menu

4.1 C
Czech
Pondělí 22. dubna 2024

Sněmovna reprezentantů USA schválila zákon o zákazu TikToku, pokud jej neprodá majitel se sídlem v Číně

Sněmovna reprezentantů USA schválila návrh zákona, který by mohl zakázat TikTok, pokud jeho čínský majitel ByteDance do roka neprodá svůj podíl. TikTok byl zařazen do většího balíčku zahraniční pomoci, což urychlilo jeho potenciální zákaz po stagnaci předchozí verze v Senátu. Samostatný návrh zákona, který požadoval prodej do šesti měsíců, byl schválen Sněmovnou v březnu a získal širokou podporu obou politických stran.

Rafael Nadal triumfoval při návratu na Barcelona Open

Španělská tenisová legenda Rafael Nadal se v úterý vrátil po dlouhodobém zranění vítězstvím v přímém souboji na turnaji Barcelona Open. Dvaadvacetinásobný vítěz turnajů kategorie major, kterému bude v červnu 38 let, porazil v zápase prvního kola italského nováčka Flavia Cobolliho 6:2, 6:3. Byl to Nadalův první zápas od ledna, kdy byl mimo hru kvůli zranění kyčle a břicha.

Společnost Woolpert získala irskou společnost Murphy Geospatial, přední evropskou firmu v oblasti geospaciálních řešení

Sledujte nás na sítích

Dayton (USA) 28. března 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Tato akvizice rozšiřuje působnost společnosti Woolpert v oblasti geospaciálních řešení v Evropě a podporuje rozšiřování a rozvoj mapovacích technologií a inovací v této oblasti.

Společnost Woolpert získala společnost Murphy Geospatial, která se zabývá geospaciálními řešeními pro různé oblasti využití a sídlí v irském Kilcullenu. Murphy Geospatial je soukromá rodinná společnost, která poskytuje širokou škálu služeb v oblasti geospaciálních řešení, jako je zeměměřičský průzkum, mobilní a vnitřní mapování, monitorování majetku, podpovrchové inženýrství a vývoj 3D digitálních dvojčat. Zaměstnává téměř 400 zaměstnanců v celkem šesti kancelářích v Irsku a ve Spojeném království.

Woolpert je soukromá americká architektonická, technická a geospaciální firma, která byla založena v roce 1911 a již více než 50 let poskytuje také komplexní a integrované služby v oblasti geospaciálních řešení. Prezident společnosti Woolpert Neil Churman uvedl, že tato akvizice má za cíl rozšířit a zvýšit možnosti nabídky geospaciálních služeb společnosti Woolpert v Evropě. Toto spojení oběma společnostem umožní sjednotit osvědčené postupy, zvýšit provozní efektivitu a dále obohatit služby, které zahrnují zeměměřičský průzkum, záznam realit, BIM, monitorování majetku, GIS a všechny formy mapování.

„Za posledních čtyřicet let si společnost Murphy Geospatial upevnila pozici inovativního partnera v oblasti geospaciálních služeb v Irsku, Velké Británii a okolních regionech,“ konstatoval Churman. „Díky společnosti Murphy Geospatial získá společnost Woolpert možnost rozšířit své působení v oblasti geospaciálních služeb v Evropě, což nám umožní nabídnout našim zákazníkům lepší možnosti, urychlit řešení nové úrovně a poskytovat důležitou podporu v oblastech infrastruktury, výroby, stavebnictví, nemovitostí, veřejných služeb a přírodního prostředí.“

V čele společnosti Murphy Geospatial, nyní pod hlavičkou společnosti Woolpert, bude i nadále stát generální ředitel Niall Murphy, který za podpory svého tým tuto společnost povede ve strategickém souladu se společností Woolpert. Murphy uvedl, že oběma společnostem je vlastní odhodlání poskytovat klientům ty nejlepší možné geospaciální služby, zaměření na inovace v oblasti geospaciálních řešení i vedoucí postavení v oboru, a sdílejí také zaměstnaneckou kulturu.

„Je nám velkým potěšením, že můžeme spojit síly s týmem společnosti Woolpert,“ prohlásil Murphy. „Její dlouholetá historie v oblasti nabídky geospaciálních řešení a snaha vytvářet pro své zaměstnance výjimečné pracovní prostředí se s naším vlastním přístupem ideálně doplňují. Těší nás, že máme možnost učinit tento další krok v rozvoji naší společnosti, který nám pomůže našim cenným klientům poskytovat ještě lepší služby a společně rozvíjet náš obor.“

O společnosti Murphy Geospatial

Společnost Murphy Geospatial byla založena před více než 40 lety. V současné době provozuje celkem šest poboček ve Velké Británii a Irsku a zaměstnává téměř 400 odborníků, kteří realizovali více než 27.000 projektů. Společnost Murphy Geospatial zaznamenává, shromažďuje, ověřuje a spravuje geospaciální data, která jejím klientům umožňují činit informovaná rozhodnutí pro zvýšení efektivity, snížení rizik a navýšení hodnoty projektů po celý jejich životní cyklus. Společnost Murphy Geospatial definuje v tomto oboru nové standardy a poskytuje spolehlivá geospaciální řešení, kterým můžete věřit. Svá osvědčená geospaciální řešení pro fáze návrhu, výstavby i užívání projektů poskytuje v šesti klíčových oborech: infrastruktura, výroba, nemovitosti, přírodní prostředí, energetika a veřejné služby. Mezi poskytované služby patří geospaciální poradenství, letecké/UAV průzkumy, BIM, digitální výstavba, topografické průzkumy, laserové skenování, průzkumy nemovitostí, železniční průzkumy, stavební a environmentální monitoring, podpovrchový průzkum a další.

O společnosti Woolpert

Woolpert je přední architektonická, inženýrská, geospaciální (AEG) a strategická poradenská společnost, která usiluje o to stát se jednou z nejlepších společností na světě. Zajišťujeme inovace v rámci jednotlivých trhů i celkově, abychom mohli co nejefektivněji sloužit klientům z veřejného, soukromého i státního sektoru po celém světě. Společnost Woolpert patří mezi 100 nejlepších geospaciálních společností na světě a mezi 100 nejlepších globálních návrhářských firem ENR. Získala celkem sedm certifikátů Great Place to Work a aktivně podporuje kulturu růstu, inkluze, rozmanitosti a vzájemného respektu. Společnost Woolpert byla založena v roce 1911 v Daytonu v Ohiu a od roku 2015 je nejrychleji rostoucí americkou geospaciální společností. Má více než 2000 zaměstnanců a provozuje více než 60 poboček na celkem pěti kontinentech. Navštivte stránky woolpert.com.

Kontakty pro média:

Woolpert: Jill Kelleyová; 937-531-1258, [email protected]

Murphy Geospatial: Kirsty Ostellová; 0191 2325690, [email protected]

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/463993/Woolpert_2023_Logo.jpg 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2372703/Murphy_Logo.jpg

 

PROTEXT

 

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hamás: USA daly finanční pomocí Izraeli zelenou k další agresi vůči Palestincům

Palestinské hnutí Hamás kritizovalo Spojené státy za vojenskou pomoc Izraeli, kterou americká Sněmovna reprezentantů schválila v sobotu. Informovala o tom dnes agentura AFP. Podle Hamásu tak dala "zelenou" izraelské vládě k "pokračování agrese" vůči Palestincům. Stejně se už v sobotu vyjádřila Palestinská autonomie, kterou vede palestinská strana Fatah, jež má dlouholeté spory s Hamásem.

Ukrajinské námořnictvo oznámilo zásah přes 100 let staré ruské lodi

Sevastopolským zálivem, který se nachází u Ruskem okupovaného ukrajinského poloostrova Krym, otřásly dnes výbuchy. Ruské úřady podle agentury TASS uvedly, že ruské síly dnes brzy ráno v přístavu Sevastopol na Krymu odrazily raketový útok proti jedné ze svých lodí. Podle mluvčího ukrajinského námořnictva Dmytra Pletenčuka začala hořet ruská loď Kommuna, záchranná loď ponorek z roku 1915, která je nejstarší v ruském námořnictvu a vůbec nejstarší vojenskou lodí ve službě na světě, píše server Ukrajinska Pravda.

Zelenskyj: Od USA potřebujeme hlavně dalekonosné zbraně a protivzdušnou obranu

Ukrajina nyní podle prezidenta Volodymyra Zelenského k obraně proti ruské invazi od Spojených států potřebuje především zbraně dalekého dosahu a protivzdušnou obranu. Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu po několika měsících odkladů de facto schválila další vojenskou pomoc pro Kyjev; Senát i prezident Joe Biden již avizovali, že příslušný zákon podpoří. Senátem by podle agentury Reuters měl projít v příštím týdnu. Zelenskyj dnes v rozhovoru pro pořad Meet the Press stanice NBC kongresmanům opět poděkoval a zdůraznil, že USA podle něj nefinancují válku, ale pomáhají bránit svobodu a demokracii.

V Pásmu Gazy kvůli válce zemřelo nejméně 34.097 Palestinců, uvedly tamní úřady

Izraelská ofenziva v Pásmu Gazy, která je odvetou za útok tamního hnutí Hamás na Izrael ze 7. října, si dosud vyžádala nejméně 34.097 mrtvých a 76.980 zraněných z řad Palestinců. Informovaly o tom dnes podle Reuters místní úřady ovládané Hamásem. Podle nich 48 Palestinců byli zabito za posledních 24 hodin. Agentura AP dnes napsala, že 22 lidí včetně 18 dětí v noci na dnešek zahynulo při izraelském ostřelování města Rafáh na jihu Pásma Gazy, kde o den dříve rovněž při izraelských úderech zemřelo devět lidí včetně šesti dětí.

Zelenskyj poděkoval USA za pomoc, podle Kremlu povede k zabíjení Ukrajinců

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes po schválení balíku pomoci pro Ukrajinu uvedl, že je vděčný Sněmovně reprezentantů USA, oběma velkým americkým politickým stranám a osobně republikánskému předsedovi sněmovny Mikeovi Johnsonovi za rozhodnutí, jež podle něj udrží chod dějin na správné cestě. Kreml krátce nato podle agentury AFP vydal prohlášení, v němž uvedl, že schválení návrhu zákona o vojenské a finanční pomoci Ukrajině jen způsobí smrt ještě více Ukrajinců. Vývoj v americkém Kongresu naopak stejně jako Kyjev uvítala Evropská unie, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a představitelé dalších západních zemí.

V Japonsku se zřítily dva vojenské vrtulníky, jeden mrtvý a sedm nezvěstných

Dva vrtulníky japonské námořní obrany se v sobotu večer při cvičení v Pacifiku jižně od Tokia zřítily do moře. Oznámil to dnes japonský ministr obrany Minoru Kihara. Podle japonské vlády je možné, že se vrtulníky navzájem srazily, uvedla agentura Kjódó. Vláda zatím potvrdila smrt jednoho člena posádky, ostatních sedm členů posádek se pohřešuje.

Tenerife na nohou: Tisíce protestují proti masovému turismu

Tisíce lidí na španělských Kanárských ostrovech, konkrétně na Tenerife, vyšly do ulic, aby protestovaly proti negativním dopadům masového turismu na místní komunitu. Demonstranti požadují dočasné omezení příjezdu turistů, aby se omezil nárůst krátkodobých pronájmů a výstavby hotelů, což podle nich zvyšuje náklady na bydlení pro místní obyvatele.

DOPORUČUJEME

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hamás: USA daly finanční pomocí Izraeli zelenou k další agresi vůči Palestincům

Palestinské hnutí Hamás kritizovalo Spojené státy za vojenskou pomoc Izraeli, kterou americká Sněmovna reprezentantů schválila v sobotu. Informovala o tom dnes agentura AFP. Podle Hamásu tak dala "zelenou" izraelské vládě k "pokračování agrese" vůči Palestincům. Stejně se už v sobotu vyjádřila Palestinská autonomie, kterou vede palestinská strana Fatah, jež má dlouholeté spory s Hamásem.

Ukrajinské námořnictvo oznámilo zásah přes 100 let staré ruské lodi

Sevastopolským zálivem, který se nachází u Ruskem okupovaného ukrajinského poloostrova Krym, otřásly dnes výbuchy. Ruské úřady podle agentury TASS uvedly, že ruské síly dnes brzy ráno v přístavu Sevastopol na Krymu odrazily raketový útok proti jedné ze svých lodí. Podle mluvčího ukrajinského námořnictva Dmytra Pletenčuka začala hořet ruská loď Kommuna, záchranná loď ponorek z roku 1915, která je nejstarší v ruském námořnictvu a vůbec nejstarší vojenskou lodí ve službě na světě, píše server Ukrajinska Pravda.

Zelenskyj: Od USA potřebujeme hlavně dalekonosné zbraně a protivzdušnou obranu

Ukrajina nyní podle prezidenta Volodymyra Zelenského k obraně proti ruské invazi od Spojených států potřebuje především zbraně dalekého dosahu a protivzdušnou obranu. Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu po několika měsících odkladů de facto schválila další vojenskou pomoc pro Kyjev; Senát i prezident Joe Biden již avizovali, že příslušný zákon podpoří. Senátem by podle agentury Reuters měl projít v příštím týdnu. Zelenskyj dnes v rozhovoru pro pořad Meet the Press stanice NBC kongresmanům opět poděkoval a zdůraznil, že USA podle něj nefinancují válku, ale pomáhají bránit svobodu a demokracii.

V Pásmu Gazy kvůli válce zemřelo nejméně 34.097 Palestinců, uvedly tamní úřady

Izraelská ofenziva v Pásmu Gazy, která je odvetou za útok tamního hnutí Hamás na Izrael ze 7. října, si dosud vyžádala nejméně 34.097 mrtvých a 76.980 zraněných z řad Palestinců. Informovaly o tom dnes podle Reuters místní úřady ovládané Hamásem. Podle nich 48 Palestinců byli zabito za posledních 24 hodin. Agentura AP dnes napsala, že 22 lidí včetně 18 dětí v noci na dnešek zahynulo při izraelském ostřelování města Rafáh na jihu Pásma Gazy, kde o den dříve rovněž při izraelských úderech zemřelo devět lidí včetně šesti dětí.

Zelenskyj poděkoval USA za pomoc, podle Kremlu povede k zabíjení Ukrajinců

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes po schválení balíku pomoci pro Ukrajinu uvedl, že je vděčný Sněmovně reprezentantů USA, oběma velkým americkým politickým stranám a osobně republikánskému předsedovi sněmovny Mikeovi Johnsonovi za rozhodnutí, jež podle něj udrží chod dějin na správné cestě. Kreml krátce nato podle agentury AFP vydal prohlášení, v němž uvedl, že schválení návrhu zákona o vojenské a finanční pomoci Ukrajině jen způsobí smrt ještě více Ukrajinců. Vývoj v americkém Kongresu naopak stejně jako Kyjev uvítala Evropská unie, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a představitelé dalších západních zemí.

V Japonsku se zřítily dva vojenské vrtulníky, jeden mrtvý a sedm nezvěstných

Dva vrtulníky japonské námořní obrany se v sobotu večer při cvičení v Pacifiku jižně od Tokia zřítily do moře. Oznámil to dnes japonský ministr obrany Minoru Kihara. Podle japonské vlády je možné, že se vrtulníky navzájem srazily, uvedla agentura Kjódó. Vláda zatím potvrdila smrt jednoho člena posádky, ostatních sedm členů posádek se pohřešuje.

Tenerife na nohou: Tisíce protestují proti masovému turismu

Tisíce lidí na španělských Kanárských ostrovech, konkrétně na Tenerife, vyšly do ulic, aby protestovaly proti negativním dopadům masového turismu na místní komunitu. Demonstranti požadují dočasné omezení příjezdu turistů, aby se omezil nárůst krátkodobých pronájmů a výstavby hotelů, což podle nich zvyšuje náklady na bydlení pro místní obyvatele.

Verstappen dominuje Velké ceně Číny 2024, Norris si zajistil druhé místo

Max Verstappen z Red Bullu předvedl suverénní výkon a vyhrál Velkou cenu Číny 2024, když překonal dvě přerušení závodu bezpečnostním vozem v polovině závodu. Lando Norris z McLarenu si zajistil chvályhodné druhé místo, když předstihl Verstappenova týmového kolegu Sergia Pereze.

Spice Girls společně vystoupily na oslavě 50. narozenin Victorie Beckham

Dlouho očekávané setkání popové senzace 90. let, skupiny Spice Girls, se konečně uskutečnilo na hvězdné oslavě 50. narozenin Victorie Beckhamové. Akci, na níž se mezi hosty objevili například Tom Cruise, Gordon Ramsay nebo Eva Longoria, zpestřilo speciální vystoupení Spice Girls. Victoria Beckhamová, známá také jako Posh Spice, se připojila ke svým bývalým kolegyním a zatančila na jejich hit Stop.

Vojenská pomoc z Ameriky pomůže zachránit tisíce životů, děkoval Zelenskyj USA

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval Sněmovně reprezentantů USA za to, že po měsících odkladů schválila nový balíček vojenské pomoci Ukrajině ve výši 61 miliard dolarů (1,4 bilionu korun). Uvedl, že tato pomoc může zachránit tisíce životů.