-2.6 C
Czech
Sobota 9. prosince 2023

Putin kritizuje Lotyšsko za zacházení s ruskou menšinou: „Štěstí nepřijde do domu těch, kteří takovou politiku provádějí““

Ruský prezident Vladimir Putin ostře kritizoval Lotyšsko za jeho zacházení s ruskou menšinou v zemi. Putin varoval, že "štěstí nepřijde do domu těch, kteří takovou politiku provádějí". Jeho komentáře přišly poté, co Lotyšsko zavedlo jazykové testy pro své neobčany, což je status, který drží mnoho Rusů žijících v Lotyšsku.

Rusko na Ukrajinu po dohodě zprostředkované Katarem vrátí šest ukrajinských dětí

Rusko propustí další šestici ukrajinských dětí a umožní jim návrat k rodinám. Učiní tak na základě dohody zprostředkované Katarem, informoval dnes list The Washington Post (WP) s odkazem na katarské úřady. Děti, které podle zdrojů listu pobývaly u příbuzných v Rusku a na Ruskem okupovaných územích Ukrajiny, se nyní domů vrací přes Moskvu a Bělorusko.

Smutek z bolavého rozchodu? Nutné překonat 4 kritické fáze a jsme z toho venku

Sledujte nás na sítích

Pokud nám nevyšel vztah s někým, koho jsme hluboce milovali, bez období smutku se to neobejde. Beznaděj, frustrace, nejčernější myšlenky. Říkáme si – kdy už ta bolest srdce přejde? Kdy se na obzoru opět ukáže paprsek světla? Tohle jsou 4 období, která musíme překlenout. Pak bude lépe.

Fáze č. 1 – Šok

Nejprve přijde otřes z nově vzniklé situace. Přijmout fakt, že vám vaše drahá polovička utekla za milenkou, za milencem… Že se rozhodla vrátit ke svému ex nebo že vás prostě rozdělily nepřekonatelné problémy. Ať už je důvod rozchodu jakýkoli, je to šok pro duši i tělo. Ze stresu začnete hubnout, máte sevřený žaludek. Zatím ale stále nevnímáme tu bolest v plné míře. Máme zaměstnanou hlavu řešením organizačních záležitostí. Kdo z dvojice půjde pryč ze společné domácnosti (pokud spolu bydlí) a kam, kdo bude využívat auto, kdo si vezme psa, děti… To nejhorší teprve přijde. Paradoxně ve chvíli, kdy se situace trochu uklidní.

Foto: Pexels

Fáze č. 2 – Krutá realita

Už máte pronajatou garsonku, kde začíná váš nový single život nebo jste našli bezpečí pod křídly maminky v rodném domě. Zvykáte si na nový řád. Život máte vzhůru nohama, ale už je konečně čas na to, vydechnout. Udělat si čaj, vlézt si pod peřinu a smutnit u filmu. Právě tehdy na člověka dopadnou ty největší splíny. Začne vnímat samotu, tesknit po svém milovaném, v duchu si přehrává všechny hezké chvíle, které s ním zažil – s depresivní myšlenkou, že tohle už nikdy nebude. Je snadné v takových chvílích propadnout úplné beznaději. Pamatujme, že tohle není poslední kapitola. Bude zase lépe.

Fáze č. 3 – Doba temna

Říká se, že není dobré, „vytloukat klín klínem“. V tomto případě – chtít hned skočit do nového vztahu. Nejspíš na to ani nebudete mít chuť. „Když jsem se rozešla s expřítelem (byl nenapravitelný alkoholik), bylo to pro mě hodně bolestivé. Asi půl roku jsem se s nikým nestýkala, než jsem se z toho vzpamatovala. Žádné večírky, návštěvy…“ zpovídá se realitní makléřka Petra N.

Projít si fázemi pláče, vzteku, lítosti nebo strachu je léčivé, protože tím postupně odpouštíme bolest. Odpuštění nám totiž přináší nejen odpoutání se od bývalého partnera, ale i ztracené sebevědomí a odvahu se znovu lásce otevřít. Odpustit neznamená prominout nebo zapomenout, ale pustit se té bolesti a jít dál,“ vysvětluje psycholožka Zuzana Douchová v OnaDnes. Pětatřicetiletý otec dvou dětí, podnikatel Marek, který si prošel těžkým rozchodem, ale radí – nezůstávat ve smutku dlouho.

Foto: Pexels

„Několikrát jsem se ze žalu sám na chatě opil do němoty. Vedl jsem to takhle několik týdnů. Když jsem se jednoho dne přistihl, jak ve stodole stojím na židli s provazem kolem krku a rozesílám hlasovky na rozloučenou, že pro mě už nemá cenu žít, řekl jsem si dost. Zakázal jsem si pít a rozhodl se začít nový, konstruktivní život. Začal jsem se soustředit na své podnikání, rozjel nový projekt a když se mi líbila nějaká žena, pozval jsem ji na rande,“ svěřil se.

Fáze č. 4 – Nový začátek ve stylu pokus – omyl

Přijde doba, kdy to začne vypadat docela slibně. Dáte si inzerát na Tinder a nabudete dojmu, že svět je plný možností. Smyslných krásek a urostlých jinochů, kteří jsou volní a čekají jenom na vás. Pak ale přijde rozčarování. Zjistíte, že realita se od líbezných profilů na seznamce podstatně liší a najít si vyhovující protějšek je jako hledat jehlu v kupce sena. Upadáte opět do deprese. Už si nikoho nenajdu… V mém věku… S mojí postavou, povahou… Začneme o sobě zcela zbytečně pochybovat.

Právě v tuto chvíli musí nastoupit trpělivost a pozitivní myšlení. I když je to těžké. Lepší časy zákonitě přijít musí, protože „po dešti vždycky vyjde slunce“. Připravte se na to, že to nemusí být hned. Může to trvat měsíce i pár let. Zatím ten čas využijte na maximum. Věnujte se sami sobě – koníčkům, na které jste dřív neměli čas, přátelům. Užívat si svobodu, jež single život dává. O tom, jak mnohé osud překvapil a porozchodová beznaděj se po čase změnila v krystalické štěstí, se dočtete v příštím článku WN24.cz.

Vybrali jsme pro vás

Je záhadná pyramida na Antarktidě dílem civilizace, nebo přírody?

Internetoví badatelé a konspirační teoretici tvrdí, že na Antarktidě byla objevena pyramida postavená tajemnou civilizací. Zachycovat ji mají satelitní snímky, které letos v červenci v online světě způsobily značný rozruch. Na nich je skutečně patrný útvar ve tvaru pyramidy.

Železné lady: Tři znamení zvěrokruhu s nejsilnějším charakterem. Vedou Štírky!

Od žen těchto tří astrologických znamení by se měli ostatní učit! Rozhodně nejde o žádné ovečky, které jdou se stádem. Jsou sebejisté, vědí, co chtějí a nenechají se rozhodit malichernostmi.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Snahy o regulaci AI nezvládají držet krok s technologickým vývojem

Státy po celém světě činí razantní opatření ve snaze odpovědět na potenciální úskalí umělé inteligence (AI), regulátoři a zákonodárci ve Washingtonu, v Bruselu a jinde však tento souboj prohrávají. Evropské činitele zaskočil rozvoj technologie, zatímco američtí politici otevřeně přiznávají, že jen stěží chápou, jak vlastně funguje, uvádí v rozsáhlé analýze deník The New York Times (NYT).

Girkin se bojí Putinovy milosti, Rusko podle něj čeká buď vítězství, anebo chaos

Ruský nacionalista, bývalý vojenský velitel proruských separatistů v Donbasu na východě Ukrajiny a kritik ruského prezidenta Vladimira Putina Igor Girkin, známý také jako Strelkov, předpokládá, že jej ruský soud pošle do vězení kvůli smyšlenému obvinění. Více se však obává, aby jej "neomilostnili" jako vůdce ruských žoldnéřů Jevgenije Prigožina, který přesně dva měsíce po neúspěšné vzpouře proti Moskvě zahynul v troskách vlastního letadla. Na Girkinovo vyjádření z vazební věznice upozornil dnes běloruský opoziční server Naša Niva.

Portugalský prezident přijal demisi premiéra Costy, volby budou v březnu

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa přijal demisi premiéra Antónia Costy, kterou tento socialistický politik podal na začátku listopadu kvůli podezření ze zneužití veřejné funkce. Portugalsko tak bude mít přinejmenším do března, kdy se uskuteční předčasné parlamentní volby, vládu v demisi, informovala dnes místní média. Kabinet bude mít v příštích měsících jen omezené pravomoci.

Prezidentka Čaputová hrozí vetem proti změnám trestních kodexů, nevyloučila ani podnět k ústavnímu soudu

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se dnes vyjádřila k plánovaným změnám trestních kodexů, které chce prosadit vládní koalice premiéra Roberta Fica. Prezidentka je připravena tyto změny vetovat a nevyloučila ani možnost podnětu k ústavnímu soudu, pokud by vláda prosadila novely zákonů ve zrychleném režimu.

Putin uvedl, že bude kandidovat v nadcházejících ruských prezidentských volbách

Vladimir Putin dnes uvedl, že se ve volbách v březnu 2024 bude opět ucházet o prezidentský úřad. Informovaly o tom ruské tiskové agentury. Podle nich to novinářům sdělili účastníci rozhovoru s hlavou státu, který se uskutečnil po ceremonii v Kremlu při příležitosti Dne hrdinů vlasti.

DOPORUČUJEME

Je záhadná pyramida na Antarktidě dílem civilizace, nebo přírody?

Internetoví badatelé a konspirační teoretici tvrdí, že na Antarktidě byla objevena pyramida postavená tajemnou civilizací. Zachycovat ji mají satelitní snímky, které letos v červenci v online světě způsobily značný rozruch. Na nich je skutečně patrný útvar ve tvaru pyramidy.

Železné lady: Tři znamení zvěrokruhu s nejsilnějším charakterem. Vedou Štírky!

Od žen těchto tří astrologických znamení by se měli ostatní učit! Rozhodně nejde o žádné ovečky, které jdou se stádem. Jsou sebejisté, vědí, co chtějí a nenechají se rozhodit malichernostmi.

Benátky: Čínští turisté ignorovali pokyny gondoliéra a skončili v ledové vodě

Skupina čínských turistů v italských Benátkách nedbala varování a pokynů gondoliéra, když se rozhodla pořídit si během jízdy na gondole selfie. Toto neopatrné chování nakonec vedlo k tragické události, když se loďka převrátila poblíž náměstí svatého Marka a všichni cestující včetně gondoliéra skončili ve studených vodách kanálu.

Tři typy mužů, od kterých je těžké se odpoutat. Kdy jednat rázně a kdy to ještě zkusit?

V hlavě už to máte dávno srovnané. Rozum vám říká, že s tímhle mužem už dál nemůžete být. Důvody „proč ne“ jsou jasné jako letní obloha. Dost možná vás využívá. Možná každý mluvíte jinou řečí. Možná má manželku. Nedokážete se však od něho odpoutat. Nacházíte totiž u něho něco, co byste jen těžko hledala jinde.

Soud ženě v USA za napadení nařídil dva měsíce práce ve fast foodu

Žena nespokojená se svým jídlem napadla v restauraci rychlého občerstvení Chipotle Mexican Grill (zkráceně jen Chipotle) zaměstnankyni. Hodila po ní misku s horkým burritem, soud ji proto poslal na dva měsíce nucených prací ve fast foodu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Snahy o regulaci AI nezvládají držet krok s technologickým vývojem

Státy po celém světě činí razantní opatření ve snaze odpovědět na potenciální úskalí umělé inteligence (AI), regulátoři a zákonodárci ve Washingtonu, v Bruselu a jinde však tento souboj prohrávají. Evropské činitele zaskočil rozvoj technologie, zatímco američtí politici otevřeně přiznávají, že jen stěží chápou, jak vlastně funguje, uvádí v rozsáhlé analýze deník The New York Times (NYT).

Girkin se bojí Putinovy milosti, Rusko podle něj čeká buď vítězství, anebo chaos

Ruský nacionalista, bývalý vojenský velitel proruských separatistů v Donbasu na východě Ukrajiny a kritik ruského prezidenta Vladimira Putina Igor Girkin, známý také jako Strelkov, předpokládá, že jej ruský soud pošle do vězení kvůli smyšlenému obvinění. Více se však obává, aby jej "neomilostnili" jako vůdce ruských žoldnéřů Jevgenije Prigožina, který přesně dva měsíce po neúspěšné vzpouře proti Moskvě zahynul v troskách vlastního letadla. Na Girkinovo vyjádření z vazební věznice upozornil dnes běloruský opoziční server Naša Niva.

Portugalský prezident přijal demisi premiéra Costy, volby budou v březnu

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa přijal demisi premiéra Antónia Costy, kterou tento socialistický politik podal na začátku listopadu kvůli podezření ze zneužití veřejné funkce. Portugalsko tak bude mít přinejmenším do března, kdy se uskuteční předčasné parlamentní volby, vládu v demisi, informovala dnes místní média. Kabinet bude mít v příštích měsících jen omezené pravomoci.

Prezidentka Čaputová hrozí vetem proti změnám trestních kodexů, nevyloučila ani podnět k ústavnímu soudu

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se dnes vyjádřila k plánovaným změnám trestních kodexů, které chce prosadit vládní koalice premiéra Roberta Fica. Prezidentka je připravena tyto změny vetovat a nevyloučila ani možnost podnětu k ústavnímu soudu, pokud by vláda prosadila novely zákonů ve zrychleném režimu.

Putin uvedl, že bude kandidovat v nadcházejících ruských prezidentských volbách

Vladimir Putin dnes uvedl, že se ve volbách v březnu 2024 bude opět ucházet o prezidentský úřad. Informovaly o tom ruské tiskové agentury. Podle nich to novinářům sdělili účastníci rozhovoru s hlavou státu, který se uskutečnil po ceremonii v Kremlu při příležitosti Dne hrdinů vlasti.

Egypťané půjdou v neděli k volbám, očekává se vítězství prezidenta Sísího

Egypťané budou od neděle tři dny volit příští hlavu státu. Jasným favoritem je současný prezident Abdal Fattáh Sísí. Někdejší generál stál v roce 2013 v čele armády, která svrhla prvního demokraticky zvoleného egyptského prezidenta Muhammada Mursího. Sísího vítězství je podle médií takřka garantované, a to navzdory obtížné ekonomické situaci, v níž se Egypt nachází. Podle některých analytiků volby, které se původně měly konat až příští rok v dubnu, Sísímu ještě více usnadní potlačování disentu.

Ukrajina hlásí mrtvé a raněné po ruských útocích z noci a z rána

Jednoho člověka zabila a další čtyři zranila ruská raketa vypálená na město Pavlohrad v Dněpropetrovské oblasti na východě Ukrajiny, uvedl dnes na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na úřady. Další oběť si podle ministra vnitra Ihora Klymenka vyžádalo noční ostřelování Charkovské oblasti, rovněž na východě země. Protivzdušná obrana podle ukrajinského letectva sestřelila 14 z 19 ruských střel vypuštěných ze strategických bombardérů při ranním náletu. Válka Ruska proti Ukrajině dnes pokračuje 653. dnem.