Více
  8 C
  Czech
  Úterý 21. března 2023

  Soud v Texasu rozhoduje, zda zakázat potratovou pilulku

  Texaský soudce v těchto dnech rozhoduje, zda by se v USA měla prodávat běžně používaná potratová pilulka mifepriston. Jeho verdikt ovlivní přístup k tomuto léku v celé zemi.

  CNN: Ukrajina obvinila ruského vojáka z pokusu o vraždu; útok natočil dron

  Ukrajinská policie v nepřítomnosti obvinila z válečných zločinů ruského vojáka, který je podezřelý, že postřelil civilistu během útoku zachyceného ukrajinským dronem. Mezi důkazy jsou i nahrávky telefonních hovorů, které Rus vedl s manželkou a přítelem. Americká televize CNN na svých internetových stránkách zveřejnila video zachycující loňskou červnovou událost nedaleko Izjumu.

  Co znamená zákaz hazardních her na Twitchi pro streamery

  V loňském roce Twitch oznámil, že již nebude uživatelům umožňovat streamování obsahu kasinového typu. Streamovací platforma uvedla, že uživatelům zakáže zveřejňovat videa, na kterých hrají automaty, ruletu nebo hry v kostky na nelicencovaných stránkách.

  Společnost Huawei uvádí na trh řešení Digital Managed Network Solution, které podpoří další růst služeb B2B pro dopravce

  Barcelona 3. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Steven Zhao, viceprezident pro produktovou řadu v oblasti datových komunikací společnosti Huawei, představil na veletrhu MWC Barcelona 2023 řešení Digital Managed Network Solution a produkty pro služby B2B operátorů. Toto řešení pomůže operátorům využít příležitosti, které nabízí digitální transformace, a podpořit další růst. Nabízí totiž možnosti digitální spravované sítě a bohaté portfolio produktů, které operátorům pomůže transformovat se z poskytovatelů internetových služeb na poskytovatele internetových služeb pro firmy.

  Jak digitalizace průmyslu nabírá na obrátkách, jsou stále zřetelnější dva trendy. Prvním z nich je, že se cloudové aplikace podnikových služeb rozšiřují z kancelářských systémů i do výrobních systémů, což vyžaduje lepší zajištění kvality a bezpečnější síťové prostředí. Druhým z nich je, že se podnikové sítě postupně stávají plně bezdrátovými a správa sítě se tak mění ze statické na dynamickou, což komplikuje její zabezpečení a vyžaduje možnost správy v reálném čase. Zejména malé a střední podniky nemají dostatek finančních prostředků a zaměstnanců, aby mohly tyto trendy sledovat, a proto naléhavě potřebují kvalitní a cenově dostupné řízené služby. Operátoři mají mnoho zákazníků na soukromých linkách a mohou se pochlubit třemi výhodami: silnými vztahy se zákazníky, nejlepším síťovým připojením ve své třídě a profesionálními zkušenostmi. Proto je pro ně snazší poskytovat řízené síťové služby pro podnikové zákazníky a rychle získat větší podíl na trhu.

  Přední světoví operátoři se aktivně transformují na poskytovatele řízených digitálních síťových služeb. Společnost Huawei na letošním veletrhu MWC představila řešení a produkty Digital Managed Network Solution, které jim tento proces usnadní. Tyto nové nabídky pomáhají operátorům přidávat k privátním IP linkám digitální řízené síťové služby, jako je Managed LAN, Managed WAN, managed security a Managed DCN. Díky této nabídce budou operátoři moci také lépe zajištění kvalitu a automatizaci síťových infrastruktur pro diferencované privátní linky site-to-cloud.

  Nabídka zahrnuje následující:

  – Privátní linka + Managed LAN : Využitím technologie správy cloudu pomáhá tato služba operátorům rozšířit tradiční privátní linky do sítí na kampusech. Operátoři tak mohou nabízet konvergované síťové služby spravované v cloudu napříč sítěmi LAN, WLAN a IoT. To přináší výhody, mezi něž patří rychlé připojení typu plug-and-play, inteligentní provoz a údržba pro diagnostiku poruch během několika minut, o 85 % nižší potřeba podpory v terénu a o 20 % kratší doba návratnosti investice (ROI).

  – Privátní linka + Managed WAN : Síťová technologie Private Line + Managed WAN vychází z technologie SD-WAN a umožňuje hybridní propojení tradičních privátních linek MPLS a dalších technologií privátních linek. Díky tomu mohou podniky rychle přejít na cloud. Konvergence pevných a mobilních sítí 5G (FMC) a flexibilní řízení provozu podle konkrétní služby navíc nabízejí diferencovaný přístup a zvyšují spolehlivost síťových služeb. To vše přináší dokonalou rovnováhu mezi požadavky na služby a náklady na IT a zároveň zvyšuje průměrný příjem na uživatele (ARPU) soukromých linek o více než 15 %.

  – Privátní linka + Managed Security : Služba Private Line + Managed Security staví na architektuře cloudových služeb a pomáhá operátorům nabízet podnikům cenově dostupné balíčky cloudových bezpečnostních služeb. Podniky si tak mohou online předplatit různé bezpečnostní služby, jako je ochrana hranic, ochrana koncových bodů nebo ochrana proti ransomwaru. To jim umožní řešit hrozby během několika sekund a zároveň snížit výdaje na odborníky na IT zabezpečení. Operátoři pak mohou zvýšit své příjmy ze služeb privátních linek o 20 %.

  – Privátní linka + Managed DCN : Díky součinnosti privátní linky a IDC zefektivňuje toto řešení služby uvnitř i vně cloudu a zajišťuje služby během několika minut. To je možné díky hyperkonvergovanému řešení DCN od společnosti Huawei, které sjednocuje sítě pro univerzální výpočetní techniku, vysoce výkonnou výpočetní techniku a úložiště do sítě typu all-Ethernet. TCO se díky tomu sníží o 36 % a cesta podniků ke cloudu se tak urychlí.

  – Modernizace soukromých linek : Operátoři mohou poprvé v historii využít možnost rozdělení sítě na úrovni nájemce, aby dosáhli granularity rozdělení na úrovni Mbps a zajištění SLA služeb, čímž maximalizují monetizaci sítě. Mohou také využít první digitální mapu sítě v oboru, která v reálném čase zobrazí vše od fyzických spojů až po služby,a navíc i automatizaci celé cesty zahrnující předprodejní hodnocení, nasazení během prodeje a poprodejní zajištění služeb soukromých linek.

  Zhao předpovídá, že do budoucna bude Huawei i nadále zvyšovat investice do inovativních produktů a řešení přizpůsobených digitální transformaci průmyslu a provádět společné inovace se zákazníky a průmyslovými partnery. To operátorům pomůže transformovat se na poskytovatele řízených digitálních síťových služeb, urychlit digitální rozvoj odvětví a podpořit další růst.

  Mobilní veletrh MWC Barcelona 2023 se koná od 27. února do 2. března ve španělské Barceloně. Společnost Huawei představuje své produkty a řešení na stánku 1H50 v hale 1 výstaviště Fira Gran Via. Společně s globálními operátory, odborníky z oboru a názorovými vůdci se věnujeme tématům, jako je obchodní úspěch 5G, příležitosti technologie 5.5G, ekologický rozvoj, digitální transformace a naše vize využití obchodního plánu GUIDE k vybudování základů pro 5.5G a navázání na úspěch 5G pro ještě vyšší prosperitu. Další informace najdete na adrese: https://carrier.huawei.com/en/events/mwc2023 .

  Foto –
  https://mma.prnewswire.com/media/2012264/Leading_global_carriers_transforming_digital_managed_network_service_providers_To.jpg

  KONTAKT: [email protected]

  Sledujte nás na sítích

  Británie patří mezi nejhůře zalesněné státy Evropy, přístup mladých lidí k zeleni je omezený

  Klimatická úzkost u mladých lidí souvisí s nedostatkem zeleně, k níž mají ve Spojeném království špatný přístup. Upozornila na to britská charitativní organizace pro ochranu a obnovu lesů.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Stoltenberg varoval Čínu před dodávkami zbraní do Ruska

  Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes varoval Čínu před dodávkami smrtících zbraní do Ruska. Podpořilo by to podle něj nezákonnou válku, napsala agentura Reuters. Stoltenberg, který dnes představil výroční zprávu Severoatlantické aliance za loňský rok, své prohlášení učinil ve chvíli, kdy v Moskvě jednají ruský prezident Vladimir Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching.

  Uvedení hororu Medvídek Pú bylo v Hongkongu zrušeno. Vtipálci postavu přirovnávají k Si Ťin-pchingovi

  Uvedení britského snímku Medvídek Pú: Krev a med v Hongkongu plánované na tento týden bylo zrušeno, uvedl v úterý filmový distributor bez udání důvodu. Tento krok vyvolal spekulace, že ke stažení hororu došlo kvůli srovnávání hlavní postavy s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem uživateli internetu.

  Mezinárodní měnový fond odsouhlasil půjčku Srí Lance za téměř tři miliardy dolarů

  Obyvatelé Srí Lanky se dočkali zahájení záchranného balíčku od Mezinárodního měnového fondu. Čtyřletý program zahrnuje půjčku téměř tří miliard dolarů a přístup k dalšímu financování ve výši až sedm miliard dolarů. Pomoci má zemi vypořádat se s její dosud nejhorší finanční krizí v historii. Stát ale musí pokračovat v daňových a sociálních reformách.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Británie patří mezi nejhůře zalesněné státy Evropy, přístup mladých lidí k zeleni je omezený

  Klimatická úzkost u mladých lidí souvisí s nedostatkem zeleně, k níž mají ve Spojeném království špatný přístup. Upozornila na to britská charitativní organizace pro ochranu a obnovu lesů.

  CNN: Ukrajina obvinila ruského vojáka z pokusu o vraždu; útok natočil dron

  Ukrajinská policie v nepřítomnosti obvinila z válečných zločinů ruského vojáka, který je podezřelý, že postřelil civilistu během útoku zachyceného ukrajinským dronem. Mezi důkazy jsou i nahrávky telefonních hovorů, které Rus vedl s manželkou a přítelem. Americká televize CNN na svých internetových stránkách zveřejnila video zachycující loňskou červnovou událost nedaleko Izjumu.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Stoltenberg varoval Čínu před dodávkami zbraní do Ruska

  Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes varoval Čínu před dodávkami smrtících zbraní do Ruska. Podpořilo by to podle něj nezákonnou válku, napsala agentura Reuters. Stoltenberg, který dnes představil výroční zprávu Severoatlantické aliance za loňský rok, své prohlášení učinil ve chvíli, kdy v Moskvě jednají ruský prezident Vladimir Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching.

  Uvedení hororu Medvídek Pú bylo v Hongkongu zrušeno. Vtipálci postavu přirovnávají k Si Ťin-pchingovi

  Uvedení britského snímku Medvídek Pú: Krev a med v Hongkongu plánované na tento týden bylo zrušeno, uvedl v úterý filmový distributor bez udání důvodu. Tento krok vyvolal spekulace, že ke stažení hororu došlo kvůli srovnávání hlavní postavy s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem uživateli internetu.