Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Téměř slepá Tiktokerka prozradila, co ji nejvíc překvapilo, když jí vrátili zrak

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Američanka Olivia Durantová (36) trpěla od narození těžkou poruchou zraku a byla téměř slepá. Její zrak je už naštěstí v pořádku a s uživateli sociálních sítí se podělila o dojmy, které měla, když začala očima vnímat okolní svět. Prozradila i to, co ji nejvíce překvapilo.

  Olivia Durantová pravidelně zveřejňuje TikTok videa, kde ráda popisuje, jaké to bylo, když byla nevidomá a odpovídá na otázky fanoušků. „Slepota je spektrum. Každý nevidomý není stejný. Byla jsem tak krátkozraká, že jsem nedokázala identifikovat lidi, chodit sama ven nebo sledovat televizi,“ vysvětluje.

  @onidurant

  Reply to @alithehighest ##blindreact ##visionimpairment ##questionsigetasked ##eyesurgery ##blindgirl

  ♬ original sound – Olivia Durant

  Před dvěma lety však Durantová překonala tento handicap díky chirurgickému zákroku a začala vidět. Vzpomíná si, že po tolika letech byl pro ni hotový šok, když najednou uviděla okolní svět. 

  Na otázku, jaké věci ji překvapily svým vzhledem ve srovnání s tím, jak je vnímala předtím, odpověděla, že byla překvapená z velikosti a rozsahu určitých věcí. 

  „Prostor, kde je mnoho informací, například koncert, bar nebo plná restaurace, to mě skutečně velmi rozhodilo, protože váš mozek nemůže všechny tyto informace přijmout v jednom okamžiku. Představte si, že přejdete z 8-bitového Nintenda na PS4 přes noc. Vašemu mozku bude chvíli trvat, než se tomu přizpůsobí. Je to skoro jako získat nové psychické schopnosti.“

  Jeden uživatel se zajímal o to, co Olivii nejvíce šokovalo, když začala vidět. Překvapivě odpověděla, že to byl její vlastní vzhled. 

  „Netušila jsem, jak vypadám a když jsem šla do obchodů se zrcadly a viděla jsem se, tak jsem se pozdravila, protože jsem si myslela, že jsem jiný člověk. Měla jsem úplnou krizi identifikace, protože je to trochu zvláštní, když se nemůžete rozpoznat, zároveň to vyvolává i znepokojení. Vše, co jste o sobě věděli, bylo najednou nesprávné,“ vysvětlila Durantová, která pochází z Pittsburghu, ale žije v kalifornském Los Angeles. 

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS