menu

14 C
Czech
Sobota 12. července 2025

Trump: Protiamericky smýšlející země si připlatí dodatečné desetiprocentní clo

Každá země, která se ztotožní s protiamerickými postoji skupiny BRICS, bude bez výjimek zatížena dodatečným desetiprocentním clem, napsal americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social. Dodal, že od pondělí bude jeho administrativa rozesílat dopisy s konečnými sazbami.

Společnost Huawei dodá technologii do jedné z největších elektráren na bázi obnovitelných zdrojů ve střední a východní Evropě

Trump a klaun? Je to urážka naší profese, rozzuřil se komik

Americký prezident Donald Trump je kontroverzní osobnost a kritici nejen ve Spojených státech ho často označují za klauna a jeho vládu za cirkus. To se ovšem nelíbí skutečným klaunům. Ohradil se proti tomu například Tim Cunningham, prezident představenstva organizace Clowns Without Borders (Klauni bez hranic).

Kleczew (Polsko) 5. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – V Polsku vznikne největší hybridní energetická farma ve střední a východní Evropě, která bude kombinovat fotovoltaickou a větrnou elektrárnu o celkovém výkonu 205 MW. Roční výroba bude dodávat elektřinu více než 100.000 domácností a sníží emise CO2 o téměř 160 tun. Pro rozvoj technologické infrastruktury elektrárny dodá společnost Huawei 710 strunových střídačů a 23 inteligentních trafostanic. Hybridní farma vzniká na místě bývalých těžebních dolů v Kleczewu ve Velkopolském vojvodství.

Elektrárna Kleczew Solar & Wind se nachází na pozemcích, kde v minulosti probíhala těžba, a bude jedním z největších parků obnovitelné energie ve střední a východní Evropě a prvním projektem v Polsku, který v tak velkém měřítku kombinuje fotovoltaické a větrné technologie. První fáze výstavby zahrnuje výstavbu fotovoltaické elektrárny o výkonu 193 MWp a větrné elektrárny o výkonu 12 MW. V rámci investice dodá společnost Huawei 23 inteligentních trafostanic a 710 střídačů, které jsou jednou z klíčových součástí fotovoltaické elektrárny. Předpokládaný roční výnos energie z fotovoltaické elektrárny je přibližně 222 GWh a z větrné farmy přibližně 47 GWh. Hybridní farma v Kleczewu bude schopna pokrýt energetické potřeby více než 100.000 domácností.

Společnost Huawei se již několik let soustavně podílí na rozvoji moderního energetického sektoru pomocí inteligentních fotovoltaických řešení. „Jsem nesmírně potěšen, že naše technologie mohou aktivně podporovat ekologickou transformaci Polska v takových klíčových projektech, jako je hybridní elektrárna v Kleczewu. Jedná se o velmi důležitou investici na cestě k úplné dekarbonizaci polské ekonomiky a zajištění zelené, čisté a nákladově efektivní energie pro celou společnost,“ uvedl Ryszard Hordyński, ředitel pro strategii a komunikaci, Huawei Poland.

Investorem elektrárny Kleczew Solar & Wind je společnost Lewandpol Group, správcem aktiv je společnost Ergy, generálním dodavatelem je společnost Electrum Group, která je zodpovědná za implementaci regulátoru činného a jalového výkonu Renedium.

„Jedná se o strategicky důležitý projekt směřující k dekarbonizaci polského hospodářství. Dodavatelé a zhotovitelé zapojení do dodavatelského řetězce byli pečlivě vybráni, aby byla zajištěna efektivita a spolehlivost během výstavby elektrárny i po jejím skončení. Jsme si jisti, že budeme spolupracovat s těmi nejlepšími dodavateli, mezi něž patří i společnost Huawei, která je na polském trhu již známá jako spolehlivý dodavatel špičkových střídačů,“ řekl Marcin Kuprel, generální ředitel společnosti Ergy.

Společnost Huawei využívá své výhody v oblasti digitálních technologií a technologií v oblasti energetiky a integruje své zavedené digitální technologie s fotovoltaikou, systémy pro ukládání energie, cloudem a technologiemi umělé inteligence. Nabízí inteligentní fotovoltaická a skladovací řešení pro tři hlavní scénáře výroby, přenosu, distribuce a spotřeby energie: inteligentní fotovoltaické řešení pro veřejné použití, inteligentní fotovoltaické řešení pro firmy a průmyslové podniky a inteligentní fotovoltaické řešení pro domácnosti. Tato řešení snižují vyrovnané náklady na elektřinu (LCOE) fotovoltaických elektráren po celou dobu jejich životnosti a zlepšují výkonnost při vytváření sítě, díky čemuž se fotovoltaika stává primárním zdrojem energie.

„To, že si naši obchodní partneři vybrali právě naše střídače a chytré trafostanice je nejlepším potvrzením vysoké kvality a spolehlivosti našich technologií. Investice Kleczew Solar & Wind je vyvrcholením dlouholeté komplexní obchodní spolupráce a zároveň důležitým faktorem pro další rozvoj hybridních elektráren. Důvěra našich obchodních partnerů Ergy, Electrum a investora Lewandpol v naše produkty nás naplňuje hrdostí a motivuje k další práci ve jménu vývoje bezemisních zdrojů energie. Stojí za zmínku, že střídače Huawei byly první v Polsku, které získaly časově neomezenou povinnou certifikaci pro všechny fotovoltaické měniče,“ dodává Paweł Strzałkowski, senior account manager oddělení Digital Power, Huawei Poland.

Na výstavbě fotovoltaické části elektrárny Kleczew Solar & Wind se podílejí společnosti Electrum, Jinko Solar, Budmat a Tele-Fonika Kable.

Foto
https://mma.prnewswire.com/media/2013200/project_picture.jpg

Kontakt: Nicole Li, likun47@huawei.com

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soudkyně nařídila zastavení plošného zadržování migrantů v části Kalifornie

Americká federální soudkyně v noci na dnešek nařídila administrativě prezidenta Donalda Trumpa, aby zastavila plošné zadržování a zatýkání přistěhovalců v sedmi kalifornských okresech, včetně Los Angeles. Informovala o tom agentura AP. Soudkyně Maame E. Frimpong vydala také samostatné nařízení, kterým federální vládě zakázala omezovat přístup advokátů do losangeleského imigračního detenčního zařízení.

Lavrov přistál v Severní Koreji, zahájil plánovanou třídenní návštěvu

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov přistál ve Wonsanu v Severní Koreji. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na státní agenturu KCNA. Šéf ruské diplomacie tak zahájil plánovanou třídenní návštěvu země, která je blízkým spojencem Moskvy. Pchjongjang aktivně podporuje válku proti Ukrajině - poskytl nejen množství munice, raket a dalších zbraní, ale i tisíce severokorejských vojáků. Ti se zapojili do bojů proti ukrajinským jednotkám v ruské Kurské oblasti.

Soud zrušil dohodu o vině a trestu pro mozek útoků z 11. září

Federální odvolací soud ve Washingtonu zablokoval dohodu, která měla ukončit roky trvající právní bitvu o trest pro hlavní postavy teroristických útoků z 11. září. Rozhodnutí se týká i Khalida Sheikha Mohammeda, označovaného za architekta atentátů.

Bitcoin vystoupal na rekordních 118 000 dolarů. Prostor pro další růst má

Bitcoin pokračuje v raketovém růstu, přičemž v pátek vystoupal na nové historické maximum nad 118 000 dolarů. Kryptoměnový trh podpořil rekordní příliv kapitálu do bitcoinových ETF, pozitivní vývoj na akciových trzích i náznaky změny měnové politiky ve Spojených státech. Současná rally se podle analytiků navíc výrazně liší od předchozích cyklů, přičemž data z on-chain analýz i chování investorů svědčí ve prospěch pokračujícího růstu.

Rusko kvůli válce na Ukrajině zabavilo majetek v hodnotě 50 miliard dolarů

Rusko od své totální invaze na Ukrajinu v roce 2022 zabavilo podle nové analýzy majetek v hodnotě 50 miliard dolarů (1,053 bilionu korun). Částečně jde o zahraniční aktiva západních firem, které se stáhly z Ruska. Částka však zahrnuje i majetek významných ruských podnikatelů zabavený státem – a to uprostřed horšící se ruské ekonomické situace.

Čtyři afričtí miliardáři jsou bohatší než polovina kontinentu

Čtyři afričtí miliardáři jsou bohatší než polovina kontinentu, uvádí zpráva neziskové organizace Oxfam. V Africe rostou nerovnosti rychleji než jinde ve světě a nachází se tam téměř polovina nejchudších států; sedm z deseti lidí, kteří nyní žijí v extrémní chudobě, pochází také z Afriky.
Reklama

DOPORUČUJEME

Bybit EU – budování důvěry v regulovanou evropskou kryptobudoucnost

Vídeň (Rakousko) 12. července 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - Dnešní tisková konference přináší oficiální představení společnosti Bybit EU rakouským a evropským médiím. Se svým sídlem v...

V Pekingu se konal 12. světový kongres o vysokorychlostní železnici

Peking 11. července 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - Současně proběhl veletrh MODERN RAILWAYS (MODERNÍ ŽELEZNICE) 2025Zpráva deníku China Daily:Podle zprávy čínské státní železnice China State Railway...

Hisense přináší atmosféru stadionu FIFA 2025™ do každé domácnosti díky projektorům PX3-PRO a C2 Ultra

Čching-tao (Čína) 11. července 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední světová značka spotřební elektroniky a domácích spotřebičů Hisense přináší fotbalovým fanouškům revoluci v domácím sledování Mistrovství...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soudkyně nařídila zastavení plošného zadržování migrantů v části Kalifornie

Americká federální soudkyně v noci na dnešek nařídila administrativě prezidenta Donalda Trumpa, aby zastavila plošné zadržování a zatýkání přistěhovalců v sedmi kalifornských okresech, včetně Los Angeles. Informovala o tom agentura AP. Soudkyně Maame E. Frimpong vydala také samostatné nařízení, kterým federální vládě zakázala omezovat přístup advokátů do losangeleského imigračního detenčního zařízení.

Lavrov přistál v Severní Koreji, zahájil plánovanou třídenní návštěvu

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov přistál ve Wonsanu v Severní Koreji. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na státní agenturu KCNA. Šéf ruské diplomacie tak zahájil plánovanou třídenní návštěvu země, která je blízkým spojencem Moskvy. Pchjongjang aktivně podporuje válku proti Ukrajině - poskytl nejen množství munice, raket a dalších zbraní, ale i tisíce severokorejských vojáků. Ti se zapojili do bojů proti ukrajinským jednotkám v ruské Kurské oblasti.

Turecké moře znovu dusí sliz. Pod hladinou umírá život

Lepivá hrozba je zpět. Moře u Istanbulu znovu pokrývá sliz, který dusí vše živé. Přestože plány na záchranu existují, výsledky jsou mizivé. Marmarské moře se mění v tichou ekologickou katastrofu.

Soud zrušil dohodu o vině a trestu pro mozek útoků z 11. září

Federální odvolací soud ve Washingtonu zablokoval dohodu, která měla ukončit roky trvající právní bitvu o trest pro hlavní postavy teroristických útoků z 11. září. Rozhodnutí se týká i Khalida Sheikha Mohammeda, označovaného za architekta atentátů.

Bitcoin vystoupal na rekordních 118 000 dolarů. Prostor pro další růst má

Bitcoin pokračuje v raketovém růstu, přičemž v pátek vystoupal na nové historické maximum nad 118 000 dolarů. Kryptoměnový trh podpořil rekordní příliv kapitálu do bitcoinových ETF, pozitivní vývoj na akciových trzích i náznaky změny měnové politiky ve Spojených státech. Současná rally se podle analytiků navíc výrazně liší od předchozích cyklů, přičemž data z on-chain analýz i chování investorů svědčí ve prospěch pokračujícího růstu.

Rusko kvůli válce na Ukrajině zabavilo majetek v hodnotě 50 miliard dolarů

Rusko od své totální invaze na Ukrajinu v roce 2022 zabavilo podle nové analýzy majetek v hodnotě 50 miliard dolarů (1,053 bilionu korun). Částečně jde o zahraniční aktiva západních firem, které se stáhly z Ruska. Částka však zahrnuje i majetek významných ruských podnikatelů zabavený státem – a to uprostřed horšící se ruské ekonomické situace.

Čtyři afričtí miliardáři jsou bohatší než polovina kontinentu

Čtyři afričtí miliardáři jsou bohatší než polovina kontinentu, uvádí zpráva neziskové organizace Oxfam. V Africe rostou nerovnosti rychleji než jinde ve světě a nachází se tam téměř polovina nejchudších států; sedm z deseti lidí, kteří nyní žijí v extrémní chudobě, pochází také z Afriky.

Lavrov znovu jednal s Rubiem během setkání zemí ASEAN v Malajsii

Šéfové ruské a americké diplomacie spolu znovu jednali na okraj zasedání Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) v Malajsii, napsala dnes ruská tisková agentura TASS. Podle jejích informací Sergej Lavrov a Marco Rubio vedli krátký neformální rozhovor, o němž zatím nebyly zveřejněny podrobnosti. Rozhovor následoval po čtvrtečním padesátiminutovém jednání obou představitelů v Kuala Lumpuru. Po něm Rubio řekl, že americký prezident Donald Trump je zklamaný, že Rusko není pružnější ohledně ukončení války na Ukrajině. Podle Rubia je potřeba stanovit plán, jak konflikt ukončit. Lavrov na schůzce představil nový koncept ohledně Ukrajiny, řekl podle agentury AFP Rubio s tím, že jej projedná s Trumpem.

Trump vůbec poprvé pošle Ukrajině nové zbraně. Zaplatí je NATO

Americký prezident Donald Trump poprvé od svého návratu do Bílého domu pošle vojenskou pomoc Ukrajině. Podle anonymního zdroje z Trumpovy administrativy by měla zásilka mít hodnotu 300 milionů dolarů (6,3 miliardy korun). Šéf Bílého domu uvedl, že ji zaplatí členové Severoatlantické aliance (NATO).
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás