0.6 C
Czech
Středa 14. ledna 2026
Protext ČTKSpolečnost Arctech opět prokázala sílu svého know-how na projektu 500MW fotovoltaické elektrárny...

Společnost Arctech opět prokázala sílu svého know-how na projektu 500MW fotovoltaické elektrárny v Uzbekistánu

Šerabad (Uzbekistán) 15. září 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Arctech, přední světový dodavatel solárních sledovacích systémů, nosičů a stavebně integrovaných fotovoltaických řešení, s potěšením oznamuje podpis významného kontraktu s China Machinery Engineering Corporation (CMEC) na dodávku 500MW solárního sledovacího systému v Šerabadu v Surchandarijské oblasti v Uzbekistánu.

Společnost Arctech dodá pro tento projekt solární sledovací systém SkyLine II. Tento pevný sledovač je vybaven synchronním vícebodovým pohonným mechanismem. V aktivním stavu dokáže odolat větru o rychlosti až 22 m/s, což mu umožňuje sledovat slunce po více hodin a efektivně zvyšovat výrobu energie a vytvářet větší ekonomickou hodnotu pro provozovatele. Tuhost, kterou zajišťuje vícebodový hnací mechanismus, umožňuje také bezpečné uložení do úhlu 0 stupňů, což je rozhodující pro prevenci prasklin a poškození modulu.

Projekt fotovoltaické elektrárny v Šerabadu je pozemní solární projekt, který je plánován na ploše 600 hektarů. Oficiálně vstoupil do fáze komplexní výstavby a podle očekávání bude připojen k síti do konce roku 2023. Očekává se, že po svém dokončení vyrobí 1 040 000 MWh elektřiny a dodá dostatek čisté energie pro napájení 300 000 domácností. Projekt účinně řeší problém nedostatku energie v Uzbekistánu, snižuje závislost na fosilních zdrojích, pohání transformaci a modernizaci místní sociální energetické infrastruktury a podporuje rozvoj „zelené Hedvábné stezky“.

Na rok 2023 připadá desáté výročí iniciativy „Nová Hedvábná stezka“. Uzbekistán, který se nachází ve vnitrozemí Střední Asie, je pro ni důležitou opěrnou zemí. Čína a Uzbekistán neustále dosahují významných úspěchů v rámci spolupráce v oblasti udržitelné energetiky. Během nedávné státní návštěvy uzbeckého prezidenta v Číně se obě země dohody na výstavbě 11 solárních a větrných elektráren o celkovém instalovaném výkonu 4,8 GW.

Díky vynikajícím parametrům svých produktů a řešení získala společnost Arctech nedávno další dva projekty v Uzbekistánu, včetně
projektu pro výrobu fotovoltaické energie o výkonu 1 GW v regionech Kaškadarja a Buchara
a 240MW solární fotovoltaické elektrárny v Taškentu. Je to odrazem úspěchu strategie společnosti zaměřené na prohloubení iniciativy Nové Hedvábné stezky, což značí, že zákazníci upřednostňují kvalitu a renomé značky Arctech. Společnost Arctech se bude vždy orientovat na klienty, zvyšovat hodnotu pro všechny zúčastněné strany a prohlubovat si důvěru zákazníků stále pokročilejšími produkty a efektivnějšími službami.

KONTAKT: Jennifer Zhang, jennifer.zhang@arctechsolar.com; Erin Dong, erin.dong@arctechsolar.com

Reklama

Doporučujeme

KOMENTÁŘ: Mise metaverse pohořela, otěže přebírá AI. Změní Meta zase název?

Společnost Meta oznámila další vyhazovy zaměstnanců. Práci ztratí přes tisíc lidí, a to zejména těch, kteří pracovali kolem virtuální reality a metaversu Horizon. Přitom právě metaverse měl být hlavní pýchou nové éry společnosti, teď ale Mark Zuckerberg znovu mění směr.

Trump ukázal prostředníček člověku, který na něj při návštěvě továrny pokřikoval

Americký prezident Donald Trump při návštěvě závodu automobilky Ford ve městě Dearborn v Michiganu reagoval na urážlivé pokřikování muže tím, že mu ukázal prostředníček a bezhlesně mu vulgárně odpověděl. Prezident takto podle deníku The Washington Post (WP) reagoval na pokřikování člověka, který ho označoval za "ochránce pedofilů". Bílý dům Trumpovu reakci považuje za odpovídající s ohledem na incident, který jí předcházel.

Írán: USA a Izrael mohou za smrt demonstrantů, USA hledají záminku k intervenci

Íránská mise při OSN v úterý obvinila Spojené státy a Izrael, že nesou odpovědnost za oběti protivládních protestů v Íránu. Americký prezident Donald Trump podle ní také podněcuje k násilí, ohrožuje suverenitu a bezpečnost Íránu a snaží se destabilizovat vládu, napsaly dnes agentury. Protivládní protesty si podle lidskoprávních organizací citovaných agenturou AP dosud vyžádaly více než 2570 obětí. Přes 18.100 lidí úřady zadržely, některým hrozí trest smrti.

Rusko znovu útočilo na Kyjev, v Rostově jedna oběť a ranění po ukrajinském útoku

Ruské drony během noci na dnešek zaútočily na Kyjev. Starosta hlavního města Vitalij Kličko nejprve informoval, že zásah dronu způsobil požár v jednom z bytů v šestnáctipodlažní obytné budově. Šéf kyjevské vojenské správy Tymur Tkačenko ale později upřesnil, že požár s náletem nesouvisí a že příčiny se zjišťují. Ruský útok na ukrajinskou metropoli pokračoval i ráno, úřady vybízejí obyvatele, aby setrvali v úkrytech. Nálet ukrajinských dronů na Rostov na jihozápadě Ruska si vyžádal jednu oběť a čtyři raněné, oznámil gubernátor regionu.

Po pádu jeřábu na vlak zemřelo na severu Thajska 28 lidí, dalších 80 je zraněno

Nejméně 25 lidí dnes zemřelo a více než 80 dalších utrpělo zranění při železniční nehodě na severovýchodě Thajska, kde velký stavební jeřáb spadl na vlak, který vykolejil a začal hořet. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na úřady, podle nichž pokračuje pátrání po dalších obětech.

EU zavádí přísnější kontrolu látek PFAS v pitné vodě

Evropská unie spouští první systematické sledování látek PFAS v pitné vodě. Tyto takzvané věčné chemikálie ohrožují zdraví lidí i přírodu, přesto se dosud běžně používaly v každodenních výrobcích. Nová pravidla mají přinést zlom.

Hrozí šok na trzích, varují odborníci. Ceny ropy rostou

Analytici a ekonomové varují před šokem na trzích z rostoucích cen ropy v důsledku geopolitického napětí. Tato komodita zaznamenala růst po americkém útoku na Venezuelu. Odborníci však mají obavy hlavně ze situace v Íránu. Pád režimu by mohl poškodit tamní produkci ropy a spustit inflační růst. Ceny ropy v posledních letech klesají kvůli nadprodukci.

Lukáš Dostál proměnil sázku z Instagramu ve splněný sen o NHL

Na začátku to vypadalo jako obyčejná internetová výzva, která má pobavit pár sledujících. Dva mladí Češi, Adam a Ondřej, si totiž vsadili na komentář od hráče NHL pod video z rozbruslení. Jenže místo rychle zapomenuté legrace z toho nakonec byla letenka, lístky na zápas a příběh, který se v hokejovém světě šíří s chutí dál.

Počet obětí protestů v Íránu roste, americký úder je na spadnutí

Masivní protesty v Íránu si vyžádaly už přes 2 500 obětí, uvedla aktivistická agentura Human Rights Activists News Agency. Hovoří se o možném pádu režimu. Americký prezident Donald Trump vyzval k pokračování protestů a prohlásil, že „pomoc už je na cestě". Teherán varoval před odvetou, Izrael je kvůli možnému americkému útoku ve stavu nejvyšší pohotovosti.

Exprezidentovi Jižní Koreje Jun Sok-jolovi hrozí trest smrti

Jihokorejští státní zástupci formálně požádali soud o uložení trestu smrti bývalému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten stojí před soudem v Soulu a obžaloba jej viní z vedení povstání. Toho se měl dopustit, když se pokusil vyhlásit stanné právo.

Mattel představil první panenku Barbie, která přibližuje život s autismem

Do řady Fashionistas vstupuje novinka, která odráží rozmanitost dětských světů. Panenka s fidget spinnerem, sluchátky a komunikačním tabletem vznikla ve spolupráci s autistickou komunitou a má pomoci dětem připomenout, že být jiný je naprosto v pořádku.

Stovky traktorů blokovaly ulice Paříže při dalším zemědělském protestu

Okolo 350 traktorů dnes přijelo do ulic Paříže, kde francouzští zemědělci protestuj í proti dohodě Evropské unie s jihoamerickými zeměmi spolku Mercosur, která podle nich ohrozí jejich příjmy a potenciálně i dodávky potravin pro obyvatele. Farmáři v ranní špičce blokovali ulice metropole a požadovali okamžité kroky vlády ke zlepšení situace, informovala agentura AFP. Mluvčí vlády ve francouzské televizi uvedla, že kabinet brzy představí nová opatření na pomoc zemědělcům.

Americký Senát rozjíždí jednání o regulaci kryptoměn

Ve Washingtonu se znovu rozbíhá snaha nastavit jasná pravidla pro trh s kryptoměnami. Senátní bankovní výbor má v polovině ledna projednávat návrh legislativy, která má vymezit, jak se budou v USA digitální aktiva regulovat a kdo za co ponese dohled.

Ve Venezuele od čtvrtka propustili 73 politických vězňů, uvedla tamní opozice

Ve Venezuele bylo k pondělnímu večeru propuštěno 73 politických vězňů, informovala dnes tamní opozice na sociální síti X, kde zveřejnila jejich seznam. Čech Jan Darmovzal, který je ve Venezuele vězněn od předloňského září, na něm není. Aktuální informace o tomto českém občanovi ČTK zjišťuje. Venezuelská autoritářská vláda pod americkým tlakem minulý čtvrtek slíbila propustit "značný počet" politických vězňů a v pondělí uvedla, že propuštěno bylo 116 lidí vězněných za porušování ústavního pořádku; tento počet ale zatím opozice nepotvrdila.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama