Více
  -1.2 C
  Czech
  Pátek 2. prosince 2022

  teamLab Planets TOKIO: Počet vstupenek zakoupených ze zahraničí vzrostl o 136 % ve srovnání se stejným měsícem roku 2019 (před pandemií COVID-19), přičemž každý třetí návštěvník pochází ze zahraničí

  Tokio 19. listopadu 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Během pandemie byly představeny nové oblasti, včetně uměleckého díla v zahradní oblasti s více než 13 000 plovoucími orchidejemi a veganské restaurace ramen, kde můžete poobědvat v prostoru uměleckého díla teamLab.

  teamLab Planets je muzeum, kde se návštěvníci procházejí vodou, a zahrada, kde lidé splynou s květinami. Zážitkové muzeum od svého otevření v červenci 2018 přivítalo celkem více než 3 miliony návštěvníků.

  Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde:https://www.businesswire.com/news/home/20221117005639/en/

  [Několik nových oblastí zavedených během pandemie]

  Navzdory dopadům pandemie koronaviru v roce 2020 byly v muzeu otevřeny různé nové prostory, o nichž se během pandemie psalo ve významných médiích, jako je CNN, včetně dvou velkoplošných uměleckých děl v zahradní části a přilehlé veganské restaurace ramen pocházející z Kjóta.

  • CNN
  https://edition.cnn.com/style/article/teamlab-orchid-garden-tokyo/

  • TIME OUT
  https://www.timeout.com/tokyo/news/teamlab-planets-tokyo-is-getting-two-new-installations-and-they-are-stunning-062921

  [Nárůst počtu zahraničních návštěvníků v důsledku zrušení zákazu individuálních cest do Japonska a rozšíření nových oblastí]

  Dne 11. října 2022 japonská vláda výrazně zmírnila opatření na hranicích týkajících se COVID-19. Byl zrušen zákaz individuálních cest do Japonska, vrátilo se osvobození od vízové povinnosti a byl zrušen denní limit počtu osob vstupujících do Japonska. V reakci na to se poprvé po zhruba dvou a půl letech řádně obnovil japonský cestovní ruch.

  Přibližně měsíc od zrušení zákazu individuálních cest do Japonska 11. října se počet vstupenek zakoupených návštěvníky ze zahraničí zvýšil o 136 % ve srovnání se stejným měsícem roku 2019 (před COVID-19), přičemž každý třetí návštěvník pochází ze zahraničí. (*1)Více než polovina návštěvníků ze zámoří si zakoupila vstupenky před návštěvou Japonska a byl zaznamenán trend, kdy muzeum je jedním z cílů, proč lidé navštěvují Tokio. (*2)V dotazníku pro návštěvníky se objevily pozitivní komentáře návštěvníků ze zámoří, například: „Chtěl jsem jít do muzea už od obnovení.“

  (*1) Podle údajů o zakoupení vstupenek z oficiálních stránek TeamLab Planets: období průzkumu – 11. října (út) až 6. listopadu (ne) 2022 a 11. října (pá) až 6. listopadu (st) 2019.

  (*2) Podle údajů o nákupu vstupenek z oficiálních webových stránek teamLab Planets: období průzkumu – 11. října (út) a 6. listopadu (ne) 2022.

  [Velká chvála od cestovních časopisů]

  V posledních letech se muzeum objevilo ve významných publikacích, jako je světoznámý průvodce Lonely Planet, který ho uvedl jako jedno ze „7 nejlepších muzeí v Tokiu, na které stojí fronty i místní obyvatelé“, a také v „26 nejlepších aktivit v Tokiu“ časopisu Condé Nast Traveler.

  • 7 nejlepších muzeí v Tokiu: (Lonely Planet)


  https://www.lonelyplanet.com/amp/articles/best-museums-in-tokyo

  • 26 nejlepších věcí v Tokiu: (Condé Nast Traveler)


  https://www.cntraveler.com/gallery/best-things-to-do-in-tokyo

  Těšíme se, že se turisté přijíždějící do Tokia seznámí s muzeem, které se nyní rozvíjí díky novým prostorám pro umělecká díla.

  Muzeum bude i nadále poskytovat lidem z celého světa zážitky založené na konceptu teamLab Planets: „Ponořte své tělo a spolu s ostatními se spojte se světem v jedno“.

  Oblast zahrady

  V červenci 2021 byla odhalena zahradní zóna se dvěma rozsáhlými uměleckými díly, včetně zahrady s více než 13 000 živými orchidejemi a surrealistického uměleckého prostoru s ovoidy rozesetými po podlaze pokryté skutečným mechem. Tyto nové umělecké prostory, které lze zažít pouze zde, zkoumají vztah lidí k přírodě a světu prostřednictvím digitálních technologií. Díky zapojení přirozeného světla do prostoru odhalují díla různé aspekty během dne a po západu slunce.

  Plovoucí květinová zahrada; Květiny a já jsme ze stejného kořene, zahrada a já jsme jedno

  umělecké dílo: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/ffgarden_planets/

  Mechová zahrada rezonujících mikrokosmů – ztuhlá barva světla, východ a západ slunce

  umělecké dílo:
  https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/resonating_microcosms_mossgarden_planets/

  Jídlo a umění: Vychutnejte si veganský ramen v uměleckém prostoru

  Veganský ramen UZU Tokyo, veganská restaurace s ramenem pocházející z Kjóta, byla otevřena v říjnu 2021 ve stejných prostorách jako teamLab Planets. Strávníci si mohou vychutnat ramen v uměleckém prostoru teamLab Reversible Rotation – Non-Objective Space, stejně jako v prostoru Table of Sky and Fire a One Stroke Bench mimo restauraci. Veganský ramen UZU Tokyo má také veganskou zmrzlinu a různé čaje, které jsou k dostání pouze v Tokiu. Restauraci je možné navštívit i bez vstupu do teamLab Planets.

  Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo

  Veřejné umění, které mohou zažít všichni

  Vesmír ohnivých částic padajících z nebe je veřejné umělecké dílo, které zobrazuje plameny a je vystaveno od dubna 2021. Plameny, které jsou fenoménem světla a tepla vznikajícího při hoření, jsou vyjádřeny jako soubor čar nakreslených v souvislosti s prouděním hořícího plynu. Dílo je vystaveno venku a může si ho prohlédnout kdokoli bez ohledu na to, zda vstoupí do muzea, či nikoli.

  Vesmír ohnivých částic padajících z nebe

  umělecké dílo:
  https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/universe_fireparticles_falling/

  [ teamLab Planets TOKYO DMM ]

  teamLab Planets je muzeum, kde se procházíte vodou, a zahrada, kde splynete s květinami. K dispozici jsou čtyři obrovské výstavní prostory a dvě zahrady.

  Ponořením celého těla spolu s ostatními lidmi do těchto masivních uměleckých děl se hranice mezi tělem a uměleckým dílem rozpouští. Já, ostatní a svět se stávají spojenými a my zkoumáme nový vztah bez hranic mezi sebou a světem.

  Vstupte bosí, ponořte své tělo spolu s ostatními do prostor uměleckých děl a staňte se jedním se světem.

  [Podrobnosti o výstavě]

  teamLab Planets TOKYO DMM

  Místo: teamLab Planets TOKYO, 6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokio.

  [Otevírací doba]

  (listopad – leden)

  Po – Pá 10:00 – 20:00 hod.

  Soboty, neděle a svátky 9:00 – 21:00 hod.

  * 26. prosince (po) – 30. prosince (pá), 2. ledna (po) – 6. ledna (pá) 9:00 – 21:00 hod.

  * 31. prosince (so), 1. ledna (ne) 9:00 – 20:00 hod.

  * Poslední vstup je 1 hodinu před zavírací dobou

  Zavřeno:

  8. prosince (čt), 11. ledna (st)

  *Otevírací doba se může změnit. Aktuální informace naleznete na oficiálních webových stránkách.

  Oficiální webové stránky: https://planets.teamlab.art/tokyo/jp/

  Lab Planets Highlight Video: https://youtu.be/oiQoe9Ow9o0

  *teamLab Planets bude otevřen ve městě Toyosu v Tokiu do konce roku 2023.

  [Vstupenky]

  Dospělí: 3 200 jenů

  Studenti nižších a středních škol: 2 000 JPY

  Děti (od 4 do 12 let): 1 000 JPY

  3 roky a méně: zdarma

  Sleva pro osoby se zdravotním postižením: 1 600 JPY

  teamLab Planets TOKYO DMM Ticket Store: https://teamlabplanets.dmm.com

  [Opatření proti šíření COVID-19]

  Podrobnosti o opatřeních k prevenci infekce zavedených v teamLab Planets naleznete na tomto odkazu:https://teamlabplanets.dmm.com/covid-19

  [Oficiální HP/sociální média]

  Oficiální webové stránky: https://planets.teamlab.art/tokyo/

  Instagram: https://www.instagram.com/teamlab.planets/

  Facebook: https://www.facebook.com/TL.Planets/

  Twitter: https://twitter.com/teamLabPlanets#teamLabPlanets

  [Food & Shop]

  Veganský Ramen UZU Tokio: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo

  teamLab Flower Shop & Art

  *Otevírací dobu si prosím ověřte na oficiálních webových stránkách

  *Zavřeno ve stejné dny jako teamLab Planets

  [Nová opatření týkající se koronavirů (platí pro potraviny a obchody)]

  • Provádění pravidelného čištění a dezinfekce

  • Dezinfekce sedadel po každém zákazníkovi

  • Dezinfekce rukou při vstupu

  • Omezení počtu osob v prostoru

  • Zajištění dostatečného prostoru mezi sedadly

  • Zaměstnanci nosí masky

  • Odstranění předmětů ze stolů

  • Měření teploty

  [Press kit]

  https://goo.gl/tQXMLm

  [PLANETS Co., Ltd.]

  Založena v roce 2017. Provozuje a spravuje zařízení teamLab Planets TOKYO.

  Umístění: Tokyo Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio.

  Zástupce: Mgr. Takumi Nomoto

  [teamLab]

  teamLab (f. 2001) je mezinárodní umělecký kolektiv. Jejich kolaborativní praxe se snaží pohybovat na pomezí umění, vědy, technologie a přírody. Mezioborová skupina odborníků, zahrnující umělce, programátory, inženýry, počítačové animátory, matematiky a architekty, se prostřednictvím umění snaží zkoumat vztah mezi sebou a světem a nové formy vnímání.

  Aby lidé porozuměli světu kolem sebe, rozdělují jej na nezávislé entity s vnímanými hranicemi mezi nimi. teamLab se snaží tyto hranice v našem vnímání světa, vztahu mezi sebou a světem a kontinuity času překonat. Vše existuje v dlouhé, křehké a zároveň zázračné kontinuitě bez hranic.

  Výstavy teamLab se konaly ve městech po celém světě, mimo jiné v New Yorku, Londýně, Paříži, Singapuru, Silicon Valley, Pekingu a Melbourne. mezi muzea a rozsáhlé stálé expozice teamLab patří teamLab Borderless a teamLab Planets v Tokiu, teamLab Borderless Shanghai a teamLab SuperNature Macao, další budou otevřeny ve městech jako Abu Dhabi, Peking, Hamburg, Jeddah a Utrecht.

  Díla teamLab jsou ve stálé sbírce Muzea současného umění v Los Angeles, Art Gallery of New South Wales v Sydney, Art Gallery of South Australia v Adelaide, Asian Art Museum v San Franciscu, Asia Society Museum v New Yorku, Borusan Contemporary Art Collection v Istanbulu, National Gallery of Victoria v Melbourne a Amos Rex v Helsinkách.

  teamLab: https://www.teamlab.art/

  Instagram: https://instagram.com/teamlab/

  Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc

  Twitter: https://twitter.com/teamLab_net

  YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

  Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20221117005639/en/

  Kontakt:

  [dotazy týkající se tiskových zpráv a rozhovorů]

  PLANETS Co., Ltd. Public Relations Department

  E-mail: [email protected]

  rozhovory: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9

  Zdroj: PLANETS Co., Ltd.

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  (BW)

  Sledujte nás na sítích

  Vaněček napodobil Vokouna. Český brankář opět mezi hvězdami měsíce NHL

  Naposledy v roce 2010 se stalo, aby brankář z České republiky v NHL zářil natolik, aby si vysloužil místo mezi nejlepšími hráči měsíce. Tomáše Vokouna teď napodobil Vítek Vaněček, který prožil báječný listopad. Pomohl Devils k rekordu, sám si utvářel vlastní. I díky tomu ho vedení ligy ocenilo.

  Twitter opět zablokoval účet Kanye Westa. Rapper ve svém příspěvku sdílel svastiku

  Šéf Twitteru obvinil rappera Kanye Westa známého také jako Ye z podněcování násilí. Oznámil proto, že sociální síť opět zablokovala jeho účet. Vedení Twitteru tak rozhodlo dva měsíce potom, co Westovi přístup k němu obnovilo. Známý rapper totiž ve svém příspěvku sdílel symbol kombinující svastiku a židovskou hvězdu. V rozhovoru zveřejněném ve čtvrtek rovněž chválil nacisty a Adolfa Hitlera.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Vaněček napodobil Vokouna. Český brankář opět mezi hvězdami měsíce NHL

  Naposledy v roce 2010 se stalo, aby brankář z České republiky v NHL zářil natolik, aby si vysloužil místo mezi nejlepšími hráči měsíce. Tomáše Vokouna teď napodobil Vítek Vaněček, který prožil báječný listopad. Pomohl Devils k rekordu, sám si utvářel vlastní. I díky tomu ho vedení ligy ocenilo.

  Twitter opět zablokoval účet Kanye Westa. Rapper ve svém příspěvku sdílel svastiku

  Šéf Twitteru obvinil rappera Kanye Westa známého také jako Ye z podněcování násilí. Oznámil proto, že sociální síť opět zablokovala jeho účet. Vedení Twitteru tak rozhodlo dva měsíce potom, co Westovi přístup k němu obnovilo. Známý rapper totiž ve svém příspěvku sdílel symbol kombinující svastiku a židovskou hvězdu. V rozhovoru zveřejněném ve čtvrtek rovněž chválil nacisty a Adolfa Hitlera.