menu

13.9 C
Czech
Středa 9. července 2025

Ve válce s Izraelem padlo 4000 bojovníků Hizballáhu

Od začátku války s Izraelem padlo 4000 členů libanonského teroristického hnutí Hizballáh, včetně řadových bojovníků, velitelů a vysoce postavených představitelů. Militantní skupina nicméně stále disponuje početnými silami. Židovský stát přitom stále útočí na jih Libanonu.

Kyjev informuje o sestřelení 34 ruských dronů, Moskva o osmi ukrajinských

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu čtyřmi střelami S-300 nebo S-400 a také 54 bezpilotními letouny, uvedlo ráno ukrajinské letectvo. Protivzdušná obrana podle něj zneškodnila 34 dronů, o osudu zbylých zbraní se nezmiňuje. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci osmi ukrajinských bezpilotních letounů. Hlášení Kyjeva ani Moskvy se nezmiňují o obětech.

Učitelka tělocviku skončila po maturitním plese v posteli se svým žákem, dohnal ji však soud

Řecko kvůli vysokým teplotám uzavřelo Akropoli

V Řecku udeřila další vlna veder a úřady opět sáhly k omezením. Turisticky vyhledávaná Akropolis v Athénách zůstala v úterý na čtyři hodiny uzavřená. Důvodem jsou teploty atakující 40 stupňů Celsia a varování nejvyššího stupně před požáry. Ministerstvo kultury uzavření Akropole vysvětlilo snahou zajistit bezpečí jak pro turisty, tak pro zaměstnance.

Melisse Tweedie bylo dvacet tři let, vykonávala práci učitelky tělocviku a se studenty měla absolvovat maturitní ples. Tam se to zvrtlo a kantorka měla strávit noc se svým žákem. Nyní se dvojice musí obhajovat u soudu.

Vše se odehrálo v roce 2017, kdy měli žáci Gleniffer High School (skotská státní škola v Paisley pro chlapce a dívky ve věku od 11 do 18 let) maturitní večírek. V soudním spise je uvedeno, že poté, co si kantorka v nočním klubu SWG3 ve skotském Glasgow dala silný alkoholický drink, svým žákům řekla: „Pojďme se na chvíli chovat tak, jako bych nebyla učitelka“. Podle výpovědí svědků některé zaskočil už její velmi sexy outfit.

Její oblečení ve mně od začátku vzbuzovalo obavy,sdělila zástupkyně ředitele školy, Heather Prentice. „Pamatuji si, že měla krátké šaty s hlubokým výstřihem. Vypadala, jako by šla na rande,“ řekla u výslechu důstojníkovi Garymu Burtonovi. Dále zástupkyně vypověděla, že tancovala se všemi chlapci, ale nevšimla si, že by s nějakým měla větší fyzický kontakt. Když pak byl čas odejít z plesu, paní Prentice se prý ptala slečny Tweedie, jak pojede domů.

Několik lidí z profesorského sboru se podle spisu nabízelo, že jí zajistí odvoz. Když prý ale měla odejít, někam se ztratila. Bylo mi řečeno, že odešla se žáky šestého ročníku,pokračovala zástupkyně. Po maturitním plese si studenti zarezervovali pokoje v hotelu Premier Inn, který byl v pěší vzdálenosti od SWG3. „Dohonila jsem ji až v ulici Kelvinhaugh Street, ale stejně si nedala říct, aby odjela s námi, takže jsme ji museli nechat jít.“ Následně měla Melissa Tweedie odejít do hotelu Premier Inn, stejně jako osmnáctiletý žák, v listu označovaný pouze jako žák A.

Žena profesi kantora už nevykonává, stala se z ní jogínka na jiném kontinentu. Dohnal ji však skotský soud

Údajně je měl jeden ze spolužáků na hotelovém pokoji přistihnout při sexu. Ona své činy ale obhajuje slovy „Technicky jsem se ho ještě nedotkla.“ Žák však ve svém prohlášení přiznal, že nejprve políbil slečnu Tweedie a poté sešli dolů do hotelového pokoje a měli sex.7. února pak řekl pedagogické radě pro Skotsko (GTCS), že mu je líto, že je slečna Tweedie kvůli události vyšetřována,“ uvádí se v GlasgowLive.

„Mohl jsem si dát tři nebo čtyři půllitry, pak láhev vína, pak lihoviny, možná pár rumů a mezi tím byly panáky. Měl jsem toho hodně, byl to můj ples,“ přiznal žák A. Podle jeho dalších slov Tweedie, která nyní žije v Dubaji a pracuje jako učitelka jógy, v hotelu strávila noc a odjela kolem osmé hodiny následujícího dne. Zmínil také, že nešlo o předem domluvené dostaveníčko a do hotelu neodešli spolu. Tehdy byla na incident upozorněna skotská policie, která jej ihned vyšetřovala. Došla ale k závěru, že k žádné trestné činnosti nedošlo. Nyní bylo řízení znovu otevřeno a není vyloučeno, že z toho vyplynou pro zúčastněné nepříjemné postihy.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Novinář psal články o vlastních vraždách. Vyžíval se v detailech, což se mu stalo osudným

V kultovním filmu Základní instinkt z roku 1992 od režiséra Paula Verhoevena fiktivní postava spisovatelky Catheriny Tramell (Sharon Stone) popisuje ve své úspěšné knize detaily vraždy odpovídající způsobu zabití jejího milence. K podobnému případu před lety skutečně došlo v Makedonii. Zkušený novinář popisoval v detailních článcích své vlastní vraždy, čímž se však nakonec prozradil. O tomto hororovém případu

Paříž poprvé od roku 1923 otevřela koupání v Seině pro veřejnost

Po více než století se Pařížané konečně dočkali. V sobotu se mohli legálně vykoupat v řece Seině. Otevření tří koupacích míst v centru města završilo nákladný čisticí projekt, který proměnil kdysi špinavou vodní tepnu v letní osvěžení.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

O pozastavení dodávek zbraní na Ukrajinu rozhodl Hegseth, Trumpa o tom neinformoval

Americký ministr obrany Pete Hegseth o zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu předem neinformoval Bílý dům. To poukazuje na chaotičnost administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Analýza zadaná vysokými vojenskými důstojníky zjistila, že USA mohou vojensky podporovat Ukrajinu, aniž by byla ohrožena jejich obranyschopnost.

Trump uvedl, že dnes oznámí obchodní plány s nejméně sedmi zeměmi

Americký prezident Donald Trump dnes zveřejní informace týkající se obchodu s nejméně sedmi zeměmi. Napsal to v příspěvku na své sociální síti Truth Social. Neupřesnil ale, zda oznámí obchodní dohody nebo další dopisy zemím, na které chce uvalit clo.

Rusko podniklo rekordní útok na Ukrajinu, v Polsku odstartovaly stíhačky

Rusko v noci vyslalo proti Ukrajině rekordní množství 728 dronů a také sedm střel s plochou dráhou letu Iskander-K a Ch-101 a šest hypersonických raket Kinžal. Protivzdušné obraně se podařilo zneškodnit 711 dronů a sedm střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo. Média označují ruský útok za dosud největší od začátku války, kterou Moskva rozpoutala před více než třemi lety. Hlavním terčem byl podle ukrajinského letectva Luck na západě země, asi 80 kilometrů od hranic s Polskem, které vyslalo do vzduchu vlastní a spojenecké stíhačky. Ruská protivzdušná obrana zničila nad devíti regiony 86 ukrajinských dronů, včetně dvou, které směřovaly na Moskvu, tvrdí ruské ministerstvo obrany. O případných škodách se nezmínilo.

Plameny dorazily k okraji Marseille, stovky lidí musely být evakuovány

Požár, který v úterý odpoledne vypukl u Pennes-Mirabeau, nabral kvůli silnému větru a vyprahlé půdě na síle i rychlosti. Během pár hodin se přiblížil až k severnímu okraji Marseille a spálil stovky hektarů porostu. Podle úřadů se plameny místy šířily tempem přes kilometr za minutu.

Evropská komise nevěří justici ve střední Evropě

Evropská komise zveřejnila pravidelnou zprávu o stavu právního státu v členských zemích EU. Česká republika si podle ní polepšila v některých oblastech justice, ale dál zaostává v boji s korupcí a transparentnosti médií. Kritika míří také na Slovensko a Maďarsko.

Smrt na letištní ploše v Bergamu. Muže vtáhl motor

Běžný provoz na jednom z nejrušnějších italských letišť ochromila tragická událost. V pondělí ráno vstoupil pětatřicetiletý muž na ranvej letiště v Bergamu a skončil v běžícím motoru komerčního letadla. Zemřel na místě.
Reklama

DOPORUČUJEME

Novinář psal články o vlastních vraždách. Vyžíval se v detailech, což se mu stalo osudným

V kultovním filmu Základní instinkt z roku 1992 od režiséra Paula Verhoevena fiktivní postava spisovatelky Catheriny Tramell (Sharon Stone) popisuje ve své úspěšné knize detaily vraždy odpovídající způsobu zabití jejího milence. K podobnému případu před lety skutečně došlo v Makedonii. Zkušený novinář popisoval v detailních článcích své vlastní vraždy, čímž se však nakonec prozradil. O tomto hororovém případu

Paříž poprvé od roku 1923 otevřela koupání v Seině pro veřejnost

Po více než století se Pařížané konečně dočkali. V sobotu se mohli legálně vykoupat v řece Seině. Otevření tří koupacích míst v centru města završilo nákladný čisticí projekt, který proměnil kdysi špinavou vodní tepnu v letní osvěžení.

Let společnosti American Airlines byl odkloněn kvůli podezřelé SMS zprávě

Let společnosti American Airlines směřující do Dallasu byl odkloněn do San Juanu v Portoriku poté, co si jeden z cestujících všiml podezřelé SMS zprávy na mobilu cestujícího na vedlejším sedadle. Mluvčí letecké firmy sdělil, že cestující měl obavy o bezpečnost letu a ohlásil to. Let po kontrole pokračoval do cíle.

Žena se přestěhovala na výletní loď, stráví tam 15 let

Sharon Lane (77 let) si vždy chtěla koupit chatu a přestěhovat se do ní. Nakonec se však rozhodla pro radikálnější řešení. Kalifornii vyměnila za luxusní výletní rezidenční loď. Na otevřeném moři stráví 15 let. Život na výletní lodi je poměrně novým konceptem, zájem o něj však roste.

Lékaři omylem ženě odstranili část páteře, už nikdy nebude chodit

Chybovat je lidské. V některých profesích to však znamená nevratné škody a zničené životy. O tom se přesvědčila žena jménem Gill. Po rutinní operaci se probudila paralyzovaná, přičemž jí lékaři oznámili, že už zřejmě nikdy nebude chodit. Chirurg pacientce totiž omylem odebral část páteře.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

O pozastavení dodávek zbraní na Ukrajinu rozhodl Hegseth, Trumpa o tom neinformoval

Americký ministr obrany Pete Hegseth o zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu předem neinformoval Bílý dům. To poukazuje na chaotičnost administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Analýza zadaná vysokými vojenskými důstojníky zjistila, že USA mohou vojensky podporovat Ukrajinu, aniž by byla ohrožena jejich obranyschopnost.

Trump uvedl, že dnes oznámí obchodní plány s nejméně sedmi zeměmi

Americký prezident Donald Trump dnes zveřejní informace týkající se obchodu s nejméně sedmi zeměmi. Napsal to v příspěvku na své sociální síti Truth Social. Neupřesnil ale, zda oznámí obchodní dohody nebo další dopisy zemím, na které chce uvalit clo.

Rusko podniklo rekordní útok na Ukrajinu, v Polsku odstartovaly stíhačky

Rusko v noci vyslalo proti Ukrajině rekordní množství 728 dronů a také sedm střel s plochou dráhou letu Iskander-K a Ch-101 a šest hypersonických raket Kinžal. Protivzdušné obraně se podařilo zneškodnit 711 dronů a sedm střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo. Média označují ruský útok za dosud největší od začátku války, kterou Moskva rozpoutala před více než třemi lety. Hlavním terčem byl podle ukrajinského letectva Luck na západě země, asi 80 kilometrů od hranic s Polskem, které vyslalo do vzduchu vlastní a spojenecké stíhačky. Ruská protivzdušná obrana zničila nad devíti regiony 86 ukrajinských dronů, včetně dvou, které směřovaly na Moskvu, tvrdí ruské ministerstvo obrany. O případných škodách se nezmínilo.

Plameny dorazily k okraji Marseille, stovky lidí musely být evakuovány

Požár, který v úterý odpoledne vypukl u Pennes-Mirabeau, nabral kvůli silnému větru a vyprahlé půdě na síle i rychlosti. Během pár hodin se přiblížil až k severnímu okraji Marseille a spálil stovky hektarů porostu. Podle úřadů se plameny místy šířily tempem přes kilometr za minutu.

Evropská komise nevěří justici ve střední Evropě

Evropská komise zveřejnila pravidelnou zprávu o stavu právního státu v členských zemích EU. Česká republika si podle ní polepšila v některých oblastech justice, ale dál zaostává v boji s korupcí a transparentnosti médií. Kritika míří také na Slovensko a Maďarsko.

Smrt na letištní ploše v Bergamu. Muže vtáhl motor

Běžný provoz na jednom z nejrušnějších italských letišť ochromila tragická událost. V pondělí ráno vstoupil pětatřicetiletý muž na ranvej letiště v Bergamu a skončil v běžícím motoru komerčního letadla. Zemřel na místě.

Ruský ministr zemřel pár hodin po odvolání

Roman Starovoit, ještě donedávna ruský ministr dopravy, byl v pondělí ráno odvolán prezidentem Putinem. O pár hodin později ho našli mrtvého v autě nedaleko Moskvy. Podle vyšetřovatelů si vzal život. Vůz stál v odlehlé části Odincova a na místě ležela zbraň. Hlavní vyšetřovací verze zní: sebevražda.

ICC vydal zatykač na dva vůdce hnutí Tálibán za pronásledování žen a dívek

Mezinárodní trestní soud (ICC) dnes vydal zatykač na dva vůdce afghánského islamistického hnutí Tálibán za pronásledování žen, dívek a sexuálních nebo genderových menšin, píší agentury. Podle soudu se tak dopouštějí zločinu proti lidskosti. Jejich stíhání inicioval na konci ledna hlavní prokurátor ICC Karim Khan. Tálibán podle agentury AFP rozhodnutí soudu označil za absurdní.

Řecko kvůli vysokým teplotám uzavřelo Akropoli

V Řecku udeřila další vlna veder a úřady opět sáhly k omezením. Turisticky vyhledávaná Akropolis v Athénách zůstala v úterý na čtyři hodiny uzavřená. Důvodem jsou teploty atakující 40 stupňů Celsia a varování nejvyššího stupně před požáry. Ministerstvo kultury uzavření Akropole vysvětlilo snahou zajistit bezpečí jak pro turisty, tak pro zaměstnance.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás