-6.5 C
Czech
Úterý 5. prosince 2023

Vydírat mě nebudete. Elon Musk poslal inzerenty někam

Elon Musk na sebe opět strhl pozornost poté, co na konferenci listu The New York Times poslal inzerenty někam s tím, že se vydírat nenechá. Reagoval tak na firmy, které přestaly inzerovat na sociální síti X kvůli antisemitskému obsahu. Muska to může připravit o miliony dolarů.

Ruská protivzdušná obrana sestřelila 41 ukrajinských dronů, tvrdí Moskva

Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila dohromady 41 ukrajinských dronů, uvedlo podle agentury Reuters ruské ministerstvo obrany. Dronovému útoku čelila také Ukrajina, v řadě oblastí zněly výstražné sirény.

Společnost Huawei představí na veletrhu MWC 2022 nízkouhlíkové datové centrum

Sledujte nás na sítích

Šen-čen (Čína) 23. února 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – S ohledem na stále narůstající naléhavost uhlíkové neutrality roste poptávka po nízkouhlíkových a ekologických datových centrech. Společnost Huawei, přední poskytovatel digitální infrastruktury, hodlá na nadcházejícím veletrhu MWC 2022, který se bude konat od 28. února do 3. března ve španělské Barceloně, představit své energeticky úsporné prefabrikované modulární řešení datového centra.

Při řešení problémů, kterým čelí tradiční datová centra, se tato společnost drží konceptu „modulární + inteligentní“ konstrukce a mění architekturu, chlazení, provoz, údržbu a napájení datového centra tak, aby bylo možné vybudovat zjednodušená, ekologická, inteligentní a bezpečná datová centra nové generace. Řešení společnosti Huawei je široce využíváno při výstavbě ekologických a nízkouhlíkových datových center a pomáhá operátorům dosáhnout cílů uhlíkové neutrality a optimalizovat výkon datových center.

Vybudování datového centra nové generace ve čtyřech krocích

Větší rozsah digitálních služeb nutí datová centra rozšiřovat infrastrukturu a komplikovat architekturu. Výstavba, nasazení, provoz i správa jsou časově a pracovně náročné. Provozovatele trápí dlouhá doba výstavby, vysoká spotřeba energie, náročná údržba a provoz a nízká spolehlivost tradičních řešení datových center.

Prefabrikované modulární datové centrum proto představuje ideální řešení. Stavební režim připomínající stavebnici LEGO umožňuje flexibilní konfiguraci a sestavení různých modulů. Datová centra lze rychle vybudovat i rozšířit, což zkracuje dobu výstavby a snižuje náklady. Toto řešení lze rychle uplatnit ve velkých datových centrech, která vyžadují časté škálování, zejména v datových centrech dopravců.

Společnost Huawei vypracovala čtyři kroky, které mají pomoci při plánování, výstavbě a správě inteligentních a ekologických datových center nové generace, mezi něž patří úpravy architektury, chlazení, provozu a údržby a také napájení.

1. Úpravy architektury: V současné době se prefabrikovaná modulární datová centra stala oborovým standardem. Modulární a prefabrikovaný přístup umožňuje zjednodušit dodávku a zkrátit stavební cyklus z více než 18 měsíců na méně než šest. To splňuje požadavky na nutnost rychlého spuštění služby. Prefabrikované modulární datové centrum společnosti Huawei má 97% míru montáže a během výstavby nedochází k produkci odpadních tekutin, plynů ani pevných odpadů. Spotřeba vody a míra tvorby odpadů při stavbě se snižuje o 80 %, míra využití je vyšší než 80 % a emise uhlíku při výstavbě se snižují o 90 %, čímž je dosaženo ekologické výstavby po celý životní cyklus.

2. Úpravy chlazení: Většinu elektrické energie v datovém centru spotřebuje chladicí systém, a proto se snaha o úspory energií a snižování emisí zaměřují právě na něj. Digitální technologie iCooling společnosti Huawei a její řešení nepřímého odpařovacího chlazení, které maximalizuje využití volných zdrojů chlazení, snižují hodnotu indikátoru energetické efektivity (PUE) datových center o 8 až 15 %.

3. Úpravy provozu a údržby: Prefabrikované modulární řešení datového centra společnosti Huawei je vybaveno digitálním inteligentním řešením provozu a údržby, který umožňuje autonomní provoz a údržbu datových center. Tím dochází ke snížení nákladů na provoz a údržbu přibližně o 35 %. Kromě toho zdokonalené a inteligentní řízení kapacity zlepšuje využití zdrojů datového centra přibližně o 20 %.

4. Úpravy napájení: Aby bylo možné vyhovět požadavkům na rostoucí množství služeb, musí datová centra nové generace používat standardizované a modulární konstrukce, které jim zajistí vysokou spolehlivost a stabilitu. Proto se pro napájení a chlazení klíčových zařízení používají konstrukční řešení N+1, N+X nebo dokonce 2N, aby tak bylo dosaženo vyšší úrovně zabezpečení. Prefabrikované modulární řešení datového centra Huawei, založené na koncepcích „více křemíku, méně mědi“ a „více lithiových baterií, méně olověných“, a také na prediktivní údržbě založené na umělé inteligenci, využívá záložních zdrojů s vysokou energetickou hustotou a účinností, a vizualizovaným způsobem následně řídí všechny články napájecího a distribučního systému. Tím se pasivní údržba mění na údržbu proaktivní. Tato opatření zajišťují nepřetržitý a stabilní provoz datových center.

Chcete-li získat další informace o prefabrikovaných modulárních řešeních datových center společnosti Huawei, navštivte náš stánek: 1H50, FIRA GRANT VIA hala 1, od 28. února do 3. března. Kromě toho můžete 1. března sledovat summit Huawei Digital Power, na kterém se sejdou tvůrci politik, vedoucí představitelé průmyslu a odborníci, aby společně diskutovali o trendech rozvoje ekologických a nízkouhlíkových sítí, inovativních technologiích a osvědčených postupech. Odkaz na živé vysílání summitu je k dispozici na adrese:https://live.huawei.com/mwc/meeting/en/10157.html

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1750549/image_5003324_45885874.jpg

KONTAKT: Connie Wangová, [email protected]

Vybrali jsme pro vás

Ve Fang-čcheng-kangu se konalo 3. mezinárodní fórum pro inovace a spolupráci v lékařství

Peking 5. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Inkluzivní výměna jako zdroj posílení globální lékařské spolupráce a podpora společného rozvoje26. listopadu se ve Fang-čcheng-kangu v čínské...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Julia Roberts prolomila mlčení o „srdcervoucí“ smrti Matthewa Perryho, s nímž kdysi tvořila pár

Populární americká herečka Julia Roberts zavzpomínala na svého bývalého přítele Matthewa Perryho. V pondělním rozhovoru umělkyně hovořila o svém novém filmu, zároveň se však poprvé veřejně vyjádřila k úmrtí hvězdy seriálu Přátelé.

Rusko na Ukrajinu po dohodě zprostředkované Katarem vrátí šest ukrajinských dětí

Rusko propustí další šestici ukrajinských dětí a umožní jim návrat k rodinám. Učiní tak na základě dohody zprostředkované Katarem, informoval dnes list The Washington Post (WP) s odkazem na katarské úřady. Děti, které podle zdrojů listu pobývaly u příbuzných v Rusku a na Ruskem okupovaných územích Ukrajiny, se nyní domů vrací přes Moskvu a Bělorusko.

Portugalský prezident přiznal, že se zabýval nákladnou léčbou po děti známých

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa přiznal, že se jeho kancelář zabývala žádostí o nákladnou péči, kterou podle tisku za nestandardních podmínek obdržely děti známých jeho syna. Píše to dnes server Público a další portugalská média. Prezident však tvrdí, že se zachoval jako v případě mnohých dalších žádostí, které dostává od občanů. Pro rezignaci nevidí důvody.

Nekalá soutěž. Asociace španělských médií žaluje společnost Meta o 550 milionů eur

Asociace španělských médií (Asociación de Medios de Información, AMI), která zastupuje přední španělské noviny i soukromé weby, zažalovala společnost Meta o 550 milionů eur (přes 13 miliard korun) za nekalou soutěž na trhu s reklamou.

Putin navštíví SAE a Saúdskou Arábii, v Moskvě bude jednat s Raísím

Íránský prezident Ebráhím Raísí navštíví 7. prosince Moskvu, kde bude jednat se svým protějškem Vladimirem Putinem. Oznámil to dnes Kreml podle tiskových agentur. Program jednání se ještě dokončuje, uvedl Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Podcenili jsme nebezpečí Íránu pro Blízký východ, řekl bývalý americký poradce pro národní bezpečnost

Spojené státy špatně vyčetly účast Íránu ve válce mezi Izraelem a Hamásem. Západ nechápe skutečné nebezpečí režimu pro Blízký východ. Upozornil na to bývalý poradce pro národní bezpečnost John Bolton. OSN varuje před peklem na jihu Pásma Gazy, kde pokračují tvrdé boje.

Izrael má plán na zaplavení tunelů Hamásu pod Pásmem Gazy vodou z moře

Izraelská armáda má připravený plán na zaplavení tunelů pod Pásmem Gazy mořskou vodou s cílem vyhnat z nich ozbrojence palestinského hnutí Hamás, informoval v pondělí deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Podle nich armáda zatím nerozhodla, kdy k tomuto plánu přistoupí. V tunelech mohou být také někteří ze stovky rukojmích, které Hamás od 7. října stále drží.

DOPORUČUJEME

Ve Fang-čcheng-kangu se konalo 3. mezinárodní fórum pro inovace a spolupráci v lékařství

Peking 5. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Inkluzivní výměna jako zdroj posílení globální lékařské spolupráce a podpora společného rozvoje26. listopadu se ve Fang-čcheng-kangu v čínské...

VIDEOSTREAM ZDARMA: Praha jako dog-friendly město

ČTK bude ve středu 6. prosince v servisu PROTEXT VIDEO vysílat on-line debatu nazvanou Praha jako dog-friendly město. Představeny budou výsledky průzkumu veřejného mínění...

Cirkulární revoluce: Jak uspěly udržitelné technologie v roce 2023

Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - V letošním roce podnikli spotřebitelé další pozitivní kroky směrem k udržitelnějším spotřebitelským návykům. Společná studie společností Swappie a...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Julia Roberts prolomila mlčení o „srdcervoucí“ smrti Matthewa Perryho, s nímž kdysi tvořila pár

Populární americká herečka Julia Roberts zavzpomínala na svého bývalého přítele Matthewa Perryho. V pondělním rozhovoru umělkyně hovořila o svém novém filmu, zároveň se však poprvé veřejně vyjádřila k úmrtí hvězdy seriálu Přátelé.

Rusko na Ukrajinu po dohodě zprostředkované Katarem vrátí šest ukrajinských dětí

Rusko propustí další šestici ukrajinských dětí a umožní jim návrat k rodinám. Učiní tak na základě dohody zprostředkované Katarem, informoval dnes list The Washington Post (WP) s odkazem na katarské úřady. Děti, které podle zdrojů listu pobývaly u příbuzných v Rusku a na Ruskem okupovaných územích Ukrajiny, se nyní domů vrací přes Moskvu a Bělorusko.

Portugalský prezident přiznal, že se zabýval nákladnou léčbou po děti známých

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa přiznal, že se jeho kancelář zabývala žádostí o nákladnou péči, kterou podle tisku za nestandardních podmínek obdržely děti známých jeho syna. Píše to dnes server Público a další portugalská média. Prezident však tvrdí, že se zachoval jako v případě mnohých dalších žádostí, které dostává od občanů. Pro rezignaci nevidí důvody.

Nekalá soutěž. Asociace španělských médií žaluje společnost Meta o 550 milionů eur

Asociace španělských médií (Asociación de Medios de Información, AMI), která zastupuje přední španělské noviny i soukromé weby, zažalovala společnost Meta o 550 milionů eur (přes 13 miliard korun) za nekalou soutěž na trhu s reklamou.

Putin navštíví SAE a Saúdskou Arábii, v Moskvě bude jednat s Raísím

Íránský prezident Ebráhím Raísí navštíví 7. prosince Moskvu, kde bude jednat se svým protějškem Vladimirem Putinem. Oznámil to dnes Kreml podle tiskových agentur. Program jednání se ještě dokončuje, uvedl Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Podcenili jsme nebezpečí Íránu pro Blízký východ, řekl bývalý americký poradce pro národní bezpečnost

Spojené státy špatně vyčetly účast Íránu ve válce mezi Izraelem a Hamásem. Západ nechápe skutečné nebezpečí režimu pro Blízký východ. Upozornil na to bývalý poradce pro národní bezpečnost John Bolton. OSN varuje před peklem na jihu Pásma Gazy, kde pokračují tvrdé boje.

Izrael má plán na zaplavení tunelů Hamásu pod Pásmem Gazy vodou z moře

Izraelská armáda má připravený plán na zaplavení tunelů pod Pásmem Gazy mořskou vodou s cílem vyhnat z nich ozbrojence palestinského hnutí Hamás, informoval v pondělí deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Podle nich armáda zatím nerozhodla, kdy k tomuto plánu přistoupí. V tunelech mohou být také někteří ze stovky rukojmích, které Hamás od 7. října stále drží.

Orbán vyzývá EU, aby nezahajovala přístupové rozhovory s Ukrajinou na prosincovém summitu

Maďarský premiér Viktor Orbán v nedávném dopise předsedovi Evropské rady Charlesi Michelovi zdůrazňuje, že zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou by nemělo být na programu nadcházejícího prosincového summitu EU. V dopise rovněž vyzývá ke zdrženlivosti při poskytování další finanční pomoci válkou zmítané Ukrajině, upozorňuje na nutnost předchozí "strategické diskuze" o evropské budoucnosti země a varuje před možným rozpadem jednoty EU.

Ruská protivzdušná obrana sestřelila 41 ukrajinských dronů, tvrdí Moskva

Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila dohromady 41 ukrajinských dronů, uvedlo podle agentury Reuters ruské ministerstvo obrany. Dronovému útoku čelila také Ukrajina, v řadě oblastí zněly výstražné sirény.