Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.

  Když se řekne TikTok, nejspíš si každý vybaví bláznivé videosketche teenagerů, tancujících, či jinak se předvádějících. Jak je ale vidět, na vlnách známé platformy se nesou i o poznání závažnější témata. Julie McFadden ve TikTok videích promlouvá k lidem, aby jim ulevila v nelehké situaci, kdy se musí smiřovat se smrtí svého nejbližšího nebo i svou vlastní. Prozradila mimo jiné také poslední slova umírajících.

  Nedávno zveřejnila spot o projevech posledního stádia života. Podle slov Julie se u dotyčného projevují například změny dýchání, barvy kůže, terminální sekrece a horečky a mnoho dalších symptomů. „Příznaky fáze aktivního umírání zahrnují změny vědomí (bezvědomí), změny dýchání, skvrnitost a terminální sekreci. Jsou to normální projevy a nejsou bolestivé nebo nepříjemné,“ zní v jedné z jejích lekcí na internetu.

  „Naše těla se o sebe na konci života postarají – čím méně budeme zasahovat, tím lépe,“ dodává. Julie říká, že je těžké definovat, co se bude dít ve chvíli skonu, obecně, protože každý je jiný. Ale v případě přirozené smrti v hospicové péči prý většina lidí vykazuje podobné příznaky. Toto nazývá fází aktivního umírání.

  @hospicenursejulie

  For ##1– watched “The Rally” video ##hospicenursejulie ##nurse ##nursesoftiktok ##learnoftiktok

  ♬ original sound – 💕 Hospice nurse Julie 💕

  McFadden zmiňuje také, že koluje spoustu doměnek ve spojitosti s hospici, které se nezakládají na pravdě. „Není pravda, že všichni v hospicích umírají hned, že je personál zabíjí, stejně jako to, že morfin způsobuje, že lidé umírají rychleji,“ uvádí na pravou míru Julia. V hospici pracuje asi pátým rokem.

  Předtím byla devět let sestrou na JIP, v tomto oboru se tedy pohybuje již 14 let. Její komentáře jsou tak působivé, že se videa stala na TikToku virální. Sama sestra tomu nemůže uvěřit. „Dělám to šest měsíců a mám přes 340 000 sledujících – je to šílené!“

  „Miluji vzdělávat pacienty a rodiny o tom, co lze očekávat od hospiců a co očekávat od konkrétní nemoci, na kterou umírají,“ říká sestra na sociální síti. „Jsem šťastná, že mohu poskytnout pacientům a rodinám útěchu a ujistit je, že tam budeme, abychom jim pomohli vše lépe zvládat,“ dodává.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Gina Lollobrigida ve válce se synem

  Gina Lollobrigida ve válce se synem: Mám právo žít a také zemřít v klidu

  Zkroušená a vyčerpaná, tak působila čtyřiadevadesátiletá herečka v pondělním rozhovoru v televizi RAI 1. Její syn Milco Skofic a vnuk Dimitri podnikli soudní kroky k tomu, aby ji zbavili práva nakládat se svým majetkem. Herečka nyní trpí obrovským ponížením.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama