Více
  9.3 C
  Czech
  Úterý, 4 října, 2022

  Společnost Snap představila Snapchat pro web. Má základní funkce jako chatování a videohovory

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Funkce Snapchatu, jako je pořizování snímků, chatování a videohovory, se prostřednictvím nové webové aplikace dostávají na počítače. Je to poprvé, co mateřská společnost Snap zpřístupnila svou službu i mimo chytré telefony. Informoval o tom server Engadget.

  Pro začátek bude Snapchat pro web k dispozici předplatitelům služby Snapchat+ ve Spojených státech, Velké Británii, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. Po počátečním spuštění plánuje společnost rozšířit Snapchat pro web pro předplatitele ve Francii, Německu, Saúdské Arábii a Spojených arabských emirátech. Poté bude webová aplikace zpřístupněna všem uživatelům na celém světě.

  Pro přístup ke Snapchatu na webu musí uživatelé přejít na web.snapchat.com a přihlásit se pomocí uživatelského jména a hesla. Odtud budou ve výchozím nastavení vyzváni k dokončení dvoufázového ověření v telefonu. Po otevření aplikace můžou pokračovat v konverzacích. Pokud uživatel používá aplikaci Snapchat prostřednictvím počítače, v chatech se zobrazí jeho Bitmoji s notebookem v ruce, což ostatním uživatelům naznačí, odkud do aplikace přistupuje.

  Ochrana soukromí bude na webu oslabená

  Společnost Snap se pokusila do webové verze zabudovat některé ze svých charakteristických funkcí pro ochranu soukromí. Jak uvedl server Engadget, aplikace zablokuje pokusy o pořízení snímku obrazovky, které je schopna detekovat. Například ty, které byly pořízeny pomocí klávesových zkratek. Společnost také přidala funkci, která blokuje obsah chatů, pokud se uživatel odklikne do jiného okna. Společnost si je však vědoma toho, že se tyto ochranné prvky dají lehce obejít.

  Přestože Snapchat vznikl jako aplikace pro zasílání zpráv pomocí fotografií, společnost uvádí, že webová aplikace dává smysl, protože uživatelé stále častěji používají stolní počítače. Snap se prezentuje především jako platforma pro rozšířenou realitu, ale hlavním účelem aplikace je stále soukromé, efemérní zasílání zpráv a volání. Podobně jako v mobilní aplikaci se zprávy odeslané prostřednictvím aplikace Snapchat pro web po 24 hodinách automaticky odstraní.

  Webová verze Snapchatu by mohla konkurovat s aplikacemi Discord nebo WhatsApp. Společnost uvádí, že každý měsíc si na Snapchatu volá 100 milionů lidí, kteří tím stráví v průměru více než 30 minut denně, a že chatování je obvykle poslední věc, kterou lidé udělají, než aplikaci zavřou.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS