Reklama

Střídání zavinil Ramadán. Fofana nepil ani nejedl, svačinu dostal až na lavičce

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

O tom, jak kruté může být občas náboženství, se v průběhu historie dozvídaly miliony lidí. Během včerejška to ale pocítil i mladík Wesley Fofana. Uprostřed Ramadánu naskočil do utkání bez jídla i pití, předvedl ale skvělý výkon a po 60 minutách mohl jít v klidu ze hřiště.

Fotbal a náboženství, to je občas hodně zajímavé spojení. 20letý talentovaný obránce Leicesteru včera nastoupil do duelu Premier League v základní sestavě, o jeho stavu se ale vedly četné diskuse. Důvodem byl islámský svátek Ramadán.

Kouč „lišek“ se nad jeho povoláním dlouho rozmýšlel. Francouz totiž kvůli svému vyznání od rozbřesku slunce až do jeho západu nepil ani nejedl. Natož aby v takovém rozpoložení odehrál celý prvoligový zápas.

„Je to neskutečné,“ divil se trenér Rodgers. „Pracoval jsem se spoustou kluků oddaných své víře a mnohým to dodává sílu,“ doplnil. Svého svěřence stáhl až po 60 minutách, to už ale jeho družina vedla nad předposledním týmem tabulky rozdílem třídy.

Je to velký hráč, myslí si kouč

Fofana, to je ve městě středu Anglie nový symbol hrdinství. Leicester nemá v poslední době zrovna jednoduchý los. O víkendu FA Cup, během týdne Premier League. To všechno navíc i s odříkáním, které by měl plnit každý správný muslim.

Při Ramadánu se nesmí jíst během doby slunečního svitu, „lišky“ ale naštěstí hrály až ve 20 hodin místního času, kdy slunce pomalu zapadalo. 15 minut před koncem už mohl být Fofana v klidu a posvačit na lavičce náhradníků.

„Celý den nejedl ani nepil a pak předvedl takový výkon,“ pokračoval Rodgers. „Stáhl jsem ho, protože jsem chtěl, aby už si něco konečně dal. Chtěl jsem ho ochránil,“ dodal zkušený lodivod. Podle něj je Fofana skvělým talentem a velkým hráčem.

Aby ne, když dokáže s týmem i přes Ramadán trénovat v běžném režimu. Leicester se i díky němu drží v nejvyšší anglické soutěži na krásném třetím místě. Francouze i jeho kolegy navíc letos čeká finále FA Cupu, kde změří síly s londýnskou Chelsea.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Christian Eriksen
V sobotu se fotbalový svět na okamžik zastavil. Může za to srdeční příhoda, která přímo na hřišti postihla během zápasu EURA Christiana Eriksena. Dánský „špílmachr“ se naštěstí ze všeho pomalu dostává, nás ale zajímá, jak je vůbec něco takového v profesionálním sportu možné.
Shelby Houlihanová
Na olympijský hrách v Tokiu měla atletka Shelby Houlihanová zaběhnout životní výsledek. Rekordmanka z USA ale dostala pár týdnů před startem „stopku“, protože v krvi jí byla nalezena zakázaná látka. Podle slov samotné hlavní aktérky za to může snědené burrito.

2 KOMENTÁŘE

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama