Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Termální lázně v Toskánsku – 7 tipů pro únik a relaxaci

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Toskánsko je domovem mnoha horkých pramenů, z nichž většina se nachází v dramatických přírodních scenériích. Mnoho z těchto míst je nyní součástí uzavřených lázeňských center, stále však existují volně přístupná místa, kde můžete pohodlně relaxovat. Které termální lázně v Toskánsku stojí za návštěvu?

  Bagno Vignoni – lázeňský hotel

  Provincie Siena je nejbohatší oblastí teplých přírodních pramenů v celém Toskánsku. Kopce Val d’Orcia, jsou ideálním místem pro relaxaci i prozkoumání okolních krás přírody. Lázeňský hotel Bagno Vignoni se nachází jižně od Sieny, kousek od Pienzy, jednoho z nejstarších a nejznámějších termálních míst v Toskánsku.

  Petriolo

  Pouhých 20 minut autem od Sieny jsou Bagni di Petriolo, přírodní horké prameny, které byly oblíbené u starých Římanů a později u rodiny Medici. Teplota těchto termálních vod je 43 stupňů, takže jsou ideální pro chladné zimní dny. Bazény, které jsou zdarma, se nacházejí pod zničenými zdmi z roku 404 n.l. a poblíž řeky Farma. Voda údajně léčí vše od nachlazení až po artritidu.

  Saturnia

  Nejznámější termální lázně v Toskánsku se nacházejí v Saturnii, v divoké pobřežní oblasti Maremma. Tyto horké prameny naleznete v dramatické krajině s olivovými háji, vinicemi, cypřiši a zalesněnými kopci. Hlavní prameny lze snadno najít, protože nejsou daleko od městských lázní: řada skalních bílých bazénů mezi kterými kaskádovitě padá horká voda. Ta má 37 stupňů a je plná minerálů jako je síra, vápník a uhlík.

  San Filippo

  Další horký pramen, který se nachází poblíž Sieny, mezi sopečnými vrcholy hory Amiata a údolím Orcie. San Filippo je známý svými pěti horkými prameny, které jsou bohaté na hořčík, vápník a síru. Jsou považovány za prospěšné pro dýchací potíže a problémy s klouby. Název tohoto místa je odvozen od florentského poustevníka ze 13. století.

  Chianciano Terme

  Chianciano Terme se nachází mezi Val d’Orcia a Valdichiana. Je ideální základnou pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí. Tyto termální prameny se nacházejí v blízkosti dalších slavných destinací Toskánska jako jsou Montalcino, Pienza a Montepulciano. V průběhu let se staly uznávanými v celé Itálii kvůli léčbě jaterních problémů.

  Casciana Terme

  Casciana Terme poblíž Pisy je krásná termální vesnice s horkými léčivými vodami. Nejznámější oblastí je Acqua Termale Mathelda, jejíž přínosy pro zdraví jsou dobře zdokumentovány. Casciana Terme je jen kousek od krásného města Volterra, takže pokud si chcete užít odpočinek i kulturu, není lepší volba než tato.

  Venturina

  Venturina je další speciální termální lokalita nacházející se na pobřeží Costa degli Etruschi. Tyto horké prameny jsou ideální jak k relaxaci, tak k využití léčivých sil vod v nádherné lokalitě Maremma, jednoho z nejdramatičtějších území Toskánska.

  Přečtěte si, proč navštívit Itálii v zimě a kde si nejlépe zalyžujete.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS