16.3 C
Czech
Pondělí 25. září 2023

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

Společnost Huawei představila komplexní řešení datových center pro obnovu digitální infrastruktury

Barcelona 4. března 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Na veletrhu MWC 2022 v Barceloně představila společnost Huawei v rámci fóra Huawei Full-Stack Data Center Forum své komplexní řešení datových center. Zcela nové řešení, které má podnikům usnadnit zavádění moderních datových center, staví na komplexní nabídce služeb společnosti Huawei – od úspor energie až po IT vybavení. Je navrženo tak, aby pomohlo podnikům modernizovat infrastrukturu datových center a zároveň položit pevné základy pro digitální transformaci. Jeho základ tvoří čtyři klíčové principy: obnova výpočetní techniky a úložišť, obnova sítě, obnova spolehlivosti a obnova pro ekologii.

Tak jako se my neobejdeme bez mobilních telefonů, nemohou se podniky obejít bez datových center. Lze říci, že datová centra jsou počítači podniků. Do roku 2025 v nich bude podle odhadů agregováno více než 90 % výpočetního výkonu a dat. Proto jsou právě datová centra klíčem k přechodu podniků na digitální technologie. Analytik společnosti Informa Ian Redpath ve svém příspěvku uvedl: „Podniky již dnes modernizují svá datová centra pomocí ekologických zařízení pro DC, inovativních ICT infrastruktur a cloudových technologií. Obnova datových center zlepšuje efektivitu podnikání a optimalizuje celkové náklady na vlastnictví podniků (TCO).“

Pan Shi Wei, ředitel divize Huawei Data Center Solution, říká: „Budování cloudových, intenzivních a ekologických datových center představuje pro ICT infrastrukturu mnoho nových výzev. Naše komplexní řešení pro datová centra Full-Stack Data Center Solution tyto výzvy řeší obnovou výpočetní techniky a úložišť, sítě, spolehlivosti a ekologického provozu s cílem přetvořit digitální infrastrukturu a urychlit digitální transformaci.“

Koncept řešení Huawei Full-Stack Data Center solution tvoří čtyři hlavní principy:

Obnova výpočetní techniky a úložišť: Digitální transformace zvyšuje požadavky na výpočetní výkon a paměťové zdroje datových center. Společnost Huawei nabízí pro všechny scénáře disková pole typu all-flash, která urychlují zpracování dat v primárním úložišti, analýzu i zálohování. Její all-flash úložiště OceanStor Dorado například využívá síť NVMe over Fabric plus (NoF+) a algoritmus FlashLink, který snižuje latenci na 0,05 milisekundy – to je 2krát méně, než u konkurenčních produktů. Řada FusionCube HCI zavádí konvergenci výpočetního výkonu xPU, konvergenci úložiště-výpočetní výkon-výpočetní síť a konvergenci služeb, aby tak nabídla hypekonvergovanou infrastrukturu (HCI) s maximální efektivitou, ekologičností provozu a rozsahem aplikací včetně zvýšení hustoty virtuálních počítačů (VM)/kontejnerů o 30 % oproti tradičnímu HCI. Na usnadnění transformace do cloudu nabízí řešení Huawei Cloud Stack inteligentní platformu pro správu cloudu s inteligentními datovými jezery, která umožňuje zavést poskytování zdrojů na vyžádání a rychlé nasazování služeb. Řešení Huawei OceanStor Dorado se hojně využívá v celé řadě průmyslových odvětví po celém světě. V rámci fóra společnost Huawei rovněž představila novou generaci all-flash úložiště OceanStor Dorado s řešením active-active bez brány pro SAN a NAS a vyzvala zákazníky z oblasti zdravotnictví, aby se podělili o své zkušenosti s jeho používáním. Velké a střední nemocnice v evropských zemích aktuálně čelí naléhavým výzvám v oblasti výkonu, provozu a údržby při práci s daty, jejichž objem ročně narůstá o 60 až 120 %. Tyto výzvy snadno řeší all-flash úložiště OceanStor Dorado, které řeší úzká hrdla omezující výkon a zároveň zjednodušuje provoz a údržbu díky konsolidaci úloh. Jedinečné active-active řešení bez brány pro SAN a NAS navíc zajišťuje nulovou ztrátovost kritických dat a nulové narušení služeb.

Obnova sítě: Rostoucí rozsah služeb zvyšuje potřebu efektivity i komplexnost jejich správy. Společnost Huawei poskytuje síťové řešení, které zahrnuje bezztrátový Ethernet řízený jediným inteligentním iLossless algoritmem na trhu, vlnové multiplexy (WDM), směrovače využívající unikátní kabelovou technologii na úrovni desek i synergii dat a sítě pro okamžité, konsolidované poskytování služeb privátních linek s cílem dosáhnout maximální agility a efektivity sítí datových center.

Obnova spolehlivosti: Pro zlepšení schopnosti obnovy datových center po havárii (Disaster Recovery, DR) nabízí společnost Huawei DR řešení pro všechny scénáře. Řešení poskytuje komplexní zajištění DR, efektivní zálohování v celém cyklu a jednotnou správu DR, která garantuje vysokou spolehlivost datových center za všech okolností. Příkladem může být technologie spolupráce úložišť a WDM multiplexů od společnosti Huawei, která zkracuje dobu přepnutí active-active linky z 50 na 5 ms a zálohovací úložiště OceanProtect Backup Storage s all-flash architekturou, které díky end-to-end zrychlení trojnásobně zvyšuje šířku pásma pro zálohování.

Obnova pro ekologii: Společnost Huawei věří, že pro vybudování ekologického a nízkouhlíkového datového centra je třeba obnovit infrastrukturu datového centra v celém jeho životním cyklu – od výstavby přes napájení a distribuci až po chlazení, provoz a údržbu. Zároveň Huawei nabízí plně propojený konvergovaný napájecí modul vybavený vysokokapacitním UPS zdrojem s integrovaným rozvodem napájení (Power Distribution Center, PDC), umožňující snížení uhlíkové stopy datového centra o 47 %. Tento typ modulu také plně využívá prostor datového centra a šetří více než 10 % prostoru pro IT zařízení. Společnost Huawei dále nabízí zařízení pro kondicionování prostředí EHU (Environment Handling Unit) na bázi nepřímého odpařovacího chlazení, které využívá unikátní polymerové výměníky tepla a maximalizuje přirozené zdroje chlazení. EHU lze dále doplnit technologií iCooling, technologií optimalizace spotřeby energie AI, a snížit tak PUE na méně než 1,2 ve srovnání s chladicím systémem založeným na chladicí vodě, čímž se roční spotřeba energie sníží o více než 14 %.

Spojením výhod komplexních produktů a řešení pro datová centra pomáhá společnost Huawei zákazníkům vybudovat špičková cloudová, intenzivní a ekologická datová centra a podpořit jejich digitální transformaci.

Pro více informací o komplexním řešení pro datová centra Huawei Full-Stack Data Center Solution navštivte oficiální stránku: https://e.huawei.com/en/products/full-stack-data-center

Mobilní veletrh MWC Barcelona 2022 probíhá od 28. února do 3. března ve španělské Barceloně. Stánek společnosti Huawei Enterprise se nachází na místě 1H50 v hale 1 Fira Gran Via. Další podrobnosti o digitální transformaci průmyslových odvětví naleznete na adrese: Huawei Enterprise na MWC 2022 | New Value Together

Foto
https://mma.prnewswire.com/media/1758732/Mr_Shi_Wei_Director_Huawei_Data_Center_Solution_Dept_unveils_Huawei.jpg

KONTAKT: [email protected]

Sledujte nás na sítích

Scénáristé dosáhli předběžné dohody s hollywoodskými filmovými studii. Herci budou dál stávkovat

Hollywoodská filmová studia dosáhla se zástupci odborových svazů scénáristů předběžné dohody. Ta může ukončit pět měsíců trvající stávky, které nechaly kalifornskou ekonomiku „vykrvácet“. Podmínky dohody nejsou známy a ujednání se nevztahuje na herce.

Nejlepší seriály za rok 2023 (zatím), které musíte vidět

Každoroční souboj o místo v žebříčku nejlepších seriálů se plní už před začátkem sezóny. Nejčastěji se jedná o programy vracející se s dalšími sériemi. Mnohdy se však na přední příčky dostávají i úplné novinky ještě před odvysíláním pilotního dílu, nebo naopak klasiky, jež se se svými diváky loučí.

Při útoku v Kosovu zahynul kosovský policista, ozbrojenci jsou obklíčeni

Jeden kosovský policista přišel v noci na dnešek o život a další byl zraněn při střeleckém útoku v severním Kosovu, uvedl kosovský premiér Albin Kurti. Později informoval, že kosovská policie na místě obklíčila nejméně 30 ozbrojenců. Kosovská prezidentka Vjosa Osmaniová připsala útok, který označila za teroristický, srbským zločineckým skupinám. Její kancléř psal na platformě X v této souvislosti o "srbských zelených mužíčcích". Útok ostře odsoudil šéf unijní diplomacie Josep Borrell s tím, že viníci musejí být potrestáni. Srbský prezident Aleksandar Vučić uvedl, že odpoledne "vyvrátí všechny lži a konspirační teorie" kosovského premiéra Kurtiho, píše agentura AFP.

DOPORUČUJEME

VIDEOSTREAM ZDARMA: Konference Informační integrita v éře AI

ČTK bude v úterý 26. září 2023 v servisu PROTEXT VIDEO vysílat on-line konferenci Informační integrita v éře AI: (středo)evropská perspektiva, jejímž cílem je...

VIDEOSTREAM ZDARMA: TK k Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu

ČTK bude v úterý 26. září 2023 v servisu PROTEXT VIDEO vysílat on-line TK k Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu (MSV), který se koná v Brně...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Scénáristé dosáhli předběžné dohody s hollywoodskými filmovými studii. Herci budou dál stávkovat

Hollywoodská filmová studia dosáhla se zástupci odborových svazů scénáristů předběžné dohody. Ta může ukončit pět měsíců trvající stávky, které nechaly kalifornskou ekonomiku „vykrvácet“. Podmínky dohody nejsou známy a ujednání se nevztahuje na herce.

Lego vzdalo plán vyrábět stavebnice z recyklovaných plastových lahví

Dánský výrobce stavebnic Lego vzdal plán vyrábět kostičky z recyklovaných plastových lahví. Společnost uvedla, že podle jejích propočtů by přechod na recyklovaný materiál ve výsledku vedl k vyšším uhlíkovým emisím než setrvání u současného výrobního postupu. Informoval o tom deník The Guardian.

Nejlepší seriály za rok 2023 (zatím), které musíte vidět

Každoroční souboj o místo v žebříčku nejlepších seriálů se plní už před začátkem sezóny. Nejčastěji se jedná o programy vracející se s dalšími sériemi. Mnohdy se však na přední příčky dostávají i úplné novinky ještě před odvysíláním pilotního dílu, nebo naopak klasiky, jež se se svými diváky loučí.

Při útoku v Kosovu zahynul kosovský policista, ozbrojenci jsou obklíčeni

Jeden kosovský policista přišel v noci na dnešek o život a další byl zraněn při střeleckém útoku v severním Kosovu, uvedl kosovský premiér Albin Kurti. Později informoval, že kosovská policie na místě obklíčila nejméně 30 ozbrojenců. Kosovská prezidentka Vjosa Osmaniová připsala útok, který označila za teroristický, srbským zločineckým skupinám. Její kancléř psal na platformě X v této souvislosti o "srbských zelených mužíčcích". Útok ostře odsoudil šéf unijní diplomacie Josep Borrell s tím, že viníci musejí být potrestáni. Srbský prezident Aleksandar Vučić uvedl, že odpoledne "vyvrátí všechny lži a konspirační teorie" kosovského premiéra Kurtiho, píše agentura AFP.

Pařížský soud odsoudil francouzského rapera MHD za vraždu. Ve vězení si odsedí 12 let

Francouzský raper Mohamed Sylla, známý jako MHD, stráví 12 let ve vězení. K trestu ho odsoudil pařížský soud poté, co ho uznal vinným z vraždy třiadvacetiletého muže jménem Loic K z roku 2018. Podobný trest pak dostalo dalších pět spolupachatelů. Raper, který se proslavil především svým hudebním žánrem "African trap", ovšem vinu odmítá.

Ukrajina prolomila ruská opevnění u Verbove, není to poslední obranná linie

Ukrajinské ozbrojené síly prolomily ruská polní opevnění západně od obce Verbove v Záporožské oblasti, ale nejedná se o poslední obrannou linii Rusů v regionu. Ve své poslední analýze ruské války na Ukrajině to uvedl americký Institut pro studium války (ISW), který překonaná opevnění označil za specifickou sérii nejlépe připravených opevnění rozmístěných jako součást téměř souvislého pásu protitankového příkopu, takzvaných dračích zubů a bojových postavení západně od vsi Verbove.

Shanghai upgrade Etherea byl podle JPMorgan zklamáním

Shanghai upgrade Etherea, provedený v dubnu, zřejmě nezvýšil aktivitu na největším světovém blockchainu chytrých smluv, jak mnozí doufali, uvedla ve čtvrtek ve své výzkumné zprávě banka JPMorgan (JPM).