Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Téměř slepá Tiktokerka prozradila, co ji nejvíc překvapilo, když jí vrátili zrak

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Američanka Olivia Durantová (36) trpěla od narození těžkou poruchou zraku a byla téměř slepá. Její zrak je už naštěstí v pořádku a s uživateli sociálních sítí se podělila o dojmy, které měla, když začala očima vnímat okolní svět. Prozradila i to, co ji nejvíce překvapilo.

  Olivia Durantová pravidelně zveřejňuje TikTok videa, kde ráda popisuje, jaké to bylo, když byla nevidomá a odpovídá na otázky fanoušků. „Slepota je spektrum. Každý nevidomý není stejný. Byla jsem tak krátkozraká, že jsem nedokázala identifikovat lidi, chodit sama ven nebo sledovat televizi,“ vysvětluje.

  @onidurant

  Reply to @alithehighest ##blindreact ##visionimpairment ##questionsigetasked ##eyesurgery ##blindgirl

  ♬ original sound – Olivia Durant

  Před dvěma lety však Durantová překonala tento handicap díky chirurgickému zákroku a začala vidět. Vzpomíná si, že po tolika letech byl pro ni hotový šok, když najednou uviděla okolní svět. 

  Na otázku, jaké věci ji překvapily svým vzhledem ve srovnání s tím, jak je vnímala předtím, odpověděla, že byla překvapená z velikosti a rozsahu určitých věcí. 

  „Prostor, kde je mnoho informací, například koncert, bar nebo plná restaurace, to mě skutečně velmi rozhodilo, protože váš mozek nemůže všechny tyto informace přijmout v jednom okamžiku. Představte si, že přejdete z 8-bitového Nintenda na PS4 přes noc. Vašemu mozku bude chvíli trvat, než se tomu přizpůsobí. Je to skoro jako získat nové psychické schopnosti.“

  Jeden uživatel se zajímal o to, co Olivii nejvíce šokovalo, když začala vidět. Překvapivě odpověděla, že to byl její vlastní vzhled. 

  „Netušila jsem, jak vypadám a když jsem šla do obchodů se zrcadly a viděla jsem se, tak jsem se pozdravila, protože jsem si myslela, že jsem jiný člověk. Měla jsem úplnou krizi identifikace, protože je to trochu zvláštní, když se nemůžete rozpoznat, zároveň to vyvolává i znepokojení. Vše, co jste o sobě věděli, bylo najednou nesprávné,“ vysvětlila Durantová, která pochází z Pittsburghu, ale žije v kalifornském Los Angeles. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže. Zasáhly ji i jeho dluhy

  V Japonsku je normou, v královské rodině striktně dodržovat řád urozenosti. Dosud nepřicházelo v úvahu, aby si některý člen vzal partnera bez vznešeného panovnického titulu. Až princezna Mako to porušila. A nemá to jednoduché.
  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe

  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe. To má způsobit nevratnou změnu zemského systému

  Často slyšíme o tání ledovců v polárních končinách, jako je Grónsko nebo Antarktida. Ještě kritičtější situace kvůli tajícímu ledu je však v Afrických horách. Velmi brzy hrozí záplavy a hladomor.
  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Tohle si běžný pozemšťan jen těžko dokáže představit. „Plyn o hmotnosti miliónů sluncí‘, stovky milionů let, takové veličiny a příměry se skloňují v nové studii, která pátrá po prvotním vzniku záhadných vesmírných černých děr.
  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  V Německu se rozjelo pátrání po jedenáctileté dívence. Naposledy si byla zaběhat v bavorském Holzheimu, pak už ji nikdo neviděl. Pikantní na celém je, že by podle zdrojů mohlo mít ztracení spojitost s nebezpečnou sektou.
  Matka, která za 10 let porodila 11 dětí

  Žena, která za 10 let porodila 11 dětí. Nyní čeká další a plánuje všechny učit sama doma

  Sedmatřicetiletá Courtney působí jako svěží mladá žena, rozhodně ne jako strhaná matka. Přesto přivedla na svět už jedenáct potomků a dvanácté je na cestě. S třiatřicetiletým manželem Chrisem si udělali doma menší ‚továrnu na děti‘.
  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky

  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky. Typickým holčičím růžovým přebalům odzvonilo

  Výjev dívek hrajících si s panenkami v růžových šatičkách a chlapců s autíčky je nejspíš minulostí. Instituce rozhodly, že se hračky musí sjednotit do podoby „uni sex“. Průzkumy totiž odhalily, že dosavadní rozlišování pohlaví by mohlo děti urážet.
  Reklama
  Reklama
  Reklama