Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Strach o Salače. Při závodě v USA měl nehodu, po které skončil v nemocnici

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O víkendu měli motorkáři z USA žně. Na trati v Austinu se totiž jela Velká cena Ameriky. Elitní jezdci z Moto3, Moto2 a MotoGP se předháněli na svých superrychlých strojích, ani tentokrát se ale dění na závodišti neobešlo bez kolizí. V jedné hrůzostrašné figuroval i český mladík Filip Salač.

  Salač jezdí v kategorii Moto3, už příští rok ale přesedlá na vyšší kategorii i motorku. Smlouvu s týmem Moto2 podepsal na příští sezonu, v té současné se ale musí ještě snažit u svého současného týmu. Na závody v USA však nebude vzpomínat s úsměvem.

  A ještě ani nemůže. Salač v 7. kole skončil po tvrdém pádu na zemi. Lékaři ho nějakou dobu ošetřovali, pak ho na nosítkách odnesli z trati. Český jezdec skončil v nemocnici a měl by být v pořádku. Závod by ale po jeho incidentu přerušen.

  „V závodě jsem neměl dobrý pocit ze zadní pneumatiky, přilnavost nebyla stoprocentní. Snažil jsem se na to tlačit, zjevně až moc. Při výjezdu ze zatáčky jsem dostal highsider a dopadl jsem na asfalt docela tvrdě, takže jsem chvilku nemohl dýchat,“ řekl Salač na sociální sítě týmu PrüstelGP.

  Vyšetření dopadlo dobře

  Salač naštěstí vyvázl bez větších zranění a měl by být do dalšího dění v seriálu „ready“. „Naštěstí vyšetření neodhalila žádná další zranění. Doufám, že se brzy plně zotavím a budu připraven na příští závod v Misanu,“ prohlásil.

  Ani po Salačově pádu to v Austinu nevypadalo dobře. Za dalších několik kol se k zemi svalili tři další motorkáři a závod byl ukončen.

  Velká cena Ameriky na trati Austinu:

  • Moto3: 1. Guevara (Šp./GASGAS) 15:57,747, 2. Foggia (It./Honda) -0,385, 3. McPhee (Brit./Honda) -0,499, 4. Masiá (Šp./KTM) -0,706, 5. Öncü (Tur./KTM) -1,266, 6. Alcoba (Šp./Honda) -1,271, …Salač (ČR/KTM) nedokončil.
  • Moto2: 1. R. Fernández (Šp./Kalex) 39:10,521, 2. Di Giannantonio -1,734, 3. Bezzecchi (oba It./Kalex) -3,100, 4. A. Fernández (Šp./Kalex) -4,061, 5. Beaubier (USA/Kalex) -5,381, 6. Arbolino (It./Kalex) -7,577.
  • MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:41,435, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -4,679, 3. Bagnaia (It./Ducati) -8,547, 4. Rins (Šp./Suzuki) -11,098, 5. Martín (Šp./Ducati) -11,752, 6. Bastianini (It./Ducati) -13,269.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama