-0.1 C
Czech
Středa 11. února 2026
Protext ČTKSpolečnost Huawei Cloud spouští finanční kontejnerový cloud, který umožní cloudově nativní core...

Společnost Huawei Cloud spouští finanční kontejnerový cloud, který umožní cloudově nativní core banking

Šanghaj 9. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – V dnešní digitální době, kdy data z cloudů přibývají neuvěřitelnou rychlostí, investuje stále více podniků do využívání cloudových nativních technologií s cílem zvýšit produktivitu a přenositelnost a zlepšit bezpečnost, výkon a předvídatelnost. Vytváření cloudově nativního základu z kontejnerových klastrů se stalo oborovým standardem.

William Dong, prezident Huawei Cloud Marketing, vystoupil 7. června na globální konferenci o inteligentním finančnictví Huawei Global Intelligent Financial Summit s hlavním projevem zaměřeným na poznatky z oboru a hodnotové nabídky a představil zde inovativní řešení Financial Container Cloud (finanční kontejnerový cloud). V návaznosti na svou strategii Everything as a Service (vše jako služba) se společnost Huawei Cloud snaží stát cloudovou základnou a průmyslovým nástrojem pro digitální transformaci. Banky budou zrychlovat tempo digitální transformace a chytrých financí ve třech směrech: odolná infrastruktura, modernizované finanční aplikace a konvergence finančních dat a umělé inteligence.

Nové řešení na summitu podrobně představil Hu Yuhai, viceprezident Huawei Cloud Stack: „Financial Container Cloud, jehož základem je Huawei Cloud Stack, je nasazen v lokálních datových centrech zákazníků. Jeho čtyřmi hlavními vlastnostmi jsou vysoký výkon, vysoká škálovatelnost a bezpečnost, dobrá udržovatelnost a vysoká úroveň otevřenosti a kompatibility.“

Mimořádně vysoký výkon

Financial Container Cloud obsahuje nejnovější cloudovou službu Huawei Cloud, CCE Turbo, která nabízí vynikající výkon a působivý zážitek.

CCE Turbo poskytuje vertikální optimalizaci a především transformuje síťové propojení mezi kontejnery a platformou IaaS (Infrastructure as a service, infrastruktura jako služba), čímž pomáhá zákazníkům přejít od „BUILD ON CLOUD“ (tvorby aplikací provozovaných na cloudu) k „BUILD IN CLOUD“ (tvorbě aplikací v cloudu). Pomocí průchozí síťové architektury dokáže zlepšit latenci systému o 20 %. CCE Turbo také podporuje širokou škálu síťových funkcí, jako je IPv4 a IPv6 dual stack, stejně jako Security Group a QoS.

Kontejnerová služba vyvinutá společností Huawei pomohla Čínské zemědělské bance (Agricultural Bank of China) snadno zvládnout nápory v nejvytíženějších hodinách, kdy dochází až k 600.000 transakcím za sekundu.

Rozšířené možnosti pro finančnictví, vysoká škálovatelnost a zabezpečení

Dodejme, že finanční podniky vyžadují od všech IT systémů flexibilitu a škálovatelnost.

Huawei Financial Container Cloud umožňuje škálování až na sto tisíc podů v rámci jednoho klastru, které mohou přibývat rychlostí deset tisíc podů za sekundu. Umožňuje také rozšíření napříč více klastry (cross-cluster) s jednotnou správou plánování a konzistentním fungováním. V neposlední řadě navíc posiluje zabezpečení podniků, a to včetně jejich poskytovatelů, klastrů a nájemců.

Pomocí kontejnerového cloudu Huawei modernizovala své podnikání například i Čínská poštovní spořitelna (Postal Savings Bank of China, PSBC), aby tak získala možnost rychle reagovat na zvýšení provozu, zkrátit vývojový cyklus aplikací a zaručit vysokou dostupnost služeb díky řešení s active-active uspořádáním klastrů.

Dobrá udržovatelnost: Komplexní analýza výkonu aplikací

Vzhledem k rostoucímu počtu cloudových aplikací jsou IT systémy stále složitější, což představuje výzvu pro údržbu aplikací.

Společnost Huawei poskytuje funkce správy výkonu aplikací (Application Performance Management, APM) a provozu a údržby aplikací (Application operation & maintenance, AOM), které zákazníkům pomáhají vytvořit komplexní systém monitorování a analýzy.

APM umožňuje globální sledování a analýzu řetězců volání aplikací. Na aplikace nemá žádný negativní dopad, zákazníkům pomáhá aplikace snadno spravovat a identifikovat problémy s výkonem.

AOM komplexně monitoruje aplikace a infrastrukturu na jednotném panelu a poskytuje analýzu aplikací, instancí, poskytovatelů a transakcí v reálném čase.

Kontinuální přispívání do open source a přední cloudově nativní technologie

Společnost Huawei soustavně vyvíjí a poskytuje projekty pro open source komunity, jako jsou KubeEdge, Kamada a Volcano.

Je také jediným začínajícím členem projektu CNCF (Cloud Native Computing Foundation) v Asii a prvním platinovým členem v Číně. Aktuálně je Huawei lídrem v oblasti cloud nativních technologií, zejména kontejnerových cloudových řešení. Její kódový přínos komunitě Kubernetes je v Asii na prvním místě.

V oblasti financí využívá kontejnerové služby Huawei pět ze šesti velkých státních bank v Číně a mezi její zákazníky patří také více než polovina akciových komerčních bank. Do dnešního dne nasadila služba Huawei Cloud více než 50 milionů kontejnerových instancí, včetně 200.000 instancí v největším provozu.

V budoucnu chce Huawei Cloud Stack spolupracovat se zákazníky z odvětví finančnictví na dalším společném rozvíjení kontejnerových technologií a pronikání do světa cloudu pro digitální budoucnost.

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2095737/image_845932_55145298.jpg

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2095752/image_845932_55146380.jpg

KONTAKT: Lavanda Wang, lavanda.wang@huawei.com

Reklama

Doporučujeme

Policie zadržela muže kvůli zmizení Nancy Guthrie

Policie v Arizoně zadržela muže k výslechu v souvislosti se zmizením Nancy Guthrie, matky moderátorky pořadu Today Savannah Guthrie. Muže zastavili při silniční kontrole jižně od Tucsonu, úřady zatím nezveřejnily, kdo je a jakou roli mohl v případu hrát.

Ruský úřad omezí komunikační aplikaci Telegram, porušuje podle něj zákony

Ruský úřad pro kontrolu médií a internetu Roskomnadzor omezí internetovou aplikaci Telegram. Podle něj tato komunikační platforma porušuje ruské zákony, informují média. Pavel Durov, v Rusku narozený zakladatel Telegramu, uvedl, že aplikace bude bez ohledu na nátlak ctít svobodu projevu a ochranu soukromí uživatelů.

Po masové střelbě v Kanadě je deset mrtvých včetně útočnice

V kanadském Tumbler Ridge v Britské Kolumbii zemřelo při hromadné střelbě deset lidí včetně podezřelé. Policie zasahovala u místní střední školy a také v jednom domě, část obětí našla uvnitř školy.

Král Karel je připraven spolupracovat s policií kvůli obviněním kolem Andrewa

Britská monarchie znovu čelí nepříjemným otázkám. Nová vlna dokumentů spojených s Jeffrey Epsteinem vrací do centra pozornosti Andrewa Mountbatten-Windsor. Poprvé se k situaci přímo vyjádřil i král Karel. Naznačil, že palác nebude stát stranou, pokud se policie rozhodne jednat.

Budíček pro Evropu. Musí se stát mocností, vyzývá Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval Evropu, aby se důrazněji prosadila na globální scéně a začala jednat jako skutečná velmoc. Kontinent podle něj čeká budíček v důsledku rostoucích hrozeb ze strany Číny, Ruska a nově i Spojených států.

Europoslanci schválili snížení emisí o 90 procent do roku 2040 oproti roku 1990

Europoslanci dnes schválili klimatický cíl snížit do roku 2040 emise o 90 procent oproti roku 1990. Až pět procentních bodů čistých emisí může pocházet z vysoce kvalitních mezinárodních uhlíkových kreditů od partnerských zemí. Součástí dohody je i odložení zavedení emisních povolenek ETS2 o jeden rok, tedy na rok 2028.

Evropa zažila nejchladnější leden za posledních 16 let

Leden letošního roku byl v Evropě překvapivě studený. Podle služby Copernicus šlo o nejchladnější leden za posledních šestnáct let, průměrná teplota totiž klesla na minus 2,34 stupně Celsia. Na konci měsíce se nad severní polokoulí zvlnil polární jet stream a poslal mrazivý vzduch hluboko nad Evropu i Severní Ameriku. Některé regiony tak zažily zimní dny, jakých se v posledních letech objevuje čím dál méně.

Trump pohrozil Kanadě, že nepovolí otevřít nový most mezi oběma státy

Prezident Spojených států Donald Trump pohrozil, že nepovolí otevření dokončovaného mostu mezi americkým Detroitem a městem Windsor v Kanadě. Jako důvody na své sociální síti Truth Social zmínil kanadské vlastnictví mostu, odmítání prodeje amerického alkoholu v kanadské provincii Ontario, kanadská cla na americké mléčné produkty a kanadská obchodní jednání s Čínou.

Bangladéš těsně před volbami uzavřel obchodní dohodu s USA

Bangladéš dosáhl obchodní dohody s USA. Jihoasijská země se otevře širší škále amerického zboží. Na oplátku zajistí Bílý dům celní výjimky pro některé její oděvy a tarif na veškerý dovoz sníží z 20 na 19 procent. Bangladéš je hned po Číně druhým největším vývozcem oblečení.

Cílem jaderných rozhovorů podle Íránu bylo zjistit, zda USA věc berou vážně

Cílem nepřímých rozhovorů o íránském jaderném programu bylo zjistit, zda Spojené státy k věci přistupují vážně, uvedl dnes podle agentury Reuters mluvčí íránské diplomacie. Dodal, že krátká schůzka ukázala, že obě strany mají dostatek porozumění k tomu, aby rozhovory navzdory nedůvěře pokračovaly.

Nálety ruských dronů v noci zranily pět lidí, uvedly ukrajinské úřady

Čtyři zraněné, včetně dítěte, si v noci na dnešek vyžádal ruský útok drony na ukrajinskou Záporožskou oblast, v Oděské oblasti ruské údery vedly k výpadkům dodávek elektřiny. Jeden člověk utrpěl zranění při ruském útoku na město Družkivka v Doněcké oblasti, informovaly ukrajinské úřady. S výpadky elektřiny v důsledku ukrajinských útoků se podle médií potýkají také obyvatelé Belgorodské oblasti na západě Ruska.

Drahé paměťové čipy dělí trhy na vítěze a poražené

Ceny paměťových čipů v posledních měsících prudce rostou, což je jasně patrné na akciových trzích. Výrobci pamětí zaznamenávají raketový růst, zatímco společnosti závislé na dodávkách elektroniky čelí tlaku na marže a nejistotě ohledně toho, jak dlouho bude napětí v dodávkách trvat.

USA a Arménie uzavřely dohodu o civilní jaderné spolupráci

J. D. Vance dorazil do Arménie jako první úřadující viceprezident USA v historii země. V Jerevanu jednal s premiérem Nikolou Pashinyanem a oba oznámili posun v jednáních o civilní jaderné energetice. Washington tím posiluje vazby se státem, který dlouho spoléhal na Rusko, a zároveň tlačí na „mírovou dividendu“ po dohodě s Ázerbájdžánem.

Spojené státy zaútočily na další loď v Pacifiku, dva lidé zemřeli

Americká armáda ve východním Pacifiku zaútočila na další loď, která měla na palubě převážet drogy. Dva členové posádky zemřeli, jeden přežil a v rámci záchranné akce po něm pátrá ekvádorská pobřežní stráž. Šlo o třetí takový útok v tomto roce, k tomu předchozímu došlo minulý týden.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama