Protext ČTKStavební skupina HSF System se hlásí k udržitelnému podnikání

Stavební skupina HSF System se hlásí k udržitelnému podnikání

Ostrava 4. března 2024 (PROTEXT) – Mezinárodní stavební skupina HSF System, která je součástí holdingu PURPOSIA Group, se aktivně zapojila do ESG reportingu udržitelnosti podle EU standardů. Letos plánuje vlastní střešní fotovoltaické elektrárny nebo začlenění elektromobilů do firemní flotily.

Stavební skupina HSF System se v Česku a na Slovensku zaměřuje nejen na ekologickou udržitelnost staveb, které sama realizuje jako generální dodavatel, ale snaží se přinášet „zelená“ řešení do sídel svých firem i vlastních developerských projektů pod značkou ANTRACIT. „Ze strany investorů patří udržitelná výstavba k základním požadavkům na spolupráci a my se těmto požadavkům snažíme vyhovět. Takže mimo evropského standardu pro udržitelnou výstavbu podle certifikace BREEAM a DGNB jsme začali v naší stavební skupině s ESG reportingem podle nových EU standardů, i když to ještě není povinné,“ popisuje Tomáš Kosa, ředitel stavební skupiny HSF System.

V minulém roce si stavební skupina HSF System nechala vypočítat svou uhlíkovou stopu podle mezinárodního standardu GHG Protokol. Celková uhlíková stopa společnosti za rok 2022 meziročně poklesla o 8,2 %. Na základě této analýzy a dekarbonizačních doporučení ČSOB Advisory, a.s. bude stavební skupina HSF System realizovat v roce 2024 několik „zelených“ projektů v Česku i na Slovensku. „Na střechách budov v Ostravě a v Žilině, kde máme sídla, budujeme fotovoltaické elektrárny. Část energie chceme využít pro provoz dobíjecích stanic pro elektromobily, které na místě v budoucnu vzniknou. V následujících letech také plánujeme rozšířit stávající vozový park o hybridní a elektrické automobily určené především pro krátké vzdálenosti,“ uvádí Tomáš Hess, obchodní ředitel stavební skupiny HSF System.

V rámci ESG reportingu musí být společnost aktivní také v dalších oblastech, jako jsou péče o zaměstnance, vztahy s komunitami, charita a filantropie. HSF System podporuje různé organizace či projekty ze sociální, sportovní nebo zdravotní oblasti. V roce 2022 si společnost HSF System již podruhé v historii vysloužila Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společensky odpovědné aktivity. V roce 2023 získala společnost také absolutní vítězství v Národní ceně České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj v kategorii Soukromý sektor. Jedno z nejprestižnějších tuzemských ocenění uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Radou kvality České republiky v souladu s Národní politikou kvality České republiky.

HSF System navíc patří k nejlépe řízeným firmám v Česku, což potvrzuje ocenění od společnosti Deloitte v programu Czech Best Managed Companies za nejlépe řízenou firmu Česka v roce 2023. Odborná porota prestižního programu hodnotila u každé oceněné společnosti čtyři hlavní oblasti – firemní strategii, řízení a finanční výkonnost, produktivitu a inovace, firemní kulturu. „Jsme aktivní ve všech oblastech, které zahrnuje pojem ESG – environmentální, sociální aspekt i řízení, a to se zobrazuje jak v získaných oceněních od respektovaných institucí a organizací, tak v našich každodenních provozních činnostech,“ dodává Tomáš Hess.

 

Stavební skupina HSF System

Mezinárodní stavební skupinu HSF System tvoří česká stavební společnost HSF System (vznikla v roce 2002) se sídlem v Ostravě a slovenská stavební společnost HSF System SK (vznikla v roce 2010) se sídlem v Žilině. Od roku 2023 je součástí holdingu PURPOSIA Group. Stavební skupina HSF System má další pobočky v Praze, Brně, Plzni, Bratislavě, Prešově a Nitře. Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní pláště moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí. Stavební společnost HSF System získala absolutní vítězství v Národní ceně České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj v kategorii Soukromý sektor za rok 2023 a je také držitelem Ceny hejtmana MS kraje za společenskou odpovědnost za rok 2022 v kategorii firem do 250 zaměstnanců. Rating Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství RABF za roky 2018-2022 zařadil společnost HSF System a.s. na 10. místo mezi 1235 posuzovanými stavebními firmami v České republice. Společnost HSF System získala také prestižní titul Stavba roku 2020. Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 a 2023 Moravskoslezského kraje. Slovenská společnost HSF System SK se opakovaně umisťuje mezi předními stavebními firmami na Slovensku v žebříčcích TREND Top 100 a Eurostav. Jednatel společnosti HSF System SK Tomáš Kosa se dostal mezi šestici finalistů prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2022 na Slovensku.

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Doporučujeme

V Petrohradu vybuchl automobil, na místě zahynul ruský důstojník

V Petrohradu dnes zahynul při výbuchu auta vysoce postavený ruský důstojník, jeho manželka byla těžce raněna, oznámil místní server Fontanka. Totožnost oběti úřady neupřesnily. Podle očitých svědků kolem desáté hodiny ráno explodovala ve voze nastražená nálož, když za volantem seděl podplukovník. Výbuch utrhl obětem nohy; voják zahynul na místě, jeho ženu převezli do nemocnice, kde bojují o její život, napsal portál. Podle Fontanky šlo o důstojníka letectva a protivzdušné obrany. Telegramový kanál 112 píše, že obětí se stal vojenský pilot.

Rusko zasáhlo nákupní středisko v Charkově, úřady hlásí jednu oběť a raněné

Nejméně jednoho mrtvého a pět raněných si vyžádal ruský útok na nákupní středisko v Charkově na východě Ukrajiny, oznámil náčelník oblastní správy Oleh Syněhubov. Raněné po ruských útocích hlásí úřady dalších ukrajinských regionů, včetně hlavního města.

Světová zdravotnická organizace oznámila konec výskytu eboly v Ugandě

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila konec výskytu eboly v Ugandě. V zemi se nový případ nákazy neobjevil už 42 dní, což je mezinárodně uznávaná lhůta pro potvrzení konce přenosu viru. Ugandské úřady podle WHO zároveň pokračují v dohledu nad nemocí.

Zdravotní stav norského krále se zhoršil a je velmi vážný, oznámil palác

Zdravotní stav devětaosmdesátiletého norského krále Haralda V. se v nemocnici nadále zhoršil a jeho stav je nyní velmi vážný, oznámil podle agentur královský palác. Nejstarší evropský panovník je v péči lékařů už od minulého pondělí. Norský premiér Jonas Gahr Störe kvůli špatnému zdravotnímu stavu monarchy zrušil dnešní cestu do Německa, kde se měl setkat s kancléřem Friedrichem Merzem, oznámila později jeho kancelář.

Nvidia válcuje technologický trh. Zdvojnásobila tržby i zisk

Americký výrobce čipů Nvidia ve druhém čtvrtletí svého finančního roku 2026 více než zdvojnásobil tržby i čistý zisk. Tyto výsledky ukazují nezastavitelný boom umělé inteligence (AI), za jehož ukazatel je Nvidia považována.

USS Abraham Lincoln po 250 dnech na moři zamíří do Thajska

Letadlová loď USS Abraham Lincoln po náročném nasazení na Blízkém východě zakotví v Thajsku. Důvodem je odpočinek posádky před návratem na americkou základnu. Během zastávky se nebudou konat žádná vojenská cvičení.

Nic nezkoušejte. Ratcliffe v Moskvě varoval před akcemi proti NATO

Šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Ratcliffe během úterní neohlášené návštěvy Moskvy varoval ruské představitele, aby neeskalovali konflikt proti Severoatlantické alianci (NATO), uvedly zdroje obeznámené se situací.

Po najetí auta do davu před barem ve francouzském Caen zemřeli dva lidé

V severofrancouzském městě Caen auto ve středu večer zřejmě úmyslně najelo před místním barem do skupiny chodců, uvedly dnes agentury Reuters a AFP s odkazem na místní úřady. Srážka si vyžádala dva životy. Zraněno je devět osob. Úřady původně informovaly o jedné oběti a deseti zraněných. Podezřelý řidič, muž narozený v Rusku, byl později zatčen. Úřady incident prozatím nevyšetřují jako terorismus.

Po bleskových povodních v Nepálu se pohřešuje přes 1300 lidí, nejméně 165 zemřelo. Příčinou mohl být pád ledovce

Čína po středeční povodni na hranici Tibetu s Nepálem pohřešuje podle nové bilance 558 lidí, další tři pak eviduje jako mrtvé, informovala agentura AP. Nepál jako počet mrtvých nově udává 162, pohřešuje podle AFP dalších nejméně 823 lidí, z nichž 579 jsou nepálští i zahraniční turisté. Na obou stranách hranice tak celkový počet mrtvých činí nejméně 165, pohřešovaných je pak dohromady nejméně 1381 lidí.

Katastrofální záplavy na hranici Nepálu a Tibetu mají stovky obětí. Mezi pohřešovanými jsou stovky turistů

Mohutné sesuvy půdy a přívalové záplavy zasáhly oblast na hranici Nepálu a Tibetu. Zahynuly desítky až stovky lidí a další stovky se pohřešují, včetně velkého počtu zahraničních turistů. Záchranné práce pokračují na obou stranách hranice.

Írán zařadil na seznam vojenských cílů stanici Radio Farda sídlící v Praze

Íránské ozbrojené síly zařadily na seznam svých vojenských cílů několik perskojazyčných médií sídlících v zahraničí, včetně stanice Radio Farda. Tu provozuje americká stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL), která sídlí v Praze. Na seznamu jsou také stanice BBC Persian či Iran International.

Muchová s Menšíkem ovládli mix na U.S. Open

Karolína Muchová a Jakub Menšík ovládli smíšenou čtyřhru na U.S. Open. Ve finále porazili Belindu Bencic a Flavia Cobolliho 6:3, 1:6 a 10:6 a vybojovali prémii ve výši jednoho milionu dolarů.

Devět lidí zabil ukrajinský útok na autobus, uvedl činitel dosazený Ruskem

Ukrajinský útok na autobus v Luhanské oblasti zabil devět lidí, další zranil, uvedl dnes šéf správy Ruskem okupovaného ukrajinského regionu Leonid Pasečnik na platformě Telegram. Úder podle něj zasáhl linkový autobus, ve kterém cestovalo 15 lidí. Pasečnik nezmiňuje typ zbraně, kterou Ukrajina podle něj při útoku použila. Kyjev se k těmto obviněním nevyjádřil.

Peskov potvrdil návštěvu Ratcliffa v Moskvě, podle Trumpa by z ní mohlo něco být

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov listu The Washington Post potvrdil úterní návštěvu šéfa americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Johna Ratcliffa v Moskvě. Šlo podle něj o kontakty mezi zpravodajskými službami. Blíže to neupřesnil. S ruským prezidentem Vladimirem Putinem se Ratcliffe nesešel, řekl Peskov agentuře Interfax. Americký prezident Donald Trump v diskusním pořadu The Glenn Beck Program bez dalších podrobností řekl, že by z Ratcliffovy návštěvy v Moskvě mohlo něco vzejít.

Češi jsou opatrnější. Důvěra spotřebitelů v ekonomiku v srpnu výrazně klesla

Čeští spotřebitelé hodnotí ekonomickou situaci opatrněji než před měsícem. Zhoršila se jejich očekávání ohledně vývoje domácí ekonomiky i vlastní finanční situace a méně domácností plánuje v příštím roce větší výdaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama