menu

26.3 C
Czech
Sobota 20. července 2024

Tesla je díky náboru expertů na umělou inteligenci na vzestupu

Akcie společnosti Tesla vzrostly v předobchodní fázi o 1,78 %, protože zahájila rozsáhlou náborovou kampaň zaměřenou na pozice v oblasti umělé inteligence a robotiky. Tento krok přichází jen několik měsíců poté, co generální ředitel Elon Musk nařídil hromadné propouštění.

Bitcoin reaguje na útok na Trumpa, vyšplhal se na dvoutýdenní maximum

Bitcoin se v pondělí dostal na dvoutýdenní maximum. Podle analytiků cena reagovala na pokus o atentát na Donalda Trumpa, který kandiduje na post prezidenta Spojených států. Střelba na bývalého šéfa Bílého domu, který se prezentuje jako zastánce kryptoměn, totiž dle některých investorů zvýšila jeho šance na vítězství v nadcházejících volbách.

Společnost Sigenergy se na veletrhu Intersolar 2024 kromě stávajících produktů pro rezidenční uplatnění zaměřuje také na komerční a průmyslové nasazení

Sledujte nás na sítích

Mnichov 20. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Rok po úspěšném představení řešení SigenStor pro ukládání energie v domácnostech na veletrhu Intersolar/ees 2023, společnost Sigenergy, přední inovátor v oblasti energetiky, plánuje na letošním veletrhu Intersolar na stánku B1.579 představit rozsáhlé portfolio produktů pro rezidenční i komerční využití.

Reklama

Řešení SigenStor, které bylo uvedeno na trh v roce 2023, představuje při nasazení v rezidenčním prostředí systém skladování energie 5 v 1, který integruje solární energii, ukládání energie a nabíjení elektromobilů. Majitelé domů si mohou zvolit akumulátory s kapacitou 5 kWh nebo 8 kWh, přičemž systém nabízí flexibilní konfigurace až do 48 kWh EES. Podporuje také dynamické tarify elektřiny a služby VPP. Jedná se také o první systém pro ukládání energie, který integruje rychlé nabíjení stejnosměrným proudem. V případě elektromobilů značky NIO podporuje řešení SigenStor funkci obousměrného nabíjení a vybíjení, a to po celé Číně. Společnost Sigenergy v současné době jedná s výrobci automobilů v EU o možnostech testování nabíjení V2X.

Sigenergy také nedávno získala prestižní ocenění Red Dot Design Award za své řešení nabíjení střídavým proudem, nabíjecí jednotku Sigen EV AC Charger. Její řešení SigenStor bylo v letošním roce nominováno na cenu THE Smarter E AWARD.

Řešení SigenStor představuje vynikající volbu také v případě menších komerčních a průmyslových projektů. Díky modulárnímu konceptu konstrukce lze v zařízení SigenStor instalovat do jednoho zásobníku jednu až šest baterií a dosáhnout tak kapacity až 48 kWh EES (8 kWh na jednu sadu baterií). Při paralelním zapojení až 20 jednotek SigenStor lze dosáhnout kapacity až 960 kWh. Systém SigenStor byl použit v mnoha projektech po celém světě a prokázal své výhody v celé řadě různých prostředí, od vinařských závodů či dílen až po pečovatelské domy nebo sklady.

Nové řešení společnosti Sigenergy pro ukládání energie v komerční a průmyslové oblasti, SigenStack, přizpůsobuje koncepci SigenStor požadavkům větších komerčních a průmyslových projektů. Skládá se z hybridního střídače a akumulátoru. Řada střídačů pokrývá několik výkonových řad, včetně 50 kW, 60 kW, 80 kW, 100 kW a 110 kW, které jsou připraveny pro připojení k bateriím. Jedná se o dosud nejmenší a nejskladnější hybridní střídač o výkonu 110 kW, který lze snadno přepravovat i instalovat. V souladu s filozofií společnosti Sigenergy disponuje plně modulární konstrukcí, přičemž každý bateriový modul nabízí kapacitu 10,75 kWh a umožňuje instalaci 4-7 baterií v jednom zásobníku. Připojením více zásobníků lze k jednomu střídači připojit až 21 bateriových modulů a dosáhnout tak kapacity 225 kWh. Díky tomu je možné připojit více střídačů a systémů pro ukládání energie a flexibilně rozšiřovat jejich kapacity, což umožňuje realizaci projektů s výkonem v řádu několika megawattů.

Reklama

Díky flexibilní konstrukci a vysokému stupni krytí IP66 lze zařízení SigenStor i nově uvedené řešení SigenStack instalovat téměř kdekoliv: v interiérech i ve venkovních prostorách, na střechách i na chodbě. Díky integraci jednotky Sigen Energy Gateway lze řešení SigenStor využívat ve všech situacích, od režimu on-grid přes mikrosítě až po režim off-grid.

Další informace o nejnovějším vývoji a revolučních řešeních pro komerční i rezidenční ukládání energií získáte ve stánku B1.579 společnosti Sigenergy na veletrhu Intersolar 2024.

O společnosti Sigenergy

Společnost Sigenergy, kterou v roce 2022 založil průkopník Tony Xu, se zaměřuje na vývoj nejmodernějších energetických řešení pro domácnosti a podniky a nabízí produkty od systémů pro ukládání energií až po solární střídače a nabíjecí stanice pro elektromobily. Špičkový výzkumný a vývojový tým společnosti Sigenergy, tvořený stovkami špičkových oborových odborníků, se řídí filozofií, že cestu k ekologičtějšímu světu vybudujeme pouze setrvalým úsilím o inovace. Díky globální nabídce svých produktů i služeb se chce stát nejdůvěryhodnějším partnerem svých zákazníků na jejich cestě k udržitelnější budoucnosti.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2442696/Sigenergy_showcases_latest_offerings_Booth_B1_579_Intersolar.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2442697/Sigenergy_presents_a_comprehensive_portfolio_residential_commercial_applications_Intersolar.jpg 

KONTAKT: Mark Tong, [email protected]

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vzpomínkové akce k výročí invaze ukazují, jak je Kypr i po 50 letech rozdělený

Vzpomínkové akce k dnešnímu 50. výročí turecké invaze na Kypr ukazují, jak je ostrov stále rozdělený. Na severu, kde vládne proturecká vláda, se slaví, zatímco na řeckojazyčném jihu si politici připomínají padlé vojáky a mluví o černém výročí, píší agentury Reuters a AFP. Ceremonií se účastní i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Den ale stráví na opačných stranách ostrova, společné jednání v plánu není. Politici se na budoucnosti ostrova neshodnou.

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vzpomínkové akce k výročí invaze ukazují, jak je Kypr i po 50 letech rozdělený

Vzpomínkové akce k dnešnímu 50. výročí turecké invaze na Kypr ukazují, jak je ostrov stále rozdělený. Na severu, kde vládne proturecká vláda, se slaví, zatímco na řeckojazyčném jihu si politici připomínají padlé vojáky a mluví o černém výročí, píší agentury Reuters a AFP. Ceremonií se účastní i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Den ale stráví na opačných stranách ostrova, společné jednání v plánu není. Politici se na budoucnosti ostrova neshodnou.

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Trump přijal nominaci do voleb a zopakoval, že přežil s boží pomocí

Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal v noci na dnešek SELČ nominaci do listopadových prezidentských voleb. V úvodu svého projevu vyzval ke sjednocení strany i celé země a prohlásil, že chce být prezidentem všech Američanů. Během více než devadesátiminutové řeči však brzy přešel ke svému tradičně útočnému tónu, píší světové tiskové agentury.

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.
Reklama
Reklama