Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Spojené státy jsou vážnou příčinou nestability na Korejském poloostrově, oznámil severokorejský vůdce Kim Čong-un

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  USA destabilizují situaci na Korejském poloostrově, řekl dnes ve státní televizi KCNA severokorejský vůdce Kim Čong-un. Pchjongjang podle něj vyvíjí nové zbraně, aby se dokázal bránit USA i vojenským ambicím Jižní Koreje. KLDR v posledních týdnech otestovala za hlasité mezinárodní kritiky několik nových zbraní.

  Severokorejský vůdce prohlásil, že cílem KLDR není začít válku, ale „zvýšit válečné odstrašování v zájmu ochrany národní suverenity„.

  Svoje poznámky pronesl na obranné konferenci, na níž byla mimo jiné vystavena mezikontinentální balistická střela Hwasong-16. Ta je dosud největší, jakou KLDR vyvinula, zatím však ještě nebyla otestována.

  Severní a Jižní Korea se v posledních týdnech ocitly ve stále se stupňujících závodech ve zbrojení, oba státy otestovaly pokročilé střely krátkého doletu a další zbraně.

  Soul nedávno vyzkoušel svou první balistickou střelu odpalovanou z ponorky, plánuje stavbu letadlových lodí a nakoupil od USA pokročilé stíhačky F-35.

  Pchjongjang zase nadále pokračuje s rozvojem svého raketového programu. Podle některých pozorovatelů také rozšiřuje svůj hlavní jaderný reaktor, který využívá pro výrobu paliva do atomových zbraní.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS