menu

29.7 C
Czech
Pondělí 22. července 2024

Při požáru v bytovém domě v Nice zemřelo v noci sedm lidí, včetně dítěte

V Nice na jihu Francie při požáru v sedmém patře bytového domu zemřelo sedm lidí, včetně nejméně jednoho dítěte. Jeden člověk bojuje o život, další dva jsou zranění, píše na svém serveru stanice BFM TV.

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 95 zajatcích, uvedly Moskva a Kyjev

Do Ruska se vrací 95 vojáků propuštěných z ukrajinského zajetí výměnou za stejný počet zajatých ukrajinských vojáků, oznámilo dnes podle agentur ruské ministerstvo obrany. Výměnu zajatců následně potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Technologická světová špička STIEBEL ELTRON slaví 100 let

Sledujte nás na sítích

Praha 13. června 2024 (PROTEXT) – Společnost STIEBEL ELTRON, přední německý výrobce tepelných čerpadel a ohřívačů vody, slaví 100 let od svého založení. Za tu dobu dokázala společnost se svými výrobky a službami expandovat do celého světa. Na českém trhu úspěšně působí od roku 1991. V polovině 70. let minulého století se firma stala průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů energií, konkrétně výroby tepelných čerpadel. Od roku 1924 má společnost STIEBEL ELTRON registrováno více než 1 700 patentů a průmyslových designů.

Reklama

STIEBEL ELTRON je symbolem technologické vyspělosti již od založení

Z původně malé rodinné firmy založené v roce 1924 se stal STIEBEL ELTRON celosvětově uznávanou společností, která vyvíjí a vyrábí produkty nejvyšší technické kvality jako jsou tepelná čerpadla, ohřívače vody, větrací systémy a přístroje pro elektrické vytápění. Svou úspěšnou stoletou historii začala ryze tradiční německá firma psát ve chvíli, kdy její zakladatel Dr. Theodor Stiebel v Berlíně vyvinul a vyrobil první kruhový ponorný ohřívač a způsobil tak revoluci v ohřevu vody.

„Od svého založení se STIEBEL ELTRON řídí vizí vyrábět zařízení vyznačující se vysokou energetickou účinností, komfortem a spolehlivostí. Zakladatel Dr. Theodor Stiebel chtěl vyvíjet a vyrábět výrobky s nízkou spotřebou energie, vyšší bezpečností a pohodlím. I přes to, že se během těchto 100 let mnohé změnilo, touto filozofií se řídíme dodnes. Značka STIEBEL ELTRON je symbolem technologické vyspělosti, kvality a inovací již od počátku a my se tohoto symbolu nehodláme vzdát,“ uvádí Peter Slavkovský, Sales Eastern Europe.

S devíti národními a mezinárodními výrobními závody, 26 dceřinými společnostmi po celém světě a prodejními organizacemi a zastoupeními ve více než 120 zemích, má STIEBEL ELTRON celosvětovou působnost. Roční obrat společnosti v roce 2023 činil přibližně 1,2 miliardy eur, z čehož více než 50 % bylo dosaženo právě v zahraničí. Díky svým výrobkům patří výrobce ke světové technologické špičce v oblasti technického zařízení budov a ekologických technologií. Od roku 1924 má registrováno více než 1 700 patentů a průmyslových designů.

Reklama

„Prosazujeme energetickou transformaci, obnovitelná elektřina je hnací silou našich výrobků. S přibližně 6 000 zaměstnanci se zaměřujeme na inovace a vždy usilujeme o lepší řešení. Naši zákazníci využívají 100 let zkušeností s ohřevem vody, téměř 50 let s technologií tepelných čerpadel a více než 30 let s technologií větracích jednotek. I přes náročné období na trhu s tepelnými čerpadly zůstávám optimistou a věřím, že si i nadále udržíme přední pozici,“ uvádí říká Peter Slavkovský.

STIEBEL ELTRON v České republice

V České republice působí technologický lídr od roku 1991. Za tu dobu dokázal na tuzemském trhu instalovat více než 20 000 tepelných čerpadel.

Průkopník v ochraně klimatu

Jádrem identity společnosti STIEBEL ELTRON je udržitelnost. V 70. letech 20. století začala firma vyrábět tepelná čerpadla a solární kolektory, díky čemuž se stala průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Technologický lídr se zavazuje stát se do roku 2040 klimaticky neutrální společností. Prvním krokem je kompletní přechod všech systémů vytápění budov a výrobních hal na obnovitelné zdroje energie do roku 2030. Do téhož roku plánuje také přestat používat vozidla s konvenčním pohonem a zvýšit podíl elektromobilů ve vozovém parku.

 

O společnosti Stiebel Eltron:

V České republice působí STIEBEL ELTRON od roku 1991, od roku 2018 je Praha sídlem vedení Clusteru pro střední a východní Evropu, a tedy sídlem části top managementu mezinárodní skupiny STIEBEL ELTRON. Firma je průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů energií – konkrétně výrobu tepelných čerpadel zahájila společnost už v polovině 70. let minulého století. Evropský úřad pro životní prostředí udělil v roce 2022 společnosti STIEBEL ELTRON nejvyšší hodnocení “Klimatický lídr”, za její využívání obnovitelných energií šetrných ke klimatu. Společnost se 100letou historií stala synonymem pro německou kvalitu a inovace v oblasti tepelných čerpadel a dalších energeticky efektivních technologií. Její tradiční hodnoty spočívají v závazku k spolehlivosti a špičkovým standardům. Důkazem toho je například tepelné čerpadlo HPA-O 07.1 CS Premium + HM trend + ISG, oceněné značkou kvality v dTestu. Skupina v současnosti vlastní sedm výrobních závodů, 26 prodejních společností a má zastoupení ve více než 120 zemích. Společnost má přibližně 6000 zaměstnanců po celém světě.

 

STIEBEL ELTRON v číslech

 • Celkem 9 výrobních závodů po celém světe
 • Více než 120 zemí, kde firma nabízí své výrobky
 • Více než 6 000 zaměstnanců po celém světě
 • Celkový obrat za rok 2023 činil přibližně 1,2 miliardy eur
 • Celkem 26 dceřiných společností po celém světě

 

Milníky STIEBEL ELTRON

 • 1924 – Vynález kruhového ponorného ohřívače
 • 1949 – První hydraulický průtokový ohřívač vody
 • 1976 – Vývoj a výroba tepelných čerpadel
 • 1987 – První plně elektronický průtokový ohřívač vody
 • 1999 – Poprvé jsou funkce vytápění, větrání, chlazení, a příprava teplé vody spojeny v jednom přístroji
 • 2015 – Otevření školícího a komunikačního centra Energy Campus
 • 2020 – První kompaktní průtokový ohřívač s technologií 4i
 • 2021 – Řízené větrání s rekuperací tepla pro modernizaci učeben mateřských škol

 

Zdroj: Konektor PR

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rusko uvedlo, že sestřelilo 75 dronů z Ukrajiny, jeden zasáhl ropnou rafinerii

Ruská protivzdušná obrana podle Moskvy zničila 75 bezpilotních letounů vyslaných z Ukrajiny. Více než polovina se jich pohybovala na jihozápadě v Rostovské oblasti. Dnes to podle agentury Reuters uvedlo na sociální síti Telegram ruské ministerstvo obrany. Podle agentury Interfax jeden z dronů způsobil požár v ropné rafinerii v Tuapse v Krasnodarském kraji u břehů Černého moře.

Biden odstoupil ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA

Americký prezident Joe Biden odstupuje ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem Spojených států. Chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Biden to dnes uvedl v prohlášení na sociální síti X.

Rusko se kvůli ukrajinským náletům potýká s nedostatkem benzinu

Ruský trh pohonných hmot čelí nedostatku automobilového benzinu o oktanovém číslu 95, v zemi značeném Ai-95 a přezdívaném "pětka". Důvodem je zřejmě pokračující série náletů ukrajinských dronů na ruské rafinérie, kvůli kterým výroba tohoto paliva v zemi klesla na dvouleté minimum, píše server The Moscow Times.

Jižní Korea posílí vysílání propagandy z reproduktorů u hranic s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že posiluje vysílání propagandy na hranicích se Severní Koreou, které ve čtvrtek obnovila asi po 40 dnech, když prostřednictvím reproduktorů vysílala zpravodajství či populární písně hudebního stylu K-pop. Soul rozhodnutím reagoval na krok Severní Koreje, která dnes opět vypustila přes společné hranice na jihokorejské území balony, pravděpodobně naplněné odpadky, napsala agentura AP.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rusko uvedlo, že sestřelilo 75 dronů z Ukrajiny, jeden zasáhl ropnou rafinerii

Ruská protivzdušná obrana podle Moskvy zničila 75 bezpilotních letounů vyslaných z Ukrajiny. Více než polovina se jich pohybovala na jihozápadě v Rostovské oblasti. Dnes to podle agentury Reuters uvedlo na sociální síti Telegram ruské ministerstvo obrany. Podle agentury Interfax jeden z dronů způsobil požár v ropné rafinerii v Tuapse v Krasnodarském kraji u břehů Černého moře.

Biden odstoupil ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA

Americký prezident Joe Biden odstupuje ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem Spojených států. Chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Biden to dnes uvedl v prohlášení na sociální síti X.

Rusko se kvůli ukrajinským náletům potýká s nedostatkem benzinu

Ruský trh pohonných hmot čelí nedostatku automobilového benzinu o oktanovém číslu 95, v zemi značeném Ai-95 a přezdívaném "pětka". Důvodem je zřejmě pokračující série náletů ukrajinských dronů na ruské rafinérie, kvůli kterým výroba tohoto paliva v zemi klesla na dvouleté minimum, píše server The Moscow Times.

Jižní Korea posílí vysílání propagandy z reproduktorů u hranic s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že posiluje vysílání propagandy na hranicích se Severní Koreou, které ve čtvrtek obnovila asi po 40 dnech, když prostřednictvím reproduktorů vysílala zpravodajství či populární písně hudebního stylu K-pop. Soul rozhodnutím reagoval na krok Severní Koreje, která dnes opět vypustila přes společné hranice na jihokorejské území balony, pravděpodobně naplněné odpadky, napsala agentura AP.

Ukrajinci a Rusové uvádějí, že si vzájemně sestřelili několik dronů

Rusko v noci na dnešek zahájilo pátý útok drony na Kyjev během dvou týdnů. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany všechny bezpilotní letouny zničily dříve, než dorazily do ukrajinského hlavního města, uvedla agentura Reuters s odkazem na ukrajinskou armádu. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho systémy protivzdušné obrany zničily osm bezpilotních letounů, které Ukrajina v noci vypustila.

Tisíce Izraelců protestují proti Netanjahuově odletu do USA, neuzavře-li příměří

Tisíce lidí v sobotu večer opět demonstrovaly v několika izraelských městech proti vládě. Demonstranti vyzývali premiéra Benjamina Netanjahua, aby neodlétal na návštěvu Spojených států, dokud nepodepíše dohodu o příměří s palestinským teroristickým hnutím Hamás, jejíž součástí bude propuštění rukojmích. Informoval o tom server The Times of Israel (ToI). Do Spojených států Netanjahu podle nových informací odletí v pondělí ráno.

Jižní Korea získala lukrativní dohodu o jaderné energii v České republice

Ambice Jižní Koreje vyvážet své technologie v oblasti jaderné energetiky dostaly významný impuls, když byla společnost Korea Hydro & Nuclear Power Co. vybrána pro výstavbu dvou reaktorů v České republice v hodnotě několika miliard dolarů. Toto rozhodnutí staví Jižní Koreu do pozice předního dodavatele reaktorů a potenciálně otevírá dveře k dalším lukrativním obchodům v celé Evropě.
Reklama
Reklama