menu

16.3 C
Czech
Středa 29. května 2024

Evropská komise schválila 3,2 miliardovou podporu České energetice která má snížit emise CO2

Česká republika obdržela od Evropské komise schválení rozsáhlého programu podpory ve výši 3,2 miliardy eur (75 miliard korun) zaměřeného na posílení výroby elektřiny v nových a zmodernizovaných zařízeních pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla.

Společnost Software602 uzavřela partnerství s I.CA, usnadní vydávání certifikátů pro vzdálené elektronické podepisování a pečetění

Sledujte nás na sítích

Praha 18. dubna 2024 (PROTEXT) – Zákazníci Software602 tak budou moci využívat služeb dvou certifikačních autorit: vedle České pošty i První certifikační autority (I.CA).

Reklama

Snadnější dostupnost kvalifikovaných služeb pro elektronické podepisování a rozšíření produktů a služeb Software602 umožní partnerství, které společnost uzavřela s První certifikační autoritou (I.CA). Jejím prostřednictvím budou moci zákazníci Software602 vzdáleně podepisovat a pečetit s kvalifikovanými certifikáty I.CA včetně kvalifikovaných časových razítek. Dosud Software602 spolupracoval v této oblasti pouze s Českou poštou. Její služby bude využívat i nadále, nově však bude svým klientům nabízet možnost využití dvou certifikačních autorit na českém trhu.

Partnerství umožní Software602 poskytovat nové služby

„Partnerství s I.CA znamená pro Software602 jistotu dodávek profesionálních kvalifikovaných služeb s garancí rychlého rozvoje nad novým nařízením eIDAS 2 pro nové služby naší digitalizační platformy,“ říká Richard Kaucký, spoluzakladatel společnosti Software602. „Naše vize je administrativa bez papíru, aktuální novinkou je digitalizace pracovněprávní dokumentace podle novely Zákoníku práce a s I.CA budeme spolupracovat i na zjednodušení vydávání kvalifikovaných certifikátů např. pro masové nasazení elektronické hypotéky a dalších služeb,“ dodává Richard Kaucký.

„Spolupráce se Software602 pro nás představuje skvělou příležitost rozšířit nabídku našich služeb dalším zákazníkům a společně jim poskytnout snadno dostupné kvalifikované služby. Každý z nás přináší do této spolupráce notnou dávku know-how, odborných znalostí a letitých zkušeností. Kombinace našich sil a dovedností povede k vytvoření komplexnějšího řešení v oblasti digitalizace a umožní uživatelům snadnou dostupnost elektronického podepisování,“ říká Petr Budiš, předseda představenstva společnosti První certifikační autorita.

Reklama

I.CA, jako kvalifikovaný poskytovatel s více než dvacetiletou zkušeností v korporátním segmentu a veřejné správě, ve společném projektu nabídne zákazníkům prostřednictvím platformy Software602 produkty kvalifikovaného poskytovatele služeb vytvářejících důvěru. „Spolupráce s partnerem umožní rozšířit naše působení do oblasti středních podniků, v nichž má Software602 silnou pozici. Spojením Software602 a I.CA bude mít uživatel možnost získat všechny potřebné prvky pro bezpečně podepsané a právně závazné dokumenty z jednoho místa, ze kterého s dokumenty současně pracuje,“ dodal Petr Budiš.

Ochrana před vendor lock-in

Výběr správné technologie pro implementaci vzdáleného podepisování a pečetění v informačních systémech organizace je klíčový pro zajištění efektivní a bezpečné digitální komunikace. V dnešní rychle se měnící digitální době je důležité vybírat služby nejen na základě jejich kvality a spolehlivosti dodavatele, ale také dbát na to, aby byla zachována flexibilita výběru mezi různými poskytovateli certifikátů. Hlavním rizikem je tzv. „vendor lock-in“ neboli situace, kdy se organizace stane závislou na jednom poskytovateli služeb, což může vést k omezení možností výběru v budoucnu a potenciálně i k vyšším nákladům nebo k nižší kvalitě služeb.

Eliminace tohoto rizika spočívá ve výběru takových technologií, které umožňují integraci s více kvalifikovanými certifikačními autoritami. To znamená, že by měly být schopny podporovat certifikáty na digitální podepisování a pečetění, stejně jako časová razítka, poskytovaná minimálně dvěma různými kvalifikovanými autoritami. Tím se zvyšuje flexibilita a nezávislost organizace na konkrétním dodavateli a zároveň se rozšiřují možnosti využití digitálních služeb v souladu s různými právními a technickými požadavky.

„Pro zajištění dlouhodobé udržitelnosti a flexibility digitálního podepisování a pečetění je klíčové volit technologie, které jsou otevřené integraci s více poskytovateli certifikátů a které nabízejí robustní ochranu proti vendor lock-in. Tím se nejen zabezpečí nezávislost organizace, ale také se zajistí možnost reagovat na budoucí vývoj v oblasti digitálního podepisování a legislativních požadavků,“ dodává Jan Frk, ředitel divize eGovernment ve společnosti Software602.

O společnosti Software602

Software602® je česká akciová společnost se sídlem v Praze založena v roce 1991 autory textového editoru Text602. Zabývá se vývojem, prodejem licencí a implementací softwarových produktů a služeb pro digitalizaci procesů s elektronickým podpisem a archivací, digitalizací formulářů na přepážkách nebo portálech s automatizovaným zpracováním a výměnou datových zpráv v důvěryhodných transakcích. Software602 a.s. má aktuálně přes 130 zaměstnanců, firma ročně alokuje desítky milionů Kč do výzkumu a vývoje. Vyvíjené produkty a služby jsou zaměřené na střední a velké podniky i korporace v komerčním sektoru a velké úřady ve veřejnoprávním sektoru. Informace o produktech a službách jsou na webových stránkách 602.cz, finanční výsledky jsou k dispozici v pravidelně publikovaných výročních zprávách společnosti.

O První certifikační společnosti (I.CA)

První certifikační autorita, a.s. (I.CA), vznikla na pevných základech špičkového světového i tuzemského know-how a týmů kvalitních odborníků v oblasti bezpečnostních technologií a certifikačních autorit. V roce 2001 získala I.CA jako první subjekt akreditaci pro výkon činnosti akreditovaného poskytovatele certifikačních služeb ve smyslu původního zákona č. 227/2000 Sb., o elektronickém podpisu a zahájila poskytování služeb v oblasti kvalifikovaných certifikátů. V roce 2006 byla akreditace rozšířena o služby vydávání systémových certifikátů a elektronických časových razítek.

Zdroj: Software602

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.
Reklama

DOPORUČUJEME

Sportovní hvězdy vyzývají občany, aby šli volit

Fotbalisté, fotbalové kluby, tenisové turnaje a paralympionici se připojili ke kampani EU #VyužijteSvůjHlas před evropskými volbami, které se konají 6. až 9. června....

Vyhlášení vítězů celosvětového finále soutěže Huawei ICT Competition 2023–2024

Šen-čen (Čína) 29. května 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - 26. května proběhlo v Šen-čenu slavnostní zakončení a předání cen celosvětového finále soutěže Huawei ICT Competition 2023–2024...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.

Jižní Korea obvinila KLDR, že nad její území vyslala balóny s odpadky a výkaly

Jižní Korea dnes obvinila svého severního souseda, že přes společnou hranici vyslal velké množství balónů, které nad jihokorejským územím shazovaly předměty včetně odpadků a výkalů. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž Soul čin komunistické diktatury odsoudil jako nebezpečný.

Obchodní loď v Rudém moři po raketovém útoku nabrala vodu a naklonila se

Obchodní loď plující v Rudém moři u jemenského pobřeží dnes začala nabírat vodu a naklonila se poté, co se stala terčem útoku tří raket. Informovaly tom světové tiskové agentury s odvoláním na britskou agenturu pro námořní bezpečnost Ambrey. Stejné plavidlo následně ohlásilo další škody po novém úderu, uvedla večer britská vojenská služba UKMTO.
Reklama
Reklama