Protext ČTKSuntel Slovakia a TeleDat, patřící do telekomunikační divize skupiny DRFG, převezmou údržbu...

Suntel Slovakia a TeleDat, patřící do telekomunikační divize skupiny DRFG, převezmou údržbu sítě operátora Orange na Slovensku

Praha 1. července 2025 (PROTEXT) – Telekomunikační divize skupiny DRFG, působící na Slovensku prostřednictvím společností Suntel Slovakia a TeleDat, uspěla ve výběrovém řízení slovenského telekomunikačního operátora Orange Slovensko. V rámci tohoto kontraktu bude po dobu pěti let zajišťovat komplexní údržbu a servis jeho telekomunikační sítě. Zahájení prací je plánováno na 1. července 2025.

„Tento úspěch potvrzuje naše dlouhodobé zaměření na kvalitní a spolehlivá řešení v oblasti telekomunikační infrastruktury. Služby údržby telekomunikačních sítí patří mezi klíčové pilíře našeho podnikání a jsme rádi, že na Slovensku se nám podařilo uspět i u společnosti Orange,“ říká Roman Řezníček, generální ředitel investiční skupiny DRFG a zakladatel společnosti Suntel Group.

V rámci kontraktu převezmou společnosti zodpovědnost za kompletní údržbu sítě v celém regionu středního a východního Slovenska. Součástí dohody je také převzetí zkušených zaměstnanců od současného dodavatele, kteří doplní stávající týmy a zajistí provoz 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Skupina v souvislosti s touto zakázkou zahájila výstavbu moderního dohledového centra v Banské Bystrici, které umožní efektivnější správu sítě na celém území.

„Tato spolupráce je pro nás důležitým krokem vpřed. Již nyní na Slovensku vykonáváme tuto činnost pro O2 nebo Slovak Telekom a chceme tyto vztahy nadále rozvíjet. Nový kontrakt se společností Orange Slovensko nám umožní posílit naši pozici na trhu a přinést partnerům ještě vyšší standard služeb,“ říká Peter Žitňan, ředitel skupiny Suntel na Slovensku. 

„Kvalitní a spolehlivá síť je jedním z klíčových aspektů, díky nimž jsme schopni zajistit nejvyšší kvalitu a nejlepší zákaznický komfort. Jsem přesvědčen, že i s novým partnerem dokážeme naše již nyní vysoko nastavené standardy dále překonávat,“ říká ke spolupráci Eric Maintenay, Chief Technical Officer společnosti Orange Slovensko.

Telekomunikační divize skupiny se dlouhodobě věnuje výstavbě, modernizaci a údržbě telekomunikačních sítí. Jejími partnery jsou nejvýznamnější světové telekomunikační společnosti jako Swisscom, Salt, Cellnex, Vodafone, Ericsson, Nokia, Huawei, Cetin, T-Mobile, O2 a další. Na slovenský trh vstoupila před 22 lety pod značkou Suntel Slovakia a v posledních letech koupila majoritní podíly ve společnostech TeleDat a Lukromtel. Vedle toho se její společnost FibreNet zaměřuje na optickou infrastrukturu a vlastní páteřní síť vedoucí od Bratislavy až k hranicím s Ukrajinou. Její délka přesahuje 650 kilometrů optických sítí. Na začátku roku rozšířila své portfolio také o 10 tisíc FTTH přípojek v okolí Bratislavy.

 

O investiční skupině DRFG

Investiční skupina DRFG byla založena v Brně v roce 2011. Jako strategický investor se dlouhodobě věnuje nemovitostem, telekomunikacím a finančním službám. Prostřednictvím svých investičních aktivit působí hned na osmi evropských trzích. DRFG spravuje v Česku, Polsku a na Slovensku nemovitosti a developerské projekty v hodnotě přes 25 miliard korun. V telekomunikacích se věnuje výstavbě a servisu telekomunikačních sítí pro nadnárodní mobilní operátory. DRFG je zakladatelem a správcem nemovitého majetku investičních fondů pod značkou CZECH FUND. Více na www.drfg.cz.

 

Zdroj: DRFG

 

Doporučujeme

Australská policie zřejmě našla tělo trojnásobného vraha hledaného od ledna

Policie v australském státě Nový Jižní Wales pravděpodobně našla tělo Juliana Ingrama, muže podezřelého z lednové trojnásobné vraždy v malém městečku Lake Cargelligo, asi 450 kilometrů západně od Sydney.

Všichni zbývající cestující z lodi Hondius odletí dnes z Tenerife do Nizozemska

Poslední cestující z výletní lodě MV Hondius, která kotví u španělského ostrova Tenerife a z níž v neděli evakuovali většinu pasažérů kvůli možné nákaze hantavirem, dnes odletí do Nizozemska. Informovala o tom španělská ministryně zdravotnictví Mónica Garcíaová. Původně byly v plánu na dnešek dva lety, jeden do Nizozemska a druhý do Austrálie.

Rusko chce jednat přes Schrödera, EU je proti. Podle Kallas působí jako lobbista ruských firem

Šéfka unijní diplomacie Kaja Kallas v pondělí odmítla možnost, že by bývalý německý kancléř Gerhard Schröder mohl zastupovat Evropskou unii v případných jednáních o Ukrajině. Návrh o víkendu předložil ruský prezident Vladimir Putin, podle něhož se válka blíží ke konci a Evropa by mohla jednat o novém bezpečnostním uspořádání.

Unijní ministři rozhodli o plném obnovení Dohody o spolupráci mezi EU a Sýrií

Unijní ministři zahraničí dnes rozhodli o plném obnovení Dohody o spolupráci mezi EU a Sýrii. Jde o důležitý krok směrem k posílení bilaterálních vztahů mezi unijním blokem a blízkovýchodní zemí, uvedla Rada EU ve svém prohlášení.

Švýcarská centrální banka bitcoin do rezerv přidávat nemusí

Švýcarští zastánci kryptoměn vzdávají snahu prosadit, aby tamní centrální banka držela bitcoin ve svých rezervách. Kampaň nezískala dost podpisů pro vyvolání referenda a podle jejího zakladatele zatím skončí.

Šest mrtvých nalezli v nákladním vlaku v Texasu u hranice s Mexikem

Šest lidí bylo v neděli nalezeno mrtvých v nákladním vlaku na jihu Texasu. Těla objevil zaměstnanec železniční společnosti Union Pacific v depu ve městě Laredo u hranice s Mexikem. Identita zesnulých ani okolnosti jejich úmrtí zatím nejsou známy, uvedl podle deníku The New York Times mluvčí místní policie.

KOMENTÁŘ: Ne, není to akcie, bitcoin ani zlato. Takhle bláznivě se chová korejský index

Kdybyste na začátku letošního roku investovali do této pozice, máte dnes už téměř dvojnásobek vkladu. Jihokorejský akciový index KOSPI předvádí výkony jako z jiného světa. K výkonnostním nebesům ho táhne zejména poprask kolem AI. Které firmy v něm jsou zastoupeny?

Prvním úkolem maďarské diplomacie je podle budoucí ministryně obnova důvěry

Prvním úkolem diplomacie nové maďarské vlády bude obnovit uvnitř Evropské unie a Severoatlantické aliance důvěru vůči Maďarsku. Dnes to v evropském výboru maďarského parlamentu prohlásila kandidátka na ministryni zahraničí Anita Orbán. V sobotu maďarští poslanci zvolili novým premiérem středopravicového politika Pétera Magyara, který u moci po 16 letech vystřídal národního konzervativce Viktora Orbána.

Rusko navzdory příměří dále útočí podél frontové linie, řekl Zelenskyj

Rusko se od sobotního začátku třídenního příměří oznámeného USA zdrželo masivních leteckých a raketových úderů na Ukrajinu, ale nezastavilo útoky podél frontové linie, uvedl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruské ministerstvo obrany z porušování klidu zbraní viní naopak ukrajinské ozbrojené síly. Podle šéfa ruského ministerstva Andreje Belousova ho za posledních 24 hodin Ukrajina porušila v 16.071 případech.

Výletní loď s hantavirem: Francie hlásí první případ, WHO cestujícím doporučila 42 dní v karanténě

Evakuace cestujících z výletní lodi MV Hondius, na níž bylo odhaleno ohnisko smrtícího hantaviru, má být dokončena v pondělí repatriačními lety z Tenerife. Na palubě lodi plující pod nizozemskou vlajkou bylo v době nahlášení několika případů závažného respiračního onemocnění 147 cestujících a členů posádky, část pasažérů však plavidlo opustila už dříve. Tři nakažení zemřeli.

Trump: Reakce Íránu na návrh ukončení války je „zcela nepřijatelná“

Donald Trump odmítl íránskou reakci na americký návrh dohody o ukončení války. Americký prezident ji označil za „naprosto nepřijatelnou“ a znovu tak zchladil naděje na rychlé uzavření konfliktu, který trvá už deset týdnů.

Slavia po derby trestá fanoušky i hráče

Pražské derby mezi Slavií a Spartou má tvrdou dohru. Klub už rozdal první tresty fanouškům, zavřel Tribunu Sever a zároveň odstavil dva hráče A týmu. Tomáš Chorý a David Douděra podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka za Slavii už nikdy nenastoupí.

Americký Senát se chystá projednat klíčový zákon o kryptu

Američtí senátoři se příští týden vrátí k dlouho očekávanému zákonu, který má nastavit jasnější pravidla pro kryptoměny. Návrh známý jako Clarity Act by mohl ukončit spor, v němž proti sobě stojí kryptofirmy a bankovní sektor.

Šéf Kanárských ostrovů se obával plavajících krys s hantavirem

Experti museli několik hodin před začátkem evakuace lodi, kterou zasáhla nákaza hantavirem, rozptýlit obavy, že by na Kanárské ostrovy mohli doplavat nakažení hlodavci. Podle španělských médií takovou obavu vyjádřil šéf regionální vlády souostroví Fernando Clavijo. Mimo jiné se odkazoval na text vytvořený umělou inteligencí, podle kterého jsou krysy výbornými plavci. Podle expertů je však vyloučené, že by se takovým způsobem mohl na Kanárských ostrovech hantavirus rozšířit.

Írán poslal USA odpověď na návrh na ukončení války, uvádí média

Írán zaslal Spojeným státům prostřednictvím Pákistánu svou odpověď na americký návrh na ukončení války, uvedla dnes odpoledne íránská státní média. Podle zdroje agentury Reuters Pákistán, který je zprostředkovatelem jednání, íránské sdělení převzal a předal ho Spojeným státům.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama