Protext ČTKTým PURPOSIA Group pojede na kole 2222 kilometrů Českem pro Lukáše Černotu,...

Tým PURPOSIA Group pojede na kole 2222 kilometrů Českem pro Lukáše Černotu, který skončil po úrazu na vozíku. Jeho snem je být profík v ragby i hodu oštěpem

Ostrava 25. července 2024 (PROTEXT) – Již v úterý 30. 7. odstartuje v Praze 2222 kilometrů dlouhý cyklistický závod Metrostav Cyklo Handy Maraton. Letos mezi účastníky nebude chybět tým holdingu PURPOSIA Group, jedné z předních evropských stavebních skupin s ostravskými kořeny. Organizátorem závodu, který se jede formou štafety bez zastavení, je zájmový spolek Cesta za snem zaměřující se na integraci handicapovaných lidí do společnosti.

Osmičlenný tým holdingu PURPOSIA Group, v čele s předsedou představenstva Janem Hasíkem, pojede v tradiční kategorii „handy“. To znamená, že v týmu musí být alespoň jeden cyklista s handicapem. Navíc, každý tým má svého patrona, za jehož podporu jede. Jde o člověka s tělesným nebo mentálním postižením, který je krátce po úrazu a potřebuje pomoct s návratem do aktivního života. Letos se jím stal Lukáš Černota, který je následkem pracovního úrazu kvadruplegik.

„Mám velkou radost, že se letos mohu postavit na start závodu po boku mých kolegů. Je skvělé, že tato akce není jen o cyklistice, která je naší společnou vášní, ale nedílnou součástí je i podpora těch, kteří to potřebují a kteří v lecčem dokáží překonat i lidi bez handicapu. Důkazem je náš týmový kolega Tomáš Novotný, který je výborným sportovcem a tradičním účastníkem mnoha společných sportovních akcí,“ uvedl předseda představenstva PURPOSIA Group Jan Hasík, s tím, že Tomáš Novotný bude absolvovat týmový závod s nožní protézou.

Cílem účastníků závodu je absolvovat trasu po celém území České republiky v celkové délce 2222 kilometrů v časovém limitu 111 hodin, přičemž hlavním tématem letošního ročníku jsou rekreační střediska a cyklostezky. V každém kraji tak budou dva povinné průjezdní body, a to právě jedno rekreační středisko a cyklostezka. Jezdci na trase zaznamenávají svou polohu online, takže do fandění na dálku se může zapojit i široká veřejnost. Organizátoři závodu navíc po trase připravili úseky, kde se v konkrétní hodinu může připojit každý a stát se součástí „pelotonu naděje“. Ten jede určenou rychlostí 16 km/hod a na vybraných cyklostezkách se vždy přizpůsobí nejpomalejšímu členovi týmu.

Na ragbyový vozík pro Lukáše může přispět i veřejnost

Patronem týmu PURPOSIA Group je Lukáš Černota, sedmadvacetiletý technik z Ostravy, který si v roce 2023 po pádu ze žebříku poranil míchu, ochrnul, ztratil hybnost nohou a částečně také rukou. I přesto, že mu úraz obrátil život naruby, rozhodl se za každou cenu zůstat aktivní. „Po mém návratu domů se změnilo úplně vše, skončil můj vztah, přestěhoval jsem se do bezbariérového bytu, který si dodělávám, skončil jsem v práci. Ale jsem aktivní, nechci zůstat doma, má povaha mě nutí k neustálé činnosti,“ uvedl Lukáš Černota. Aktuálně je členem profesionálního ostravského týmu vozíčkářského ragby a šetří si na ragbyový vozík, jehož cena se pohybuje okolo 250 tisíc korun a k jeho pořízení mu dopomůže právě PURPOSIA Group.

Do podpory Lukáše Černoty se letos může zapojit i veřejnost. Ve čtvrtek 1. srpna, tedy v den, kdy bude závodník týmu PURPOSIA Group projíždět Ostravou, budou na cyklostezce vedoucí kolem Slezskoostravského hradu umístěna stacionární kola. Kdokoliv z veřejnosti se tak může zapojit do výzvy, kdy za každý ujetý kilometr věnuje PURPOSIA Group 50 Kč, za který pomůže Lukášovi pořídit ragbyový vozík. „Naším cílem samozřejmě je zapojit co nejvíce lidí, kteří s námi pro Lukáše ten ragbyový vozík nakonec opravdu vyšlapou. Sama si nedokážu představit, jak moc se Lukášovi po úrazu změnil život. Myslím, že pomoci mu k vozíku, je to nejmenší, co pro něj můžeme udělat. Všechny srdečně zvu. U hradu v centru Ostravy vyhledejte stan HSF System, naší holdingové společnosti, kde budou od 14 hodin umístěny dva trenažéry, a přijďte našlapat pro Lukáše co nejvíce kilometrů,“ dodává Kateřina Šebestová, manažerka PURPOSIA Group, která se zároveň účastní Handy Cyklo maratonu jako členka týmu PURPOSIA Group.

Stavební skupina HSF System, která je dceřinou společností holdingu, je navíc na poli české cyklistiky známým jménem. Kromě toho, že má vlastní cyklistický tým HSF System Cycling Team, je také například generálním partnerem českého cyklokrosového poháru a podporuje řadu dalších cyklistických klání.

Pro více informací o závodu sledujte oficiální stránky organizátora zde.

Pro více informací o tom, jak si tým PURPOSIA Group vede v závodu a o cestě Lukáše Černoty za ragbyovým vozíkem sledujte sociální sítě holdingu PURPOSIA Group (Facebook, Instagram, Linkedin).

PURPOSIA Group je jedna z předních evropských skupin s českými kořeny, která v roce 2023 vznikla jako holdingová struktura kolem svých stavebních firem HSF System v Česku a na Slovensku a dalších společností převážně z oblasti stavebnictví. Historie firem tvořících holding PURPOSIA Group sahá do roku 2002, tehdy byly jejich hlavní specializací dodávky střech a fasád, následně došlo k rozšíření aktivit na generální dodávky staveb. Skupina se dnes zabývá celým životním cyklem stavebních projektů od projektování a developmentu pod značkou ANTRACIT přes samotnou výstavbu až po správu a údržbu nemovitostí v rámci společnosti SK Facility. Komplexní služby povrchových úprav podlah a venkovních ploch nabízí společnost floorING a PRUNIWERK se zaměřuje na hliníkové systémy a světlíky. Skupina také dokončila několik akvizicí, mezi nimi společnosti PREFA ONV a geodetické firmy Bezecný. Do holdingu nyní patří celkem 34 firem s trvalým zastoupením v České republice a na Slovensku a s ročními tržbami převyšujícími tři miliardy korun.

Skupina se soustředí na projekty pro zákazníky ze soukromého i veřejného sektoru. Mezi ty nejznámější patří například moderní sportovní hala v Ostravě – Třebovicích, Hornbach v Prešově, v Nitře a v Praze, základní škola ve Veleni, domov pro seniory v Dačicích, či Dům Ronalda McDonalda v areálu pražské Fakultní nemocnice v Motole. Další projekty realizovala také v Rakousku, Polsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Chorvatsku a Dánsku.

 

Zdroj: Crest Communications Ostrava

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Trump vtipkoval, ale naznačil invazi na Kubu

Americký prezident Donald Trump naznačil, že po případném dokončení vojenské operace v Íránu by se Spojené státy mohly zaměřit i na Kubu.

Fico a Zelenskyj se pozvali k návštěvám, v pondělí se setkají v Jerevanu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes telefonicky pozval slovenského premiéra Roberta Fica do Kyjeva, Fico zase Zelenského do Bratislavy. Zelenskyj o tom informoval na síti X s tím, že Fico slíbil podporu Ukrajině na její cestě do Evropské unie a že je připraven předat Kyjevu slovenské zkušenosti.

USA schválily prodej zbraní spojencům na Blízkém východě za 8,6 mld. USD

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa obešla schválení Kongresem a povolila prodej zbraní v celkové hodnotě 8,6 miliard dolarů (přibližně 179 miliard Kč) svým spojencům na Blízkém východě včetně Izraele, Kataru, Kuvajtu a Spojených arabských emirátů (SAE). Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters, která se odvolává na americké ministerstvo zahraničí.

Trump podle zdroje odmítl návrh otevřít Hormuz před jednáním o jaderném programu

Íránský návrh, který odmítá americký prezident Donald Trump, počítá s tím, že by byl otevřen klíčový Hormuzský průliv a skončila by americká blokáda íránských přístavů, zatímco jednání o íránském jaderném programu by byla ponechána na později. Podle agentury Reuters to dnes uvedl vysoce postavený íránský činitel. Ačkoliv mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem aktuálně panuje příměří, rozhovory o ukončení války, která začala 28. února, byly zatím neúspěšné.

Ruské útoky proti Ukrajině si vyžádaly další mrtvé a raněné i materiální škody

Úřady v různých částech Ukrajiny po další vlně ruských útoků hlásí oběti na životech, raněné i materiální škody. Ruské drony v noci na dnešek a ráno udeřily v Chersonu, Charkově a Oděské oblasti, uvádí média.

Přítomnost vojáků USA v Německu je v zájmu Berlína i Washingtonu, řekl Pistorius

Přítomnost amerických vojáků v Evropě, a zejména v Německu, je v německém a americkém zájmu, prohlásil dnes německý ministr obrany Boris Pistorius. Reagoval tak na informaci, že Spojené státy plánují v příštích šesti až 12 měsících snížit počet svých vojáků na německém území o 5000 z nynějších 39.000. Podle Pistoriuse není americké rozhodnutí nečekané a dalo se předvídat.

Válečný zločinec Ratko Mladić žádá o propuštění. Umírá, tvrdí jeho právníci

Právníci bývalého bosenskosrbského velitele Ratko Mladiće požádali soud OSN o jeho propuštění z vězení v Haagu. Žádost odůvodňují vážným zdravotním stavem a tvrzením, že se blíží konec jeho života.

Spirit Airlines ukončily provoz

Americké nízkonákladové aerolinky Spirit Airlines končí. Dopravce oznámil okamžité ukončení provozu a zrušení všech letů poté, co se mu nepodařilo získat federální pomoc ve výši 500 milionů dolarů. Firma, která dlouhé roky lákala cestující hlavně na velmi levné letenky, se potýkala s finančními problémy už delší dobu.

Záchranný tým vypustil do Severního moře velrybu, vyproštěnou z mělčiny

Velrybu vyproštěnou z mělčiny na severu Německa dnes dopoledne záchranný tým vypustil z nákladního člunu do Severního moře, informuje agentura DPA. Konvoj lodí, jehož součástí je i tento člun, se nacházel asi 70 kilometrů od dánského města Skagen v průlivu Skagerrak.

Kalifornie dokončuje obří most pro divoká zvířata

Nad jednou z nejrušnějších dálnic v jižní Kalifornii vzniká stavba, která má pomoci zvířatům vrátit se na území, které jim lidé odřízli silnicí. Wallis Annenberg Wildlife Crossing má propojit části pohoří Santa Monica a umožnit bezpečný pohyb pumám, rysům, kojotům i menším druhům.

Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii

Americký prezident Donald Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii v polovině června. Řekl to dnes novinářům, informuje agentura Reuters. Trumpova účast byla dosud nejistá.

Trump zvýší cla na evropská auta na 25 procent

Donald Trump znovu vyostřuje obchodní spor s Evropskou unií. Americký prezident oznámil, že od příštího týdne zvýší cla na osobní a nákladní auta z EU na 25 procent. Tvrdí, že Brusel nedodržuje dříve dohodnutou obchodní úmluvu se Spojenými státy.

Muž v Jeruzalémě zaútočil na jeptišku

Izraelská policie zadržela šestatřicetiletého muže kvůli útoku na francouzskou katolickou jeptišku ve východním Jeruzalémě. Incident zachytila bezpečnostní kamera a video vyvolalo silné odsouzení ze strany izraelských úřadů i francouzských představitelů.

Turecká policie použila plyn proti prvomájové demonstraci, zadržela stovky lidí

Turecká policie dnes použila slzný plyn proti prvomájovým shromážděním v Istanbulu. Současně zadržela několik stovek lidí, píší turecká média a agentura AFP. Úřady již dříve zakázaly demonstrace na prvního máje na náměstí Taksim, kde se často shromáždění odborářů a levicových stran konají.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama