-5.8 C
Czech
Pátek 9. ledna 2026
Protext ČTKSpolečnost Curaleaf International expanduje do České republiky díky partnerství se společností Astrasana...

Společnost Curaleaf International expanduje do České republiky díky partnerství se společností Astrasana Pharma

Londýn 15. března 2024 (PROTEXT/BusinessWire) – Spolupráce zvýší přístup k léčebnému konopí v České republice

Společnost Curaleaf International, součást Curaleaf Holdings (TSX:CURA) a jedna z největších vertikálně integrovaných konopných společností v Evropě, expanduje prostřednictvím nové dohody o dodávkách se společností Astrasana Pharma s.r.o. do České republiky, která je pro ni novým trhem.

Česká republika, která je obecně považována za jeden z nejprogresivnějších národů v Evropě, legalizovala léčebné konopí v roce 2013. V nedávné době zaznamenal trh výrazný růst a podle prognóz by se měl do roku 2027 ztrojnásobit, což svědčí o potenciálu tohoto odvětví v zemi.

Díky partnerství se společností Astrasana Pharma s.r.o. bude květina EU-GMP od společnosti Curaleaf International dostupná pacientům prostřednictvím lékárny Pilulka, předního poskytovatele zdravotní péče v této oblasti. Tato spolupráce podtrhuje odhodlání společnosti Curaleaf International nabízet pacientům spolehlivý přístup k produktům z léčebného konopí při zachování nejvyšších standardů kvality a služeb.

Juan Pablo Martinez, ředitel společnosti Curaleaf International, řekl: „Naše partnerství se společností Astrasana Pharma s.r.o. znamená další krok vpřed na rostoucím evropském trhu s léčebným konopím. Společnou prací chceme zlepšit přístup k vysoce kvalitnímu léčebnému konopí v České republice. V době rostoucí poptávky po léčebném konopí v Evropě tato spolupráce podtrhuje naše odhodlání poskytovat spolehlivé produkty a podporovat pokrok v oblasti zdravotní péče. Společně usnadňujeme přístup pacientů k léčebnému konopí a přispíváme k rozvoji tohoto odvětví.“

O společnosti Curaleaf International:

Společnost Curaleaf International je jednou z největších vertikálně integrovaných konopných společností v Evropě. Její jedinečná dodavatelská a distribuční síť na celém evropském trhu spojuje špičkovou vědu a výzkum s nejmodernějším pěstováním, extrahováním a výrobou. Při rychlém růstu je kladen důraz na kvalitu a odbornost, aby byla zajištěna bezpečná, spolehlivá a účinná péče pro všechny.

Síť dceřiných společností společnosti Curaleaf International zahrnuje kliniku Curaleaf, lékárnu Curaleaf a laboratoře Curaleaf ve Spojeném království. Kromě toho se rozrostla o pěstírnu Terra Verde v Portugalsku, výzkumné a vývojové pracoviště Medalchemy ve Španělsku, velkoobchodní a distributorskou společnost Four20 Pharma v Německu a o polskou velkoobchodní společnost Can4Med.

Společnost Curaleaf International je součástí Curaleaf Holdings, Inc., předního světového výrobce konopí. Společnost Curaleaf je kótována na burze TSX (torontská burza cenných papírů) a obchoduje se na mimoburzovním trhu OTCQX pod symbolem CURLF.

O společnosti Astrasana:

Společnost Astrasana Holding AG je celosvětově aktivní a v současné době provozuje šest dceřiných společností ve Švýcarsku, České republice, Velké Británii a Japonsku. Skupina se specializuje nejen na výrobu a distribuci léčebného konopí, ale také na distribuci konopných produktů bez THC. Touto novou dohodou o dodávkách posiluje společnost Astrasana Pharma s.r.o. svou pozici průkopníka na rozvíjejícím se trhu s léčebným konopím v České republice a zároveň tak podtrhuje závazek společnosti Astrasana Holding AG v oblasti inovací a kvality v konopném průmyslu.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240314299442/cs/

Kontakty:

Third City PR – curaleaf@thirdcity.co.uk

Cathy Farmer – 07805 754904

Zdroj: Curaleaf International

 

Reklama

Doporučujeme

Trump: Je na čínském prezidentovi, co Čína udělá na Tchaj-wanu

Americký prezident Donald Trump uvedl, že je na čínském prezidentovi Si Ťin-pchingovi, co Čína udělá na Tchaj-wanu. Zároveň ale naznačil, že nechce, aby Čína nad Tchaj-wanem převzala kontrolu. Šéf Bílého domu to uvedl ve středečním rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Nahrávku rozhovoru NYT zveřejnil ve čtvrtek. Tchajwanská otázka je výhradně věcí Číny a nikdo zvenčí se do ní vměšovat nebude, reagovalo podle agentury Reuters čínské ministerstvo zahraničí.

Macinka přijel na návštěvu Ukrajiny, setká se s ukrajinským protějškem

Český ministr zahraničí Petr Macinka přijel dnes ráno na návštěvu Ukrajiny. V Kyjevě se má setkat se svým ukrajinským protějškem Andrijem Sybihou. Na cestě ho doprovází mimo jiné poslanec a čestný prezident Motoristů Filip Turek. ČTK to sdělil mluvčí Černínského paláce Daniel Drake.

Nejvyšší soud dnes může zveřejnit rozhodnutí o Trumpových clech

Nejvyšší soud v pátek může rozhodnout o legitimnosti cel amerického prezidenta Donalda Trumpa, upozornil server CNBC. V případě neúspěchu by šlo o komplikaci pro jeho administrativu, neznamenalo by to však konec tarifů. Existuje více způsobů, jak může daně na zahraniční dovoz uvalovat.

Íránská televize obvinila USA a Izrael z podněcování protestů

Íránská státní televize dnes prolomila mlčení o demonstracích, které přes noc zachvátily zemi. Tvrdí, že násilnosti a požáry rozpoutali "terorističtí agenti" Spojených států a Izraele. Krátká reportáž o protestech byla nenápadně zařazena do ranního vysílání státní televize v 8:00 hodin místního času (6:00 SEČ) a představuje první oficiální vyjádření k nejnovějším demonstracím, píše agentura AP.

Trump naznačil, že nechá vypršet americko-ruskou smlouvu Nový START

Americký prezident Donald Trump naznačil, že nechá vypršet smlouvu Nový START mezi USA a Ruskem, jejíž platnost končí letos 5. února. Uvedl to v rozsáhlém rozhovoru pro list The New York Times (NYT). Zastánci kontroly zbraní se obávají, že dvě největší jaderné velmoci světa začnou po vypršení platnosti smlouvy rozmísťovat strategické hlavice nad rámec stanovených limitů, což urychlí erozi globálního režimu kontroly zbraní.

Ruský dronový útok na Kyjev podle ukrajinských úřadů zabil nejméně čtyři lidi

Ruský dronový útok na Kyjev v noci na dnešek zabil nejméně čtyři lidi a dalších nejméně 19 lidí zranil. Způsobil také rozsáhlé škody na domech a infrastruktuře. S odkazem na ukrajinské úřady o tom informuje agentura Reuters.

Nejprve střílet, až pak se ptát. Dánsko by v případě invaze kladlo okamžitý odpor

Dánská armáda má povinnost v případě jakékoli invaze zahájit palbu bez rozkazů, vysvětlilo dánské ministerstvo obrany. Pokud by se cizí jednotky pokusily dobýt Grónsko, dánské síly by se řídily směrnicí vzniklou po konci druhé světové války, která je, jak vláda potvrdila, stále v platnosti.

NASA stahuje posádku Crew-11 z ISS kvůli zdraví astronauta

NASA rozhodla o předčasném návratu čtyřčlenné posádky mise Crew-11 z Mezinárodní vesmírné stanice na Zemi. Důvodem je zdravotní problém jednoho z astronautů, kterého agentura nejmenovala a nezveřejnila ani podrobnosti k jeho stavu.

Rusko při nočních útocích na Ukrajinu použilo raketu Orešnik, uvedla Moskva

Rusko oznámilo, že v noci při rozsáhlém útoku na Ukrajinu použilo i novou nadzvukovou střelu Orešnik, píší agentury s odkazem na ruské ministerstvo obrany. Podle jeho informací byl útok reakcí na ukrajinský pokus zaútočit na konci loňského roku drony na rezidenci ruského prezidenta Vladimira Putina.

Trump tvrdí, že Machado mu chce dát Nobelovu cenu míru

Prezident Donald Trump oznámil, že se příští týden setká s venezuelskou opoziční lídryní Maríou Corinou Machado. Zároveň řekl, že by přijal Nobelovu cenu míru, kterou mu podle jeho slov chce Machado předat nebo s ním sdílet.

Výpadek proudu na Ukrajině nechal v mrazech bez elektřiny přes milion domácností

Dva ukrajinské regiony se ve středu pozdě večer ocitly téměř úplně bez elektřiny po ruských útocích drony. Podle ukrajinských úřadů a provozovatele přenosové soustavy šlo o jeden z největších výpadků od začátku plnohodnotné invaze a bez proudu zůstalo přes milion domácností v Záporožské a Dněpropetrovská oblasti.

Trumpova administrativa plánuje odstoupení USA od klíčové klimatické dohody OSN

Bílý dům oznámil plán odejít z UNFCCC, dohody, která tvoří základ globální klimatické spolupráce. Součástí kroku má být i odchod z dalších institucí včetně IPCC. Kritici varují před izolací USA, právní experti zase řeší, kdo o takovém odchodu smí rozhodnout.

Johnny Knoxville ohlásil návrat Jackass, nový film už má datum premiéry

Legendární parta, která proměnila bolest v popkulturu, se vrací. Johnny Knoxville na Instagramu oznámil nový film společně s datem premiéry. Zatím ale neprozradil, co přesně fanoušky čeká a kdo se tentokrát objeví na place.

Izrael zaútočil v Gaze po neúspěšném odpalu rakety z Pásma Gazy

Izraelská armáda dnes oznámila, že provedla útok na raketové stanoviště poblíž města Gaza poté, co odhalila neúspěšný odpal rakety z Pásma Gazy, který nezasáhl izraelské území. Podle agentury Reuters vyvstávají otázky, kdy začne další fáze příměří v Gaze.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama