Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Transgender herec Elliot Page zveřejnil první fotku po operaci prsou. Kolegové mu vyjádřili podporu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kanadský herec Elliot Page se na sociálních sítích pochlubil fotkou nahoře bez. Snímek dokumentuje další milník v procesu změny pohlaví, kterou umělec prochází. Zahájení přerodu Ellen Page v Elliota veřejnosti poprvé oznámil loni v prosinci.

  Na fotce na Instagramu herec s širokým úsměvem zapózoval v plaveckých šortkách u bazénu spolu se slovy #transjoy a #transisbeautiful.

  Čtyřiatřicetiletý Page chirurgický zákrok, při němž mu lékaři odstranili prsní tkáň, popsal jako život zachraňující. V Interview s Oprah Winfrey minulý měsíc prozradil, že se díky němu pravděpodobně poprvé cítí pohodlně ve svém těle.

  „Chtěl jsem se s lidmi podělit o to, jak moc to změnilo můj život. A chci, aby lidé věděli, že zákrok změnil život nejen mně. Věřím, že je to život zachraňující pro mě, ale i pro spoustu dalších lidí,“ řekl Page.

  Hvězda akčního seriálu Netflixu Umbrella Academy se slzami v očích vysvětlila, proč pro ni změna hrudníku byla tak zásadní.

  „Je to o tom, že vyjdete ze sprchy, ručník máte kolem pasu, podíváte se na sebe do zrcadla a řeknete si: ‚Tady jsem.‘ A najednou už nepanikaříte,“ vylíčil Page své pocity během rozhovoru pro Apple TV.

  Page se na sítích těší podpoře

  Hercův příspěvek na Instagramu již získal více než dva miliony hodnocení „To se mi líbí“ a vlnu pozitivních komentářů.

  „Kamaráde, chápu, proč jsi mě na tom cvičení rozdrtil!“ napsal herec Justin Cornwell k příspěvku.

  „Hot,“ okomentovala fotku zpěvačka Miley Cyrus a ke svému komentáři připojila srdíčko. Kanadská herečka Nina Dobrev herce pochválila: „Vypadáš úžasně… a hlavně šťastně.“

  Herečka a modelka Jameela Jamil také zveřejnila uznání a tweetovala, že ji potěšilo, jak Page „prospívá“.

  Julianne Moore, která si s Page zahrála v životopisném dramatu Všechno, co mám, Elliotovi popřála „šťastné léto“.

  Oprah Winfrey mezitím podpořila herce sdílením fotky na instagramovém účtu Oprah Daily. „Takto vypadá štěstí!“ napsala. „Vypadá to, že Elliot letos v létě bude svítit jasněji než slunce.“

  První rozhovor o své přeměně Page poskytl už v březnu

  Page, který má na kontě nominaci na Oscara za roli těhotné teenagerky ve filmu Juno z roku 2007, oznámil, že je transgender a přijímá oslovení on/oni, loni v prosinci. V březnu poskytl svůj první rozhovor od takzvaného coming outu. Magazínu TIME tehdy prozradil, že se cítil jako chlapec už od dětství. Kvůli své herecké kariéře, která odstartovala v jeho 10 letech, však musel „vypadat určitým způsobem“.

  V rozhovoru pro Vanity Fair herec řekl, že cítí „radost a vzrušení“, jak se stává svým autentickým já, připomněl magazín People.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS