICE), o němž Bovino šířil sporná tvrzení. DHS jeho odvolání podle agentury AFP popřelo.

Aktivisté hlásí přes 6 tisíc mrtvých při potlačování protestů v Íránu

Aktivisté tvrdí, že při zásahu proti celostátním protestům v Íránu zemřely tisíce lidí a další se stále pohřešují. Teherán uvádí výrazně nižší čísla. Do regionu mezitím dorazila americká letadlová loď a dvě Íránem podporované skupiny naznačily možnost nových útoků.

Francie varuje před krypto firmami bez licence. Regulátor jich řeší 90

Francouzský regulátor AMF upozornil, že před koncem přechodného období je ve Francii stále zhruba 90 krypto firem, které fungují bez potřebného povolení. Úřad tím znovu připomněl, že evropská regulace MiCA postupně utahuje podmínky pro burzy a další poskytovatele krypto služeb.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama