Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Snímek Duna překonal očekávání. Pro Warner Bros. se jedná o největší úspěch roku

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Premiéra snímku Duna byla úspěšná. V amerických kinech vydělal film přes víkend 40,1 milionů dolarů, což je o 10 milionů více než odhadovali jeho tvůrci. Globální výdělek pak prozatím činí okolo 220 milionů dolarů. Pro společnost Warner Bros. se tak Duna stala nejúspěšnějším dílem roku. Uvedl to server CNN Business.

  Důležitý je úspěch snímku Duna především kvůli snaze kin zotavit se po nejhorší vlně světové pandemie. Trochu riskantní však byla premiéra sci-fi od Warner Bros. proto, že se společnost rozhodla ji zároveň odvysílat na své streamovací platformě HBO Max.

  Nebylo tedy do poslední chvíle jisté, kolik fanoušků dorazí do „opravdových“ kin. Film však překonal očekávání, když přes víkend ve Spojených státech amerických (USA) vydělal 40,1 milionů dolarů.

  Tvůrci přitom odhadovali výdělek o 10 milionů nižší. Film se tak prozatím pro společnost Warner Bros. stal největším úspěchem letošního roku. Globálně měl pak dosud snímek vydělat 220 milionů dolarů. Premiéry v některých zemích se totiž odehrávaly dříve než ta v USA. Uvedl to server CNN Business.

  „I když před sebou máme ještě jeden říjnový víkend, Duna impozantně zakončila historicky symbolický říjen, zatímco se kina nadále vzpamatovávají z pandemie,“ uvedl podle CNN hlavní analytik návštěvnosti kin ze stránky BoxOffice.com Shawn Robbins.

  Říjen byl totiž pro filmový průmysl významný také proto, že se každý víkend zveřejnil jiný dlouho očekáváný snímek. Mezi ně patřily například tituly jako Venom: Let There Be Carnage, Halloween Kills nebo nejnovější Bondův film No Time to Die. Tvůrci si totiž snímky delší dobu „šetřili“ na lepší pandemickou situaci.

  Režisér filmu Duna byl proti jeho zveřejnění na HBO Max

  Mírným překvapením je úspěch filmu také proto, že se podle Bloomberg jeho samotný režisér Denis Villeneuve postavil proti zveřejnění snímku jak v kinech, tak na streamovací platformě. Podle něj je totiž film určený pouze pro velké plátno. Tento krok je však pro Warner Bros důležitý, jelikož pomůže na stránku HBO Max přilákat nové uživatele.

  Zvyšuje se tak šance, že na platformě zůstanou i po zhlédnutí jejich oblíbeného sci-fi. Produkce tím navíc pokryje značnou část populace, která se kvůli obávám z nakažení rizikovějším akcím i nadále vyhýbá. Společnost Warner Bros. se však v roce 2022 hodlá vrátit k exkluzivním „fyzickým“ premiérám.

  Kvůli současnému úspěchu filmu pak v médiích kolují zprávy o tom, že by se mohl dočkat druhého dílu. Bude ale ještě záležet na dalších týdnech, jelikož producentům se musí další podobný snímek vyplatit. Produkce toho současného totiž stála 150 milionů dolarů.

  Do konce roku filmový průmysl čekají ještě premiéry filmů jako Ghostbusters: Afterlife, West Side Story, Spider-Man: No Way Home a The Matrix Resurrections.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Severokorejský vůdce varuje před "hodně velkým úsilím"

  V příštím roce bude potřeba „hodně velké úsilí“, varuje severokorejský vůdce. Jinak ekonomika selže

  Aby mohla Severní Korea pokračovat v rozvoji na poli obrany, zemědělství a stavebnictví, musí se příští rok připravit na "hodně velké úsilí". Ve středu to uvedl severokorejský vůdce Kim Čong-un na schůzce hlavní komise vládnoucí dělnické strany. Dále prohlásil, že i když jeho země stále čelí ekonomickým problémům, podařilo se vládě dodržet pětiletý ekonomický plán.
  Austrálie zahájí vyšetřování technologických gigantů Meta a Google

  Austrálie oznámila vyšetřování technologických gigantů. Zaměří se na Meta a Google

  Podle australského premiéra Scotta Morrisona zahájí parlament rozsáhlé vyšetřování největších světových technologických společností. Výsledkem by mohly být nové zákony regulující jejich fungování. Příslušná komise se nejspíše zaměří především na firmu Alphabet vlastnící Google a na Meta, pod kterou spadá Facebook, WhatsApp nebo Instagram.
  Meta, Facebook

  Britský úřad nařídil společnosti Meta prodat platformu Giphy

  Britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil mateřské společnosti Facebooku, Meta Platforms, aby prodala platformu pro tvorbu a sdílení krátkých animovaných obrázků Giphy. To dle něj zabrání gigantovi sociálních sítí posílit svou moc.
  Jack Dorsey odstoupí z pozice generálního ředitele Twitteru

  Spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey odstoupí z pozice generálního ředitele

  Sociální síť Twitter změní generálního ředitele. V pondělí z pozice odstoupil spoluzakladatel společnosti Jack Dorsey. Přenechá jí současnému technickému řediteli Parag Agrawalovi. Důvodem je podle Dorseyho zefektivnění chodu firmy, jelikož ve své pozici zároveň řídil společnost Square. O odchodu tedy rozhodl sám.
  Vedení British Airways zastavilo lety do Hong Kongu

  Vedení British Airways zastavilo lety do Hongkongu. Část posádky tam musela zůstat v karanténě

  Letecká společnost British Airways se o víkendu rozhodla pozastavit lety do Hongkongu poté, co muselo více členů posádky zůstat v tamní karanténě. Kvůli přísným pravidlům musí ve vládou zřízeném centru izolaci podstoupit i naočkovaní lidé bez příznaků a s negativním testem. Státy po celém světě zavádějí nové restrikce kvůli šíření nové varianty koronaviru omikron.
  Black Friday

  Nová varianta covid-19 zamávala s akciemi obchodních domů právě na Black Friday

  Akcie provozovatelů obchodních domů v USA v pátek klesly. Stalo se tak kvůli zprávám o nové variantě covid-19, takzvané africké mutaci, která může být odolná vůči stávajícím vakcínám.
  Reklama
  Reklama
  Reklama