Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Světlo na konci tunelu: Kina v New Yorku po roce opět přivítala diváky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Newyorská kina se v pátek znovu otevřela po téměř roční pauze způsobené pandemií covidu-19. Pro obyvatele města tak jde o povzbudivý signál, že by se život v New Yorku mohl pomalu vracet k normálu, informovala agentura Reuters.

  Podle pokynů amerického státu New York, které v únoru vydal guvernér Andrew Cuomo, se kinosály otevřely s limitem na 25 procentech kapacity při nejvýše 50 návštěvnících na plátno.

  „Je to úžasné. Je to opravdu skvělý pocit,“ řekl jeden z obyvatel New Yorku Alex. „Jakmile jsem se dočetl, že kina jsou otevřená, opatřil jsem si lístek doslova do 10 minut,“ popsal své pocity.

  Návštěvníci biografů musí mít zakrytý nos a ústa a dodržovat pravidla společenského odstupu. Personálem a informačními tabulemi jsou zároveň nabádáni k používání dezinfekčních ubrousků a prostředků, které jsou v budovách rozmístěny.

  Téměř rok trvající lockdown, který měl zabránit šíření koronavirové infekce, poškodil provozovatele kin po celé zemi, přičemž řada řetězců se dostala do finančních potíží.

  Streamovací služby biografům situaci neulehčují

  Studio Warner Bros. společnosti AT&T uvede všechny své filmy v roce 2021 v kinech a na streamovací službě HBO Max ve stejný den. Na vlastní distribuci se zaměří i společnost Walt Disney se svou službou Disney+.

  Podle výkonného ředitele Disney Boba Chapeka se návyky diváků kvůli pandemii trvale změnily. „Myslím si, že zákazník je pravděpodobně netrpělivější než kdy dříve,“ řekl podle magazínu Variety Chapek. „Obzvláště nyní, kdy už rok využívají komfortní možnosti sledovat nové tituly doma, kdykoli chtějí.“

  Tradiční sledování filmů s popcornem v kinech však své příznivce neztratilo. „Je to fantastické, zvlášť po takové době,“ uvítal otevření kin Damian Begley, obyvatel New Yorku. „Nepřihlásil jsem se k odběru žádných streamovacích služeb, takže je skvělé být zpátky,“ osvětlil své nadšení pro Reuters.

  Společnost AMC Entertainment uvedla, že 5. března v New Yorku otevřela všech 13 kin. Konkurenční řetězce na žádost o komentář okamžitě nereagovaly.

  „Vidíme světlo na konci tunelu. Cesta k oživení existuje,“ prohlásil mediální analytik společnosti Comscore Paul Dergarabedian. Přestože streamování bude mít i nadále důležitou roli, Dergarabedian věří, že se kina časem zotaví. „Ohledně budoucnosti kin jsem velmi optimistický,“ dodal analytik.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS