Více
  8 C
  Czech
  Úterý 21. března 2023

  Uvedení hororu Medvídek Pú bylo v Hongkongu zrušeno. Vtipálci postavu přirovnávají k Si Ťin-pchingovi

  Uvedení britského snímku Medvídek Pú: Krev a med v Hongkongu plánované na tento týden bylo zrušeno, uvedl v úterý filmový distributor bez udání důvodu. Tento krok vyvolal spekulace, že ke stažení hororu došlo kvůli srovnávání hlavní postavy s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem uživateli internetu.

  Společnost Eaton slaví 30 let v České republice

  Praha 23. února 2023 (PROTEXT) – Za tuto dobu zde kromě zajištění prodeje výrobků a služeb postavila také výrobní závod, zřídila unikátní inovační centrum a vybudovala distribuční centrum

  Společnost Eaton, která je přední společností v oblasti řízení distribuce energie a její transformace, slaví v tomto roce třicetileté výročí od vstupu na český trh. Společnost do České republiky původně vstoupila jako součást koncernu Felten & Guilleaume a soustředila se na prodej komponentů pro distribuci elektrické energie. Během následujících let zde proinvestovala stovky milionů Kč, postavila výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí a zřídila super moderní Evropské inovační centrum v Roztokách u Prahy. Eaton v České republice provozuje také jedno ze svých evropských logistických center, které je zodpovědné za dodávky produktů do řady zemí střední a východní Evropy. „Za třicet let existence v České republice se nám podařilo vytvořit komplexní dodavatelský řetězec, který zahrnuje vývoj, výrobu, prodej, logistiku a servis,“ říká Jan Hrůza, který má na starosti obchodní aktivity společnosti Eaton pro Českou a Slovenskou republiku. Společnost se řadí mezi největší americké investory v České republice.

  V roce 1993 vstoupila společnost Eaton na český trh jako součást koncernu Felten & Guilleaume, který se později sloučil s koncernem Moeller. V roce 2008 získal koncern Moeller nového vlastníka – společnost Eaton Corporation – a zahájil své začleňování do jeho struktur. V roce 2009 došlo k přejmenování společnosti Moeller Elektrotechnika na Eaton Elektrotechnika. Pro společnost to znamenalo velkou příležitost pro další růst a možnost být součástí silné mezinárodní společnosti, která může reagovat na měnící se potřeby zákazníků.

  Významnou součástí aktivit společnosti Eaton v České republice je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí. Ten byl založen v roce 1994 z důvodu výroby zejména rozváděčových skříní a rozvodnic, proudových chráničů, jističů, ale také komponent k chytré elektroinstalaci. V současné době se zde vyrábějí zejména vzduchové jističe, rozváděče a RF komponenty xComfort. Na vybudování závodu, který se rozprostírá v areálu o ploše 50 000 m2, bylo firmou doposud proinvestováno více než 650 mil. Kč. Se svými téměř osmi sty pracovníky se závod řadí mezi nejvý­znamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

  Kromě vlastní výroby se zde společnost od počátku soustředí také na softwarovou podporu svých produktů pomocí programů E-Config nebo xSpider (Pavouk). Ten prošel rozsáhlým vývojem a jeho nová generace z roku 2016 s plnou grafikou na úrovni CAD a novým výpočetním jádrem se využívá v mnoha zemích světa.

  Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční centrum BDC v Pohořelicích u Brna. To zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton zákazníkům v České republice, na Slovensku a v dalších zemích střední a východní Evropy. Eaton podstatnou část svých výrobků vyváží také do zemí Evropské unie. Od roku 1998 společnost působí také na Slovensku. V roce 2011 proběhlo úspěšné propojení české a slovenské pobočky, v současné době tak na obou trzích působí dva právní subjekty se společnou organizační strukturou, která tak dokáže nejlépe reagovat na potřeby zákazníků, zajišťuje jim nejvyšší standard, rychlejší servis a kvalitnější služby. “Snažíme se vybudovat si a udržovat s našimi zákazníky v obou zemích silné partnerské vztahy, a to na základě excelentních služeb, od dodávání našich výrobků až po zákaznický servis, podporu zákazníků a jejich další vzdělávání,” vysvětluje Jan Hrůza.

  Založení Evropského Inovačního centra v Roztokách u Prahy v roce 2012 bylo dalším příkladem posílení pozice společnosti Eaton v České republice. Jde o úplně první inovační centrum společnosti Eaton v Evropě a páté takové na světě. Centrum hraje klíčovou roli v oblasti výzkumu a vývoje. Mezinárodní tým odborníků zde vyvíjí špičkové, energeticky účinné napájecí systémy se zaměřením na elektrifikaci dopravy, aplikace pro vozidla a letecký průmysl.

  Společnost Eaton za posledních 30 let podstatně rozšířila své portfolio, a to nejenom vlastním výzkumem a výrobou, ale také akvizicemi společností jako Powerware, Cooper Industries nebo nejnověji Tripp Lite. Produkty společnosti Eaton splňují požadavky na chytré a udržitelné energetické systémy a uspokojují zákazníky, kterým záleží na životním prostředí a udržitelném rozvoji. Ve světě v současnosti dochází k procesu zásadní změny trendů naší doby. Jde o rapidní vzestup digitalizace a přechod výroby energií z fosilních paliv na obnovitelné zdroje – a obě tyto změny jsou reakcí na bezprecedentní růst elektrifikace a na průběh klimatických změn. Vizí společnosti Eaton je zlepšovat kvalitu života a životního prostředí skrze využití technologií a služeb spojených s řízením spotřeby energie. Jako signatář úmluvy UN Global Impact se společně s dalšími společnostmi po celém světě zavázala k tomu, že bude i nadále zavádět udržitelná a sociálně odpovědná opatření a postupy.

  „Kromě energetické transformace a udržitelného rozvoje je pro společnost Eaton hlavním tématem vzdělávání, kterému se dlouhodobě a systematicky věnujeme. Naše populární odborná školení jsme v době pandemie covid-19 úspěšně převedli do on-line prostředí a v současné době probíhají presenční i distanční formou,“ zmiňuje Jan Hrůza. Účastníci se v jejich průběhu seznamují s produkty společnosti a s jejich správným využitím, mohou ale také diskutovat s odborníky a kolegy. Eaton reaguje na současnou energetickou krizi také přidáním nových, aktuálních témat, jakými jsou úspora energie s pomocí zařízení pro chytrou domácnost nebo fotovoltaika.

  O společnosti Eaton

  Eaton je společnost zabývající se inteligentním řízením energie, jejímž cílem je zlepšovat kvalitu života a chránit životní prostředí pro obyvatele na celém světě. Řídíme se naším závazkem podnikat správně, pracovat udržitelně a pomáhat našim zákazníkům hospodařit s energií ? dnes i v budoucnu. Využíváním globálních trendů růstu elektrifikace a digitalizace urychlujeme přechod naší planety na obnovitelnou energii, pomáháme řešit nejnaléhavější světové výzvy v oblasti řízení energie a děláme, co je nejlepší pro všechny zúčastněné strany a celou společnost.

  Společnost Eaton byla založena v roce 1911 a již sto let je kótována na newyorské burze. V roce 2022 jsme vykázali tržby ve výši 20,8 miliardy dolarů a našim zákazníkům sloužíme ve více než 170 zemích. Pro více informací navštivte webové stránky www.eaton.com. Sledujte nás na Twitteru a LinkedIn.

  ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Británie patří mezi nejhůře zalesněné státy Evropy, přístup mladých lidí k zeleni je omezený

  Klimatická úzkost u mladých lidí souvisí s nedostatkem zeleně, k níž mají ve Spojeném království špatný přístup. Upozornila na to britská charitativní organizace pro ochranu a obnovu lesů.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Stoltenberg varoval Čínu před dodávkami zbraní do Ruska

  Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes varoval Čínu před dodávkami smrtících zbraní do Ruska. Podpořilo by to podle něj nezákonnou válku, napsala agentura Reuters. Stoltenberg, který dnes představil výroční zprávu Severoatlantické aliance za loňský rok, své prohlášení učinil ve chvíli, kdy v Moskvě jednají ruský prezident Vladimir Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching.

  Uvedení hororu Medvídek Pú bylo v Hongkongu zrušeno. Vtipálci postavu přirovnávají k Si Ťin-pchingovi

  Uvedení britského snímku Medvídek Pú: Krev a med v Hongkongu plánované na tento týden bylo zrušeno, uvedl v úterý filmový distributor bez udání důvodu. Tento krok vyvolal spekulace, že ke stažení hororu došlo kvůli srovnávání hlavní postavy s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem uživateli internetu.

  Mezinárodní měnový fond odsouhlasil půjčku Srí Lance za téměř tři miliardy dolarů

  Obyvatelé Srí Lanky se dočkali zahájení záchranného balíčku od Mezinárodního měnového fondu. Čtyřletý program zahrnuje půjčku téměř tří miliard dolarů a přístup k dalšímu financování ve výši až sedm miliard dolarů. Pomoci má zemi vypořádat se s její dosud nejhorší finanční krizí v historii. Stát ale musí pokračovat v daňových a sociálních reformách.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Británie patří mezi nejhůře zalesněné státy Evropy, přístup mladých lidí k zeleni je omezený

  Klimatická úzkost u mladých lidí souvisí s nedostatkem zeleně, k níž mají ve Spojeném království špatný přístup. Upozornila na to britská charitativní organizace pro ochranu a obnovu lesů.

  CNN: Ukrajina obvinila ruského vojáka z pokusu o vraždu; útok natočil dron

  Ukrajinská policie v nepřítomnosti obvinila z válečných zločinů ruského vojáka, který je podezřelý, že postřelil civilistu během útoku zachyceného ukrajinským dronem. Mezi důkazy jsou i nahrávky telefonních hovorů, které Rus vedl s manželkou a přítelem. Americká televize CNN na svých internetových stránkách zveřejnila video zachycující loňskou červnovou událost nedaleko Izjumu.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Stoltenberg varoval Čínu před dodávkami zbraní do Ruska

  Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes varoval Čínu před dodávkami smrtících zbraní do Ruska. Podpořilo by to podle něj nezákonnou válku, napsala agentura Reuters. Stoltenberg, který dnes představil výroční zprávu Severoatlantické aliance za loňský rok, své prohlášení učinil ve chvíli, kdy v Moskvě jednají ruský prezident Vladimir Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching.

  Uvedení hororu Medvídek Pú bylo v Hongkongu zrušeno. Vtipálci postavu přirovnávají k Si Ťin-pchingovi

  Uvedení britského snímku Medvídek Pú: Krev a med v Hongkongu plánované na tento týden bylo zrušeno, uvedl v úterý filmový distributor bez udání důvodu. Tento krok vyvolal spekulace, že ke stažení hororu došlo kvůli srovnávání hlavní postavy s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem uživateli internetu.