Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  U pobřeží Floridy se převrátila loď s migranty. Nejméně jeden mrtvý

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po převrácení lodi u pobřeží Floridy v neděli večer zemřel nejméně jeden člověk a 38 osob se stále pohřešuje. Informuje o tom BBC.

  Úřady byly zalarmovány v úterý poté, co posádka obchodní lodi spatřila muže, který se držel trupu lodi asi 72 kilometrů od města Fort Pierce. Zachráněný muž pak vypověděl, že skupina opustila v sobotu večer ostrov Bimini na Bahamách a později se setkala s nepříznivým počasím. Povětrnostní podmínky byly v ten den skutečně kruté: přišla studená fronta a foukal silný, ledový vítr.

  Podle amerických úřadů mohl být člun součástí „pašeráckého podniku“. Podle přeživšího muže, jehož totožnost média nezveřejnila, neměl žádný z cestujících na sobě záchrannou vestu.

  Pátrání vede miamská pobřežní stráž s využitím lodí a letadel, uvedla agentura na Twitteru. Stráž spolu s dalšími vládními agenturami nyní pátrá po přeživších a troskách v oblasti, která je přibližně stejně velká jako americký stát New Jersey.

  Ve středu ráno kapitán Jo-Ann Burdian, velitelka miamského sektoru pobřežní stráže, uvedla, že jedno tělo bylo nalezeno a bylo převezeno do Fort Pierce. Kromě toho oznámila, že letadla objevila další trosky, které se v současné době zkoumají v naději, že se podaří najít další přeživší.

  Běžná trasa pašeráků

  Žádné další podrobnosti o národnosti přeživšího ani ostatních cestujících nebyly zveřejněny. Kapitánka Burdian však uvedla, že k incidentu došlo na „běžné“ trase pašování lidí z Baham na jih USA. Dodala, že případní přeživší by se po tolika dnech na moři ocitli bez jídla a vody ve skutečně zoufalé situaci.

  Pobřežní stráž na Twitteru uvedla, že loď, která trosečníka našla a zachránila, je Signet Intruder, součást společnosti Signet Maritime Group se sídlem v Houstonu.

  Ostrov Bimini je nejzápadnějším okrskem Baham a je vzdálen pouhých 50 mil od Miami.

  Incidenty s plavidly přeplněnými lidmi nejsou ve vodách u Floridy neobvyklé. Mnoho případů se týká migrantů z Kuby a Haiti, kteří se snaží dostat do USA. V pátek pobřežní stráž oznámila, že západně od Baham nalezla 88 Haiťanů na přetížené lodi.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS