Více
  13.2 C
  Czech
  Neděle 4. června 2023

  Bali varuje turisty před placením kryptoměnami a hrozí postihy

  Kryptoměnové nadšence, kteří zavítají do jedné z turisticky nejoblíbenějších indonéských destinací, tamní úřady varují před používáním digitálních aktiv jako platidla. Lidé, kteří používají kryptoměny k placení za ubytování, restaurace, aktivity nebo nákupy, budou čelit postihu.

  Rusko podle Londýna zvažuje, zda posílit svoji obranu, nebo pozice na Ukrajině

  Ruské vedení se musí naléhavě zabývat otázkou, zda posílit vlastní obranu v regionech sousedících s Ukrajinou, nebo zda upevnit pozice na frontě. Dnes to v souvislosti s útoky partyzánských skupin v Rusku v místech u hranic s Ukrajinou uvádí britská vojenská rozvědka. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ofenzivu ve východoukrajinském městě Marjinka nyní převzaly čečenské speciální síly, informuje agentura Reuters.

  Skandál v Německu: Zpěvačka Melanie Müller fanaticky hajlovala na jevišti. Hrozí jí až 3 roky vězení

  Německá zpěvačka Melanie Müller 17. září 2022 šokovala, když na svém koncertě několikrát po sobě vymrštila paži vzhůru, čímž věrně napodobovala Hitlerův pozdrav. Věc se dostala k soudu a matce dvou dětí nyní hrozí až tři roky vězení.

  Společnosti Huawei a Shaanxi Coal Company dokazují účinnost svého špičkového inteligentního důlního řešení „5G + průmyslový internet"

  Jü-lin (Čína) 28. dubna 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Inteligentní důlní řešení využívající 5G a průmyslový internet, které společně vyvinuly společnosti Huawei a Shaanxi Coal Industry Co., Ltd. (Shaanxi Coal Company), dosáhla ročního milníku – konkrétně šlo o celý rok nepřetržitého provozu. Řešení využilo technologie jako 5G, cloud computing a umělou inteligenci, jakož i související digitální aplikace k výraznému zvýšení efektivity výroby a bezpečnosti provozu v dolech společnosti Shaanxi Coal Company. To dává silný argument pro inteligentní modernizaci globálního těžebního průmyslu a poskytuje vzor pro použití průmyslového internetu v dalších průmyslových odvětvích.

  Řešení integrovalo technologie ICT do všech kroků procesu těžby uhlí, aby se odstranila sila a umožnilo sdílení dat. To podporuje inteligentní spolupráci mezi systémy pro zajištění bezpečnosti, výrobu, provoz, úsporu energie, ochranu životního prostředí i dalšími systémy a zvyšuje efektivitu při geologickém průzkumu, ražbě tunelů, těžbě a dalších činnostech. Toto řešení je také první svého druhu, které využívá platformu průmyslového internetu s tříúrovňovou architekturou od společnosti Shaanxi Coal Company, jejích dceřiných společností a samotných uhelných dolů. Zmíněná platforma umožňuje společné řízení a kontrolu, inteligentní snímání a efektivní rozhodování.

  Technický ředitel divize Mine BU společnosti Huawei Xu Jun uvedl, že společnost Huawei spolupracovala s uhelnými doly Chung-liou-lin a Siao-pao-tang společnosti Shaanxi Coal Company na vývoji nových postupů a aplikací, které splňují specifické požadavky produkce uhlí. Společnost Huawei při tom využila svých odborných znalostí, které nashromáždila v oblasti 5G, umělé inteligence, cloudu, velkých dat a dalších technologií, stejně jako schopnost integrovat globální zdroje. Toto partnerství vytvořilo nový standard inteligentních dolů pro zmíněné odvětví. Inteligentní důlní řešení dokáže zejména vytvářet virtuální doly, které fungují jako digitální dvojčata fyzických dolů v podzemí, a vytvářet tak větší hodnotu s obrovským množstvím důlních dat, a to bezpečnějším a efektivnějším způsobem.

  V důsledku toho má nyní uhelný důl Chung-liou-lin o 18 % méně pracovníků pracujících v podzemí. Kromě toho 97,7 % jeho důlních stěn nyní podporuje inteligentní těžbu a pomocí 5G video spojek a videohovorů bylo umožněno inteligentní řízení podzemních důlních stěn. Více než 2700 zařízení v dole je nyní propojeno pomocí jednotných datových standardů a každý den se do datového úložiště přenáší 170 milionů dat. Tato data byla použita k vytvoření více než 100 digitálních modelů. Tato data lze také využít k informovanému rozhodování o výrobě a provozu i k vývoji nových digitálních aplikací s využitím vývojových nástrojů „zero-code“.

  Uhelný důl Siao-pao-tang také využil 5G a další technologie, aby umožnil inteligentní těžební procesy, zařízení a řízení, čímž výrazně zvýšil provozní bezpečnost a efektivitu výroby. Počet pracovníků v podzemí dolu se snížil o 42 %. Klíčová zařízení v dole, jako jsou podzemní čerpací stanice vody a rozvodny, dosáhla inteligentního bezobslužného provozu díky kontrole strojovou hlídkou a spolupráci na základě videa. Pokud jde o bezpečnost výroby, zařízení pro monitorování životního prostředí jsou schopna autonomně zjišťovat a vydávat varování týkající se nahromadění plynu, požárů, záplav, problémů s ventilací a geologických událostí, navíc umožňují propojení dat v reálném čase. To může podpořit informovanější rozhodování, které výrazně zlepší řízení bezpečnosti v dole.

  Xu řekl: „Průmyslový internet je základem inteligentních dolů. Společnost Huawei Mine BU se zavázala spolupracovat s partnery a těžebními podniky za účelem přinést digitální technologie do každého dolu a rychleji vybudovat inteligentní doly s průmyslovým internetem.“ Vysvětlil, že k dosažení tohoto cíle pracuje společnost Huawei na poskytování digitálních služeb pro velké uhelné a kovodůlní podniky po celém světě, aby umožnila bezpečnější a efektivnější inteligentní řízení dolů s menším počtem zaměstnanců pracujících v podzemí.

  Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2064468/1.jpg

  Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2064529/2.jpg

  KONTAKT: Yifan Ji, [email protected]

  Sledujte nás na sítích

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Český tým veze čtvrté místo z mistrovství světa v paraglidingu

  Praha 3. června 2023 (PROTEXT) - Po bronzu na mistrovství světa 2021 a stříbru z mistrovství Evropy 2022 bojoval Český paraglidingový tým letos na...

  V Macau začalo 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury

  Macao 3. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - 1. června bylo v Macau zahájeno 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury (International Infrastructure Investment and...

  Semináře církve Nové nebe nová země, Shincheonji, se těší vysokému zájmu pastorů a věřících

  Soul 3. června 2023 (PROTEXT) - Poprvé po skončení pandemie Covidu-19 pořádala církev Nové nebe nová země offline semináře v několika největších městech Jižní...

  Stavebnictví poprvé součástí Maker Faire

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Na pražském Výstavišti představí Národní centrum Stavebnictví 4.0 interaktivní workshop k modulárnímu stavebnictví, tradiční řemesla i nejnovější trendy...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  Armáda stahuje do Chartúmu posily, hovoří se o velké ofenzivě

  Ani po sedmi týdnech palba v Súdánu neutichá. Pravidelná armáda povolala posily v počtu tisíců mužů, což vyvolává obavy z další eskalace. Novináři hovoří o chystané velké ofenzivě s cílem získat větší územní zisky. Humanitární pomoc v zemi stále vázne.

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, míní Biden

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, uvedl v noci na dnešek americký prezident Joe Biden ve svém prvním projevu z oválné pracovny Bílého domu. Zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, který americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti, podepíše během dneška, informuje agentura AP.

  Ukrajina by potřebovala 50 systémů Patriot, ale má jen dva, řekl Zelenskyj

  Ukrajina má zatím pouze dva americké systémy protivzdušné obrany Patriot, ale potřebovala by jich 50. V rozhovoru s americkým listem The Wall Street Journal to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Patriot je podle něj jediný systém, který dokáže zlikvidovat určité typy ruských raket.